Walther LGM-2 PCP Match

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

ArtuRRo pisze: Chodzi o 2676729 za trochę mniejszą cenę niż regulatory 16J i 21,27J. Czy to przypadkiem nie jest nówka rega 7,5J...
http://www.carl-walther.de/public/downl ... otouch.pdf

Faktycznie to 7,5J ale 600 zł no ja bym jednak kupił 16J jeśli tyle trzeba wydać.
Na forum mają koledzy 7,5J ale cenili właśnie jakoś podobnie, chyba ostatecznie ktoś mi proponował 500-450 zł ale wolałem dopłacić do nowego 16J
Dla osoby, która podkręci go na 16J jest wart ok 350 zł
bo za 500 można kupić z drugiej ręki 16J
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 22:14 przez mariusz.w, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
ArtuRRo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 18 kwietnia 2007, 15:29
Tematy: 1
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ArtuRRo »

Miałem edytować swój poprzedni post ale... w nowym chyba będzie lepiej...

W nawiązaniu do pytanie zadanego koledze mildot, sam odpowiem sobie i innym zainteresowanym...

Co do Gehmann Block Club już wiem... poczytałem, pooglądałem... co prawda kosztuje jak piszesz ok. 400 PLN, za to nie ingerujemy w system (frezowanie) tylko śrubkami mocujemy do systemu a z drugiej strony mamy szynę 11mm i dodatkowo dzięki podkładkom możemy odpowiednio podnieść linię montażu do optyki. Jeśli komuś zależy na jakości i nieingerowaniu w oryginalny system oraz oczywiście po prostu stać go na to, to wygląda to na najlepsze rozwiązanie...

Jeśli dobrze to zrozumiałem co moje oczy zobaczyły i przeczytały ;laughing:
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

mildot pisze:... Skracanie i przeróbka dźwigni to banał. Popatrz na moją. Zastanów się dlaczego tak jest lepiej niż dorabiać tam uchwyt od mebli. ;) Napisz tu w temacie - będziesz miał swój wkład...
No właśnie, może jak by ktoś rozwiną powyższą sentencję ...
bo nie rozumiem wyższości rozwiązania Mildota nad takim jak ja mam uchwytem do mebli :mad:
Laminat z mebli kuchenny to i gałka od szuflady :-/

Obrazek
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
ArtuRRo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 18 kwietnia 2007, 15:29
Tematy: 1
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ArtuRRo »

Ja tam się na tym nie znam... :-D ale...

Chodzi zapewne o po pierwsze estetyczne położenie dźwigni równoległe do osady a po drugie co bardziej ważne o problem, który pojawiał się u niektórych kolegów a dotyczący nieszczelności jeśli dźwignia była powyżej lub poniżej osi równolegle do osady.

Ładne i ciekawe rozwiązanie widziałem u kolegi Spidi100 - podaję link do postu - zdjęcie najwyżej wstawi sam autor....
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

Obrazek

Właśnie szukałem tego zdjęcia, mi też się podoba to rozwiązanie, takie jest między innymi w karabinkach Walther Anatomic.

Co do jednego i drugiego rozwiązania (i trzeciego też) to wymagają podparcia aby były równolegle.
Z drugiej strony to ja nie mam podpartej dźwigni i nie ma problemu z nieszczelnością, dźwignia jest 1mm niżej sama się blokuje. Widziałem kilkanaście LGMów bez podparcia i stabilnie działają.
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
ArtuRRo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 18 kwietnia 2007, 15:29
Tematy: 1
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ArtuRRo »

A wracając jeszcze do regulatorów i zasadności lub nie kupowanie regulatora 7,5J...

Przeczesując niezmierzone zasoby forum trafiłem na post sprzed ciut ponad 8 lat...

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=273387#273387
kolegi Tonio, z którego najciekawszy fragment przytoczę poniżej...
Tonio pisze:...Ale regulując tylko napięcie wstępne sprężyny bijnika udało mi się osiągnąć stabilną energię w zakresie od 7.5 do 20J, wyżej już nie próbowałem. ...
pogrubiając tylko to co mnie interesuje...

Mowa tam była o regulatorze Dominatora więc jeśli tak jest faktycznie to rzeczywiście nie opłaca się kupować rega 7,5J tylko kupić 16J i po wymianie sprężynki (dla pewności) regulować śrubą gdy chce się mieć 7,5J...
Dodatkową korzyścią będzie ewentualne łatwiejsze odsprzedanie części (regulatora) lub całego Walthera Kombinatora...

Aha... tylko post sprzed tylu lat mógł może dotyczyć starego typu regulatora 16J... może w nowym nie ma aż takich możliwości...

Prosiłbym o potwierdzenie.
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

słuszny wniosek :)
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: Grey »

Gdzie mogę kupić części do Walthera LG 300 -potrzebne do przeróbki na PCP -LGM2 .Z regulatorem i kartuszem niema problemu jest tego pełno, ale chciałbym oryginalną ósemkę i parę innych drobiazgów i z tym jest problem .Oczywiście chodzi o nowe części .
Ostatnio zmieniony 23 września 2017, 10:35 przez Grey, łącznie zmieniany 1 raz.
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: mildot »

Wyślij listę na PW to zobaczymy co się da znaleźć.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: Cin91 »

Grey pisze:Gdzie mogę kupić części do Walthera LG 300 -potrzebne do przeróbki na PCP -LGM2 .Z regulatorem i kartuszem niema problemu jest tego pełno, ale chciałbym oryginalną ósemkę i parę innych drobiazgów i z tym jest problem .Oczywiście chodzi o nowe części .
Napisz do Andrzeja Kliszewskiego. A ósemkę chomąto zamów u Domara - uwolnisz lufę, co poprawia znacząco celność Waltherów.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: Grey »

Przerabiam czy też mam zamiar na 7.5 J -tarczówka dla młodego .Z karabinków PCP lub CO2 które można kupić w sklepie w powiedzmy dobrej cenie , w wersji dla junior czyli CZ200T oraz ALFA CO 2 są dla młodego za lekkie ,woli strzelać z FWB300S .Pompka w LGM waży chyba coś koło 1,5 kg (cały karabinek 4,6) jak odejmę pompkę a dołożę kartusz junior +reg to wyjdzie jakieś 3,7-3,8
Dlatego ósemka raczej oryginalna bo jest tam zdaje się miejsce na obejmę dystansową -przynajmniej tak to wygląda na schematach .
Jedno muszę przyznać mnie zaskoczyło w LGM
Obrazek

Szyna na przedniej części bloku wygląda na oryginalną.
w drugim jak widać jak w typowym LGM szyny brak

Obrazek

Jest jeszcze parę innych szczegółów którymi się różnią ,no i teraz mam problem którego przerobić
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
wenflon
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2017, 10:42
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: wenflon »

Zdecydowanie przerób tego co ma szynę z przodu systemu, pozwoli ci to na o wiele lepsze osadzenie każdej lunety i zastosowanie dobrego osiowego montażu , zresztą przeróbka to na prawdę pikuś , zamontuj regulator i kartusz i dopiero posprawdzaj jak strzela bo czasem jest tak, że oprócz założenia białej uszczelki pod regulator nie trzeba wiele tykać , wystarczy ustawić prędkość na sprężynie zbijaka i jest miodzio, a warto jeszcze wypolerować końcówki sprężynek i tej zbijaka i tej iglicy i za wiele nie smaruj, raczej czym mniej tym lepiej. Chyba, że będziesz chciał zrobić matchowe PCP na 7,5 Juli to na pewno sprężyna zbijaka do wymiany
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: Cin91 »

Jakbyś jednak musiał zmieniać sprężyny, bo na oryginale nie przeskoczysz 13J, to bierz sprężynę zbijaka i zaworu od LG300 16J.
Przerób tego z szyną. Dźwigienkę będziesz musiał też przerobić, bo nie założysz lunety.

Ósemkę wywal, albo załóż prześwitującą domara, tzw chomąto. Uwolniona lufa to dobra lufa.

Regulator 16J lub 21 J lub 7,5J + dystans od Domara. Kartusz Midi stalowy lub Junior Alu.

Chyba, że chcesz przerobić na PCP 7,5J, to ori sprężynki powinny dać radę + reg 7,5J.

I powodzenia :)

Skarbnicę wiedzy o karabinkach maszTUTAJ
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 07:53 przez Michaus, łącznie zmieniany 2 razy.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem Walther LPM-1 - wrażenia i zagwozdki

Post autor: Grey »

Widziałem ten temat ,nawet napisałem taki sam post jak tu -tylko moderator (pozdrawiam )przytrzymał publikacje ,i tak wyszło że napisałem w tym temacie .
Ale masz racje kontynuował będę w tamtym wątku ,tu zamieszczę tylko jeszcze schemat LG 300 z zaznaczonymi rzeczami które mnie interesują może ktoś będzie wiedział gdzie kupić
Obrazek


DOMAR robi dystanse żeby nie rozwiercać dziur pod regulator ?
Ostatnio zmieniony 25 września 2017, 15:53 przez Grey, łącznie zmieniany 4 razy.
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

Cin91 pisze:Skarbnicę wiedzy o karabinkach maszTUTAJ
Ja od siebie dodam jeszcze temat Mariusza.w: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=80&t=115529
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”