Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Moderator: Moderatorzy WBP

darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

We wtorek (20.09) złożone papiery a dziś był dzielnicowy i pytał sąsiadów o mnie.
Szybko się uwijają . Opinia z miejsca zamieszkania złożona przez sąsiadkę pozytywna, zobaczymy dalej.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Oczywiście, że będzie nowe postępowanie ale weryfikowane przez pryzmat poprzedniego. Liczysz na przestrzeganie prawa przez Policję? ;laughing: Oni nie mogą przeżyć, że od 2011 po nowelizacji nie mają za wiele do powiedzenia, więc próbują robić takim osobom pod górę jak tylko się da.

Składać ponaglenia, skargi i walczyć z nimi wszelkimi dostępnymi metodami.
Karę człowiek karany raz już poniósł, wymierzył ją sąd - WPA nie jest od ponownego jej wymierzania, niektóre WPA oczywiście nie są w stanie tego pojąć, więc trzeba im to wyjaśniać paragrafami na piśmie.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Oczywiście tak będę postępował , walka do ostatniej możliwej instancji albo i jeszcze dalej wszak mamy UE dość ograniczania naszych konstytucyjnych wolności.
radzyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 stycznia 2011, 11:41
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: radzyniak »

Oczywiście to bardzo dziwne, że nieufnie WPA podchodzi do człowieka karanego za gwałt.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jamor »

Nie wiadomo czy nieufnie bo nie ma zadnej na razie odpowiedzi. Gwałciciel,złodziej i pijak drogowy. Odpokutował i ma czyste konto. Aż ciekaw jestem jaki bedzie tego finał. Trafiają się naprawde przypadki ze ludzie się zmieniają. Naprawde tak jest. Ja zamykałem za bandziorke ok 700 osób i znam jednego kolesia z tej grupy który sie nawrócil . Kradł samochody, poszedł na snaki. Wyrok do odsiadki. Tak to przezył że teraz jak stówa bedzie lezała na ulicy to nawet sie nie schyli tylko bedzie krzyczał - czyja czyja bo nie moja. Sławek z ul. Marianki w Górze Kal. A tu - Moze wpa uzna ze na mysliwego sie nadaje. Według prawa - nie powinno być przeciwskazań do wydania pozwolenia - a jak wyjdzie ? poczytamy, zobaczymy
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

radzyniak pisze:Oczywiście to bardzo dziwne, że nieufnie WPA podchodzi do człowieka karanego za gwałt.
Ma podchodzić zgodnie z prawem. Człowiek po zatarciu jest niekarany. Dura lex sed lex.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

W świetle obecnej praktyki bezterminowego przechowywania danych zatarcie skazania pozostaje fikcją prawną, co może mieć wpływ na dalsze pokolenia przez, tzw. rodzinne związki przestępcze. Skutkuje to brakiem nieskazitelnej opinii osoby, której dane rodzica lub rodziców znajdują się w KSIP, co skutkuje pokoleniową odpowiedzielnością za czyn rodzica.

Należy wskazać, że powyższa praktyka jest niezgodna z Konstytucją RP (m.in. art. 7 Konstytucji RP, organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa) oraz właściwymi przepisami obowiązującego kodeksu karnego, bowiem w świetle utrwalonej linii orzeczniczej Sądu Najwyższego, jakiekolwiek wiadomości dotyczące skazania lub ukarania z przeszłości, choćby faktycznie miały miejsce nie ulegają ujawnieniu i żadna władza nie jest uprawniona powoływać się na to, co ustawowo uznane jest za niebyłe (wyrok SN z dnia 7 listopada 1985 r.,I KR 293/85, wyrok SN z dnia 27 marca 1970 r., III KR 25/70, wyrok SN z dnia 17 grudnia 1976 r., I PR 185/76). Komendant Policji nie ma więc prawa ujawniać informacji o osobach wobec których toczyło się jakiekolwiek postępowanie, jeśli z mocy ustawy skazania za przedmiotowe czyny uległy zatarciu. Jak słusznie zauważył RPO J.Kochanowski: "Jeżeli w świetle prawa skazanie (ukaranie) uległo zatarciu, to organy Policji nie mają prawa ujawniania tego typu informacji, opierając się na subiektywnym poczuciu, że będą to informacje istotne dla sądu. Stanowi to bowiem przekroczenie uprawnień przyznanych przez prawo Policji.
Tak to wygląda w świetle prawa , teraz pozostaje pytanie - czy organ który wymaga od obywateli by przestrzegali prawa sam je będzie przestrzegał ? :-?
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jasi3k »

A ja jestem zdania że właściwe jest podejście w którym kryminalna historia każdego zapisywana jest raz na zawsze. Myśleć o tym trzeba zanim wpadnie się na jakieś genialne pomysły "za małolata". Inna sprawa że dostęp do tej bazy powinien być reglamentowany - jeśli ktoś za swoje wyczyny odpracował (grzywną, kryminałem, czy pracami społecznymi), ta informacja o karze (poza niektórymi wyjątkami) powinna być niedostępna dla ogółu i raczej nie powinna skutkować ograniczeniem praw publicznych (raczej, bo ja nie chciałbym aby dzieci w szkole uczył pedofil który "odpokutował", albo autobusem woził mnie gość dwukrotnie karany za jazdę na bani). Jakkolwiek gdy człowiek stara się o dostęp do broni czy o pracę w państwowych instytucjach, te powinny mieć prawo go sprawdzić. No i "niech się wstydzi ten kto widzi", albo ten co ma do wstydu powód...
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

jasi3k pisze:A ja jestem zdania że właściwe jest podejście w którym kryminalna historia każdego zapisywana jest raz na zawsze. Myśleć o tym trzeba zanim wpadnie się na jakieś genialne pomysły "za małolata". Inna sprawa że dostęp do tej bazy powinien być reglamentowany - jeśli ktoś za swoje wyczyny odpracował (grzywną, kryminałem, czy pracami społecznymi), ta informacja o karze (poza niektórymi wyjątkami) powinna być niedostępna dla ogółu i raczej nie powinna skutkować ograniczeniem praw publicznych (raczej, bo ja nie chciałbym aby dzieci w szkole uczył pedofil który "odpokutował", albo autobusem woził mnie gość dwukrotnie karany za jazdę na bani). Jakkolwiek gdy człowiek stara się o dostęp do broni czy o pracę w państwowych instytucjach, te powinny mieć prawo go sprawdzić. No i "niech się wstydzi ten kto widzi", albo ten co ma do wstydu powód...
Na szczęście nie Ty stanowisz prawo. Po drugie doedukuj się, bo przestępstwa seksualne przeciw nieletnim się nie zacierają. Takich mądrych jak Ty kilku znam. Wielcy praworządni, broń tylko dla nich bo nieskalani, aż w końcu jeden potrącił gościa, co mu sie na rowerze pod maskę nawinął ze swojej winy. Sąd jednak orzekł nieumyślne spowodowanie śmierci i zabawki i papiery poleciały. Pamiętaj, że linia u nas jest cieniutka i z niekaranego można być bardzo szybko karanym. Los jest bardzo przewrotny. A jak sie wtedy optyka szybko zmienia - aż miło potem posłuchać.
Ostatnio zmieniony 25 września 2017, 21:33 przez krajes86, łącznie zmieniany 2 razy.
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jetpilot »

jasi3k pisze:Na szczęście nie Ty stanowisz prawo. Po drugie doedukuj się, bo przestępstwa seksualne przeciw nieletnim się nie zacierają. Takich mądrych jak Ty kilku znam. Wielcy praworządni, broń tylko dla nich bo nieskalani, aż w końcu jeden potrącił gościa, co mu sie na rowerze pod maskę nawinął ze swojej winy. Sąd jednak orzekł nieumyślne spowodowanie śmierci i zabawki i papiery poleciały. Pamiętaj, że linia u nas jest cieniutka i z niekaranego można być bardzo szybko karanym. Los jest bardzo przewrotny. A jak sie wtedy optyka szybko zmienia - aż miło potem posłuchać.
Pięknie napisane. Życie jest niestety pełne niespodzianek, tych pozytywnych jak i niestety negatywnych. Swoją drogą znam człowieka, który miał wyrok za pobicie a pozwolenie na sportową dostał bez problemu. Jedynie postępowanie było przedłużone bo ściągali odpis wyroku z sądu. Dwa miesiące czekał ale się doczekał:) :piwo:
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Mądrego to i przyjemnie poczytać :piwo: :piwo:
Od tego głupiego nieszczęsnego Dancingu minęło 30 lat , ja też już jestem po 50 - tce wiec myślę, że chyba czas o tym zapomnieć
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jasi3k »

Proponuję bez personalnych wypadów - nikt nie powiedział że jestem "Wielce praworządny". Jakkolwiek punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, co opisałem wyżej. Fakt że przestępstwa seksualne przeciw nieletnim się nie zacierają to zasługa nie mojego przedmówcy, ale tych niezapominających praworządnych :D Prawo znam, choć go nie studiowałem - miało się styczność tu i ówdzie, i trochę dłużej niż inni...
Jakkolwiek mój wpis w kwestiach przestępstw seksualnych odnosił się do ogólnej tendencji "odpokutował i zapomnieć" - z całym szacunkiem dla autora tematu, ale gwałt zalicza się do przestępstw o których nie powinno się zapominać.
Podarujcie sobie to pouczanie - ja nie kończyłem gimnazjum a na swoje pozwolenie czekałem pół roku dłużej niż koledzy z którymi zaczynałem kurs. I też nie byłem pewien czy je dostanę. Jakkolwiek to moja historia i sam jestem sobie winien, jak i autor tematu.
Myśleć trzeba było wtedy, a nie teraz zasłaniać się prawem do zapomnienia, "bo to było dawno".
Tyle w temacie
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

To trzymajmy się tego co w prawie i nie snujmy domysłów "co by było gdyby" i jak "powinno wg mnie być", bo nic to nie wnosi do tematu.

Zatarte - dziękuję. Pozwolenie wydać.

Póki mamy taki stan prawny to będziemy bazować na nim a nie marzeniach sennych sprawiedliwych i sprawiedliwszych.
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 07:04 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: Sokal »

Kolega z klubu miał wyrok zatarty za bijatykę po pijaku z policją na wiejskiej zabawie. Teraz jest już starszy i grzeczny, praca, rodzina etc. Wywiad na medal, wszystko tip top. Dostał odpowiedz że jako że miał taką sytuację to jest alkoholikiem i broni nie dostanie, musi się zgłosić na ponowne badania wz z tym. Lekarz do którego go skierowano nawet o nazwisko nie pytał, wziął skierowanie, i przepisał rozpoznanie policji.
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 07:20 przez Sokal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: jasi3k »

Wiem że odeszliśmy od tematu, ale forum jest po to żeby rozmawiać...
krajes86 pisze: Póki mamy taki stan prawny to będziemy bazować na nim a nie marzeniach sennych sprawiedliwych i sprawiedliwszych.
Teraz to ja pozwolę sobie na personalny wypad, Twoimi słowami:
krajes86 pisze: Po drugie doedukuj się,
Obowiązująca obecnie policyjna baza PESEL zawiera nie tylko nieścieralne zapisy o popełnionych przestępstwach, ale także rekordy o tym z kim, kiedy i za co spisywali właściciela, o co był podejrzewany (sic!, nie skazany) i ile razy robili mu przeszukanie...
krajes86 pisze:Zatarte - dziękuję. Pozwolenie wydać.
Tak na szczęście nie jest i policja kombinuje wszystkim co może i nie może jeśli o pozwolenie stara się gość z zatartym skazaniem za napad z bronią, czy nieuzasadnioną i niewspółmierną przemoc, przestępstwa po prochach albo alkoholu.
Sokal pisze: Kolega z klubu miał wyrok zatarty za bijatykę po pijaku z policją na wiejskiej zabawie.
Powiedz czemu się dziwisz - może i było to dawno, jednak doskonale opisuje charakter gościa - "po alkoholu staje się porywczy i gotów jest stawiać czynny i fizyczny opór przedstawicielom prawa i porządku". Co w tym dziwnego że nie chcą mu dać do domu broni palnej? Nawet jeśli było to 100 lat temu, nie sądzisz chyba że charakter mu się zmienił.
Abstrahując od Twojego kolegi, w większości spraw o zabójstwo sąsiedzi mówią że zabójca to był taki dobry i uczynny chłopak (czyli maskować się pod normalnego nie jest trudno...)
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”