Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Jka, Dariusz DC, Navigare, montrala

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Lokalizacja: Legia Warszawa

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Alfik »

Czy ograniczenie kalibru do 9mm to napewno sprawa PZSS, czy też przypadkiem nie chodzi o załatwienie jednym zapisem legalności praktycznie całej broni CP ???
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 806
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: carambas »

Kilku posłów Kukiz'15 na Facebooku pisze, że:
1. Nie można teraz zgłaszać autopoprawek, bo było pierwsze czytanie
2. Nie podpiszą się pod takimi autopoprawkami, wolą wycofać cały projekt z prac

więc może jeszcze nie ma sensu załamywać rąk. Może ktoś puścił tylko taką plotkę? Dziwne, bo Jakubiak raczej rzeczowo się w tym temacie wypowiadał.
Bez dwóch zdań widzimy efekt wypowiedzi medialnych pewnego "prezesa", który w każdym wywiadzie medialnym musiał podkreślić, że ustawa nie spełnia wymogów środowiska strzeleckiego i że muszą do niej wrócić: obowiązkowa przynależność do organizacji (np tej kierowanej przez "prezesa") oraz płatne szkolenia. Trafiło na podatny grunt, bo pewnie podobnie ciśnie też PZSS.

Warto mieć chociaż cień wyobraźni, jeśli się próbuje stanowić "stronę społeczną". Ciężko nie mieć żalu o taką bezmyślną partyzantkę.

Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 348
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Lokalizacja: PL

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: power997 »

Chcesz powiedzieć Pawel że wywiad w webowym wydawnictwie spowodował że Kukizy zmieniły front? LOL.

Cały projekt lobbował autor ustawy tak? On decydował o brzmieniu przepisów, o tym co mówią posłowie itd. I chcesz mnie przekonać ze to nie on zaproponował kolejne poprawki tylko nagle poseł jeden z drugim zaczęli wymyślać konkretne zapisy??

Wg mnie wczesniej miliony mieli zyskiwać sprzedawcy broni. Ja uważałem że tam w tle musi być prowizja dla autorów. Teraz - po kolejnych propozycjach nagle bardzo zyskuje PZSS.

Czyli musiał być jakiś bardzo mocny argument. Myśle że ktoś na tym zyska. Myśle że co by nie wyszło autor stratny nie będzie.

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 7326
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Lokalizacja: Suwałki

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Sebastian »

A ja mysle ze jestes kretem ktory kopie dolki. Co juz udowodniles wielokrotnie.

LaChupacabra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 26 września 2017, 12:54

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: LaChupacabra »

carambas pisze:Kilku posłów Kukiz'15 na Facebooku pisze, że:
1. Nie można teraz zgłaszać autopoprawek, bo było pierwsze czytanie
2. Nie podpiszą się pod takimi autopoprawkami, wolą wycofać cały projekt z prac
Więc może lepiej dla nas wszystkich byłoby żeby cały ten projekt został wycofany. Wolałbym, żeby zostało po staremu.

A co do posła Jakubiaka to czułem do niego sentyment. Zwłaszcza, że był kiedyś żołnierzem zawodowym. Wydawało mi się, że zawsze mówił z sensem. Teraz po tym co napisaliście, stracił całą moją sympatię. A na Kukiz 15 byłem gotowy głosować w następnych wyborach. Ale w tym wypadku mój głos też stracili.

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 806
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: carambas »

Chcę powiedzieć, że jeżeli bezmyślnie udzielasz wywiadów i bierzesz udział w dyskusjach z posłami o kształcie prawa i podczas tych ogólnopolskich, oficjalnych i transmitowanych do tysięcy zainteresowanych wydarzeń krytykujesz projekt społeczny, używając argumentów nie wytrzymujących chwili logicznej analizy, to szkodzisz inicjatywie, którą niby chcesz promować. Twoje argumenty zostały wielokrotnie obalone, a mimo tego uparcie się ich trzymasz, bo prawdziwym argumentem jest masa pieniędzy, jakie planujecie wyciągać ze środowiska poprzez coraz liczniejsze franczyzy NTSu.

Twoje działania nie są przypadkowe. Nie wzięły się z braku zrozumienia powagi sytuacji. Jesteś przeciwny projektowi Jarka Lewandowskiego (co napisałeś otwartym tekstem w zeszłym roku w oficjalnym, specjalnie utworzonym do tego celu wątku). Zamiast oporować od zewnątrz, gdzie naraziłbyś się na znacznie mocniejszą krytykę środowiska (zasłużoną), przefarbowałeś się na "społecznika", wszedłeś w środek prac i próbujesz od środka przeciągać prace nad ustawą w swoją, prywaciarską stronę.
Robisz to bez porozumienia ze środowiskiem, a nawet bez porozumienia z organizacją (FU), którą masz niby wspierać. Zresztą, jeśli FU poniesie porażkę, to będzie ona nosiła Twój bardzo wyraźny podpis. Nie rozumiesz tego, bo nie jesteś w stanie spojrzeć dalej niż czubek nosa "prezesa".

Zbieramy żniwa tych idiotyzmów. Wydatnie pomogłeś MSWiA swoimi licznymi wypowiedziami na kilkudziesięciotysięcznych grupach facebookowych, w mediach ogólnopolskich i do tego wciągając w swoje zagrywki duże kluby. Budujesz fundament kontrataku MSWiA, a nie porozumienie środowiska. W środowisku znaczysz coraz mniej, bo ludzie widzą jak wygląda Twoja działalność.

Argument, że Jarek Lewandowski się sprzedał za procent zysku od koncesjonowanych sklepów jest obrzydliwy. Gdyby nie Lewandowski i jego długoletnia praca, to dalej byś latał z procą po boisku. Postawiłeś swoim postem Jarkowi zarzuty korupcyjne. Postaram się, żeby to bezpodstawne oskarżenie dotarło do wszystkich zainteresowanych osób, żeby świadomość tego kim w środowisku jesteś (szkodnikiem, uzurpatorem) dotarła do każdego związanego z tą sprawą.
Ciężko mi to nawet dobrze skomentować. Cieszy mnie, że moderator pozwolił na upublicznienie Twojej opinii o autorze projektu, bo to idealnie pokazuje co tak naprawdę myślisz o działaczach społecznych.

Stanowisko Prezesa NTS powinno być Ci odebrane jak najszybciej, a Twoja osoba powinna zostać odsunięta od działań oficjalnych organizacji. Szkodzisz NTSowi (to mi nie przeszkadza) i całemu środowisku (to już tak).
Próba prywatyzacji prawa, której twarzą jesteś, spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem zarówno Braterstwa, jak i wielu innych osób, łącznie z tym pogardzanym przez Ciebie "autorem ustawy".

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Posty: 5284
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Lokalizacja: z Azji

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

power997 pisze:Wg mnie wczesniej miliony mieli zyskiwać sprzedawcy broni. Ja uważałem że tam w tle musi być prowizja dla autorów.
To już rozumiem kto wrzucił pismakom tezę że Jarosław Lewandowski jest lobbystą, który zarobi gigantyczne pieniądze od sklepów i dystrybutorów broni. Że też mnie nie tknęło kiedy na spotkaniu tak gardłowałeś, że nie może tak być że sklepy i kluby ze strzelnicami zarobią miliony. Wszystko się układa nagle w spójną całość. Kawałki układanki wchodzą na swoje miejsca.

I tylko ktoś kto sam patrzy na sprawę wyłącznie przez pryzmat kasy mógł wpaść na pomysł że Jarek Lewandowski i ludzie mu pomagający (w tym ja) robią to dla kasy.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Lokalizacja: Sam środek niczego

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: KrisKK »

Niestety zawsze znajdzie się grupa ludzi która nigdy nie zrobiła niczego bezinteresownie ot po prostu dla idei, dla społeczeństwa, dla dobra środowiska w którym się obracają i nie ma co liczyć, że zaczną inaczej patrzeć na świat czy choćby zamilkną.
Dobrze, że zaczynają padać jawnie nazwy organizacji, czy nawet personalia konkretnych osób, a puki co niech ludzie zaczną głosować własnymi tyłami - idzie nowy sezon transferowy PZSS.

Navigare
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Lokalizacja: ZKS Warszawa

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Navigare »

@power997
Czy ja dobrze odczytuję twoje intencje - twierdzisz, że Lewandowski wziął od kogoś łapówkę za napisanie ustawy? I najpierw dostał ją od sprzedawców broni, a teraz wywrócił projekt do góry nogami bo ich przebił PZSS? Możesz to rozwinąć?

Wg. mnie pomysły Kukiza to pokłosie fermentu, który siejesz od jakiegoś czasu w środowisku, po prostu odpowiednie osoby to wychwyciły i podstawiły gdzie trzeba, bo przecież nie byłeś w stanie sam do nich dotrzeć.

Z drugiej strony powinieneś być zadowolony, twoje postulaty są w części zabezpieczone tak jak chciałeś, w tej chorej propozycji masz obowiązek przynależności i obowiązkowe sprawdziany, a że dorzucili Ci w pakiecie parę innych nowości, no cóż... takie życie, coś dostałeś i za to musisz zapłacić. Mam nadzieję, że członkowie twojej organizacji są wyrozumiali i jakoś przełkną ten deal.

Szkoda czasu który ja i inni muszą poświęcać nad odkręcaniem twoich działań. Próbowaliśmy z Tobą rozmawiać, wydawało się że osiągnęliśmy porozumienie, które złamałeś swoimi działaniami. Niby nie uwzględniliśmy propozycji, których w ogóle nie otrzymaliśmy (w formie zapisów do ustawy). Tu kolejna niekonsekwencja - chcesz żebyśmy przygotowali zapisy tych postulatów, bo nie jesteś specem od legislacji. Z drugiej strony próbujesz wciągnąć naszą organizacje w chore pomysły pisania zupełnie nowego projektu ustawy, czy nowelizacji obecnej, w momencie kluczowym dla obecnego projektu. W końcu musiał wkroczyć Darek (założyciel FU) i jasno ci dać do zrozumienia, że nie masz prawa używać naszej organizacji do przepychania swoich pomysłów, bo one nie mają nic wspólnego z pierwotnymi ideami, wokół których zaczęliśmy budować Firearms United. Nigdy nie będziemy drugim PZSS, ani ISSF (jak zakładasz w swojej dalszej strategii), bo nas to nie interesuje.

Rozumiem, że masz swoje interesy i chcesz o nie zadbać, masz do tego prawo. Tylko więcej byś zyskał grając otwarcie, a nie kopiąc pod nami.
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 11:37 przez Navigare, łącznie zmieniany 1 raz.
Incoming fire has the right-of-way.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Posty: 5284
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Lokalizacja: z Azji

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

Podobno "po owocach ich poznacie". Kolega z milicyjnym nickiem (zawsze mnie trochę irytował ten nick; "997"? serio? kto sobie taki dopisek w nicku robi? ORMO?) jak na razie wykazał się działaniami na rzecz zniszczenia ROMB (najpierw chciał rozwalać od środka, jak się nie udało, to od zewnątrz), zniszczenia projektu ustawy (już wcześniej wymyślał nieistniejące problemy) i coraz wyraźniej widać że również neutralizacji Firearms United (próbując popisać swoje działania logiem FU i prąc do fikcyjnej "konsolidacji" środowiska pod de facto kontrolą PZSS). Naprawdę porządna, czekistowska robota.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2597
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: tomekwroclawski »

Wy naprawdę wierzyliście, że pan redaktor wciągnie lewą dziurką nosa KGP, WPA i PZSS ?

Naiwni ludzie jesteście.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Posty: 5284
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Lokalizacja: z Azji

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: montrala »

Sam nie. Od tego akurat są posłowie. Nawet zakładaliśmy że nie całe środowisko za nim stanie. Ale sabotażu na taką skalę ja się na przykład nie spodziewałem. Nawet bardzo nieprzychylny projektowi prezes AdArmy nie atakuje jej tak bezpardonowo jak "sojusznik" z NTS, bo rozumie że choć ideologicznie podejście jest inne to cel i pożądany skutek (więcej legalnej broni w rękach Polaków) jest zbieżny.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: gregg »

Przecież tutaj chodzi teraz tylko i wyłącznie o kasę. Chcieliby jak najwięcej się nachapać a ustawa im to utrudni.

Navigare
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Lokalizacja: ZKS Warszawa

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: Navigare »

Dziś wieczorem będzie wspólne oświadczenie Braterstwa, FRSwP, FU oraz ROMB w sprawie poprawek do projektu zgłaszanych przez Kukiz'15 oraz wezwanie do działania. Pokarzemy im co o tych milicyjnych poprawkach myślimy.
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 14:23 przez Navigare, łącznie zmieniany 1 raz.
Incoming fire has the right-of-way.

Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Lokalizacja: Białystok

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Post autor: arcus »

A ja od początku wiedziałem że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Jak niedawno wyraziłem swoje obawy na forum to zostałem zjechany. Wyzwano mnie od resortowych troli i kazano wynosić sie z forum. Wygląda niestety że miałem racje. Dawanie posłom czegokolwiek pod obrady było proszeniem się o kłopoty. Źle wam było?! Mało w szafach mieliście?! No to teraz grożą nam egzaminy ograniczenia i niezapowiedziane wizyty milicji. Zamiast powszechnego dostępu do broni powszechny dostęp do badań psychiatrycznych... Teraz zostało tylko modlić się gorąco żeby ustawę odrzucono w całości. Jak kukiziwcy takie poprawki zgłaszają to ja boję się nawet pomyśleć co władują N lub PO

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”