Glock gen 5

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Bardzozly »

ROBERTOS-R2 pisze:Czy ktoś jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć decyzję zmiany lufy poligonalnej na bruzdowaną w gen 5. (...)
Przykładowe wytłumaczenie (racjonalne biznesowo):
Przeciętny użytkownik i tak nawet nie zbliża się do kresu życia lufy. Za to przeciętny użytkownik chce lufy celniejszej (niezależnie od tego, czy jej potrzebuje i czy faktycznie jest celniejsza w dostrzegalnym stopniu).

Drugie przykładowe racjonalne wytłumaczenie: użytkownicy chcą strzelać z taniej, bezpłaszczowej amunicji, mocno niezalecanej w lufach wcześniejszych generacji.
Ale póki nie ma oficjalnych informacji i gen5 w sklepach, to właściwie niewiele wiemy. Może się nawet okazać, że egzemplarze pokazowe miały inne gwinty, niż produkcja masowa.
albi131 pisze:Szczerze wątpię bo ja jakoś nie kojarzę obecnie żadnej (a jeśli jakieś istnieją to jest to ułamek procenta) zastępczej poligonalnej lufy nie tylko do Glocka, ale też do innych popularnych obecnie na rynku pistoletów
Lothar Walther przychodzi do głowy, tj. jeśli chodzi o pistoletowe ogólnie, a nie konkretnie do G. Ale racja, to nadal bardzo niewielki segment rynku. Proza życia: technologia nie sprzyja niewielkim seriom produkcyjnym.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: LARPAK »

albi131 pisze:
LARPAK pisze:Spokojnie, pewnie na rynku pojawią się lufy poligonalne do gen. 5 - jak już tutaj można przeczytać, że zwykły gwint nie przystoi Glock'owi to pewnie na całym świecie znajdzie się więcej takich głosów. Co za tym idzie jak do wcześniejszych generacji robili lufy ze zwykłym gwintem, aby je podmienić tak teraz producenci akcesoriów do Glock'a będą robić lufy z gwintem poligonalnym.
Szczerze wątpię bo ja jakoś nie kojarzę obecnie żadnej (a jeśli jakieś istnieją to jest to ułamek procenta) zastępczej poligonalnej lufy nie tylko do Glocka, ale też do innych popularnych obecnie na rynku pistoletów tej klasy posiadających lufy z klasycznym gwintem. Nie bardzo widzę też osoby piszące, że taki gwint nie przystoi Glockowi, bo widzę tylko takie, które zastanawiają się nad powodem tej decyzji po latach parcia poligonalnych luf, ale na moim jakże niedużym stażu na tym forum zdążyłem zauważyć, że kolega LARPAK jest doświadczony we wciskaniu ludziom słów których nie powiedzieli.

Po pierwsze to w przeciwieństwie do ciebie nie opieram się na zdjęciach czy filmikach na YT i FB - trącisz mi tutaj gościem co to z airsoftu się urwał.

Nikt nie produkuje luf poligonalnych do popularnych pistoletów - czy ja coś takiego napisałem? Czytaj ze zrozumieniem.
Napisałem, że do GLOCK'a produkowane są lufy ze zwykłym gwintem - poszukaj sobie chociażby na stronach sklepów z bronią w USA.
Znajdą się fetyszyści, którzy jednak będą chcieli mieć lufę poligonalną w gen. 5 i pewnie znajdzie się firma, która zrobi i wprowadzi do oferty taką lufę bo tak działa rynek - czego widać nie rozumiesz :090:
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: poeta »

Te lufy do glocka z tradycyjnym gwintem pojawiły się dlatego że rozwiązywali problem strzelania z ołowiaków. Dużo ludzi w juesej sama odlewa pociski i potrzebowali takiej lufy, poza tym lufy innych producentów miały w pełni podparte komory nabojowe co też ma znaczenie w domowej elaboracji. Tak więc w gen5 chyba wychodzą na przeciw użytkowników cywilnych. W służbach to nie ma znaczenia a nawet lepsza będzie poligonalna. Ale to moje widzi mi się.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: albi131 »

Nic szukać nie muszę bo przecież napisałem, że z zasady wszystkie są ze zwykłym gwintem. :568:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: LARPAK »

Poszukaj #$%^&* luf do glocka, które są wyprodukowane przez innych producentów.
Jednak widać wiesz lepiej, a tego na fotce pewnie nie zauważyłeś.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: albi131 »

Ale przecież ja mówię o lufach innych producentów dostępnych na rynku... :583:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: LARPAK »

To o co się czepiasz gościu bo nie wiem?
Przyczepiłeś się, a teraz odwracasz kota ogonem - czytaj ze zrozumieniem, a jak nie masz żadnej wiedzy w temacie to się nie wypowiadaj.
albi131
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 18:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: albi131 »

Mówiłem, że z zasady wszystkie "aftermarketowe" lufy na rynku mają zwykły gwint niezależnie od pistoletu do jakiego są przeznaczone. To ty mi wyjechałeś z tekstem żebym ich sobie poszukał po sklepach bo nic nie wiem i to ja jestem tym co się czepia.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: bezduszny »

Wydaje się, że poligonalna będzie lepsza dla instytucji i służb (jak ktoś już wcześniej zauważył).
Kto wie czy nie będzie opcji "lufa do wyboru" ...
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: LARPAK »

albi131 pisze:Mówiłem, że z zasady wszystkie "aftermarketowe" lufy na rynku mają zwykły gwint niezależnie od pistoletu do jakiego są przeznaczone. To ty mi wyjechałeś z tekstem żebym ich sobie poszukał po sklepach bo nic nie wiem i to ja jestem tym co się czepia.
No i czego nie zrozumiałeś wcześniej w moim poście o tym, że lufy poligonalne do glocka 5 generacji PEWNIE TEŻ się pojawią na rynku?

Sam wyjechałeś z dziwnymi tekstami o tym, że nie ma itd.
Weź lepiej zacznij czytać ze zrozumieniem i jak nie masz żadnej wiedzy popartej doświadczeniem czy chociażby źródłem informacji to pozostań tylko przy czytaniu.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: Dexter »

Tak czytam (niestety...) te Twoje posty czasami i coś tam wiesz ale burak to z Ciebie nieprzeciętny :).

Jan Remov Drugi taki trochę. Ogarnij się chłopie.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: Dariusz DC »

 ! Message z: Dariusz DC
jestem na urlopie ale to nie znaczy ze nie czuwam wiec radzę sie powstrzymać bo zaraz Najbardziej krewkim dyskutantom poprzedzielane tez urlopy i
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: bezduszny »

prawie to samo... ale ...

Obrazek
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Glock gen 5

Post autor: Sebastian »

Trzeba miec tupet zeby poprawienie bledow konstrukcyjnych nazywac Generacja.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Glock gen 5

Post autor: LARPAK »

Możesz powiedzieć jakie to błędy konstrukcyjne?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”