Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: modoc »

1. Wszystko na starych zasadach, narazie system poszedł się j*****. Znaczy się kto pierwszy ten lepszy i będzie obowiązywała pewnie jak ostatnio byłem lista kolejkowa. Byłem godzinę przed rozpoczęciem a już byłem 117 na liście. Więc im wcześniej tym lepiej. Obstawiam, że teraz będzie masakrycznie dużo ludu.
2. Pytania standard, jak się z tej strony nauczysz na tip top zdasz bez problemu.
3. Strzelba poppery i niby proste ale niektorych też potrafią oblać jak się nieumiejętnie obchodzisz ze strzelbą.
3. Wpłacasz przez neta i przynosisz potwierdzenie z wypelnionym wnioskiem.
4. Pneumatyków niet.
Ostatnio zmieniony 21 września 2017, 05:27 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
darbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwietnia 2012, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: darbik »

Ogłoszenie na stronie MZSS http://www.mzss.krakow.pl/index.php?p=aktualnosci

W dniu 3.10.2017r, o godz. 12.00,. na strzelnicy Pasternik odbedzie sie egzamin na Patent Strzelecki.
Ilosc zgloszen ograniczona limitem.
Zgloszenia na egzamin przyjmowane sa e-mailem lub telefonicznie.
Decyduje kolejnosc zgloszen.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Umówmy się. Najważniejsze są zasady bezpieczeństwa. Nie machanie klamką na prawo i lewo, nie odkładanie załadowanej broni, umiejetność jej obsługi. Reszta to niuanse.
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: piotr sosna »

Dokładnie, pamiętam ze swojego egzaminu. Jednakże za piękne oczy nikt nie zda, trzeba oddać "poprawne" strzały. Ręce się trzęsły co poniektórym którzy na treningach z palcem w nosie mieli skupienie - także nie jest tak prosto jak się wydaje. No i kilka osób padło na teorii co wzbudziło powszechny podziw :) Sensacją były przypadki w których ludzie ładowali broń zaraz po wejściu na stanowisko, ok stres i te sprawy ale bezpieczeństwo przede wszystkim. I dużo ludzi za to wylatuje.
Ostatnio zmieniony 22 września 2017, 07:06 przez piotr sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Jak ktoś podchodzi do patentu i nie zdaje teorii to przepraszam ale dla mnie jest nieskończonym idiotą. Na osiach przy broni słuchać komend i przestrzegać zasad. Nie brać w łapy jak nie pozwolono, zacięcia zgłaszać trzymając broń w stronę kulochwytu z podniesioną drugą ręką do góry - ale jak ktoś o tym jeszcze nie wie to niech sobie może zdawanie patentu odpuści do czasu przyswojenia takich podstaw.

Swoją drogą jak ktoś był parę razy na zawodach przed egzaminem to te zasady ma w małym palcu. Powinno to być obligatoryjne, żeby zawodnik nauczył się postępować z bronią podczas stresu przed egzaminem na patent.
Na ZKS nie pozwalają podchodzić do tarcz i sprawdzać wyniku, więc spokojnie :)
Ostatnio zmieniony 22 września 2017, 07:26 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: modoc »

krajes86 pisze:Jak ktoś podchodzi do patentu i nie zdaje teorii to przepraszam ale dla mnie jest nieskończonym idiotą.
Nie do końca, stres też zjada i oczekiwanie w kolejce. Sam jak zdawałem za pierwszym razem to oblałem teorię bo nie dość, że byłem wściekły to już miałem dość czekania. Przyszedłem godzinę przed egzaminem a tu nie dość, że kolejka to jeszcze zapisy w kolejce a i tak już byłem sporo ponad setny na liście :D.
Za drugim razem podszedłem w Rembertowie i tam luzik, sporo mniej osób mniejszy stres i teoria 10/10 praktyka też bardzo dobrze chociaż rzutków nie spodziewałem się zdać. A tu wręcz odwrotnie i nawet mi się spodobały :D

Niech ktoś teraz na ZKS porobi zdjęcia przed egzaminem, założę się, że będą wiekopomne. Zakładam ponad 200 osób i kolejkowanie od 6:00 a nawet wcześniej. Fajnie by było zrobić timelapsa :D
Ostatnio zmieniony 22 września 2017, 08:31 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

modoc pisze:
krajes86 pisze:
Niech ktoś teraz na ZKS porobi zdjęcia przed egzaminem, założę się, że będą wiekopomne. Zakładam ponad 200 osób i kolejkowanie od 6:00 a nawet wcześniej. Fajnie by było zrobić timelapsa :D
Koniecznie podkładem musi być refren z tej piosenki :)

Ostatnio zmieniony 22 września 2017, 08:36 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
monterek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: monterek »

W dniu dzisiejszym w Warszawie właśnie zdałem egzamin :) :) :) :) :) :)
Pierwszy krok zrobiony :) :) teraz tylko czekać 2 miesiące na patent :evil: :evil: :evil:
analogowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 27 października 2016, 23:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 20 wiorst o Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: analogowy »

Ja też :)
my wife yes, my dog maybe, my gun never
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Lisnerek »

monterek pisze:W dniu dzisiejszym w Warszawie właśnie zdałem egzamin :) :) :) :) :) :)
Pierwszy krok zrobiony :) :) teraz tylko czekać 2 miesiące na patent :evil: :evil: :evil:
I kolejne 2 na licencje albo i dluzej bo licencja na 2018 juz bedzie wiec w rym samym czasie co cala polska brac strzelecka bedzie odnawiac.

Pozdrawiam A.L.

Czekajacy 4 tydz na lic.
jetpilot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 16 lutego 2017, 18:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: jetpilot »

Odnośnie licencji... wniosek do klubu złożyłem 16 sierpnia. 22 września dostałem wiadomość z klubu, że licencja jest gotowa do odbioru.
azrael88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 20:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: azrael88 »

Licencje są przerabiane na bieżąco, bez opóźnień. Pewnie tak będzie do czasu pierwszej fali egzaminów na patent.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

Ja wniosek o licencje wyslalem na poczatku sierpnia, w piatek odebralem. Wiec generalnie przerabiane sa dosc szybko, jesli ktos obecnie czeka dlugo, to zapewne klub sie nie spieszy.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
mehe_myhy_moho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 29 listopada 2016, 21:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: mehe_myhy_moho »

monterek pisze:W dniu dzisiejszym w Warszawie właśnie zdałem egzamin :) :) :) :) :) :)
Pierwszy krok zrobiony :) :) teraz tylko czekać 2 miesiące na patent :evil: :evil: :evil:
ZKS? Dużo ludzi było? Jak poszło Twojej grupie? :)

Teraz jeszcze tylko 2 miesiące na patent, półtora na licencję i półtora na pozwolenie... =]
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: CZ@rek »

Podobno było jakieś 120 osób łącznie z poprawkowiczami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”