WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

[quote="RedSiedemosiem"
@gregor40: od momentu otrzymania 50 promes kolekcjonerskiej wykorzystam je spokojnie w ciagu 2 miesiecy, a setke w mniej niz pol roku wliczajac w to czasy na rejestracje / rozszerzenia co co ilosci egzemplarzy i ew. kolejne kopanie sie z koniem w tym zakresie. Poza tym, te 100 sztuk to mam (i pewnie z 20-50% innych osob) mozliwosc przechowywania bez magazynu, choc ten ostatni takze planuje jeszcze w tym roku.[/quote]


Kurcze Kolego to gratuluję szóstki w TOTKA :)

Dodatkowo gratuluje doskonałej logistyki i spełnienia...właśnie spełnienia marzeń czy życzeń...
bo powoli zastanawiam się czy twoje opowieści mam przechowywać w dziale "truestory" czy "fantasy"?

Tak jak nabędziesz te 50 egzemplarzy to pochwał się co tam wyłowiłes.


btw: dziś na bramce w WPA wciskam przycisk pamięci nr 2... informuję po co ...a " PANI" pyta z kim byłem umówiony... juz myślałem że dziś piątek :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: gregor40 »

RedSiedemosiem pisze: @gregor40: od momentu otrzymania 50 promes kolekcjonerskiej wykorzystam je spokojnie w ciagu 2 miesiecy, a setke w mniej niz pol roku wliczajac w to czasy na rejestracje / rozszerzenia co co ilosci egzemplarzy i ew. kolejne kopanie sie z koniem w tym zakresie. Poza tym, te 100 sztuk to mam (i pewnie z 20-50% innych osob) mozliwosc przechowywania bez magazynu, choc ten ostatni takze planuje jeszcze w tym roku.
Serdecznie gratuluję i zazdroszczę - środków i czasu. Kupowanie średnio jednej sztuki broni dziennie to chyba praca full-time :) Myślę jednak, że jesteś raczej wyjątkiem w braci strzeleckiej niż regułą. Ja złożyłem o 5+5 i sądzę, że wystarczy mi to na co najmniej 3-5 lat :)
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Pandariusz »

Nie chce nikogo urazić, ale mam wrażenie, że część osób nie do końca rozumie o co może chodzić koledze RedSiedemosiem. Albo to ja źle zrozumiałem. W każdym razie wydaje mi się, że rozmowa nie jest o tym, że wszyscy powinni brać na 50 sztuk, bo tak kazał, tylko o tym, żeby nie brać 5 sztuk jak chcesz 15. Widzę w tym sens i logikę, bo biorąc co dają przyzwyczaja się urzędników do uległości i w pewnym momencie zaczną ograniczać do 3 sztuk, bo "i tak biorą co jest".
Ja to odbieram na zasadzie
-chcesz 5, dostajesz 5, bierzesz 5 - jest ok
-chcesz 15, dostajesz 5, bierzesz 5 - jest nie ok.

Sam nie mam środków, żeby od razu wykorzystać nawet te 5+5 promes, które dają od ręki, ale jak mogę dostać więcej to chcę więcej. Nawet jak będą leżeć. Jak mogę coś mieć to chcę to mieć, chyba, że mówimy o raku albo kursie kolizyjnym z losowym dresem. "Możesz sobie później rozszerzyć" do mnie nie przemawia, bo mi się nie chce pisać co chwile wniosków, przyjmować dzielnicowego i przede wszystkim czekać. Przy rozszerzeniu jestem godny zaufania i mogę dostać więcej, ale bezpośrednio po badaniach lekarskich już nie?
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 10:20 przez Pandariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: WTK »

Wydaje mi się, że sprawa jest prosta. RedSiedemosiem pisze po prostu, że jeśli masz solidne uzasadnienie do tego, że chcesz ileśtam sztuk (i masz na to środki oczywiście) to walcz aby to dostać. Jeśli nie masz czym obronić swoich chęci, lub wiesz, że i tak nie kupisz od razu wszystkiego co byś chciał, bierz mniej i działaj dalej. Z drugiej strony, nie dziwi mnie tak bardzo to, że pracownicy WPA patrzą podejrzliwie na ludzi którzy przychodzą "z ulicy" (czyli nie mają żadnej historii z bronią związanej, tzn. np. nikt w rodzinie nie ma) i chcą od razu duże ilości. Pozwolenie na broń to w Polsce ciągle rzecz dość rzadka. Myślę, że gdyby posiadanie broni nie było czymś tak nietypowym czy ekstrawaganckim, jak teraz, to by było inaczej. Przynajmniej mam taką nadzieję...
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

@rzufik1: nie mierz mnie wlasna miarka i swoimi kieszeniami ;) I aby zakupic 100 egz. nie trzeba tez miliona zlotych. 100-150k wystarczy spokojnie. No ale po temacie, pewnie kiedys na pasterniku sie z Tob a poznam i z usmiechem pogadamy i postrzelamy :)
@gregor40: Z przetrzymywaniem pow. 50 egzemplarzy wystarczy, ze dysponujesz dwoma lokalami - mozesz juz trzymac bez problemu 100 egz. broni.

@Pandariusz: bingo! Dokladnie tak jak napisales.
@WTK: ufff :) w koncu sie rozumiemy :) bardzo sie ciesze.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 11:44 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 2 razy.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

RedSiedemosiem :) o ile już się nie spotkaliśmy :)

ps: bardziej zakładaj że około 250-300 tys :) i absolutnie nie mierzę :) ani nawet nie celuję :)

powodzenia

ps: a jak masz jakieś tanie źródełko i coś się ostanie daj cynk.... miejsce w szefie jeszcze jest
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: rzufik1 »

RedSiedemosiem :) o ile już się nie spotkaliśmy :)

ps: bardziej zakładaj że około 250-300 tys :) i absolutnie nie mierzę :) ani nawet nie celuję :)

powodzenia

ps: a jak masz jakieś tanie źródełko i coś się ostanie daj cynk.... miejsce w szefie jeszcze jest

poproszę admina o wywalenie jednego powtórzonego... komp się zwiesił...
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 12:21 przez rzufik1, łącznie zmieniany 1 raz.
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: WTK »

RedSiedemosiem, podłączam się pod to co napisał rzufik1. Mogliśmy się spotkać, ba, możemy mieć wspólnych znajomych :-D , a jak masz tanie źródełko i mogłoby coś tanio skapnąć, to... miejsce w pozwoleniu i szafie jeszcze jest :)
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: PRESTON »

Większość uczestników forum zapewne zna się z widzenia, czy to z zawodów, czy z torów strzelnicy. Trzeba się zorganizować i zrobić jakieś wspólne spotkanie/strzelanie na Pasterniku. A może ktoś z będzie na zawodach Arsenału w niedzielę? Ja będę pewnie na torze pistolet+karabin. Tym razem nie sędziuję ale będę pomagał. Zapraszam. Proszę pytać o Roberta.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

@Preston, WTK, rzufik1: do puki nie kupie broni raczej nie zawitam na Pasternik, no moze jako sedzia... ;) Ale co sie odwlecze...

Wlasnie skonczylem pisac odwolanie od decyzji wydajacej pozwolenie na bron palna sportowa do celow kolekcjonerskich w ilosci 20 egz. Zaraz idzie via ePUAP (kocham to narzedzie).

Przemyslenia od kilku dni mam jeszcze zwiazane z tym co wczesniej pisalem i chyba jednak nie bede publikowal wszystkiego, co najwyzej porady i wskazowki. Bo byloby to troche nie fair wobec funkcjonariuszy i urzednikow WPA (w mysl zasady "nic o nas bez nas" -> przeciez Oni nie moga sie wypowiedziec jak to wygladalo z ich strony, ze np. "jestem upierdliwym skurczybykiem" czy tez "w ich mniemaniu prostakiem", "a w ogole tez popelnilem kilka pomylek pisarskich" etc - choc to nie byloby prawda, moze poza tym "upierdliwym" ;) ).
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2017, 21:21 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Pozwole sobie na maly update (moze komus sie przyda).
W piatek otrzymalem informacje przez ePUAP, ze moje odwolanie od decyzji wydajacej pozwolenie na bron palna sportowa do celow kolekcjonerkich w liczbie 20 egz. bez podzialu, zostalo przekazane wraz z aktami do Komendanta Glownego Policji (wnosilem o 50 egz. bez podzialu).

Przed chwila wyslalem kolejne odwolanie przez ePUAP, tym razem od decyzji wydajacej pozwolenie na bron palna do celow sportowych w liczbie 9 egzemplarzy z podzialem - 3 bz, 4 cz, 1 strzelba, 1 cp (wnosilem o 12 bez podzialu).

Co wazne dla potomnych, przy obu odwolaniach wnosilem o wydanie decyzji rozstrzygajacej sprawe, zamiast wydawania decyzji kasatoryjnej, zeby nie bujac sie kolejne 2 miesiace (odwolanie - miesiac, przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia - kolejny miesiac). Ma to tez znaczenie drugorzedne, choc dla niektorych bardzo wazne. Gdy organ II instancji nie uzna naszych argumentow, szybciej o miesiac mozemy isc ze sprawa do wojewodzkiego sadu administracyjnego.

Chwilami miewalem dosc, szczegolnie, ze pisze bardzo obszerne pisma. Nie mniej - bujam sie z tematem od blisko 3 lat, miesiac w ta, czy 3 miesiace w tamta - bez znaczenia. Nawet gdybym dostal ostateczna decyzje za pol roku, to poczekalbym. Szkoda byloby nie byc konsekwentnym, tym bardziej, ze wiem czego chce. Potomni, ktorzy to przeczytacie za tydzien, miesiac, rok - nie poddawajcie sie! :)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: gregor40 »

Aktualizacja procedowania WPA Kraków.

Wniosek złożony 22 sierpnia. Wizyta dzielnicowego 30 sierpnia. Decyzja wydana 18 września. Dziś odebrałem, błąd w decyzji poprawiony na poczekaniu, na poczekaniu dostałem też promesy (wniosek i dowód przelewu miałem ze sobą) - choć to chyba raczej wyjątek niż reguła, niezwykle miła pani miała chwilę czasu.

Składałem o 5S+5K+dopuszczenie, miałem 11 startów. Z rozmowy przy składaniu wniosku wynikało, że więcej niż 5K bym nie dostał "na poczatek". Sportowe składałem z podziałme na rodzaje (2 centralne, 2 boczne 1GL) bo nie przepadam za zawodami w kopaniu się z koniem :)

Generalnie polecam. Miło, sympatycznie i sprawnie, choć sprawa była prosta - nie karany, bez mandatów, dobra opinia :)
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Ja również dziś byłem w WPA w Krakowie i również trafiłem na bardzo miłą panią, z którą załatwiłem więcej nawet niż przewidywałem. Poszedłem zarejestrować pierwszą broń. Poza rejestracją i otrzymaniem książeczki posiadacza dostałem też książeczkę dopuszczenia, którą nota bene pani była zdziwiona, że nie wydano mi jej przy odbiorze decyzji. Poza tym wyjaśniliśmy jeszcze kilka kwestii, a nawet udało mi się odzyskać mój oryginał patentu. Wszystko załatwione w miłej atmosferze.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: RedSiedemosiem »

Jak mialy na imie lub na nazwisko lub jak wygladaly te Wasze mile panie? I ktory pokoj? O... pokojem bedzie latwiej. (nie twierdze, ze nie mile, po prostu ciekaw jestem z kim mieliscie przyjemnosc)
Ostatnio zmieniony 21 września 2017, 23:10 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: piotr sosna »

Ja byłem w 57, załatwiłem wszystko w 5 minut, wszystko w przejemnej atmosferze po tym jak okazało się, że mam wszystko przygotowane na tip top.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”