MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: Xcudlaty »

Wydarłem lufę na siłę, wyszłą owszem ale chyba była wprasowana??? żadnego gwintu nie widzę?
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
behemot62
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 marca 2009, 19:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: behemot62 »

A to ciekawe.
Kolejna oszczędność.
Znaczy używki sprzed lat = ceny wyższe.
Mój nowy 2015 ma jeszcze gwint.
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: Xcudlaty »

no tak ale mój jest z początków produkcji 99r, wychodzi że trzeba starą lufę wcisnąć (która jest gwintowana o dziwo) albo robić jakąś przejściówkę, bo gwintu nie ma na czym naciąć, chyba żeby kostkę dorwać gdzieś z gwintem.
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: Xcudlaty »

Co do cen to widziałem na allegro z 99 r poszedł za 1000, u mnie to ze 250 funtów na pewno by kosztował, może nawet 300.
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
behemot62
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 marca 2009, 19:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: behemot62 »

Xcudlaty pisze:no tak ale mój jest z początków produkcji 99r, wychodzi że trzeba starą lufę wcisnąć (która jest gwintowana o dziwo) albo robić jakąś przejściówkę, bo gwintu nie ma na czym naciąć, chyba żeby kostkę dorwać gdzieś z gwintem.
99 ? Czyżby ktoś przerabiał? Po co jednać staczać gwint? Normalnie zagadka.
Nic nie rozumiem. Myślałem, że to 16/17 nówka sztuka i wprowadzili zmiany w konstrukcji.
Jeżeli chodzi o kostkę to chyba tylko u Rosjan na zatoce.
Pisałem kiedyś do jednego i okazało się, że ma sporo części.
Są dość komunikatywni, warto spróbować.
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: Xcudlaty »

Ja też nie wiem o co chodzi, wątpię żeby ktoś przerabiał bo i po co ? starą lufę pewnie da radę wcisnać, ew chlapnę loctite. Ale nowej to nie wkręcę, nawet nagwintować nie da rady bo kostka ma większy otwór :(
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: Xcudlaty »

nie znam wymiarów ale kupowałem na ebayu zza buga :) oryginalne komplety, jak chcesz to dam namiar.
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: Xcudlaty »

Nie ma co się znać, podeślę Ci linka na priv jak chcesz, to poprosisz kogoś żeby zamówił. Chętnie bym pomógł ale ja mieszkam w UK :)
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
amok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 349
Rejestracja: 30 maja 2010, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: amok »

JJKILLER pisze::piwo: dla Darka DC za odnalezienie i przywrócenie zacnego tematu o Makarowie :one:
Zgadza się - brawo! :)
No powiem szczerze... że 4-5 dni zajęło mi przelecenie całego tematu od początku do końca! :piwo:
Na szczęście się udało i teraz już wiem chyba większość :D
Mam Makarona z 2005r, naprawde dopracowana sztuka - można nad nią posiedzieć i coś pokombinować ale to zobaczymy w praniu :D

Najpierw wyrzucę sitko, i zobaczymy co dalej :)
Ogólnie jestem baaardzo zadowolony, fajna zabawka - ja za 2005r. dałem ok. 350-400zł z tego co pamiętam, więc jest nieźle :)
No i dociąg magazynka działa naprawdę bardzo dobrze, nie trzeba nic kombinować :)

Jak tylko będę mógł pomóc, zapraszam do zostawiania postów! :)
:516:
Awatar użytkownika
amok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 349
Rejestracja: 30 maja 2010, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: amok »

JJKILLER pisze:Nie wywalaj sitka, jak przy przebijaniu bombiczki jakiś opiłek dostanie Ci się na zaworek i Co2 zacznie zapier... w uszczelki, zamrażając je to zobaczysz że koszt i szukanie nowych uszczelek jest niewspółmierny. Sitko generuje bardzo niewiele strat.
Ten patent był wspominany tutaj w temacie chyba ze 15 razy, i nikt nie pisał, że może się coś uszkodzić... hmm :-/

Edit:
Dodam jeszcze kilka moich uwag z którymi nie zgadzam się w tym temacie :)

Manowicie - kulki!

Miałem Kvintory, Gamo ołowiane, Silver Devils, Golden Devils, Black Devils, ASG BBs, i SUPERGRADE z wingun.
Kvintory siewnik straszny - dramat
Gamo ołowiane, latało jakoś to dziwnie, ale żaden mi się nie zaciął
silver i golder devils - średnio na jeża
ASG BB - fajne do 10m, naprawdę okej(dostepne w JULA)
Supergrade - jestem w trakcie testów

BLACK DEVILS - coś pięknego! Nie wiem od czego to zależy... ale trafiałem w 80-90% na ok. 15-20m w puszkę po dezodorancie NIVEA :)
Testuję dalej... co wyjdzie, dam znać :)
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2017, 22:00 przez amok, łącznie zmieniany 1 raz.
adanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2017, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: adanan »

Witam wszystkich Użytkowników forum. Jako osoba nowa, w swoim pierwszym poście pragnę się przywitać i przedstawić. Proszę też o wyrozumiałość Administratorów, Koleżanki i Kolegów. Mam na imię Adam, strzelam tylko rekreacyjnie dla utrzymania względnej kondycji oka i ręki.
W swoich skromnych zasobach posiadam rosyjskiego Makarowa MP-654K, nowego, ze sklepu (T14xxxxxx), Łucznika wz.70 z roku 1974 z demobilu, jakąś krótką "chinkę" i hukowca do płoszenia szpaków na działce.
Co tu ukrywać, jestem oczarowany Makarowem, służy dobrze i łaski nie robi :) Dzięki informacjom z forum dokonałem kilku zmian "kosmetycznych", uszczelniłem styk lufa-magazynek, przystosowałem z powodzeniem nową kaburę od P64 (kupioną za grosze z demobilu) do noszenia tego gnata. Wydaje mi się też, że rozwiązałem problem uszczelek, szczególnie tej od naboju CO2. Nie mam dostępu do chrono, nie potrafię określić prędkości i energii, ale mam wrażenie że po doszczelnieniu magazynek/lufa pistolet ma lepszego kopa :) Testuję różne śruty, ale do Black Devils mam jakąś ukrytą sympatię.
Z przyjemnością dołączam do grona miłośników Makarowa, chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
kamilha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 01 stycznia 2018, 20:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: kamilha »

Witam wszystkich Użytkowników forum! Jutro przybędzie do Makarov T16 :) Pytankomam, jak i czym konserwujecie swoje cudzeńka?
adanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2017, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: adanan »

Witaj, na pewno będziesz zadowolony z nowego nabytku! Konserwuj dowolnym preparatem przeznaczonym do broni. Przed rozpoczęciem zabawy rozbierz nowego gnata i sprawdź, czy nie ma gdzieś zadziorów, stalowych wiórów po obróbce fabrycznej itp (miałem taki syf), dokręć "z czuciem" elementy magazynka. Dbaj o uszczelki, szczególnie tę od naboju CO2, a jeżeli ona Ci padnie, to nie ma tragedii :) Kup gumowe oringi 3,6 x 2,62 po kilkanaście groszy za sztukę i nie przepłacaj w znanym serwisie aukcyjnym. Stosuję te oringi już trzy lata, wymieniałem dopiero dwukrotnie, a strzelam sporo, szczególnie w czasie wędrówek za grzybami. Pozostałe uszczelki sprawują mi się dobrze od nowości, ale na wypadek awarii mam też kupione oringi w odpowiednich rozmiarach. Nie wkręcaj nigdy naboju CO2 na sucho, daj kroplę pellgunoil. Daj też od czasu do czasu kroplę tego specyfiku do otworu w magazynku, przez który ładujesz kulki. Jeżeli w czasie zabawy dopadnie Cię deszcz lub mgła, niezwłocznie w domu wysusz gnata i przesmaruj, bo wyjątkowo szybko potrafi złapać rdzę. Jeśli masz jakąś kaburę, to używaj jej tylko do noszenia gnata, nie przechowuj w niej sprzętu przez dłuższy czas. Uważaj na rykoszety gdybyś strzelał w zamkniętym pomieszczeniu ( BHP zawsze aktualne) !!
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: slepe_oko »

Biedne grzyby. Juz wiem skad te muchomory rozj.. ne na strzępy :033:
:512:
adanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2017, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: adanan »

Dobra robota, ładnie wygląda, a oksyda oksydzie nierówna! Kałach czy P64 które miałem w armii, prędzej potrafiły na poligonie złapać rdzę w lufie niż na zewnątrz, lusterko nie kłamało.
Na moim Makarowie, pomimo starannego owinięcia stretchem, pojawiło się po kilku godzinach kilka plamek podczas formowania na mokro skórzanej kabury od czaka.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”