WPA Lublin

Moderator: Moderatorzy WBP

lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1229
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: lotnik »

Kondore pisze:No dzisiaj WPA Lublin przeszedł sam siebie.
Pytanie czy potrzebuje zaświadczenie na zakup drugiej broni. Ja, że oczywiście. Opłata zrobiona wcześniej żeby było szybciej. Pan, że podanie potrzeba napisać mówię, że nie mam bo nie ma nigdzie wzoru. .
No niesamowite :) przyszedłeś nie przygotowany i się dziwisz? Wzoru potrzebujesz? Samemu nie można napisać jednego zdania ? Dorosły posiadać broni a jaki bezradny. Masakra . Podanie to jedno zdanie które wysyłałem mailem plus potwierdzenie przelewu.

Nie, nie pracuję w WPA ;) bo nie byłoby mnie stać na bron ;)
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 23:02 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
zawoor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2016, 07:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: zawoor »

Nie wiem, czy dobry wzór mam, ale mój klub wyposażył członków we wnioski o pozwolenia, rozszerzenia i promesy. Mogę się podzielić. Z drugiej strony, nigdy nie spotkałem się tam z takim traktowaniem. Zawsze miła obsługa (zarówno sportowe jak i kolekcjonerskie), doradzanie co poprawić we wniosku, "niech pan poprawi odręcznie i zaparafuje i będzie dobrze". Wszystko prawie, że od ręki załatwiałem. Jedynie na co musiałem czekać to na legitymację posiadacza, bo "pan komendant jeszcze nie podpisał, niech pan przyjdzie za godzinkę".
Kondore
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwietnia 2017, 15:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kondore »

lotnik pisze:
Kondore pisze:No dzisiaj WPA Lublin przeszedł sam siebie.
Pytanie czy potrzebuje zaświadczenie na zakup drugiej broni. Ja, że oczywiście. Opłata zrobiona wcześniej żeby było szybciej. Pan, że podanie potrzeba napisać mówię, że nie mam bo nie ma nigdzie wzoru. .
No niesamowite :) przyszedłeś nie przygotowany i się dziwisz? Wzoru potrzebujesz? Samemu nie można napisać jednego zdania ? Dorosły posiadać broni a jaki bezradny. Masakra . Podanie to jedno zdanie które wysyłałem mailem plus potwierdzenie przelewu.

Nie, nie pracuję w WPA ;) bo nie byłoby mnie stać na bron ;)
To akurat logiczne. Ale widzę, że nadal próbujesz. Powiem ci tyle jedno zdanie to ja potrafię napisać i nie jedno jak widzisz. Natomiast to co ja napiszę a to co oni chcą żebym napisał może się trochę rozbiegać i niestety po tym co pan urzędnik mi podyktował to aż mnie korciło żeby zdjęcie zrobić. Bo chyba nikomu na myśl by nie przyszło popełnić takiego pisma. Tak czy inaczej gratuluję ci wszystkich dokonań na forum w WPA i w życiu prywatnym. Jestem pod wrażeniem twojej przebiegłości. Napisać maila a potem usłużnie pobiec po odbiór do WPA rzeczywiście odwaga godna bohatera narodowego. A nie pomyślałeś kiedyś, że spełniasz swoje obowiązki a nie korzystasz z praw.

Edit: Widzę zresztą, że sadzisz się do każdego w tym wątku kto próbuje coś powiedzieć nie po twojej myśli. Więc masz to swoje pozwolenie gratuluje, ale nie wnosisz do rozmowy nic wartościowego.
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 23:28 przez Kondore, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: Dariusz DC »

 ! Message z: Dariusz DC
Przypominam ,że forum ma służyć ŻYCZLIWEJ wymianie poglądów i skupiać a nie dzielić miłośników broni i strzelectwa. Użytkownik lotnik dostaje ostrzeżenie, jeżeli będę zmuszony jeszcze raz tu wchodzić w celu moderacyjnym to posypią się cięższe kary
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: xxxam »

Kondore pisze:1.(To jedno zdanie + dowód wpłaty przesyłasz mailem i promesy czekają grzecznie na odbiór) Nie jedno tylko cała strona A4. Nie mailem tylko pocztą. I nie czekają na odbiór - bo muszą ci odesłać pocztą jak mówi KPA.
Jak ktoś sam nie potrafi się wysłowić w jednym zdaniu to i strony podyktowanej będzie mu mało... KPA ? Tyle razy sami pracownicy WPA szli mi na rękę poza KPA że drobne odchylenia "dowództwa WPA"w drugą stronę jestem w stanie zaakceptować.
Kondore pisze:2.(Ciężko powiedzieć że jest się z daleka (urzędnik nie wróżka - chgw Cie gdzie mieszkasz a jaki adres masz w kwitach?) Nie nie wróżka ale adres ma w kwitach i nie martw się doskonal wie gdzie mieszkam.
Wiele osób ma duże rozbieżności w tym gdzie przebywa a co ma wpisane. Wcale się nie martwie...
Kondore pisze:3.(Pojebało się, że naczelnik wszystko osobiście podpisuje i już nie ma promes w 13 sek ale bez przesady. Dwie godziny zawsze były standardem na sportowej) Dwie godziny to ja czekałem i doczekałem się na "pocałuj nas pan w dupę nie ma komu podpisać" Dziękuję postoję.
Zdarza się, naczelnik też człowiek i czasem może być nieobecny - jak wyżej - można było wysłać kwity wcześniej, elektronicznie, za darmoszkę, bez znaczka, bez urlopu ...
Kondore pisze:4. (W dupach się nie przewraca.Pojebało się) Powiedz to moim dzieciom czemu nie mam dla nich czasu, bo muszę jeździć po urzędach i brać na to urlop tu czytaj WYPOCZYNKOWY, bo pan naczelnik "nie wysyła bo nie". Tyle, że pan naczelnik musi wysyłać bo do tego go zobowiązuje KPA art.39.
Koronny argument - mam horom curke ? :-D bo się rozpłacze ... Masz też broń i pewne obowiązki z nią związane a co tydzień do WPA nie jeździsz
Kondore pisze:Masz coś jeszcze do powiedzenia?
Tak, ale nie wolno na forum przeklinać i wyzywać innych użytkowników. No i walczę ze sobą żeby nie reagować na chamskie pyskówki
Kondore pisze: A pan z Lublina po robocie zaleci i załatwi. Pokłony za zrozumienie dla tych którzy muszą jechać 1,5h w jedną stronę.
WPA pracuje do 15.30, ja do 17.00 Znam wielu, którzy dojeżdżają - nie słyszałem zbyt dużo marudzenia
Kondore
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwietnia 2017, 15:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kondore »

xxxam pisze:
Kondore pisze:1.(To jedno zdanie + dowód wpłaty przesyłasz mailem i promesy czekają grzecznie na odbiór) Nie jedno tylko cała strona A4. Nie mailem tylko pocztą. I nie czekają na odbiór - bo muszą ci odesłać pocztą jak mówi KPA.
.............................itd
Wzruszyłem się :)

Ponieważ nie można pisać postów nic nie wnoszących do dyskusji proszę użytkownika xxxam o wytłumaczenie mi dlaczego WPA Lublin odmawia mi prawa wynikającego z KPA art. 39. Jeśli wytłumaczysz mi to zgodnie z prawem wsiadam w pociąg i lecę do WPA Lublin odebrać zaświadczenie osobiście. Czekam...
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 11:58 przez Kondore, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: xxxam »

Kondore pisze:Ponieważ nie można pisać postów nic nie wnoszących do dyskusji proszę użytkownika xxxam o wytłumaczenie mi dlaczego WPA Lublin odmawia mi prawa wynikającego z KPA art. 39. Jeśli wytłumaczysz mi to zgodnie z prawem wsiadam w pociąg i lecę do WPA Lublin odebrać zaświadczenie osobiście. Czekam...
A o której masz szynobus ? bo pytanie pod zły adres :-)
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: WPA Lublin

Post autor: Dariusz DC »

 ! Message z: Dariusz DC
Uprzedzałem.. dyskutanci dostali po tydzien urlopu
DC jeszcze nie 9
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: wrc69 »

Szkoda. Może bym się dowiedział dlaczego WPA w Lublinie wysłało mi "kwity" po telefonach i naleganiach, zamiast wprost kierować się art.39 KPA i wysłać mi pisma jak wnioskowałem na podaniach.
Pozdrawiam
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: RedSiedemosiem »

wrc69: przyjmij moje spoznione przeprosiny. Dopiero po naszej dyskusji dowiedzialem sie, ze Lublin nie chce wysylac papierow wnioskujacym z uwagi 'na oszczednosci' (choc 17PLN chetnie przyjmuje). Pomysl z smsami - dalej twierdze, ze to plus i ktos ma fajne pomysly. Ale jesli te smsy sluza tylko do tego, aby powiadomic o tym, ze jakis papier jest do osobistego odbioru - to juz paranoja. Dlatego - raz jeszcze przepraszam, ze wszedlem z Toba w konfrontacje - dopiero pozniej zrozumialem, dlaczego i o co masz pretencje. Pozdrawiam!
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: denver »

RedSiedemosiem pisze:wrc69: przyjmij moje spoznione przeprosiny. Dopiero po naszej dyskusji dowiedzialem sie, ze Lublin nie chce wysylac papierow wnioskujacym z uwagi 'na oszczednosci' (choc 17PLN chetnie przyjmuje). Pomysl z smsami - dalej twierdze, ze to plus i ktos ma fajne pomysly. Ale jesli te smsy sluza tylko do tego, aby powiadomic o tym, ze jakis papier jest do osobistego odbioru - to juz paranoja. Dlatego - raz jeszcze przepraszam, ze wszedlem z Toba w konfrontacje - dopiero pozniej zrozumialem, dlaczego i o co masz pretencje. Pozdrawiam!
Z tymi smsami to nie jest zły pomysł. Zwłaszcza dla czekających na decyzję. Nie musisz wydzwaniać a oni nie muszą ciągle sprawdzać czy jest już decyzja i można w spokoju pracować. Mam firmę i jak stały klient dzwoni że wysyła zlecenie, potem że wysłał czy dotarło następnie czy jest już gotowe. Każde odebranie telefonu to jakaś strata czasu. Załóżmy że tracimy na takich operacjach 4 minuty, 10 klientów dziennie 40 minut ... miesięcznie ponad 13 godzin.

Ja lubię być smsowo powiadamiany :)
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: RedSiedemosiem »

Denver: tak tak, no chwalilem przeciez te smsy juz 3 strony temu ;) Ale gdy wnosisz o wyslanie/odeslanie decyzji/zaswiadczenia/dokumentow, a Oni uzywaja sms do tego aby poinformowac, ze ow papiery mozesz odebrac osobiscie to jest juz skandal ;) Co innego, gdyby smsem informowali takze, ze 'wlasnie odeslalismy pana legitymacje listem poleconym', 'decyzja gotowa, wyslalismy poczta' , albo chciales odebrac papiery i mowia ze juz sa gotowe - to byloby na 6+. Z tym, ze Lublin nie chce wysylac papierow poczta i kaze sobie przyjezdzac stronom i odbierac osobiscie. O to caly dym ;)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: wrc69 »

RedSiedemosiem: Spoko.
Mi się, generalnie, nie spieszyło. Na każdym wniosku do WPA pisałem: "Wydane zaświadczenia proszę przesłać na mój adres zamieszkania. "
W momencie gdy stanęli "bokiem" wysłałem pismo: "W związku z upłynięciem w dniu ....... terminu postępowania nr ..........., , proszę o przesłanie decyzji na mój adres zamieszkania.
Podstawa prawna: art.39. Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 2016 poz.23)."

Później przy podaniu o promesy dawałem wprost dopisek:
"Zgodnie z art.39 i art.42 §1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 2016 poz.23) wydane zaświadczenia proszę przesłać na mój adres zamieszkania."

Jak dotąd skutkowało. Ale zaznaczam, mi się nie "pali". Rozumiem że dla tych co przebierają nogami w blokach startowych do sklepu z bronią to za mało.

Edit:
Jest jeszcze jedna strona: Kiedy już byli "poprzeczni" do zdechu, poprosiłem o informację w myśl Art.9 KPA, dlaczego i z jakiej to przyczyny wysyłka dokumentów na mój adres zamieszkania jest niemożliwa. Działało...
To wszystko, to internetowe szkolenie Ś.P Kolegi 9x19. Na tym forum i mailowo.
Ostatnio zmieniony 30 października 2017, 16:07 przez wrc69, łącznie zmieniany 1 raz.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Kondore
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwietnia 2017, 15:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: Kondore »

wrc69 pisze:RedSiedemosiem: Spoko.
Mi się, generalnie, nie spieszyło. Na każdym wniosku do WPA pisałem: "Wydane zaświadczenia proszę przesłać na mój adres zamieszkania. "
W momencie gdy stanęli "bokiem" wysłałem pismo: "W związku z upłynięciem w dniu ....... terminu postępowania nr ..........., , proszę o przesłanie decyzji na mój adres zamieszkania.
Podstawa prawna: art.39. Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 2016 poz.23)."

Później przy podaniu o promesy dawałem wprost dopisek:
"Zgodnie z art.39 i art.42 §1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 2016 poz.23) wydane zaświadczenia proszę przesłać na mój adres zamieszkania."

Jak dotąd skutkowało. Ale zaznaczam, mi się nie "pali". Rozumiem że dla tych co przebierają nogami w blokach startowych do sklepu z bronią to za mało.

Edit:
Jest jeszcze jedna strona: Kiedy już byli "poprzeczni" do zdechu, poprosiłem o informację w myśl Art.9 KPA, dlaczego i z jakiej to przyczyny wysyłka dokumentów na mój adres zamieszkania jest niemożliwa. Działało...
To wszystko, to internetowe szkolenie Ś.P Kolegi 9x19. Na tym forum i mailowo.
Aż strach pisać po ostatnim banie :) Ale dziękuję, że w końcu ktoś normalny się odezwał i rozumie w czym jest cały problem z WPA Lublin.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Lublin

Post autor: wrc69 »

No i znowu problem.
Wniosek o zarejestrowanie broni wysłałem 13.11.2017, poleconym priorytetem. Otrzymali go 14.11.2017 (mam potwierdzenie). Do dziś cisza.
Oczywiście dopisałem:
" Zgodnie z art.39 i art.42 par1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. 2016 poz. 23) wystawioną legitymację proszę przesłać na mój adres zamieszkania."
Do dziś cisza....
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”