Rodzaje i klasyfikacja Coltów z otwartą ramą - ?

Moderator: Moderatorzy CP

LucVorenus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rodzaje i klasyfikacja Coltów z otwartą ramą - ?

Post autor: LucVorenus »

Kolega namierza pierwszego Colta do zakupu, posiadam od roku Remingtona i pomagam mu jak potrafię ale ... trafiłem na niezłe schody.
Zupełnie nie rozumiem kiedy Colt jest klasyfikowany do "army " a kiedy do "navy". Sądziłem początkowo, że chodzi o kaliber - 44 army i 36 navy, widziałem jednak spory opisów Coltów jako navy przy kalibrze 44.
Podobnie z ver. Pocket - sądziłem, że wyłącznie kaliber 31 ale widziałem już kilka w kalibrze 36 - tak je opisywano.
Ver, sheriff często jest bardzo podobna do ver, Pocket, ver. Yankee jest dla mnie zupełnie nierozpoznawalna. Ver. Texas podobnie, choć zawsze sądziłem, że są to rewolwery wyłącznie z mosiężnymi ramami.

Czy ktoś z Was może pokrótce objaśnić mi i mi podobnym jak rozróżniać klasyfikacje Coltów?
Miło by było gdybyście wrzucili link do polskojęzycznych stron, katalogów, filmów dotyczących Coltów CP z otwartymi ramami.

Może też ktoś da kilka rad co podpowiedzieć koledze przy zakupie? Strzelał już kilka razy z Remingtona, Colta chce kupić ponieważ zaraziłem już wcześniej zakupem innego kolegę i kupił to samo co mam ja. Trzy Remingtony to za dużo, zwykle jeździmy na strzelnicę razem.

Wróć do „Broń - CP”