Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Moderator: Moderatorzy WBP

darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Witam!
W 1988 roku (tak mniej więcej bo dokładnie nie pamiętam)miałem sprawę o niby gwałt.Pomówiła mnie gówniara nie mając żadnych dowodów ani świadków .Milicja zatrzymała mnie na 3 miesiące w areszcie do wyjaśnienia sprawy (zastraszania , wmawianie winy i człowiek młody i głupi uległ naciskom władzy i obietnicy opuszczenia aresztu i przyznał się do niby gwałtu) potem była sprawa i chyba wyrok roku pozbawienia wolności.Na poczet kary zaliczono areszt.Po 6 miesiącach kary wyszedłem na wolność.
Potem złe towarzystwo, wpływ kolegów były jakieś drobne kradzieże, jazda po paru piwach zabrane prawo jazdy na rok itp. Taki niechlubny styl życia trwał z przerwami do 1999 roku . Od tego roku wszystko się zmieniło jest rodzina ,dom ,praca wszystko w jak najlepszym porządku nie ma nawet mandatu za złe parkowanie czyli tak jak powinno być.Kary uległy zatarciu konto czyste.
Moje pytanie - czy mogę ubiegać się o pozwolenie na broń do celów łowieckich bo właśnie zaliczyłem kurs i posiadam uprawnienia do wykonywania polowania,przeszedłem też pozytywnie wszystkie badania lekarskie , zostłlo tylko złożenie podania o pozwolenie na broń.
Czy ktoś miał podobną sytuację lub zna taki przypadek ,proszę o wszystkie uwagi i te złe i dobre może komuś to w życiu pomoże.
pozdrawiam
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Pod które WPA podlegasz? Najpierw wyciągnij dokładne dane tych występków tj. tak abyś miał numery akt i informacje z jakiego dnia jest wyrok itd. Jak już będziesz miał te dane to złóż podanie do swojej komendy o wyczyszczenie danych z bazy KSIP. Musisz podać konkretnie jakie informacje chcesz usunąć, więc będą Ci potrzebne szczegóły o których pisałem. Musisz to uzasadnić. Najlepiej podeprzeć się wyrokami sądów administracyjnych. Szczegóły znajdziesz w google.

Ogólnie, zgodnie z literą prawa pozwolenie powinieneś dostać, choć u nas policja ma prawo w poważaniu i wyciągają sobie odpisy zatartych wyroków co jest jawnym łamaniem przepisów i ma odbicie w wyrokach NSA.

P.S. Jeśli gwałt był na nieletniej to takie wyroki się nie zacierają. Wyciągnij swoją kartę z KRK i sprawdź czy nie figurujesz w bazie.
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 13:29 przez krajes86, łącznie zmieniany 4 razy.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

W krk nie figuruję zatarte, wyczyszczone.
Nie małolata , pełnoletnia była strasznie chciała ze mną być niestety ja nie chciałem więc po 2 dniach od rzekomego gwałtu powiedziała że mnie załatwi i załatwiła.
WPA olsztyn
Czy mój dzielnicowy udzieli mi informacji o ksip-e ? Czy mam prawo do wglądu w te dane i jak do tego podejść ?
Dzięki za odpowiedz
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Każde sprawdzenie Cię w KSIP raportuje się, nie można tam sobie od tak wchodzić i czytać. Możesz spróbować jak znasz dzielnicowego żeby Ci pospisywał w jakich wpisach figurujesz ale może zwyczajnie odmówić. Najlepiej zrobić jak mówię. Dowiedzieć się o numery akt sprawy i daty wyroków i wnioskować do KGP poprzez np. Komendanta Powiatowego o wyczyszczenie wybranych rekordów z uzasadnieniem.

Jak dostaniesz odmowę o wyczyszczenie KSIP z KGP to i tak składaj papiery, bo jeśli KRK jest czyste a badania wykażą, że możesz dysponować bronią to pozwolenie Ci się zwyczajnie należy.
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 17:51 przez krajes86, łącznie zmieniany 2 razy.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Czyli muszę sprawdzić to w sądach w których były rozprawy ?
Tam będę miał wgląd listę grzechów z młodości czy też nie za bardzo ?
Dzięki za pomoc
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Tak, tam będzie na pewno łatwiej. Chyba, że masz odpisy wyroków w swoich "domowych" dokumentach - te zawsze przychodzą po sprawie pocztą.
prezydent83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: prezydent83 »

Wyroki są archiwizowane 10 lat, więc mała szansa, że uzyskasz odpis. tym niemniej WPA i tak wystąpi o te odpisy co prawdopodobnie wydłuży postępowanie. Poza tym mogą bardziej się przyłożyć do wywiadu środowiskowego. W skrajnym przypadku mogą skierować Cie na powtórne badania.
Pozwolenie muszą wydać (jak nie w I instancji to w drugiej).

Miałem kiedyś wyrok, za uszkodzenie pewnego stałego bywalca zakładów karnych, który w dość natarczywy sposób chciał wyegzekwować ode mnie pieniądze na alkohol. Przy pierwszym pozwoleniu musiałem pisać odwołanie. Drugie poszło jak z płatka.

EDIT
W 2015 był jeden wyrok NSA gdzie sąd zignorował definicję osoby stwarzającej zagrożenie (...) zawartą w ustawie i stworzył własną. W wyniku czego gość pozwolenia nie dostał. Poza tym orzecznictwo (przynajmniej to mi znane) jest korzystne dla strzelców. Ta sprawa dotyczyła zabicia 2 bandytów w samoobronie, więc znacznie grubszy kaliber niż u Ciebie (sygn. akt II OSK 1683/13, prawomocny).

Kilka lat temu KWP opracowała nawet okólnik dla komend wojewódzkich gdzie podała sentencje z wyroków na które WPA mają się powoływać odpierdzielając wnioski osób z zatartym skazaniem. Tylko, że jak się te wyroki przeczytało w całości to okazywało się, że albo są one korzystne dla skarżącego, albo dotyczą czego innego :).

Tak czy tak wniosek składaj. Jak Ci się uda załatwić ten KSIP to w ogóle powinno być dobrze.
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 22:51 przez prezydent83, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz

"Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje i umiera tak samo człowiek..."
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Wyroki w archiwach leżą można rzec bardzo długo. Na pewno dłużej niż 10 lat. To o czym piszesz to przechowywanie akt sprawy a to co innego. No i też nie 10, bo dzielą się na grupy A i B.

Więcej tutaj:
http://www.eporady24.pl/przechowywanie_ ... ,8500.html
prezydent83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: prezydent83 »

Zamiast e-porad przeczytaj par. 6 ust. 1 rozporządzenia na które się powołujesz, a potem sprawdź, w którym rozdziale KK figuruje zgwałcenie.

To co piszę, piszę z własnego doświadczenia, ponieważ sam próbowałem ściągnąć mój wyrok (Organ też próbował).

Dyskusja wg mnie bezprzedmiotowa i nic nie wnosząca.
Ostatnio zmieniony 20 września 2017, 11:25 przez prezydent83, łącznie zmieniany 2 razy.
Łukasz

"Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje i umiera tak samo człowiek..."
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Słuchaj widziałem wyroki za kradzież wyciągane z przed 14 lat ostatnio i wyroki nadal w sądzie były. Z nich sporządzano odpisy. W tych e-poradach bzdur nikt nie wypisuje. Poza tym, to że będzie napisane że trzyma się tyle i tyle lat dane akta jeszcze nic nie znaczy, bo to jest minimum a w archiwach sądowych mogą one leżeć jeszcze długo dłużej.
prezydent83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: prezydent83 »

Mam w rodzinie kilku prawników i oni często nie mogli dokopać się do wyroków młodszych niż 14 lat :), ale może rożne sądy mają rożną praktykę. Tym niemniej dyskusja z du**, ponieważ nawet jeśli wyrok został zniszczony to w sądzie prawdopodobnie zachowała się informacja o skazaniu i sygnaturze sprawy. Dla autora wątku wystarczy.
Łukasz

"Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje i umiera tak samo człowiek..."
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Oczywiście. Niech walczy. Jeśli jest zdrowy to pozwolenie mu się należy.
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Witam !
Podanie poszło zobaczymy co z tego wyniknie.
Miałem wcześniej wszystko przygotowane i żona poszła złożyć ponieważ nie ma mnie w tej chwili w kraju (jestem kierowcą zawodowym i pracuję w systemach 3tyg.pracy na 1 czasami 2 tyg.wolne , niekiedy 2 na 2 ) mam własna działalność więc różnie to jest.
Będę informował o postępach tej historii na forum.
Jeszcze jedno pytanie gdyby mnie teraz zbanowali to czy gdy wrócę mogę najpierw spróbować oczyścić ksip i potem ponownie ubiegać się o pozwolenie ?
czy są jakieś terminy na odwołania czy można np. za rok złożyć ponownie podanie ?
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: krajes86 »

Informacja, że się starałeś i dostałeś odmowę będzie wisieć w systemie, więc wtedy to raczej już nic to nie da :)
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zatarcie a pozwolenie na broń myśliwską

Post autor: darek858 »

Czy to znaczy, że jak ktoś dostał raz odmowę wydania pozwolenia na broń to już nigdy w życiu nie może złożyć ponownego podania ?
A jeśli za 2 - 3 czy 5 lat będzie chciał znowu złożyć podanie to jest z góry odrzucony bo parę lat wcześniej nie dostał pozwolenia ?
To jawna dyskryminacja i stygmatyzowanie osób którym wcześniej w życiu powinęła się noga względnie los postawił ich w nie odpowiednim miejscu w nie odpowiednim czasie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”