Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: Ryjek »

@darek858: Masz oryginalną sytuację, ale jak pamiętam, to pisałeś, że WPA odwołało się od Twoich badań do pozwolenia.
Przeszedłeś je ponownie w miejscu wskazanym przez WPA? I jak wyszły?
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Tak jak pisałem wcześniej nie jestem dumny z tego co kiedyś człowiek wyprawiał ale to było 20 - 30 lat temu skoro według prawa powinienem otrzymać pozwolenie to czemu miałbym nie próbować.
Nie mówię tu, że w Anglii czy gdzieś indziej jest lepiej tylko, że w Anglii Niemczech i wielu innych krajach europy nie ma tych kretyńskich badań psychologicznych i dla tego jest lepiej ,łatwiej a jakoś nikt się nie wyrzyna na ulicach. Zresztą nie tylko w tych krajach nie ma badań , większość unii europejskiej nie prowadzi takich badań.
W moim wypadku nie mogą się odwołać do karalności bo się przedawniło , zatarło według prawa to wymyślają nie stworzone historie oby tylko nie wydać pozwolenia , a w wiadomościach co i rusz słyszę, że jakiś zdrowy na umyśle policjant wystrzelał rodzinę i popełnił samobójstwo a w myślistwie jakoś tego tak nie słychać , nie myląc z wypadkami które zdarzają się wszędzie.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Co do badań odwoławczych to jeszcze czekam na termin.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Co do systemów wydawania pozwoleń czy to w Polsce czy innym kraju unii europejskiej to wydaje mi się , że panują podwójne standarty.
Skoro prawo unijne jest prawem nadrzędnym to powinno obejmować też polskie prawo no bo jesteśmy w unii albo nie , a może tylko jednym palcem ?
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: GrzegorzZ »

To tak nie do końca działa, że "Prawo Unii" jest nadrzędne... szczególnie w sprawach procedur wydawania broni palnej. ;) Co kraj to ustalenia, porównaj Francję, Niemcy, Wielką Brytanię - nie "podwójne standardy", a tyle ile państw członkowskich w praktyce.

I dzięki Bogu, bo jak już wspominali Koledzy, jakoś w tej "nienormalnej" Polsce, możemy mieć zabawki do których strzelcy z Zachodu mogą się tylko ślinić.
Ostatnio zmieniony 25 października 2017, 18:52 przez GrzegorzZ, łącznie zmieniany 1 raz.
ciamcia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: ciamcia »

MarcinD pisze: na ulicach ubogacacze przejmujacy Albion i zapite malolaty wygladajace jak owoce chowu wsobnego
ale żeś to trafnie podsumował - w weekendy same pasztety i tępe skacowane mordy na ulicach :P
S400 MPR FT
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: piotr sosna »

darek858 pisze:Błędy młodości
Raz zabrane prawko za jazdę na kacu na drugi dzień 1997 r
Raz jazda bez wymaganych dokumentów 1998 r
parę razy akcyza Kaliningrad fajki bez akcyzy 1994 1999 i chyba 2000 rok
W tamtych czasach była lipa z pracą więc tylko taki był wybór ,albo kradzież albo handel fajkami z czegoś trzeba było żyć.
Ale gdyby policja przestrzegała sama prawa to nie powinna tego brać pod uwagę ponieważ ekscesy dawno uległy zatarciu.
Ale niestety nie byłaby to Polska.
No nieźle ale pomijasz najciekawszą rzecz przez którą moim zdaniem nie chcą wydać Ci pozwolenia. Pomijasz największy błąd młodości, jak to okresliłeś ? "Niby gwałt" ? "Człowiek głupi i się na milicji przyznał" ? "Laska Cię w konia zrobiła " ? Faktycznie walka z państwem PL to koszmar 8-) A może jesteś przykładem działania (co bądź koślawych) przepisów i procedur które jednak dają jakieś narzędzia osobom decyzyjnym w zakresie odmowy (bądź maksymalnego utrudnienia) wydania pozwolenia w skrajnych przypadkach. Nie wiem czy dla kogokolwiek sytuacją komfortową jest ganianie po ulicach z bronią przez osoby skazane za gwałt i wyskoki alkoholowe.

Wszystko bagatelizujesz, w tym wątku jazda po pijaku (sąsiedzi zeznali chyba problem z alko) to jazda na kacu na drugi dzień. Potem jazda bez prawka ... Owszem zatarcie ale mam nadzieję, że będziesz walczył dłuugo, przegrasz i pozwolenia nie dostaniesz.

Błędy młodości ? Błędem młodości może być zajumanie radia z samochodu albo kartonu fajek, ale nie gwałt.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 08:18 przez piotr sosna, łącznie zmieniany 3 razy.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Do Piotr sosna : trzeba wierzyć w ludzi

Jeśli jesteś człowiekiem tak małej wiary w drugiego czlowieka to nie będę komentował twojej wypowiedzi
A tak na marginesie to twoje marzenia nie spełniły się
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 23:41 przez darek858, łącznie zmieniany 1 raz.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Dziękuję wszystkim którzy wierzą w drugiego człowieka.
Dzieki za wsparcie i dobre słowo.
Wszystko jest tak jak powinno być :)
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: piotr sosna »

darek858 pisze:Do Piotr sosna : trzeba wierzyć w ludzi

Jeśli jesteś człowiekiem tak małej wiary w drugiego czlowieka to nie będę komentował twojej wypowiedzi
A tak na marginesie to twoje marzenia nie spełniły się
Wiara w ludzi ... wybacz ale jesteś ostatnią osobą która powinna się wypowiadać na temat wiary w drugiego człowieka. Ciekawe jaką wiarę w ludzi miała Twoja ofiara po tym co jej zrobiłeś. No i "gratuluję" chociaż coś podejrzanie szybko dostałeś decyzję, także jakoś Ci nie wierzę na słowo. To teraz w te pędy do lasu spełniać marzenie i kontynuować rodzinne tradycje ;laughing:
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Słuchaj panie sosna - nie musiałem opisywać swego życia na publicznym forum jednak to zrobiłem , a zrobiłem to bo nigdy nikogo w życiu (poza sobą) nie skrzywdziłem , nie było żadnych ofiar ani krzywd po prostu znalazłem się w nie właściwym miejscu z nie właściwą osobą co opisywałem we wcześniejszych postach ale widać nie dociera to do ciebie więc lata mi twoja wiara koło .... i to czy ty mi wierzysz czy nie.
W WPA czytali moje odpisy z wyroków i widać maja inne zdanie niż ty (oczywiście po interwencji mecenasa) i pozwolenie wydali na 2 dzień po badaniach.
Od tych badań nie ma odwołania nikt , ani ja ani WPA.
A ty zadufany w sobie człowieczku zaszyj się gdzieś na strzelnicy oddaj kilka strzałów i daj upust swojej złośliwości.
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: piotr sosna »

Ale mi dojechałeś, jak żyć ... :) No to gratulacje panie szanowny G ! Jedna interwencja tak skutecznie podziałała :-D

A odnośnie zaszywania się na strzelnicy aby dać upust złośliwości... Obyś nie krążył po lesie chcąc dać upust czemukolwiek :roll:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: Shooter7 »

Jedrula pisze:Nie, musisz przejść normalna procedurę w kraju
Ale w jakim celu ma przechodzic cala procedure jezeli angielska EKB zalatwia sprawe ?

:wink:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: Shooter7 »

GrzegorzZ pisze: I dzięki Bogu, bo jak już wspominali Koledzy, jakoś w tej "nienormalnej" Polsce, możemy mieć zabawki do których strzelcy z Zachodu mogą się tylko ślinić.
Znaczy jakie ? :)

:wink:
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: lemuchr »

Obrazek
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”