Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Moderator: Moderatorzy WBP

MrWizard
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 23:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: MrWizard »

Witajcie,
Moje badania zostały zakwestionowane przez a jakże - Katowice. W WOMP Sosnowiec nie przeszedłem okulisty a dokładnie widzenia zmierzchowego. Co ciekawe mam zdane psychotesty sprzed miesiąca stwierdzające że widzenie zmierzchowe mam prawidłowe. Czy ktoś kiedyś walczył z czymś takim?
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: AlphaStr »

będąc na twoim miejscu, poszukałbym miejsca bez aparatury do wykonywania tego badania i wykonał komplet ponownie :621:
no i...nie strzelaj po zmierzchu ;)
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
redalert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 22 sierpnia 2017, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: redalert »

A jaki jest powód zakwestionowania badań? I na jakim etapie je zakwestionowano? Przy pierwszym wniosku o pozwolenie na broń?
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: tomek89 »

AlphaStr pisze:będąc na twoim miejscu, poszukałbym miejsca bez aparatury do wykonywania tego badania i wykonał komplet ponownie :621:
no i...nie strzelaj po zmierzchu ;)
Niestety nie jest tak różowo
UoBiA
Art. 15 ust 4, zdanie 2
"4. ...W przypadku wydania
orzeczenia stwierdzającego, że należy ona do osób wymienionych w ust. 1 pkt 2–4
i że nie może dysponować bronią, lekarz upoważniony lub psycholog upoważniony
są obowiązani zawiadomić o tym właściwy organ Policji."
Pkt 2-4 odnoszą się w przypadku problemów ze wzrokiem do
"2) ...lub o znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej;"

Ust 4, zdanie 2, Art. 15 aktywuje Art. 15f, ust.2

"2. Oryginał orzeczenia lekarskiego otrzymuje osoba ubiegająca się. W przypadku orzeczenia stwierdzającego, że osoba ubiegająca się należy do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 2–4 i nie może dysponować bronią, kopię tego orzeczenia dołącza się do zawiadomienia, o którym mowa w art. 15 ust. 4 zdanie drugie. "

Sam wymóg badania widzenia zmierzchowego wynika z rozporządzenia. Teoretycznie nie da się tego uniknąć.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2017, 21:19 przez tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
MrWizard
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 23:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: MrWizard »

redalert pisze:A jaki jest powód zakwestionowania badań? I na jakim etapie je zakwestionowano? Przy pierwszym wniosku o pozwolenie na broń?
Powodem zakwestionowania badań na etapie wniosku była moja obecność w bazie KSIP. W związku z tym komendatka zakwestionowała wszystkie moje badania, psychologiczne i lekarskie. Zostałem skierowany do WOMP w Sosnowcu celem ponownego zbadania. Wszystko szło ok do czasu okulistki która stwierdziła że mam wielkie wady wzroku i nie że nie przeszedłem widzenia zmierzchowego.
Ciekawe jest to że miesiąc wcześniej robiłem psychotesty do pracy i nie było problemu... po WOMPie poszedłem prywatnie do lekarz chorób oczu i ona stwierdziła że nie ma problemu, a wyniki badań są inne od tych co w WOMPie wyszły. Oczywiście w tym wspaniałym demokratycznym państwie napisane jest że orzeczenie w trybie odwoławczym jest ostateczne - jak może być ostateczne, nie mam możliwości odwołać się? Nie ma możliwości obrony przed nimi? Dlatego pytam.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: tomek89 »

MrWizard pisze:...jak może być ostateczne, nie mam możliwości odwołać się? Nie ma możliwości obrony przed nimi? Dlatego pytam.
Obejrzyj ten materiał, nie jestem pewien z perspektywy prawa, ale wynika że możesz robić badania ponownie, oczywiście prywatnie i od początku.

Co do powtórki z rozrywki o której wspomina filmik to jeżeli twój wyrok uległ zatarciu, a w uzasadnieniu odwołania od wcześniejszych badań komendant powoływał się na ten zatarty wyrok (informację w KSIP) to skontaktuj się z prawnikiem i podejmij wskazane przez niego kroki.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Krajowy ... ji_Policji
Rado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztum/pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Rado »

MrWizard pisze: Oczywiście w tym wspaniałym demokratycznym państwie napisane jest że orzeczenie w trybie odwoławczym jest ostateczne - jak może być ostateczne, nie mam możliwości odwołać się? Nie ma możliwości obrony przed nimi? Dlatego pytam.
Niestety, nie ma możliwości dalszej obrony, chyba, że zarzucisz w sądzie nierzetelność wykonanych badań, ale jeszcze o czymś takim nie słyszałem. Jedynym wyjściem jest poczekanie na odmowę wydania pozwolenia na broń i złożenie wniosku ponownie, przejście całej drogi od początku - pewnie znów odwołanie się od badań i wtedy uzbrojenie się w wyniki na piśmie od innego lekarza równorzędnego przed pójściem do tego okulisty....
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: krajes86 »

Czy ktoś kiedykolwiek próbował (wiedząc co go może czekać ze strony WPA K-ce) zrobić od razu badania w tym ośrodku w Sosnowcu, do którego odwołuje się WPA K-ce? Wie ktoś jak działa taki "hack" ? 8-)
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2017, 13:59 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: tomek89 »

krajes86 pisze:Czy ktoś kiedykolwiek próbował (wiedząc co go może czekać ze strony WPA K-ce) zrobić od razu badania w tym ośrodku w Sosnowcu, do którego odwołuje się WPA K-ce? Wie ktoś jak działa taki "hack" ? 8-)
https://mwomp.pl/dla-lekarzy/procedury- ... -orzeczen/

"Pacjent, który nie zgadza się z treścią orzeczenia lekarskiego wydanego w trakcie badania osób ubiegających się o pozwolenie na broń ma prawo w terminie 30 dni od otrzymania orzeczenia wystąpić z wnioskiem o przeprowadzenie ponownego badania lekarskiego w następujących jednostkach:
1) Instytut Medycyny Pracy im. prof. dr. med. Jerzego Nofera w Łodzi,
2) Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu,
3) Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni,
4) Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie,
5) Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie,
Wniosek składa się za pośrednictwem lekarza, który wydał zaświadczenie."

Hack zadziała pewnie tak, że komendant dla zasady odwoła się od badań w WOMP. Pytanie czy można się odwoływać od badań wykonanych w instytucie.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: krajes86 »

No ale jak odwoła sie od tych w Sosnowcu to moze w innym mieście nie maja z nimi takiego układu żeby odpalać ludzi.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: tomek89 »

Nie ma przeszkód żeby 1sze badanie zrobić w instytucie. Wydaje mi się nawet że w instytucie lekarze mogą mieć bardziej ludzkie podejście niż w wompach. Ktoś na forum chwalił np WIML w Warszawie. Co do wompów to wariuje mi się że niektórzy lekarze tam pracujący mają misję aby karać tych którzy popełnili jakiś błąd w życiu. Muszę to przez to że gro ich klientów to osoby którym po pijaku zabrano prawka. Tak więc WOMP w Sosnowcu nie koniecznie działa na zlecenie komendanta, po prostu takie podejście. Wracając do tematu instytutu, pozostaje pytanie, co z ewentualnym odwołaniem - instytut to jednostka wyższej instancji niż womp - ciekawe gdzie wtedy robi się ponowne badania.
Sierzant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Sierzant »

MrWizard pisze: Powodem zakwestionowania badań na etapie wniosku była moja obecność w bazie KSIP.
Jeśli można wiedzieć, to jak "obecność w bazie KSIP" mogła spowodować kwestionowanie badań lekarskich? Jedno drugim ma niewiele wspólnego. Co ma KSIP do lekarzy??
sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: sp1der »

WPA napisze, że w 1976 r. w KSIP wpisali mandat za sikanie w miejscu publicznym i do tego miałeś 0,5 promila w wydychanym powietrzu, więc zachodzi uzasadniona obawa, że jesteś obecnie alkoholikiem i trzeba Cię ponownie przebadać tak dla pewności.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: krajes86 »

KSIP działa od 2003r. więc dopiero wtedy za te sikanie miałbyś odwołanie od wyników badań :D Do 2003 można było pić wódkę i sikać i pozwolenia dawali bo nie mieli KSIPu :D
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 16:04 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
Sierzant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Orzeczenie lekarskie w trybie odwoławczym

Post autor: Sierzant »

Jeśli już mówimy o KSIP to żadne mandaty za sikanie, kradzieże w nim nie figurują.... Minimum wiedzy panowie ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”