Budżetowy 1911

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: Ryjek »

Jakoś tamten wątek mi umknął.
Pech z tamtym egzemplarzem...
Mój jest jednak w stanie super i najwyraźniej trzeba dobrze obejrzeć takie Norinca przed zakupem.

Egzemplarze zrobione prawidłowo są pancerne, przez co godne polecenia.
SAKUL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 08 lutego 2015, 22:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Rudno (Pomorskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: SAKUL »

Ryjek pisze:Jakoś tamten wątek mi umknął.
Pech z tamtym egzemplarzem...
Mój jest jednak w stanie super i najwyraźniej trzeba dobrze obejrzeć takie Norinca przed zakupem.

Egzemplarze zrobione prawidłowo są pancerne, przez co godne polecenia.
Na drugi raz zanim posądzisz kogoś o alkoholizm, to staraj się żeby na przyszłość nic ci nie umykało. :-/
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
Glock17, SigSauerP226, Browning BuckMarck 22., Ruger AR556, SLR L1a1, Browning HP, Beretta 92 FS
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: Ryjek »

SAKUL, masz rację i przepraszam Cię, chociaż nie sądzisz chyba, że na poważnie posądziłem Cię o picie płynów nieznanego pochodzenia - to był żart, bo naprawdę w głowie nie mieściło mi się, żeby wyprodukować i co gorsze wpuścić na rynek nieosiową lufę względem komory nabojowej.
Taka sytuacja nigdy nie powinna była mieć miejsca.

Aczkolwiek Norinco polecam nadal z całego serca bazując na doświadczeniach z moim egzemplarzem.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: noel »

dlmtb pisze:Norinco zapewne parę osób ma lub miało natomiast Tisas to zupełna nowość choć w Usa dość znany i chwalony. Sporo filmików i komentarzy na Yutubie. Sam się nad nim zastanawiam.
Nadarzyła się okazja strzelić z TISAS ZIG M 1911 i wrażenia są bardzo pozytywne.

Miałem okazję oglądać kilka razy NORINCO i TISAS to jednak dużo wyższa jakość wykonania.
Pytanie jak trwała będzie powłoka, bo oksyda to to nie jest.
Spust jak w każdej niewyczynowej 1911-tce twardy i krótki, ale lepszy niż większości NORINCO z którymi miałem do czynienia.
Lepszy też od kilu oryginalnych Coltów z których strzelałem, nie wspominając o np. LLama'ie.
Celność jak dla mnie bdb. Strzelałem na 15m.
Wystrzeliłem 10 naboi. Miałem jedno zacięcie przy podawaniu naboju, ale to była fabrycznie nowa broń, więc póki co nie ma problemu.

Obrazek
Obrazek

Pistolet będzie wykorzystywany jako klubowo-strzelnicowy, więc jakiś przerób amunicji będzie miał.
W miarę możliwości będę śledził jak sprawuje się w eksploatacji.

Podsumowując: mi się bardzo podoba, polecam.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: marcinez »

Muszka i szczerbinka z metalu?
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: noel »

Nie wiem. Przy następnej okazji sprawdzę.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: zoom2 »

Dzięki @noel za konkretny głos w dyskusji.
Czy możesz podać jaki to kaliber. Ze zdjęć ja osobiście nie potrafię tego wywnioskować.

sorry, już doczytałem 45ACP
Ostatnio zmieniony 25 września 2017, 22:32 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
kosi77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 09 września 2014, 16:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: kosi77 »

Czy ktoś jeszcze może się podzielic wrażeniami z użytkowania Tisasa bądź STI Sparta dostępnego w progresie
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budżetowy 1911

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Co jakiś czas pojawia się na forum podobny temat o budżetowy 1911. Zgadzam się z cezarycezary :piwo: jak ma być do kolekcji w hołdzie konstrukcji J.M.Browninga musi klekotać jak oryginał i być pozbawiony pedziowatego wyglądu. Te nowe konstrukcje 1911 wykonane z laserową precyzją ponacinane i z dziurami w spuscie mają tyle wspólnego z historią konstrukcji 1911co polimerowe łoża z mosinem. Może i strzelają lepiej ale to już według mnie nie 1911.
W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: W »

kosi77 pisze:Czy ktoś jeszcze może się podzielic wrażeniami z użytkowania Tisasa bądź STI Sparta dostępnego w progresie
STI Sparta to nazwa jeszcze z czasów, kiedy firma Karla Prommersbergera nazywała się STI Europe. Trzeba pamiętać, że STI Sparta to nie to samo co budżetowy STI Spartan produkowany na Filipinach, który ma odlewany szkielet i wyciskany zamek. Po przegraniu procesu o prawa do nazwy z firmą STI International (której zresztą STI Europe była kiedyś niemieckim przedstawicielem), firma "Charliego" Prommersbergera zwie się teraz STP. Zresztą niemieckie customy STI Europe czy STP w porównaniu z STI International to niebo a ziemia, po prostu przepaść - to tak na marginesie :wink:

A wracając do rzeczy: Sparta to jedyny pistolet STP produkowany nie w Niemczech, lecz w Korei przez tamtejszego cyt. "bardzo dużego producenta uzbrojenia, zgodnie z naszą firmową specyfikacją. Ta firma produkuje bardzo dużo części broni dla znanych amerykańskich producentów" - jak mi powiedział pan Prommersberger. Prawdopodobnie tym tajemniczym producentem jest S&T Motiv (dawniej Daewoo) - tak myślę. Pistolety Sparta mają luźniejsze pasowania, niż ekstremalnie ciasno pasowane ręcznie pozostałe modele STP, drobne części są wykonywane tańszą technologią MIM, natomiast lufa, zamek i szkielet są kute. Lufa nie jest z klasycznym wślizgiem dzielonym i nie ma osobnego łożyska - ma rampę i jest gruba, łożyskowana bezpośrednio w zamku ("bull barrel"). Urządzenie powrotne z pojedynczą sprężyną ma długą żerdź, okładki z G10 fajnie trzymają się dłoni.

Pistolet w Progresie to jedna z pierwszych Spart, ma bardzo niski numer seryjny (0002 czy 0004 - jakoś tak), do tego egzemplarz to demonstracyjny, który chyba niemało ma za sobą - w każdym razie luzy między zamkiem a szkieletem są spore. Pan ze sklepu Progress od razu o tym mówi przez telefon i od razu zaznacza, że cena będzie wyraźnie niższa, niż podana na stronie internetowej. A zapytany o pasowania Spart pan Prommersberger odpowiedział mi dyplomatycznie, że cyt. "są dobre, ale to pistolety produkowane maszynowo. Pasowania precyzyjnych pistoletów STP są ciaśniejsze". :wink:
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: Twilight7 »

4600 to cena budżetowa ???!!! :shock: :-D (reklama ? )
No błagam ;laughing:
A tak na serio ... jaka wg Was jest alternatywa dla Norinco (czyli w podobnej cenie ) ?

PS
O Norinco zacząłem na serio myśleć po lekturze wątku o planach wznowienia produkcji VIS :103:
Awatar użytkownika
Twilight7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 450
Rejestracja: 29 marca 2017, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: Twilight7 »

Dubel... do skasowania
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2017, 21:41 przez Twilight7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mario_ST3
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 listopada 2015, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: Mario_ST3 »

Chłopaki miał ktoś problem z czymś takim w Tisasie?
MR 223 11", Springfield 1911A1, mossberg m500 thunder ranch...just gettin' started...
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: tomek89 »

Mario_ST3 pisze:Chłopaki miał ktoś problem z czymś takim w Tisasie?
Obejrzałem swojego i montaż w tym miejscu wygląda na solidny ale nie wiem czy otwór jest fazowany, ciężko stwierdzić. W razie poluzowania powinno się to dać relatywnie łatwo poprawić. Z tego co czytam to 1911 mają swoje przypadłości i Tisas czy inne nie będą tu wyjątkiem, szczególnie że to dolna półka. Na pewno trzeba obejrzeć egzemplarz i zdecydować czy ten konkretny jest ok, czy prosimy o kolejne pudełko. Strzela się z tego przyjemnie, szokiem był dla mnie opór sprężyn powrotnej i głównej po wyjęciu zaraz z pudełka. Myślałem że się zaciął. Troszeczkę się już dotarł, myślę że za kilkaset strzałów będzie jeszcze lepiej i ja też się przyzwyczaję.
Awatar użytkownika
Mario_ST3
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 listopada 2015, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowy 1911

Post autor: Mario_ST3 »

dzięki za informację kolego, bo właśnie głowię się czy Turek czy Chińczyk (Norinco) ;)
MR 223 11", Springfield 1911A1, mossberg m500 thunder ranch...just gettin' started...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”