przepisy WHFTO dla HFT

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 109
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: TOMEK K »

Mam pytanie do Zarządu PFTA.
Czy w Polsce ( dla konkurencji HFT ) PFTA zamierza wprowadzić przepisy WHFTO a jeśli tak to kiedy?
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: mrpgxx »

Niewykluczone, że od przyszłego sezonu. Jesteśmy jednymi z założycieli WHFTO i w miarę możliwości będziemy ją wspierać.
Ostatnio zmieniony 02 października 2017, 17:23 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: Zagorek »

A można w skrócie jakieś zasadnicze zmiany?
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: red5555 »

w dużym skrócie to dystans od 7m do 42m
niepodparte wymuszone pozycje na dystansie 18-32m

dozwolone rozmiary KZ i dystanse takie same w zaokrągleniu do pełnych metrów czyli np. KZ25 do 37m
czyli w zasadzie zmiany kosmetyczne i bez większego znaczenia :-D
Ostatnio zmieniony 02 października 2017, 22:37 przez red5555, łącznie zmieniany 2 razy.
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: Kraku »

red5555 pisze:w dużym skrócie to brak podpartych wymuszonych pozycji :-D
Tzn. podparte mogą być, ale nie muszą.
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: red5555 »

Kraku pisze:
red5555 pisze:w dużym skrócie to brak podpartych wymuszonych pozycji :-D
Tzn. podparte mogą być, ale nie muszą.
dokładnie tak !
pierwotnie tak napisałem ale pomyliło mi się z Masters HFT gdzie nie ma podpartych
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: Krzych »

A co w zamian, tego braku podpartych wymuszonych?
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: red5555 »

Krzych pisze:A co w zamian, tego braku podpartych wymuszonych?

nic ! :wink:
ta sama liczba wymuszonych tylko wszystkie niepodparte ! np. na torze 30 figurkowym: 3 stojaki i 3 klęczaki
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: mimut »

Przyświeca tym zmianom jakiś konkretny cel ?
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: gabro »

Wprowadzenie WHFTO zabije uczestnictwo juniorów młodszych w zawodach.

"3.1.6. NO advantages are allowed for the Juniors during kneeling or standing position"
nie mowiac już o pomocy przy pozycji leżącej

Po jednej dyskwalifikacji w Czechach gdzie obowiązują takie przepisy moje dzieciaki nie chcą już słyszeć o wyjazdach do Czech na zawody. Tak zrezygnowaliśmy miedzy innymi z ME.
W tym roku liczba startujących juniorów w HFT wzrosła znacząco. W poprzednich latach rzadkością było jak pojawiło się więcej jak 3 juniorów. W tym roku nie raz były zawody jak liczba juniorów sięgała 7-8. W większości to juniorzy młodsi. A że byliśmy z moimi dzieciakami na ponad 10 zawodach w całej Polsce to wiem, że w każdym regionie rośnie liczba juniorów bo te 7-8 startujących to nie zawsze są powtarzające się osoby.

Brak możliwości pomocy juniorowi 10 latkowi spowoduje, że nie będzie mógł on oddać strzału celnego nawet w figurkę, nie mówiąc o trafieniu KZ. Moje 10 latki nie są w stanie utrzymać karabinka. Nawet niektóre leżące pozycje sprawiają im kłopoty. A strzelenie samodzielnie z łokci jest nie do opanowania w tym wieku.

Nie wyobrażam sobie też wykluczenia możliwość podpowiedzi poprawki. Taki 10 latek ma średnie pojęcie co to jest 1 m, a co dopiero kazać mu określać odległość.
Jak porównać też możliwości strzeleckie 10- latka i 18 latka.

Mogą się odezwać głosy, że bronie swoich. Tak bronię bo wiem że jak wejdzie w pełni WHFTO to moje dzieciaki przestaną jeździć na zawody.

I tu PFTA powinno zawalczyć o w prowadzenie kategorii junior młodszy do przepisów WHFTO
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: Ernii »

Popieram w całości kolegę gabro.
Może mało się na tym jeszcze znam, bo na zawody zacząłem jeździć do dopiero od tego roku od Wesołej, ale miło jest widzieć młodych, jak strzelają, jaką radochę im to daje.
Z zawodów na zawody można zaobserwować rosnącą liczbę juniorów młodszych, a takie zastosowanie przepisów spowoduje tylko to, że nie będzie komu nas zastąpić w przyszłości.
Szkoda.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: yaro »

Od wielu lat powtarzam to samo - mylenie strzelectwa amatorskiego z dyscypliną olimpijską ma takie skutki. Odcięcie juniorów spowoduje jeszcze większą zapaść i jeszcze bardziej zamknięte środowisko.
Pamięta ktoś Morsko na 300 osób? Ilu strzelców jeździ teraz?
Ostatnio zmieniony 03 października 2017, 09:35 przez yaro, łącznie zmieniany 2 razy.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: Zagorek »

O ile mogę zrozumieć i zgadzać się lub nie ze zmianą, ujednolicaniem przepisów dotyczących postaw, dystansów, wielkości KZ itp. to zupełnie nie rozumiem zmian dotyczących juniorów. Ograniczenia związane z fizjonomią dorosłych są dostrzeżone np. wymóg możliwości strzelania dla prawo - lewo ręcznych, stojącej zamiast innych postaw, dostosowanie celu niezależnie od wzrostu itp. to te same zasady już dla juniorów idą do kosza. Dla wielu każdy z karabinków jest po prostu za ciężki a stanowiska i tak rzadko są tak robione aby było łatwiej a wręcz przeciwnie dla seniora a co dopiero młodzieńca są utrudnienia. Jestem za utrudnianiem dojścia do strzału dla seniora bo jest po prostu ciekawiej (oby nie przesadzić) ale junior w każdej dyscyplinie jest traktowany inaczej (łagodniej). Wychodzi na to, że tu również inaczej tyle, że gorzej. Paranoja.
Ps. Mój wnuczek gratulował mi bardzo serdecznie za każdym razem jak tylko udało się coś ustrzelić. Ostatnio nawet miałem rozmowę z żoną i jestem przed rozmową z dziećmi coby pozwolili mi wziąć wnuka bo sam pytał czy będzie mógł strzelać a tu ......... I co jak zapytają o warunki itp. - mam kłamać aby wziąć dzieciaka?
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: Januszpelle »

Zagorek pisze:Jestem za utrudnianiem dojścia do strzału dla seniora bo jest po prostu ciekawiej (oby nie przesadzić)

Jestem innego zdania, ponieważ nie ma strzelonych kompletów na zawodach, nawet bez wygibasów. Ilość zdobytych punktów na zawodach WFTC Wales 2017 i na ME w Czechach pokazują dobitnie, że wygibasy są niepotrzebne, a tylko przeciągają czas i podnoszą ciśnienie.
(na polowaniach zabronione jest oddawanie strzałów z pozycji niestabilnej / niepewnej)

Czy ktoś tu widzi szpagaty i wygibusy?
Obrazek
http://polska-zbrojna.pl/home/articlesh ... -na-Litwie

Dlaczego w FT nie ma belek, pni, betonów na wysokości oczu, zasłaniających figurkę zawodnikowi siedzącego na poduszce? Przecież pozycją dowolną w FT jest również pozycja leżąca z łokci? Jesteśmy na tych samych zawodach, a o co innego chodzi? Ja też chcę się pośmiać z innych.
Czyż nie jest fajne, zabawne, relaksujące, wyciąganie się 1,5m od palika, na zrytej butami ziemi przez poprzedników, którzy próbowali sobie ułożyć, dopasować żebra do szyszek i kamieni, bo mata pozostała pod butem przy paliku?
O gromadzie ludzi oczekujących nad wijącym się skazańcem nie wspomnę.
yaro pisze:Pamięta ktoś Morsko na 300 osób? Ilu strzelców jeździ teraz?

Znalazłem fotkę obrazującą dokładnie obecny stan uczestnictwa na zawodach w grupie warszawskiej.
Z 35 osób na fotce jeździło w tym roku 3 do 4 osób. Kombinujmy bardziej, umilajmy sobie więcej.....
Obrazek
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przepisy WHFTO dla HFT

Post autor: yaro »

Utrudnianie na stanowisku nie jest dobre, nie ma tego w strzelectwie sportowym - podstawa to równe szanse, nie o to zupełnie chodzi w amatorskim bo to oczywista i bezsensowna dyskryminacja (leworęczność, wzrost, waga/nadwaga, kondycja, wiek, fizyczna niepełnosprawność, itd). Utrudnianie ma sens w szkoleniu służb specjalnych ale to nie ten temat.

O ile w UK juniorzy strzelają sobie w klubach i im wymieranie nie grozi to u nas w każdej wiosce czy gminie nie ma takich klubów, z rzadka są kluby LOK a FT/HFT to już tylko rozrzucone po Polsce maleńkie grupki ludzi czy pojedynczy pasjonaci. Nie zachęci się juniorów w naszych realiach wykopując ich z zawodów. Podobnie nie zachęci się innych amatorów do FT/HFT śrubując poziom trudności do stref 15mm na 50m. Tworzy się niepotrzebną barierę wejścia z kosztownego sprzętu i żmudnych treningów, to prosty sposób na zaoranie. Tak to widzę.

Jeśli ma być rozwój i fajna zabawa dla wszystkich, to przeciwnie, podstawą jest zachęta dla juniorów i takie dobranie zasad zawodów żeby były bezpieczne, jednoczesnie dające satysfakcję amatorom mniej zaawansowanym i opcję rywalizacji tym co najbardziej się w to zaangażowali.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”