Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Moderator: Moderatorzy WBP

modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: modoc »

Sierzant pisze:Jeśli już mówimy o KSIP to żadne mandaty za sikanie, kradzieże w nim nie figurują.... Minimum wiedzy panowie ;)
Zdaniem prawników z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Policja nie tylko przetwarza dane niektórych osób wylegitymowanych, ale też nie usuwa ich z systemu. Gromadzenie w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji (KSIP) danych osób, które nie popełniły czynów zabronionych, powoduje wiele niedogodności dla tych osób. Nie będą one mogły w przyszłości podjąć pracy w Policji, organach związanych z bezpieczeństwem państwa, wymiarze sprawiedliwości czy w innych zawodach, w których wymagana jest nieskazitelność charakteru.
Sierzant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Sierzant »

Powtórzę raz jeszcze. Mandaty za sikanie i tym podobne NIE figurują w systemie KSIP. To bujda na resorach. Jedyna mandaty figurujące w KSIP to te z ruchu drogowego z uwagi na punkty.
Jeśli ktoś twierdzi, że ma w KSIP mandat za sikanie czy coś podobnego to...mija się z prawdą. Mam do czynienia z tym systemem codziennie i wiem co mówię.
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 20:00 przez Sierzant, łącznie zmieniany 2 razy.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: iiyama »

Sierzant pisze:Jeśli już mówimy o KSIP to żadne mandaty za sikanie, kradzieże w nim nie figurują.... Minimum wiedzy panowie ;)
Tak ? Miałem sprawę w sądzie w której zostałem UNIEWINNIONY a mimo to wpa odwołali się od badań bo mimo uniewinnienia moje zachowanie było karygodne (pisali w liście do psychologa) +sprawa za którą mnie skazali blisko 20 lat temu +mandaty z przed +15 lat !!!A przez ostatnie 7 lat nie miałem mandatu . Odwołanie do womp Sosnowiec
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: krajes86 »

To tak między Bogiem a prawdą co w nim figuruje?

Bo nie chce mi się szczerze tego czytać...
http://csp.edu.pl/download/6/18406/Kraj ... nowski.pdf

Edit:
Trochę czytałem :P

Formy rejestracji osób regulowane odrębnymi przepisami:
− wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym;
− zakazy prowadzenia pojazdu;
− wykroczenia i przestępstwa w związku z imprezą masową;
− zakazy wstępu na imprezy masowe;
− zakazy związane z dozorem Policji lub innym środkiem zapobiegawczym;
− fakty pobierania odcisków linii papilarnych (daktyloskopowania);
− fakty pobrania próbek biologicznych;
− pozwolenia na broń oraz licencje.

I chyba widać każde nasze legitymowanie, kiedy byliśmy wrzucani "na bęben" czyli weryfikowani w KSIP.

Po 10 latach od wyroku możecie pisać pismo do KGP żeby wymazali stosowne dane w KSIP.
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 21:36 przez krajes86, łącznie zmieniany 3 razy.
redalert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 22 sierpnia 2017, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: redalert »

A czy mandaty od straży miejskiej (za parkowanie w miejscu niedozwolonym) też są w bazie?:-)
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: kapera »

pisze: Tak ? Miałem sprawę w sądzie w której zostałem UNIEWINNIONY a mimo to wpa odwołali się od badań bo mimo uniewinnienia moje zachowanie było karygodne (pisali w liście do psychologa)
Jest coś takiego jak portret psychologiczny , musiałeś na nim źle wypaść :-D Jak przez takie działania WPA można by było wyłapać jakiegoś psychola , który mógłby być potencjalnym zamachowcem czy mordercą to jestem za . Za badania i tak nie płaciłeś , potwierdzono jeszcze raz że jesteś zdrowy psychicznie i tyle . Zapewne nie robiono Ci już żadnych przeszkód . Dwa lata z rzędu robiłem dopuszczenia w Katowicach , nic złego nie mogę powiedzieć na tok postępowania .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Sierzant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Sierzant »

krajes86 pisze:
Trochę czytałem :P

Formy rejestracji osób regulowane odrębnymi przepisami:
− wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym;
− zakazy prowadzenia pojazdu;
− wykroczenia i przestępstwa w związku z imprezą masową;
− zakazy wstępu na imprezy masowe;
− zakazy związane z dozorem Policji lub innym środkiem zapobiegawczym;
− fakty pobierania odcisków linii papilarnych (daktyloskopowania);
− fakty pobrania próbek biologicznych;
− pozwolenia na broń oraz licencje.

I chyba widać każde nasze legitymowanie, kiedy byliśmy wrzucani "na bęben" czyli weryfikowani w KSIP.

Po 10 latach od wyroku możecie pisać pismo do KGP żeby wymazali stosowne dane w KSIP.
No i jak słusznie napisałeś NIE MA tu słowa o mandatach innych niż w RD + imprezy masowe.
Czyli sikanie, picie piwa pod blokiem i tym podobne NIE SĄ rejestrowane w KSIP. Był czas, że wielu ludzi starających się do Policji było weryfikowanych negatywnie - bo KGP stała na stanowisku, że "nieposzlakowana opinia" to brak przestępstw i wykroczeń...W związku tym nie przechodzili ludzie z np. mandatem za pasy. Później podejście się zmieniło.

Więc jeśli kogoś WPA odrzuciło z uwagi na KSIP - to moim skromnym zdaniem ów ktoś nieźle coś musiał nawywijać. I raczej bardziej chodzi tu o przestępstwa niż o mandaty.

Pisać o wymazanie danych z KSIP można z tego co wiem po zatarciu skazania. I coraz więcej ludzi pisze.

Mandaty od Straży Miejskiej NIE są rejestrowane w bazie KSIP.

Zresztą - nawet gdyby były to nie wierzę, że jakieś WPA byłoby na tyle szalone, żeby nie dać pozwolenia na broń bo ktoś źle zaparkował.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2017, 01:16 przez Sierzant, łącznie zmieniany 4 razy.
sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: sp1der »

Sierzant, zdajesz sobie sprawę, że z tym sikaniem to było celowe przejaskrawienie? :D
bartolini134
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 15:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: bartolini134 »

A czy mając pozwolenie na broń, mogę ja nosić na co dzień np. przypiętą do paska, tak że każdy widzi? Czy są wymagane jeszcze dodatkowe badania?

_________
drewniane ramy do luster
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: arturo111 »

bartolini134 pisze:A czy mając pozwolenie na broń, mogę ja nosić na co dzień np. przypiętą do paska, tak że każdy widzi? Czy są wymagane jeszcze dodatkowe badania?
§ 8. 1. Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.
2. Broń palną przeznaczoną do ochrony osobistej nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej
do ciała.
3. Broń palną nieprzeznaczoną do ochrony osobistej, o ile jest to możliwe, ze względu na jej ilość i wielkość, nosi się
w sposób określony w ust. 2.

:-D
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Sierzant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Sierzant »

sp1der pisze:Sierzant, zdajesz sobie sprawę, że z tym sikaniem to było celowe przejaskrawienie? :D
Może w przypadku Twojej wypowiedzi tak było. :-D
Ale odnoszę wrażenie, że są tu osoby, które odpowiedzialnością za całe zło tego świata a w szczególności za problemy z uzyskaniem pozwolenia obarczają system KSIP :-D Więc wyjaśniłem nieco, co w nim figuruje a co nie.
Co nie zmienia faktu, że "problemów" z uwagi na dane widniejące w tym systemie nie mają jedynie kandydaci na pozwolenie na broń. To samo z każdym, kto jest sprawdzany. Czy to kandydat do Policji, do kwalifikowanej ochrony fizycznej i mienia, do Żandarmerii Wojskowej i tak dalej.
Trzeba zwrócić uwagę, że ktoś jednak w pewien sposób "bierze na klatę" część odpowiedzialności za takie opinie. I miałbym osobiście poważne wątpliwości czy dać "pozytywa" komuś, kto nawet paręnaście lat temu był notowany za narkotyki czy rozboje.
Temat figurowania w KSIP pomimo zatarcia skazania to inna sprawa. Uważam, że takie dane powinny być niejako automatycznie usuwane z systemu. Zatarło się - człowiek w myśl prawa jest niekarany...
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: MarcinD »

Sierzant pisze:I miałbym osobiście poważne wątpliwości czy dać "pozytywa" komuś, kto nawet paręnaście lat temu był notowany za narkotyki czy rozboje.
Znam sporo osob ktore swiete nie byly, wyrok albo i nawet dwa na koncie, a powychodzily na ludzi, rodzina, dzieci, robota, nawet piesek odkarmiony, tylko bialego plotka brakuje. Ale znam tez takich, ktorym sie nie udalo. Kazdego trzeba jednak rozpatrywac oddzielnie. Co do dragow... znajdz mi gowniarza, ktory nie zapalil marychy. Nawet billy the clinton kopcil, choc sie nie zaciagal, pol holandii pali;) Wodeczka, dodam, zgodnie z nomenklatura ktorej mnie uczono, jest narkotykiem twardym pod wzgledem szkodliwosci stawianym powyzej opiatow. Tyle, ze zespol uzaleznienia i choroba alkoholowa sa duzo gorsze niz te w przypadku narkotykow 'klasycznych'.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: krajes86 »

Sierzant pisze: Trzeba zwrócić uwagę, że ktoś jednak w pewien sposób "bierze na klatę" część odpowiedzialności za takie opinie. I miałbym osobiście poważne wątpliwości czy dać "pozytywa" komuś, kto nawet paręnaście lat temu był notowany za narkotyki czy rozboje.
Temat figurowania w KSIP pomimo zatarcia skazania to inna sprawa. Uważam, że takie dane powinny być niejako automatycznie usuwane z systemu. Zatarło się - człowiek w myśl prawa jest niekarany...
Sam sobie niejako przeczysz mówiąc, że miałbyś poważne wątpliwości czy wydać pozytywną opinię, bo zatarcie skazania realizuje się samoczynnie pół roku po zakończonym okresie próby, więc jak ktoś był paręnaście lat temu notowany za cokolwiek prócz pedofilii (ona się nie zaciera) to wg Twojego punktu widzenia w dalszej części postu nie powinno już tego być w KSIP. 8-)


Podzielam słowa mojego przedmówcy Marcina. Resocjalizacja to nie jest bujda na resorach tylko coś co faktycznie występuje wbrew temu co sądzą o tym niektórzy f-sze.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2017, 07:04 przez krajes86, łącznie zmieniany 2 razy.
Sierzant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Sierzant »

Trzeba zrozumieć różnicę pomiędzy tym, co ja osobiście sądzę o figurowaniu w systemie bardzo starych zatartych przestępstw a tym co muszę robić gdyż coś figuruje.

Jeśli coś figuruje w systemie, szczególnie przestępstwo to biorę to pod uwagę. Bo muszę. Nie będę wnikał w szczegóły.

Wybaczcie ale w imię anonimowego dla mnie człowieka starającego się o broń nie wezmę na garba ewentualnych zarzutów...Mam rodzinę na utrzymaniu.

Jedyne wyjście- pisać o wyczyszczenie KSIPu. Wtedy policjant ma spokojną głowę.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: krajes86 »

Rozumiem ale wywiad środowiskowy ma przedstawić kim jest wnioskujący w obecnej chwili, jak żyje z sąsiadami i własną rodziną. Czy jest od czegoś uzależniony czy nie. WG mojej opinii dzielnicowego nie powinno interesować co stoi w KSIP, bo tam WPA zagląda sobie samodzielnie. Zrobienie o kimś wywiadu poprzez pryzmat tego co stoi w KSIP może go mocno wypaczyć. Niestety pewnie Policja ma swoje procedury tak jak mówisz. Pewnie robią problemy dzielnicowemu w razie "W" jakby to jego wina była, że komuś palma odbiła.

Co do czyszczenia KSIP to nie ma reguły na to, że KGP zgodzi się go wyczyścić. Ma ktoś z tym doświadczenie? Co trzeba napisać i w jaki sposób uzasadnić?
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2017, 10:25 przez krajes86, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”