Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: Sokal »

Cyt.
Powiedz czemu się dziwisz - może i było to dawno, jednak doskonale opisuje charakter gościa - "po alkoholu staje się porywczy i gotów jest stawiać czynny i fizyczny opór przedstawicielom prawa i porządku"...

Nigdzie nie pisałem że się dziwię, ani też nie ustosunkowalem się do sprawy, przedstawiłem tylko jak można ominąć prawo jak jest urzędnikowi nie po drodze, nie oceniam czy to jest dobre czy złe
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jasi3k »

Kolego darek858, jak pisałem nie mam Ci personalnie nic do zarzucenia - to Twoja historia i sam zedcydowałeś żeby się nią podzielić, a z kolei ona podzieliła nas...
W swoich komentarzach zwracałem uwagę że przestępstwo przestępstwu nierówne i dlatego nie powinno być uniwersalnej miarki. I nie powinno się o nim zapominać.
Zdaję sobie sprawę jak kiedyś pracowała milicja, ale nie wszystkich udało im się "przekonać". Trafnie żałujesz że się przyznałeś. Nie musisz przekonywać nikogo z nas o swojej racji - będziesz musiał przekonać WPA, i (jeśli jest tak jak mówisz) życzę Ci powodzenia. Oni (dzięki archiwum) zweryfikują czy Twoje słowa to historia, czy też legenda. Po to są archiwa...
A z tym prawem w Anglii mi się skleiło, za co się kajam - tam się tylko oskarża o "religijne dręczenie i prześladowanie muzułmańskich gwałcicieli" no i wsadza za bekon. Skrót myślowy...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: kulfon »

Dyskusja trochę zeszła z tematu. Trzymajmy się prawa. Autor tematu choćby nawet byłby mordercą czy gwałcicielem to odsiedział swoje i dług społeczeństwu oddał i jest już czysty w świetle prawa. Tego się trzymajmy. A każdy ma prawo do zdania swojego na ten temat i tylko do swojego zdania.


Kolego w świetle prawa jesteś czysty więc walcz o swoje
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 17:43 przez kulfon, łącznie zmieniany 2 razy.
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Mam cichą nadzieję, że jednak coś się w tej Polsce zmieniło na lepsze dla ludzi a władza (Policja) jest dla obywatela a nie odwrotnie i jemu powinna służyć. Jeśli nie - to są jeszcze dwie instancje po drodze a jak i tam nie dadzą mi szansy na polowania to będę musiał we własnym kraju polować jak dewizowiec.
Smutne ale może być i taka Polska Bo to Polska właśnie :cry:
Dziękuję wszystkim za ożywioną dyskusje o wynikach prac WPA będę informował na forum co by innym się przydało,bo chyba nie ma samych nieskazitelnych wśród nas :)
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Witam!
No i stało się komendant wojewódzki nie mogąc ujawnić skąd wie i co wie ( chodzi o ksip) wydaje decyzję odmowną podważając kompetencje własnych lekarzy którzy są przez niego wyznaczeni do przeprowadzania badań.Wygląda na to, że jest mądrzejszy od lekarzy.
Jestem kierowcą zawodowym badania przechodzę co 5 lat i jakoś problemów nie ma , a przecież zestaw 44 ton to też śmiertelna broń w ręku nieodpowiedniego człowieka.
Pytanie co teraz ???
Zna może ktoś jakiegoś dobrego prawnika ? z woj. warm-mazurskiego (mogą być woj. ościenne)
Bbone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2017, 11:24
Tematy: 3
Lokalizacja: LW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: Bbone »

Czyli syf jest nadal :/ … nie interesuje ich że ktoś jest czysty od wielu lat, żyje praworządnie itd. Uznaniowość w dalszym ciągu . Odwołuj się poprzez prawnika znającego się na tej tematyce . Przerabiam to obecnie i nie dam za wygraną .
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Można było wcześniej próbować wyczyścić KSIP tak jak wspominałem ale teraz to musztarda po obiedzie. Składaj odwołanie poprzez prawnika. Nie musi być z Twojego województwa. Może być skądkolwiek obyś przesłał mu mailem kopię akt postępowania. Udaj się czym prędzej do WPA i wykonaj fotokopię akt postępowania do czego masz pełne prawo. Ciekaw jestem, kiedy milicja zacznie podchodzić do obywatela zgodnie z prawem czego sama od tego obywatela wymaga.

Mam nadzieję, że przejdziesz badania odwoławcze.
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 07:28 przez krajes86, łącznie zmieniany 2 razy.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jamor »

zapytam - na forach myśliwskich pytałeś ?należysz do którego koła ?
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: ubejane »

darek858 kibicuję Ci bardzo
Pisz na bieżąco jak Ci idzie "walka z systemem".


A co do wymazania informacji z KSIP to można dostać jedną z dwóch poniższych odpowiedzi:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 22:16 przez ubejane, łącznie zmieniany 2 razy.
SP7MM
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Adwokat pisze skargę na uzasadnienie odwołania komendanta ale do badań odwoławczych i tak muszę podchodzić , nie ma innej drogi.
W tej chwili jestem zajęty ale jak znajdę chwile to wrzucę treść jego odwołania do wglądu.
Tak ogólnie to całe te odwołanie jest oparte nie na dowodach tylko pogłoskach że np.w wywiadzie środowiskowym pojawił się sygnał że kiedyś jeżdziłem pod wpływem alkoholu (ponad 17 lat temu) lub, że ktoś wspomniał , że leczyłem się psychiatrycznie-odwykowo itp.
Oczywiście sprawdzili we wszystkich szpitalach w NFZ-cie i nie ma śladu na mój temat no ale jakaś ku...wa tak sobie powiedziała i to jest dla nich powód żeby zrobić z kogoś pijaka czy chorego alkoholika , a przypuszczam ,że piję mniej alkoholu niż sam komendant ( całymi tygodniami w trasie) .Mam porobione kopie wszystkich papierów które na mój temat są w WPA i już wiem kto rozmawiał z dzielnicowym.
Jutro wybieram się (z dyktafonem) z wizytą do niby sąsiadów spytać się czy my w ogóle się znamy ?
Znajdę chwilę to powrzucam jakieś fotki tych dokumentów.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

jamor pisze:zapytam - na forach myśliwskich pytałeś ?należysz do którego koła ?
Jeszcze nie wybrałem koła ,zrobię to po Nowym Roku
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

darek858 pisze:Adwokat pisze skargę na uzasadnienie odwołania komendanta ale do badań odwoławczych i tak muszę podchodzić , nie ma innej drogi.
W tej chwili jestem zajęty ale jak znajdę chwile to wrzucę treść jego odwołania do wglądu.
Tak ogólnie to całe te odwołanie jest oparte nie na dowodach tylko pogłoskach że np.w wywiadzie środowiskowym pojawił się sygnał że kiedyś jeżdziłem pod wpływem alkoholu (ponad 17 lat temu) lub, że ktoś wspomniał , że leczyłem się psychiatrycznie-odwykowo itp.
Oczywiście sprawdzili we wszystkich szpitalach w NFZ-cie i nie ma śladu na mój temat no ale jakaś ku...wa tak sobie powiedziała i to jest dla nich powód żeby zrobić z kogoś pijaka czy chorego alkoholika , a przypuszczam ,że piję mniej alkoholu niż sam komendant ( całymi tygodniami w trasie) .Mam porobione kopie wszystkich papierów które na mój temat są w WPA i już wiem kto rozmawiał z dzielnicowym.
Jutro wybieram się (z dyktafonem) z wizytą do niby sąsiadów spytać się czy my w ogóle się znamy ?
Znajdę chwilę to powrzucam jakieś fotki tych dokumentów.
Możesz żądać przesłuchania tych osób na papier pod groźbą kary za składanie fałszywych zeznań. Zawsze możesz poinformować sąsiadów o wytoczeniu sprawy cywilnej za pomówienia.
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 12:30 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Opinia sołtysa jakże inna od tej w opinii jaka jest w aktach. cyt. Nic złego o tobie nie mogę powiedzieć,żadnej przykrości mi nigdy nie zrobiłeś ja po prostu nie wiem skąd oni to wzieli,to nie moje słowa, ja się pod czymś takim nigdy nie podpiszę itp.itd - taka jest odpowiedz na temat wywiadu gdy poszedłem się spytać czy ma do mnie jakiś żal czy pretensje ( z włączonym dyktafonem w kieszeni)
Nie mam pojęcia skąd on to wziął.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Zapytaj dzielnicowego skąd uzyskał takie informacje. Jeśli będzie miał jakieś "ale" to poinformuj, że złożysz oficjalnie pismo, bo jest to poświadczenie nieprawdy (art. 271 KK), które jest karalne i będzie musiał wskazać kto udzielił takich informacji lub sam się tłumaczyć jeśli to zmyślił. Z rozmów musi mieć notatkę służbową. A jak powie, że sołtys to puść mu nagranie i powiedz, że tak tego nie zostawisz. Rozmowę z nim też rejestruj. Czas skończyć wolną amerykankę na polskiej ziemi.
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 14:07 przez krajes86, łącznie zmieniany 3 razy.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Może ktoś powiedzieć jak wrzucić zdjęcia na forum ?
Nie widzę takiej opcji żeby ładowało fotki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”