SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: PMB »

Próbowałem skontaktować się bezpośrednio z p.Adamem, który w październiku w Skarżysku na XXX Zawodach F-Class strzelał z SWD, ale mój e-mail chyba do niego nie dotarł, albo ugrzązł w skrzynce i odpowiedzi nie ma.
Chciałem podpytać o karabin z którego strzelał. Może ktoś z Kolegów, którzy byli na zawodach wie coś więcej o tym "Wiosełku" z którego strzelał p. Adam? Albo może mu przekazać prośbę o odzew?

Dystans 300 m - klasa Semi-Auto
Wynik____________Skupienie____________ Broń ______________Luneta
84 _____________ 2.154 _____________ SWD 7,62 _____________LEUPOLD 8,5-25X50


Mój najlepszy wynik na 300m z "Wiosełka" to 77pkt/100, ze skupieniem troszkę poniżej 2 MOA ( 15,8 cm ) ale z przestrzelinami zwłaszcza w II serii po doładowaniu magazynka kolejnymi 5 szt. i najpewniej zmianą złożenia, ułożonymi znacznie gorzej niż na tarczy p.Adama, któremu skupienie tak naprawdę "zepsuły" dwie muchy na "5" i "8" - pozostałe osiem przestrzelin jest ułożonych bardzo dobrze.
Dlatego rad bym się dowiedzieć czegoś o broni i amunicji której używał p.Adam.
Czy ktoś z Kolegów wie z którego roku był SWD na zawodach w Skarżysku? Czy był to oryginalny karabin radziecki czy SWD-M z wymienioną lufą? Jaki skok gwintu miała lufa? Czy poza zmianą celownika broń była modyfikowana - spust, inne zmiany?
I w końcu jakiej amunicji używał strzelec na zawodach?

Jeżeli ktoś z Forumowiczów może coś podpowiedzieć o SWD ze Skarżyska ( a zwłaszcza o amunicji ) to byłbym wdzięczny. Może dzięki temu jak nadarzy mi się okazja na 300m to następnym razem przekroczę 80 punktów :)
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: Bartek DJC »

Adam strzelał z HK :) - SWD na liście było napisane raczej w kategorii żartu - typu Super Wywala Dziury itp :)
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: PMB »

W oficjalnym komunikacie z Zawodów SWD 7,62 jest wymieniony w dwóch konkurencjach - Dystans 300 m - klasa Semi-Auto i Dystans 600 m - klasa Semi-Auto, zakładałem, że przy publikacji rezultatów zawodów wskazanie broni jest jednak dokładne i nie podawane w kategorii "żartu". Niestety nie byłem na miejscu więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko pytać, tych którzy byli.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: Bartek DJC »

Z tego co wiem (na poważnie) to chyba miał startować z takiej broni w chwili zapisów (dwa miesiace wczesniej). Później się jednak coś zmieniło i ostatecznie był to inny karabin.
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: piotrjub »

Dziś z nim rozmawiałem, powiedział że strzelał z HK w Drawsku jak również w Skarżysko. Tak jak kolega wspominał w dniu zapisów zakładał że będzie strzelał z SWD ale nie zdążyli mu przygotować broni ze zmianami tak jak chciał. Nie wiem co w niej jeszcze zmienia ale jak to określa SWD na 100m robi mu praktycznie dziurkę ale ile zostało w tym jego SWD z oryginału to tylko on wie :-D

P.S.
wspomniał że nie otrzymał maila w tej sprawie
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: PMB »

Dziękuję za odpowiedzi i Koledze Piotrjub za zagadnięcie p.Adama w tej sprawie. Może nadarzy się okazja wymienić jakieś uwagi na temat użytkowania SWD.

Natomiast w kwestii komunikatu z zawodów muszę przyznać że jestem zaskoczony że zestawienie wyników, w odniesieniu do broni, opisuje stan "zgłoszony" a nie stan faktyczny, jaki był na strzelnicy.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: SWD na XXX Zawodach F-Class październik 2017

Post autor: Bartek DJC »

PMB pisze:Natomiast w kwestii komunikatu z zawodów muszę przyznać że jestem zaskoczony że zestawienie wyników, w odniesieniu do broni, opisuje stan "zgłoszony" a nie stan faktyczny, jaki był na strzelnicy.

Na zawodach kontroli podlega waga broni. Jej marka nie.
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”