WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
ryjek_krk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: ryjek_krk »

Pytałem kiedyś o zawody korespondencyjne przed składaniem wniosku i dowiedziałem się, że w WPA Kraków to co najwyżej weselej się im zrobi przy czytaniu, a w ogóle tego nie uznają.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Jest zasadnicza roznica, pomiedzy otrzymaniem odpowiedzi ustnej, a informacja na papierze, a informacja na papierze od KGP.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
ryjek_krk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: ryjek_krk »

Oczywiście, masz rację w 100%. Nie jest to stanowisko WPA ani ustne ani pisemne.
To tylko taki komentarz do tematu. Jedynie informacja od osoby dobrze zaznajomionej ze wspomnianą instytucją, że mają tam straszny polew z korespondencyjnych.
Co sugeruje dokładnie jak napisałeś, że jest to mało znaczący dla nich dowód co do ilości.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Z tym, ze nie ma ZADNEJ przeslanki, aby tych zawodow nie uznawac. Niedlugo wszedzie beda chcieli wojewodzkich z obserwatorem, bo... bez obserwatora to np. nie sa rownoprawne tym z obserwatorem. Inaczej mowiac: bo tak.
Ostatnio zmieniony 24 października 2017, 21:20 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Pandariusz »

Mogą je odrzucić gdyby Paweł klepnął na protokole jakąś bardzo ważną pieczątkę dużych rozmiarów?
@Carambas
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: carambas »

ryjek_krk pisze:informacja od osoby dobrze zaznajomionej ze wspomnianą instytucją, że mają tam straszny polew z korespondencyjnych.
Nie przejmować się, robimy swoje. Sporo osób rozszerzyło pozwolenia na podstawie zawodów korespondencyjnych. Ja mam np 15 sztuk do sportu, właśnie na podstawie korespondencyjnych. Może i WPA jest rozbawione, ale wcale mi to nie przeszkadza.

Zawody korespondencyjne są jak najbardziej w porządku, organizuje je też PZSS. Ale teraz jak robimy sport + kolekcja, to naprawdę 95% osób jest zadowolona z pierwszych decyzji, bo anim wykupią 10-15 promes to zdążą albo nastukać zawodów więcej albo zrobić coś kolekcjonerskiego.

Korespondencyjne zachęcają do sportu i chodzenia na strzelnicę, aktywizują też sportowo część kolekcjonerów. Przestarzały urząd, jakim jest WPA, zapewne nie pamięta że my strzelamy dla sportu, bo im się wydaje, że strzelectwo obraca się dookoła ich zbędnych papierów. Nie do końca, WPA to tylko wrzód na strzelectwie sportowym. Nie dziwne zatem, że nie rozumieją że nie wszystkie nasze działania są dla uwiarygodnienia się przed nimi.

Zresztą, jak sobie pomyślę, że oni tam robią na mój temat szkolenia całym pionom wojewódzkim i te wszystkie pocieszne ważniaki w mundurach robią mądre miny i myślą jak tu mi dopiec, a ja piszę te funkcjonalności dla zabawy w 1-2 dni z piwem w ręku zamiast czytać książki science - fiction, to też się czasem uśmiechnę. Nawet tego zawodowo nie robię, tylko po godzinach, dla hobby, a oni tam latają jak mrówki grabiąc do siebie ważkie opinie i papiery. No hard feelings, panowie z KGP :)
Dalej mnie to irytuje (bo to jest niezmierzona społeczna strata czasu i zasobów ludzkich), ale w sumie co to za różnica, czy masz 5 sportowej, czy 15? Dla 90% ludzi wystarczą i 4 sztuki (nie zapominajmy o darmowej kolekcji). Teraz jedyne co się dla mnie liczy to zrobienie tego z jak największą masą ludzi.
Ustawa pozwala im brykać, ale pewnych rzeczy nie ruszą, bo są za ciency w uszach.

Jak się znajdzie ktoś chętny kto zakwestionuje te ich sterty bzdur przed WSA to się okaże ile są warte te pomysły na tłumaczenie dyplomowanym instruktorom sportu (np mnie) czym jest sport. To ja mogę ich uczyć, a nie urzędnicy mnie. Zresztą, NSA mówi bardzo czytelnie czym jest sport i nie ma to nic wspólnego z gadaniem jakiegoś funkcjonariusza.

Więc w skrócie: nie ma to żadnego znaczenia. Czekamy na nową UoBiA i zobaczymy co wtedy. Gnębienia WPA nikt mi nie odbierze -- nawet pozbawiony praw obywatelskich będę to robił przez słupów, bo to jest po prostu fajna zabawa. Marzyłem od małego automatyzować głupotę i teraz jeszcze przynosi mi to rozpoznawalność w wolnościowym środowisku. C-c-combo breaker. :)
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Wnioski o promesy wyslane przez ePUAP z informacja, ze odbiore osobiscie 2 listopada. Pozniej zakupy. Jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem moja "procedura" potrwa dokladnie 4.5 miesiaca od zlozenia wniosku po odbior promes.

Carambas: tymczasem 1:0 dla WPA/KGP. Odrobie sie z praca i papierami to podesle Ci (o ile Ciebie to interesuje) czesc arg. mojej decyzji dotyczaca korespondencyjnych.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Odebralem rano 4 promesy na zakup 4, 5, 8 i 12 sztuk broni i amunicji do nich. Co prawda we wniosku pisalem, ze odbiore 2-go, ale dzis mi pasowalo podjechac - zadzwonilem w poniedzialek, zero problemu. Milo.
Nie kazdy wie, ze decyzje od KGP choc nie sa prawomocne, to podlegaja wykonaniu (moze komus sie przyda, po odwolywaniu sie do KGP) - nie trzeba sie niczego zrzekac, pisac oswiadczen. Cale szczescie, ze nie mialem z tym problemu - wniosek o zaswiadczenia j/w bez komplikacji. Teoretycznie, jeszcze mam czas zeby isc do WSA, majac juz bron. Wiec jesli ktos bedzie mial wieksza wojenke, to nie musi czekac na koniec batalii z NSA/WSA i obawiac sie, ze zostanie 'z niczym'.

btw. spotkalem dzis na korytarzu dwoch straznikow miejskich (pozdrawiam). Chwile pogadalismy, w porzadku ludzie. Jakies pismo w pazdzierniku wpadlo do WPA Krakow (policjant im wspomnial) - chyba chodzi o zniesienie podzialu na sport, mysleli, ze nowa ustawa / nowelizacja weszla ;) Uswiadomilem ich, ze nic sie nie zmienilo i pewnie dokument wew. - jesli ktos bedzie tropil, to moze sie doczlapie do tresci tego pisma (jesli to brak podzialu, to moze nie tylko Krakow dostal). Ale byl tez jeden chlopak, wnioskowal o sport + kolekcja. Z tym, ze mial tylko paten strzelecki bez licencji... uslyszal 'nie' i probowal wynegocjowac chociaz sama kolekcje na ten patent ;) Jego takze pozdrawiam, choc pewnie nie czyta forum ;)))
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Wlasnie sle wniosek via ePUAP o rejestracje broni + fotokopia faktury w formie zapewniajacej zachowanie jej autentycznosci, integralnosci i czytelnosci. Nie wiem jak sie na to bedzie zapatrywalo WPA, dlatego dodatkowo sama fakture nadam jutro poleconym. Niestety, nie mam juz czasu, aby swobodnie podjechac do Krakowa i odebrac legitymacje - bede musial na nia sobie poczekac.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Rimski »

Co masz na myśli - w formie zapewniającej zachowanie autentyczności i integralności?

Rozumiem, że fakturę wysyłasz poleconym za potwierdzeniem odbioru. A co z książeczką? Idzie razem z fakturą?

Napisz jaki będzie wynik takiego postępowania bom ciekaw.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Mam na mysli forme akceptowana przez Urzedy Skarbowe ;) Wiekszych wymagan nie moze miec nikt.

Fakture wysle poleconym, z potwierdzeniem odbioru. Teoretycznie potwierdzenie odbioru jest zbedne, bo przesylka polecona jest rejestrowana i mozna sprawdzic kiedy dotarla. Pisma i tak pozniej wkladaja do akt, uprzednio przybijajac pieczatke 'wplynelo dnia tego i tego'. Ale... zolta karteczka mowi troche wiecej - tj. oprocz 'wplynelo tego i tego', to jeszcze 'odebrala ta i ta / odebral ten i ten'. Problem jest tylko jeden, ta karteczka wraca po dosc dlugim czasie z WPA (bo od "cywilnych" odbiorcow to tak ze 3-4 razy szybciej, nieraz nastepnego dnia) - choc w sumie to zaden problem, kiedy mozemy na trackingu sobie sprawdzic.

Ksiazeczki nie wysylam, bo jeszcze takowej nie mam. To moja pierwsza rejestracja broni.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Rimski »

RedSiedemosiem pisze:Mam na mysli forme akceptowana przez Urzedy Skarbowe ;) Wiekszych wymagan nie moze miec nikt.
Tzn.? Pytam poważnie, bo nie wysyłam wersji elektronicznych do US. Jest jakiś standard?

Z ePuap miałem kiedyś ciekawe doświadczenie, po którym stwierdziłem, że jak to ma tak wygladać to niech sobie tą całą cyfryzację w d... wsadzą :-)

Potrzebowałem wyrejestrować w wydziale komunikacji zezłomowany samochód. Właściwy WK był w odelgłości 350km więc jakoś nie miałem ochoty jechać. Przeczytałem informację w BIP. Były dwie wersje (pomijając wizytę osobistą) - spakować wszystko do paczki (tablice, DR, KP, zaświadczenie itp.) i wysłać na adres WK. Druga - epuap - wypełnić wniosek, załączyć skany dokumentów, zdjęcie cyfrowe tablic rejestracyjnych...
Wybrałem wersję drugą.
Pierwsze zdziwienie mnie dopadło jak dostałem wezwanie (za pomocą epuap, oczywiście) do dostarczenia oryginałów dokumentów, tablic itp - za pomocą przesyłki pocztowej za potwierdzeniem odbioru :-) - nosz, to po co był ten cały epuap, skoro i tak wszystko trzeba było wysłać...
Jak już wszystko wysłałem to zaliczyłem kolejne zaskoczenie - przez epuap dostałem wezwanie do odebrania decyzji o wyrejestrowaniu w ciągu 7 dni. Pouczono mnie, że mogę zwrócić się o wysłanie jej przesyłką poleconą ale będę musiał ponieść koszt przesyłki... (tak jakby nie mogli przysłać dezji przez epuap, którą bym sobie wydrukował).

Tak więc po co te epuapy, elektroniczne podpisy, dokumenty nie wymagające stempla urzędowego?
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Ja z ePUAPem mam same dobre doswiadczenia ;)
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2017, 22:10 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: carambas »

RedSiedemosiem pisze:Ale byl tez jeden chlopak, wnioskowal o sport + kolekcja. Z tym, ze mial tylko paten strzelecki bez licencji... uslyszal 'nie' i probowal wynegocjowac chociaz sama kolekcje na ten patent ;) Jego takze pozdrawiam, choc pewnie nie czyta forum ;)))
Mam nadzieje, że mu powiedziałęś, żeby złożył te wszystkie papiery (zanim badania mu przepadną) z dowodami opłaty i zawiesił postępowania? Bo to w jego sytuacji by załatwiło całą sprawę, tylko licencję musiałby dorobić.

Jak będziesz miał info odnośnie krsp to pisz. Możesz też opublikować na forum po prostu, czytam co ludzie piszą :)
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

carambas pisze:Mam nadzieje, że mu powiedziałęś, żeby złożył te wszystkie papiery (zanim badania mu przepadną) z dowodami opłaty i zawiesił postępowania? Bo to w jego sytuacji by załatwiło całą sprawę, tylko licencję musiałby dorobić.
Niestety, chwile po tym jak on wszedl do jednego pokoju i "negocjowal", mnie poproszono do drugiego - i juz sie nie widzielismy, a wierz mi, ze bardzo chcialem z nim pogadac.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”