Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Moderator: Moderatorzy WBP

qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: qwert60 »

Bo kiedyś była tylko jedna oś 6 stanowisk i przyjście ze swoimi zabawkami dość skutecznie przeszkadzało innym strzelcom. Od kilku miesięcy jest druga oś 6 stanowisk i tam można postrzelać ze swojej długiej CZ (bodajże za 70 zł za godzinę). Niestety większość wpisów zawiera magiczne słowo NAJTANIEJ i później Sebixy piszą jak to można oszczędzić parę złotych wystarczy tylko: wejść do piwnicy, chodzić do tarczy, siku robić w domu albo akceptować gościa co miewa dobre dni bo jest najtaniej w okolicy. To nie jest najtańsza strzelnica ale masz parking przed wejściem, cywilizowane warunki, fajnych instruktorów i możliwość spotkania wielokrotnego aktualnego Mistrza Polski w strzelaniu z pistoletu (Marcin chętnie wspiera wiedzą). Ale na szczęście jest już klika strzelnic w Warszawie i każdy znajdzie coś dla siebie. A jeszcze nie widziałem to dodam strzelnica w Dawidach Bankowych Kaliber i Parabellum w Sulejówku.
Gilliand
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 23 grudnia 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Gilliand »

Odwiedziłem większość warszawskich strzelnic (muszę jeszcze wkręcić się na WAT i odwiedzić strzelnicę Falcon) i mój obecny "ranking" wygląda następująco:

1. ZKS - najczęściej jadę tam. Można spokojnie poćwiczyć, przystrzelać broń, ustawić przyrządy etc. Mój klub, najniższe ceny, brak limitu czasu na osiach pistoletowych. Niestety mało stanowisk na broń długą, oś max. 50 m. Brak tarczociągów, więc ze zmianą tarczy trzeba poczekać aż wszyscy skończą kolejkę.
2. PM Shooter - tylko osie 25 m, w weekendy nie można strzelać z własnej broni (strzelnica jest mała, a z własną bronią zostawia się mniej kasy). Spory wybór broni, tarczociągi, w tygodniu nie robią problemów z bronią własną, mając prowadzącego strzelanie możesz przyprowadzić i uczyć znajomego / żonę / dzieciaka. Spory wybór broni, bardzo sympatyczna atmosfera. Mój pierwszy kontakt wyglądał tak: mieli na stanie model pistoletu, którego zakup rozważałem, więc wpadłem tam żeby sprawdzić jak leży w ręku i strzela. Na koniec właściciel stwierdził, że strzelałem bardzo mało i nie policzył mi nawet za amunicję. Od tej pory regularnie wracam :)
3. FSO - jedyna kryta oś 100m, więc jeżdżę tam kiedy potrzebuję dłuższego dystansu. Planują otworzyć jeszcze dłuższą oś krytą, więc trzymam na nich kciuki i staram się co jakiś czas zostawić parę złotych.
4. Legia - niezbyt sympatycznie, a znajomego nie można uczyć nawet mając uprawnienia prowadzącego. Jeżdżę tam w zasadzie tylko kiedy chcę szybko sprawdzić broń w weekend, bo mam ją najbliżej.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 10:34 przez Gilliand, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Garfield »

KG92RS pisze:
Druga osoba strzelająca "klubowo" na dziku, wchodzi tam z informacją, że "jak przyjdzie ktoś komercyjnie postrzelać, to klubowicz będzie musiał zrobić sobie przerwę". Biznesowo zrozumiałe. ale czasami denerwujące.
Na to jest rada - dzika rezerwujesz. Jak wchodzisz jako drugi klubowicz wtedy musisz się gimnastykować z komercją. A tak bardziej z rana ( czytaj około 9 ) to w ogóle pustawo bywa.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Hubert »

Garfield pisze:
KG92RS pisze:
Druga osoba strzelająca "klubowo" na dziku, wchodzi tam z informacją, że "jak przyjdzie ktoś komercyjnie postrzelać, to klubowicz będzie musiał zrobić sobie przerwę". Biznesowo zrozumiałe. ale czasami denerwujące.
Na to jest rada - dzika rezerwujesz. Jak wchodzisz jako drugi klubowicz wtedy musisz się gimnastykować z komercją. A tak bardziej z rana ( czytaj około 9 ) to w ogóle pustawo bywa.
Jeżeli nie było rezerwacji komercyjnej i strzelają klubowicze to nikt ich nie zdejmie przed upłynięciem godziny. Jak trafi się ktoś wepchnąć komercyjnych to zgłoś do Zarządu.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Hubert »

AlphaStr pisze:Wszyscy narzekają na to AGVO ale ja muszę przyznać, że zawody przyjemnie mi się tam klepało. Szybko, sprawnie, bez kolejek i wszystkie 8 na raz ;)
Recepcjonistki też zawsze były dla mnie miłe, nigdy też nie widziałem, żeby były niemiłe dla kogokolwiek.
Zawody przyjemnie bo zostawiasz full kasy.

Instruktorzy bardzo w porządku.

Na recepcji różnie bywa, zwykle gorzej jak trafisz na szefową. O niepełnej godzinie potrafią nie wpuścić i każą czekać. Lub wejdziesz 10-15 minut po pełnej godzinie i obetną Ci strzelanie o ten czas kończąc o pełnej godzinie.
Tak, można tam spotkać miłych sympatyków strzelectwa czy nawet MP Open (pozdrawiam Marcina!!! Szacun!!!).
Z ciekawostek to spisują do książki rejestracji pobytu na strzelnicy Twój adres więc każdy następny podpisujący się ma dostęp do Waszych danych osobowych.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
mehe_myhy_moho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 29 listopada 2016, 21:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: mehe_myhy_moho »

Trochę moich przemyśleń:

Warszawianka i KS Cover (mój macierzysty klub)
  • Porządna strzelnica, dobre tarczociągi, możliwość strzelania z karabinów CZ na własnej amunicji, stale poszerzany wybór broni, dobra kadra instruktorów.
  • Strzelnica i klub są prowadzone przez profesjonalistów. Klub działa prężnie - w ciągu miesiąca organizowane są wydarzenia dedykowane dla strzelców (treningi dynamiczne, jedna ręka, obsługa i czyszczenie + obsługa broni itd. Oczywiście dodatkowo płatne, ale w granicach zdrowego rozsądku). Wg mnie to najlepszy klub strzelecki w Warszawie jeśli ktoś szuka czegoś więcej niż licencji i zawodów.
  • Częste zawody w rożnych lokalizacjach - głównie FSO i Warszawianka, ale też Suchodół, WAT, Góra Kalwaria.
  • Ceny umiarkowane, można w Warszawie strzelać taniej i można drożej. W ramach członkostwa w KS Cover dostaje się wsparcie ze strony klubu podczas wyrabiania pozwolenia, zniżki na Warszawiance, zniżki w szkoleniach taktycznych i okazjonalne zniżki w sklepach partnerskich.
  • Czasami pod Warszawianką są problemy z parkingiem, trzeba pokrążyć parę minut zanim coś wpadnie.
Łazienkowska i CWKS Sekcja Strzelecka
  • Porządna strzelnica, dobre tarczociągi, dobra kadra instruktorów.
  • Duży wygodny parking.
  • Jako jedyni w Warszawie mają STEYR AUG :)
  • Ciężko tam wejść "z ulicy". Recepcji brak.
  • Prężnie działająca klub strzelecki, dużo zawodów.
FSO
  • Jedyna w Warszawie kryta strzelnica z długą osią.
  • Miejsca na parkingu raczej nie braknie
  • Właściciel i obsługa bardzo w porządku.
  • Ceny "z ulicy" przystępne.
  • Od niedawna działa tam klub "Proelia" ale nic mi o nim nie wiadomo.
  • Tarczociągi są największym minusem (jeden zdarzyło mi się nawet "zastrzelić").
  • Bardzo jestem ciekaw jakie warunki będą tam panowały przy zimowych temperaturach
Strzelnica Parabellum
  • Chciałem tam podjechać w któryś weekend, ale po kontakcie telefonicznym z jakimś gburem z obsługi, raczej nigdy tam nie trafię.
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: AlphaStr »

Hubert pisze:
AlphaStr pisze:Wszyscy narzekają na to AGVO ale ja muszę przyznać, że zawody przyjemnie mi się tam klepało. Szybko, sprawnie, bez kolejek i wszystkie 8 na raz ;)
Recepcjonistki też zawsze były dla mnie miłe, nigdy też nie widziałem, żeby były niemiłe dla kogokolwiek.
Zawody przyjemnie bo zostawiasz full kasy.
Prawda ;)
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
k.obrzud@tvn.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: k.obrzud@tvn.pl »

Tak się podepnę pod temat strzelnic warszawskich żeby bez sensu nie zakładać osobnego wątku. Czy ktoś nie wie, czy któraś z tych strzelnic nie kupiła sobie przypadkiem XDS-a? Bardzo chętnie bym wypróbował w akcji. A najchętniej w kal. .45. Ktoś Coś?
--
Pozdrawiam
Krzysiek
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: Wilek1 »

Tez sie podziele spostrzezeniami: strzelam na ZKS i FSO bo obie razem spełniają moje wszystkie oczekiwania (25m + tanio + dynamika + 50/100m + breneka + atmosfera)

- Trap / Parkour / Zając / 100m - strzelam na Suchodole, lubie to miejsce, fajny sklep na miejscu, duze parkingi, mila atmosfera
(jeszcze nie bylem w Rembertowie na Trapie - PS. Warto ??)

ZKS - moj klub, znam jego wady ale go lubie - nie dosc ze najtaniej to mam najblizej i po drodze do pracy, do dla mnie najlepsze rozwiazanie
PLUSY: niedrogo, brak ograniczen czasu na 25m, dobra atmosfeta, dobra sekcja i zawody dynamiczne, sporo broni do wyboru (rowniez nowe P10c), ogolnie polecam, dobre zawody (sporo osob wiec spora konkurencja, to dobrze)
MINUSY: brak mozliwosci strzelenia z breneki , w zime.... zimno ;) , malo stanowisk 50m (osobiscie prawie nie korzystam wiec zero problemu), nieraz instruktorzy stoją "na karku", troche brakuje nowszych modeli pistoletow (fajnie ze jest P10c) na przyklad SFP9, CZ P07/09, S&W M&P

FSO - bardzo fajne miejsce, jezdze tam z breneką lub na strzelanie 100m (wtedy gdy chce strzelac tak jak nie moge na ZKS), ceny OK
PLUSY: dobre ceny, stanowiska 100m , nikt nie stoi za plecami, spokoj , sporo ludzi ze wszystkich klubow, (tez mam blisko), mozna walic breneką, ma byc zaraz 250m, kryta (w zime chyba bedzie OK!)
MINUSY: ograniczenia czasowe (tak wiem, to naturalne), maly wybor broni klubowej

AGVO
- drogo , tylko 25m, nie mam tam po co jezdzic (spory koszt i tylko 25m), mają dobrą bron (np. SFP9) do wyprobowania, mozna strzelic z breneki, klub Iglica fajny choc nie tani

Cover
- drogo , tylko 25m, nie mam tam po co jezdzic (spory koszt i tylko 25m), bron jest okej, widywalem tam w tygodniu szkoły i uczniów i wtedy nie mozna sie dostac
- od kiedy wytatuowana uzbrojona Pani twardzielka (chyba instruktorka) wysmiala mnie (i klub) bo bylem z ZKS (na etapie robienia pozwolenia dowiadywalem sie o rozne sprawy), dziekuje bardzo za wiecej (a tak sie sklada ze ZKS jest lepszym miejscem dajacym wiecej mozliwosci)
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2017, 07:45 przez Wilek1, łącznie zmieniany 2 razy.
dariuszk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 03 grudnia 2016, 01:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: dariuszk »

A jakaś opinia o strzelnicy 9-tka w Józefowie? Często przejeżdżam obok ale jakoś nie było kiedy się tam wybrać. Warto?
de Fresz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1276
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:28
Tematy: 6
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: de Fresz »

Na 9 kiedyś bywałem w miarę regularnie, ostatnio się nie składa. Stara ekipa (czyli ludzie, którzy założyli PM Shootera) była bardzo spoko, nowa, na ile miałem okazję te 3 razy, też jest OK. Są porządne tarczociągi, ze strzelaniem z długiej okresowo robili problemy, bo tam kulochwyt mają z drewna, więc szybciej trzeba wymieniać - raz tak, bez ograniczeń, raz "tylko 10 strzałów", raz "tylko z naszej" - i tak na zmiany, zależy na kogo się trafiło. A, i nie mieli obiekcji z udostępnianiem własnej innym osobom, co bywa problemem gdzie indziej. Jest gdzie zaparkować, można się kawy napić, ceny typowe na Warszawę i krytą strzelnicę z tarczociągami. Bezpieczniej najpierw przedzwonić i zarezerwować. Jak komuś blisko lub jest obrażony na inne, to spoko, tak żeby specjalnie drogi nakładać - to pewnie średnio.
Awatar użytkownika
goose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: goose »

Ekipa z Magazynu Uzbrojenia otworzyła strzelnicę, wszystkie informacje na stronie:
strzelnicafortbema.pl
Byłem wczoraj i byłem zachwycony i na pewno będę wracał :-D
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: CZ@rek »

Na tą chwilę otarta tylko sobota i niedziela.
Jak się rozkręcą może być ciekawie.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: cezarycezary »

Rozmawiałem w magazynie uzbrojenia o tej strzelnicy w Forcie Bema docelowo ma być 15 stanowisk 25m. Bardzo dobrze że otwierają nowe strzelnice i cenowo konkurencyjne oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porównanie klubów i strzelnic w Warszawie

Post autor: AlphaStr »

Na fortach bema przyjemnie, choć - póki co - obiekt mały.
Można powalić do gongów.

Mam pytania w sprawie ZKS:
- czy dla członków klubu nadal funkcjonuje karta VIP?
- Czy nie robią problemów z użyczeniem własnej broni znajomemu?

pozdrawiam
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”