Noszenie broni w miejscu pracy

Moderator: Moderatorzy WBP

C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: C3PO »

jetpilot pisze:Pytanie może inne ale nadal w głównym wątku... Czy posiadanie pozwolenia wpisujecie w CV??
Ja wpisałem. Uważam, że w ten sposób się wyróżnia CV spomiędzy szarego tłumu czytelników książek, miłośników kina i biegania. Taki zabieg na przykucie uwagi.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: RedSiedemosiem »

No przeciez to nie forum motoryzacyjne i nie bedziemy rozmawiac o LPG ;) (co prawda, to takze nie forum odnosnie stosunkow pracy, ale temat dotyczy tego w kontekscie broni palnej ;) ). Nie odplywajmy za bardzo od brzegu ;)

Tak czy siak - pracodawca moze wyciagnac konsekwencje. I nie ma prawa 'pozwalajacego' na noszenie broni w miejscu pracy czy tez zabraniajacego zabraniania noszenia ;) (to gdyby ktos chcial wypalic o 'nadrzednosci' typu konstytucja > ustawa > rozporzadzenie > regulamin/zarzadzenie)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: radim92 »

U mnie w pracy naczelnik się ucieszył że będę miał broń bo będzie bezpieczniej w pracy po zdarzeniu w Legionowie :one:
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: lasooch »

Biorąc pod uwagę pierwsze reakcje ludzi, gdy dowiadują się, że mam w ogóle coś wspólnego z bronią, to chyba jednak nie afiszowałbym się z tym w pracy za mocno :one:
Koledzy z pokoju na początku zrobili :651: i chyba stwierdzili, że mam coś z głową, że w ogóle interesuje mnie ta tematyka... Szok i przerażenie, że ktoś z ich bliskiego otoczenia w ogóle może mieć dostęp do tak niebezpiecznych narzędzi. Po jakimś czasie w rozmowach sam na sam jeden się przyznał, że w sumie to sam myślał kiedyś o dołączeniu do koła łowieckiego. Drugi, że jego ojciec kiedyś tam miał broń i w zasadzie to sam też chciałby mieć w domu pistolet "na wszelki wypadek". Po kilku miesiącach wszystkim spowszedniało to na tyle, że teraz raczej są pytania kiedy ich zabiorę na strzelnicę :) A ostatnio wręcz pytają już o procedurę wstąpienia do klubu, wyrabiania uprawnień itd, koszty...
Więc o ile ludzi w pokoju mam już oswojonych, o tyle zostaje cała reszta dzikusów, którzy musieliby znowu przejść całą drogę oswajania od początku, a nie wiem czy mam tyle cierpliwości :090: Finalnie, jeśli jadę po pracy na strzelnicę, to i tak nikt nie wie, że akurat tego dnia mam przy sobie broń. Trochę to smutne, ale taki mamy przekrój społeczeństwa, że korzystniej jest się ukrywać ze swoim hobby, niż wyrobić sobie opinię świra.
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Klurik »

Ja pracuję z domu, a szafę mam za plecami. Czy to się liczy? :-D
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: marekp »

Ciekawy jest problem. Bron w saunie! Czy nosisz ze soba bron do sauny? Albo do lazni tureckiej......

MarekP
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: piotr sosna »

lasooch pisze:Biorąc pod uwagę pierwsze reakcje ludzi, gdy dowiadują się, że mam w ogóle coś wspólnego z bronią, to chyba jednak nie afiszowałbym się z tym w pracy za mocno :one:
Koledzy z pokoju na początku zrobili :651: i chyba stwierdzili, że mam coś z głową, że w ogóle interesuje mnie ta tematyka... Szok i przerażenie, że ktoś z ich bliskiego otoczenia w ogóle może mieć dostęp do tak niebezpiecznych narzędzi. Po jakimś czasie w rozmowach sam na sam jeden się przyznał, że w sumie to sam myślał kiedyś o dołączeniu do koła łowieckiego. Drugi, że jego ojciec kiedyś tam miał broń i w zasadzie to sam też chciałby mieć w domu pistolet "na wszelki wypadek". Po kilku miesiącach wszystkim spowszedniało to na tyle, że teraz raczej są pytania kiedy ich zabiorę na strzelnicę :) A ostatnio wręcz pytają już o procedurę wstąpienia do klubu, wyrabiania uprawnień itd, koszty...
Więc o ile ludzi w pokoju mam już oswojonych, o tyle zostaje cała reszta dzikusów, którzy musieliby znowu przejść całą drogę oswajania od początku, a nie wiem czy mam tyle cierpliwości :090: Finalnie, jeśli jadę po pracy na strzelnicę, to i tak nikt nie wie, że akurat tego dnia mam przy sobie broń. Trochę to smutne, ale taki mamy przekrój społeczeństwa, że korzystniej jest się ukrywać ze swoim hobby, niż wyrobić sobie opinię świra.
U mnie wręcz na odwrót, nie było negatywnych reakcji, ludzie się zaciekawili tematem, dwie osoby rozpoczęło włąśnie przygotowania do patentu :-D Nie ma problemu poza regulaminem który jasno zakazuje wnoszenia broni na teren firmy. W razie wątpliwości zawsze trzeba spytać przełożonego. Za samo wejście z bronią nikt Was z roboty nie wyrzuci ale po co kusic los i napytac sobie niepotrzebnej biedy
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 18:08 przez piotr sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
Mradu77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 10 września 2013, 11:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Mradu77 »

U mmie w pracy (duze hamerykanskie korpo) w zesoole jest tylko jeden przeciwnik powszechnego dostepu do broni. Przy okazji pewnej dyskusji nie musialem sie nawet odzywac, reszta go zjadla argumentami merytorycznymi. Poza mna jeszcze jeden kolega, ktory jest mysliwym, ma pozwolenie. Ludzie chetnie jezdza ze mna na strzelnice i ciagle dopytuja kiedy jedziemy znowu - wliczajac w to moja szefowa. Mysle, ze gdybym po pracy chcial jechac postrzelac i mialbym z tego powodu bron ze soba, to nie bylby to problem.
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 18:16 przez Mradu77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: slepe_oko »

marekp pisze:Ciekawy jest problem. Bron w saunie! Czy nosisz ze soba bron do sauny? Albo do lazni tureckiej......

MarekP
Albo do kibla, ostatnio w marcu jeden zgubił.
:512:
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Leśny Dziadek »

Klurik pisze:Ja pracuję z domu, a szafę mam za plecami. Czy to się liczy? :-D
Przebijam! Pracuję na strzelnicy, z tyłu broń, na pasku broń, z przodu broń, szafy z bronią wokół ;laughing:

Noszę broń w miejscu pracy, czy to się liczy :)
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Janusz123 »

Nie liczy się bo jesteś szefem :D
Awatar użytkownika
Grippen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 21:23
Tematy: 3
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Grippen »

A mi się czasami zdarza nosić, regulamin pracy mi tego nie zakazuje, dyrekcja i koledzy wiedzą że jestem strzelcem i że mam broń, wzbudza to raczej ogólne zainteresowanie i ciekawość niż strach. Też pracuję w korpo, dzięki temu 1 osoba już mają "książeczkę partyjną", a następne 2 są w trakcie wyrabiania. Co do samego noszenia to nie afiszować się oraz dobre IWB załatwia sprawę, ostatnio jak nosiłem przez 3 dni nie pokapował się NIKT. Wczoraj natomiast miałem ze sobą nową pompkę w pracy (po pracy jechałem do WPA celem rejestracji), na widok pokrowca rano koleżanka spytała się "co tam masz", po okazaniu broni stwierdziła "fajna!!! kiedy idziemy postrzelać?". Co do CV to jak ostatnio robiłem aktualizację to wpisałem to że jestem strzelcem, prowadzącym strzelanie i sędzią PZSS gdyż uważam to za duże atuty (nie pisałem bezpośrednio że mam broń).
9x19, 0,22Lr, 12/76, 223Rem, 5.56x45NATO, 308Win
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: lotnik »

marekp pisze:Ciekawy jest problem. Bron w saunie! Czy nosisz ze soba bron do sauny? Albo do lazni tureckiej......

MarekP
Marku nie martw się ;) jeszcze chwila i taki temat się pojawi ;) lub np czy zabieracie bron do kościoła ? Czy nosicie bron na basenie? Albo czy nosicie broń jak wychodzicie po bułki na śniadanie w sobotni poranek ?
Ciebie to dziwi, mnie to dziwi a nowych to podnieca ;)
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: Darth Hunterix »

Co dziwnego jest w pytaniu bardziej doświadczonych kolegów o radę? Z tego co wiem umiejętność przekazywania informacji w efektywny sposób jest jedną z kluczowych cech, dzięki którym nasz gatunek wyjadł do ostatniej sztuki kilka innych, większych od siebie gatunków...

A co do broni w saunie, to jak pisał Tom Clancy, dostatecznie zmotywowany człowiek zawsze znajdzie przynajmniej jeden schowek...
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Noszenie broni w miejscu pracy

Post autor: tomekwroclawski »

Dziwnie byś w tej saunie wyglądał albo zgoła idiotycznie, zależy kto cię ocenia.

W dobie powszechności gazowek znany jest przypadek gościa myjacego w sobotę auto pod blokiem tak uzbrojonego. Komentarz tez był jednoznaczny.

Po za tym ... w temp.cos kolo 95 metal baasrdzo się nagrzewa. Strzelałeś już z czegoś takiego ? Może warto spróbować ?
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”