Kolba do Dragona3

Moderator: Moderatorzy CP

Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 30
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kolba do Dragona3

Post autor: Krzysztof60 »

Witam. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić kolbę do Dragona3. Myślę o kupnie kolby na starociach i zrobić szablon z dragona do obróbki na kolbie ze starego karabinu. Jest trochę pracy, ale chyba warto, bo koszt starej kolby to ok. 120zł. :piwo:
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: irek_39 »

Może poszukaj w sieci. Na podstawie rysunków i zdjęć możesz obliczyć wymiary i zrobić szablon (jakiś posiadane dane masz, np. długość lufy, etc.).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(fotki z sieci)
Ostatnio zmieniony 08 października 2017, 15:12 przez irek_39, łącznie zmieniany 1 raz.
maniotu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 23:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: maniotu »

Krzysztof60 pisze:Witam. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić kolbę do Dragona3. Myślę o kupnie kolby na starociach i zrobić szablon z dragona do obróbki na kolbie ze starego karabinu. Jest trochę pracy, ale chyba warto, bo koszt starej kolby to ok. 120zł. :piwo:
Podeslij kolego rysunek,z obacze czego oczekujesz a jak będę w stanie zrobić nowa to wykombinuj wysezonowane drewno .
Zostanie Ci jeszcze z tych 120 zł na flaszkę.
Chyba że jakieś cuda cudenka chcesz to niestety Wit Stwosz nie jestem, ale w drewnie lubię podlubac.
Nadchodzą długie wieczory to się mogę pobawić
Pozdrawiam Manio
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: juby »

Pogadaj z nim

sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: irek_39 »

Filmik jest dobry, bo motywuje do działania... natomiast efekt końcowy, to pełna fantazja i kolba wygląda, jak do broni na zombiaki. Dobre drewno orzechowe z używanej kolby (jakiegoś kbksu) da się dostać za kilkadziesiąt złotych, stopka mosiężna + sprowadzenie jej ze Stanów to ok. 100-120 zł do tego doliczyć czas, amortyzację maszyn. Czy takie coś da się zrobić za 100 zł? Jestem ciekaw rezultatu. Myślę, że to może być fajne zajęcie na zimowe wieczory. Powodzenia.
Obrazek
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: Irek M »

Nie zawsze da się tanio i dobrze, jak kolega zamierza wykonać odlew mosiężny łączący kolbę z rękojeścią rewolweru. Kiedyś pisaniu już o takiej produkcji dla kilku chętnych ale skończyło się na niczym. Mnie udało się tanio kupić kolbę do rewolwerów Uberti, którą używałem już, a teraz trafia do mnie kolba chyba pasująca do Piety.
maniotu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 23:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: maniotu »

Irek M pisze:Nie zawsze da się tanio i dobrze, jak kolega zamierza wykonać odlew mosiężny łączący kolbę z rękojeścią rewolweru. Kiedyś pisaniu już o takiej produkcji dla kilku chętnych ale skończyło się na niczym. Mnie udało się tanio kupić kolbę do rewolwerów Uberti, którą używałem już, a teraz trafia do mnie kolba chyba pasująca do Piety.
Oczywiście drewno to podstawa do efektu końcowego .
Co do kabkaesowej kolby to ciekawy pomysł choć o orzechowa to chyba będzie ciężko
stopkę kolby można za małe pieniądze kupić na giełdach staroci .
Natomiast mocowanie to już inna sprawa ,bawię się drewnem .Zaproponowałem pomoc ,bo raczej kolby zapieniądze o których wspomina autor to mogą mieć więcej robaczków niż drewna.
Ale gdyby trzeba było coś z mosiądzu odlać to nie duże elementy robi mój znajomy lecz co i za ile to już osobna bajka . Taka stopkę(podobna) jak z fotki robił dla mnie za 70 dyszek ale to było dla mnie.(Zrobilem mu model z wosku i dostałem surowy odlew do niewielkich poprawek)
Jak bym miał rysunek mógłbym ew zapytać .

Też obejrzałem ten filmik i obawiam się że autor już może nie mieć palców . I muszę zapamiętać jego słowa ,że do "takiej szczeliny trzeba się przyzwyczaić "
Pozdrawiam Manio
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: irek_39 »

Ja znalazłem na alegro. Teraz widzę za 60 zł coś orzechowego: http://allegro.pl/kolba-do-kbks-kal-22- ... 50419.html albo tu za 30 złhttp://stef-mar.pl/index.php?c=product&p=1669
Wczoraj zakończyła się aukcja z drewnem za 20 zł: http://allegro.pl/kolba-kbks-simson-kar ... 26991.html
Stopkę mosiężną można kupić na ibeju wpisując brass butt plate - europejskie miały inne profile (można też z grubej mosiężnej blachy zrobić).
Ostatnio zmieniony 08 października 2017, 20:51 przez irek_39, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: Irek M »

irek_39 pisze:Ja znalazłem na alegro. Teraz widzę za 60 zł coś orzechowego: http://allegro.pl/kolba-do-kbks-kal-22- ... 50419.html albo tu za 30 złhttp://stef-mar.pl/index.php?c=product&p=1669
Wczoraj zakończyła się aukcja z drewnem za 20 zł: http://allegro.pl/kolba-kbks-simson-kar ... 26991.html
Stopkę mosiężną można kupić na ibeju wpisując brass butt plate - europejskie miały inne profile (można też z grubej mosiężnej blachy zrobić).
Stopka to najmniejszy problem - jak chcesz wykonać mosiężny element łączący z rewolwerem?
Obrazek
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: irek_39 »

Można zrobić taki wariant: Obrazek (fotka z archiwum allegro)
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: Irek M »

Ale to już jest zupełnie co innego.
maniotu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 23:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: maniotu »

Irek M pisze:Ale to już jest zupełnie co innego.
Kwestia formy zalezy od zainteresowanego
Czy chce mieć na stałe czy do stawianą
Ja osobiście nigdy nie robiłem kolby do rewolweru więc mnie to nie interesowało .
Było sporo tego na all lecz się nie interesowalem
Przyglądałem się rysunkom na początku wątku ale nie za bardzo rozumiem o co tam chodzi .A dokładnie z dolnym mocowaniem.Czyżby w ramie robiono wpust na ten zaczep?
Przyjrzałem się swojemu coltowi (Nie wiem jak to jest w dragonie) i myślę że jak bym troszkę podumal to by się dało zrobić sensowne mocowanie (choć pewnie już takowe ktoś wymyślił)
W każdym razie czy od kbks czy dorabiają kolbe trzeba będzie zamocować i i dobrze by było żeby zrobić coś na wzór oryginału .
My tu gadu gadu a kolega od Dragona nic nie podpowiada ,było by łatwiej coś zaradzić.
Krzysztof60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:55
Tematy: 30
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: Krzysztof60 »

:516: Już jestem. Koledzy macie słuszną racje, ale tak prosto to nie będzie. Największy problem to obsada mocowania, i tu leży problem, ale kol. maniotu daj znać jaki byłyby koszty wykonania kolby z obsadą, i pomyślimy. :651:
Ostatnio zmieniony 09 października 2017, 18:56 przez Krzysztof60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: slepe_oko »

irek_39 pisze:Można zrobić taki wariant: Obrazek (fotka z archiwum allegro)
W gripie chyba powinna być sprężyna, prawdaż? Ciekawe jak tu jest?
Ostatnio zmieniony 09 października 2017, 20:58 przez slepe_oko, łącznie zmieniany 1 raz.
:512:
maniotu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 23:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolba do Dragona3

Post autor: maniotu »

slepe_oko pisze:
irek_39 pisze:Można zrobić taki wariant: Obrazek (fotka z archiwum allegro)
W gripie chyba powinna być sprężyna, prawdaż? Ciekawe jak tu jest?
Witam
Pół nocy nie spałem bo mnie ząb bolał ,ale za to już wiem jak to działa i jak było zbudowane .
Przyglądałem się i tej opcji wyszło mi że sprężyna musi być prosta coś jak jest zrobione w karabinie Smitha (chyba)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”