Alfa Proj 35xx

Moderator: Moderatorzy WBP

Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Możesz zdradzić gdzie taką muszkę można nabyć? To prawda szczerbinka troszkę mogła by być większa tzn szerszą i głębsza. Najlepiej jak by przyrządy były takie jak w S&W 17 dla mnie idealne
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Hornet_AW »

A Ja poprostu zapytałem u źródła czyli w firmie Alfa Proj :one:
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: oscyp »

Heyka, macie może jakieś namiary na alfe 3561 w chromie w dobrej cenie? Jak przeglądam oferty i próbuję zagadać z ludźmi to mi się słabo robi... albo cena nieaktualna, info na stronie stare, towar niedostępny... no jaja jakieś... :/
Marian90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 14:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Marian90 »

W puchaczu w Piotrkowie jest. Cena koło 2300-2400, nie pamiętam dokładnie. Pozdr
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: oscyp »

to pokażę Wam co ja znalazłem:

jest sobie taka oferta tutaj za 2150:
http://kolba.pl/rewolwer-alfa-steel-kal ... 36502.html

z dopiskiem:
"Gwarantujemy najlepsze ceny! Znalazłeś taniej? Wypełnij poniższy formularz - po zweryfikowaniu danych skontaktjemy się z Tobą i przedstawimy korzystniejszą ofertę."

No to znalazłem za 2100, tutaj:
http://mysliwskizlotoryja.pl/bron/krotk ... mag-6.html

...i odezwałem się do tych pierwszych.

Miałem wrażenie, że ja o niebie, oni o chlebie podczas wymiany korespondencji i w skrócie dali mi do zrozumienia, że towaru nie mają, nie wiedzą kiedy będą mieli i nie wiedzą w jakiej cenie - dwukrotnie (chyba celowo) pomijając moje pytanie o możliwość skorzystania z tej niby "gwarancji ceny" :/

W innych sklepach są po 2300-2500.

Zastanawiałem się też na zakup bezpośrednio z Czech (sporo taniej), ale jak poczytałem o papierkologii i kosztach z tym związanych to momentalnie mi się odechciało.

Ogólnie wszystko sprowadza się do tego, że jest albo drogo, albo kłamią, albo jak nawet taniej to do przejechania mam ponad 300km w jedną stronę :/ - dlatego zapytałem czy może nie znacie jakiegoś fajnego źródła.
Awatar użytkownika
jks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 26 listopada 2015, 20:27
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: jks »

to pokażę Wam co ja znalazłem:

jest sobie taka oferta tutaj za 2150:
http://kolba.pl/rewolwer-alfa-steel-kal ... 36502.html

z dopiskiem:
"Gwarantujemy najlepsze ceny! Znalazłeś taniej? Wypełnij poniższy formularz - po zweryfikowaniu danych skontaktjemy się z Tobą i przedstawimy korzystniejszą ofertę."

No to znalazłem za 2100, tutaj:
http://mysliwskizlotoryja.pl/bron/krotk ... mag-6.html

...i odezwałem się do tych pierwszych.

Miałem wrażenie, że ja o niebie, oni o chlebie podczas wymiany korespondencji i w skrócie dali mi do zrozumienia, że towaru nie mają, nie wiedzą kiedy będą mieli i nie wiedzą w jakiej cenie - dwukrotnie (chyba celowo) pomijając moje pytanie o możliwość skorzystania z tej niby "gwarancji ceny" :/

W innych sklepach są po 2300-2500.

Zastanawiałem się też na zakup bezpośrednio z Czech (sporo taniej), ale jak poczytałem o papierkologii i kosztach z tym związanych to momentalnie mi się odechciało.

Ogólnie wszystko sprowadza się do tego, że jest albo drogo, albo kłamią, albo jak nawet taniej to do przejechania mam ponad 300km w jedną stronę :/ - dlatego zapytałem czy może nie znacie jakiegoś fajnego źródła.
Ja na swojego 3541 czekałem 4 miesiące. Zamówiłem w lokalnym sklepie który ściągał od Hubertus (jak mi powiedziano dystrybutora Alfa Proj na PL). Generalnie w tym czasie cała Fabryka Alfa Proj dwa razy poszła na urlop. Nie chciało mi się w to wierzyć ale sami nawet na FB ogłosili, że robią totalną przerwę wakacyjna. Generalnie na Hubertus przez te 4 miesiące ten model na którym mi zależało też widniał jako oczekiwanie na dostawę. Mój lokalny sklep miał inne modele ale uparłem na tą 3541 dlatego też czekałem.

Z tego co widzę ich jest sporo ale jak ktoś ma wizję swojego wymarzonego rewolweru i akurat nie jest on aktualnie w powszechnym obiegu to jest wtedy masakra.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2017, 12:19 przez jks, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem alfe w kolbie i faktycznie opuścili mi do 2100 zł i wydaje mi się że wziąłem ostatnią sztukę. No i na ammo dali lekki rabat tak że jestem zadowolony
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: oscyp »

A musiałeś odbierać osobiście, czy umawiałeś się "w terenie"?
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Byłem osobiście z miasta Kraka to jakieś 80 kilosów to można powiedzieć że na paliwo mi zwrócili ale cała operacja bardzo pozytywnie przebiegła
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: iiyama »

Wie ktoś może gdzie są dostępne alfy 6 cali .32sw lub .38 specjal? Śląsk, dolny Śląsk, małopolska?
Dzwoniłem do sklepów które znam i czas oczekiwania 3-6 miesięcy

Jak jest z tymi alfami na magnum ,czy to prawda że na .38 specjal mają gorsza celność?
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: kriss91 »

Przyłacze sie do pytania o celnośc strzelania z 38 special. Jest jakas różnica? Jak to wpływa na zużycie broni? Ciężko cokolwiek stwierdzić gdyż opinie są różne. Mam zarezerwowana alfe 3561 i docelowo planuje elaborować na pociskach WC przy użyciu łusek 357mag.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: betoniarz08 »

Teoretycznie pociski z .38 spec w komorze .357 ma dłuższa droge do przebycia zanim wejdzie w gwint i wlasnie to psuje celność. W praktyce mozesz elaborować .357 z nawazkami slabszymi rownymi tym z .38 spl i zachować świetną celność.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 325
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Maciej.N »

Zastanawiam się nad tym o czym piszecie że z 38 pocisk ma dodatkowe kilka milimetrów dłuższą drogę w bebnie i przez to wystrzelony traci na celności tylko że ten pocisk zanim opuści lufę to najpierw przez nią przechodzi i to właśnie w lufie zostaje ustabilizowany nadana zostaje mu rotacja więc nie powinno mieć znaczenie to że 38 jest ciut krótszy od 357
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2017, 14:48 przez Maciej.N, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: oscyp »

ja tam nie zauważyłem różnicy w celności
początkowo też sądziłem, że może nieco bardziej brudzi .38, ale to chyba tylko wrażenie - zresztą i tak wypada czyścić za każdym razem.

przy .38 natomiast praktycznie nie ma odrzutu/podrzutu. Przy takiej masie rewolweru to jak strzelanie z .22LR
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: betoniarz08 »

Zanim pocisk przejdzie przez lufe przechodzi przez wiekszy odcinek bebna na którym sie bardziej deformuje a nastepnie przez stozek przejsciowy. Ubytek masy lub znieksztalcenia powoduja brak powtarzalnosci, ale jeśli ktoś strzela hobbystycznie to nie ma to zbyt dużego znaczenia. Tylko po co było .357 skoro się strzela .38 spl?
Co do uszkodzenia rewolweru jeśli strzelasz z .38 spl WC w .357 mag to ołów może zacząć sie odkładać w komorze lub stożku jeśli są nie osiowe, może to spowodować zablokowanie się bebna lub zniszczenia lufy jeśli nie wyczyścisz a zaczniesz z fmj strzelać.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2017, 15:29 przez betoniarz08, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”