Pozwolenie na broń, kilka pytań

Moderator: Moderatorzy WBP

User12349
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 12 października 2017, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: User12349 »

Siema, mam parę pytań odnośnie pozwolenia na broń sportową.

Po pierwsze jak wygląda członkostwo w klubie strzeleckim? Jakie są moje obowiązki, zakładam, że jak klub to muszę chodzić na treningi.
Jest jakiś pułap? Ile treningów muszę odbyć w miesiącu i jak długo je się odbywa (do egzaminu na patent, a potem nieobowiązkowo?)?
Czy na treningach płacę za broń (nie swoją) i ammo, czy to jest w ramach tej rocznej opłaty?
Są jakieś obowiązkowe klubowe zawody (nie licząc tych na odnowienie licencji)? Nie bardzo chcę, żeby robili tam ze mnie sportowca, wolę strzelać prywatnie :D

Gdzieś czytałem na necie, że policja czasem sprawdza czy biorę udział w zawodach choć nie powinna. To prawda? Mogą mi nie dać pozwolenia, bo za mało w nich biorę udział?
Jak jest z ilością broni, jeśli złoże wniosek na 3 sztuki, a kupię jedną z powodów np. finansowych to jest to problem (powinienem składać na tyle ile jestem pewny, że kupię)?
Jeśli chciałby zwiększyć ilość sztuk to muszę odnowa składać wniosek i wszystkie dokumenty? Jaka jest bezpieczna ilość na początek,? 6 (2 pistolety, 2 karabiny, 2 strzelby)?

Załóżmy, że kupiłem glocka 19 czy robiąc zwody na odnowienie licencji (na pistolety) muszę szukać zawodów na glocka, czy mogą być inne pistolety (mogę kupić taką broń, a zawody robić na zupełnie inną?)?
Czy w ogóle na zawodach mogę strzelać z nie swojej broni?

Z góry dzięki za odpowiedź
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: MarcinD »

1) Nie musisz chodzic na treningi, nie musisz brac udzialu w zadnych zawodach (poza tymi do odnowienia licencji)
2) jesli na treningach korzystasz z broni klubowej to juz sporo zalezy od klubu, za ammo najpewniej zaplacisz, chyba ze cos tam klub ci przyzna w pakiecie.
3) Policja nie moze ci nie dac pozwolenia jesli spelniasz warunki (patent, licencja, badania, oplaty, podanie) i nie jest od oceniania twojego poziomu sportowego.
4) Skladasz na tyle ile mozesz/chcesz miec, a ile kupisz to juz twoja broszka i policji nic do tego (poza rejestracja i przechowywaniem:P)
5) Rozszerzasz decyzje zgodnie z art KPA bodaj, nie mam pod reka jaki ale na forum znajdziesz. Bez oplat i dodatkowych dokumentow tak dlugo, jak dlugo w ramach przyznanej ci decyzji.
6) Ilosc bezpieczna to taka ktora sobie wypracowales startami - jak masz 10 roznych startow to skladaj na 10 sztuk broni.
7) Z glocka bedziesz strzelal zawody pistoletowe. Nawet jak masz 5 pistoletow to mozesz wszystkie obskoczyc glockiem. Albo zadnych, i skorzystac z broni klubowej. Albo broni kolegi.

PS - lektura forum przed zadaniem podstawowych pytan to czesc netykiety i rzecz bardzo tu mile widziana;)
Ostatnio zmieniony 12 października 2017, 21:08 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
ryjek_krk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: ryjek_krk »

1. To zależy od klubu czy masz jakieś obowiązki. Nie musisz chodzić na treningi, aczkolwiek nauka strzelania przydaje się przy zdawaniu egzaminu na patent strzelecki. Nie ma ilości treningów które musisz odbyć, musisz mieć staż w klubie 3 lub 6 miesięcy.
2. Za amunicję płacisz najczęściej osobno. I nie zawiera się to w składce członkowskiej. Czyli za każdy trening klub cię odpowiednio kasuje.
3. Nie ma obowiązkowych zawodów. Jest tylko wymagana ilość osobo-startów w danej konkurencji aby otrzymać licencję na rok następny.
4. Policja może cię wezwać abyś udowodnił że bierzesz udział w zawodach jeśli nie dostaniesz licencji. Jak nie udowodnisz to przesłanka do pozwolenia ustała i mogą ci zabrać pozwolenie.
5. Jak złożysz wniosek na 3 i dostaniesz pozwolenie na 3 to możesz nigdy ich nie kupić, bez znaczenia z jakiej przyczyny. Dopóki masz pozwolenie to możesz kupić a nie musisz.
6. Żeby zmienić ilość to składasz o zmianę decyzji.
7. Nie musisz strzelać na zawodach z Glocka, byle był zgodny z przepisami danej konkurencji obczaj konkurencje i wymogi na stronie PZSS.
8. Możesz strzelać z każdej broni - kolegi, mamy, klubu itd.
Awatar użytkownika
Riviero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 04 marca 2017, 18:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: Riviero »

MarcinD pisze:1)
PS - lektura forum przed zadaniem podstawowych pytan to czesc netykiety i rzecz bardzo tu mile widziana;)
Ta jest, potwierdzam. Poczytaj kolego choć trochę, forum, albo braterstwo.eu (w szczególności polecam CI FAQ: https://braterstwo.eu/faq/ ), też zalecam żebyś zorientował się w strzelnicach w Twojej okolicy, podszedł na jakąś, zobaczył, pogadał z ludźmi. Wtedy sporo Ci się rozjaśni.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: Bardzozly »

User12349 pisze:Jaka jest bezpieczna ilość na początek,?
"Bezpieczna" (czyli dawana bez zbędnych ceregieli) ilość zależy od lokalnego organu wydającego pozwolenie. Poszukaj i zapoznaj się z wątkami o nazwach typu "WPA +[miejscowość]".

Do listy lektur dorzuć Ustawę z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji i akty wykonawcze do niej (strona Kancelarii Sejmu jest naprawdę pomocna w tej materii).

Tak, ilość informacji na początek jest nieco przytłaczająca, ale warto.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Qbasj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 11 lipca 2017, 17:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: Qbasj »

Kolego jeżeli za kilka miesięcy będziesz jeszcze zainteresowany tym tematem to uwierz mi będzie Ci troszkę wstyd ze zadałeś takie pytania ... :mad: Tez jestem początkujący tylko kilka miesięcy wcześniej :-D Zapoznaj się z tematem tak jak koledzy radzą, poczytaj a później jakieś nurtujące pytania .
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń, kilka pytań

Post autor: coper »

jak jesteś zdecydowany to zapisuj się do klubu jak najszybciej, bo będzie ci już leciał czas członkostwa, a to ma znaczenie. resztę napisali koledzy, a czego nie napisali to znajdziesz na forum (co właściwie też napisali koledzy :033: )
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”