Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: larky »

Czy ktoś zakupił wspomnianą wcześniej składaną kolbę teleskopową i mógłby się podzielić wrażeniami z eksploatacji? Myślę nad dokupieniem takowej w zamian za standrdową Doruk Eternal Gladiator.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

Ja mam, będę dziś montował. robi dobre wrażenie, chwyt trochę "wsiowy" :) ale daje radę. I trochę może za duży jak dla mnie.
Sposób montażu dość intuicyjny i całkiem - nazwałby to - sprytny. Sama kolba minimalnie lata, ale w normie.
Jak zamontuję i huknę to dam znać jak to działa.
Spróbuję nakręcić film.
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: larky »

Dzięki, czekam na info. Z testów jednej z ekip szkoleniowych wynika, że po jakimś czasie kolba się luzuje, musieli podciągnąć loctite :)
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2017, 15:29 przez larky, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

Filmu nie robiłem bo trochę się spieszyłem, a sam demontaż stałej kolby i montaż nowej jest trywialny i intuicyjny.
Wrażenia: wygląda jakby trochę nie pasowała do strzelby. Tzn. nic nie trzeba piłować albo ciąć, jest jakby za duża przestrzeń przy osłonie spustu - wygląda jakby osłona była za krótka i za wąska - minimalnie ale widać.
Poza tym nie jest wszystko spasowane idealnie, tzn widać po montażu poszczególne części kolby. Może się trochę czepiam ale to prostu widać i nie jest to fajne.
Jedna uwaga do montażu; może @dziki_pl jak będzie się kontaktował z Turkami to warto im to przekazać. Kołek mocujący prowadnicę do zawiasu jest bezużyteczny. Ma za dużą średnicę i nawet dobijanie młotkiem gumowym guzik daje (dobijałem z rozsądkiem , pewnie brutalna siła by się sprawdziła, ale przy okazji mogła pęknąć albo prowadnica, albo zawias albo obie części). A zmniejszyć się go nie da bo jest zrobiony z jakiejś pancernej rurki. Nawet próbowałem napieprzać młotkiem (żeby go lekko zmiażdżyć) - żadnych rezultatów. Więc jako łącznik zastosowałem zwykłą śrubę (m4 zdaje się).
Dobra to tyle o estetyce i montażu.
Teraz o działaniu. Po montażu generalnie wszystko działa bez zarzutu i spełnia swoje funkcje. Kolba się składa i rozkłada bez żadnych problemów, zsuwa i rozsuwa też. Tu jest OK. Plastycznie też fajnie wygląda - mi się podoba (no gdyby nie opisane wyżej niedoróbki) Jedyne co zauważyłem to to,że gniazdo prowadnicy w zawiasie jest lekko za luźne i kolba lekko lata góra - dół (amplituda na końcu może 0,5 - 0,8 cm ale da się wyczuć) - pewnie trzeba będzie tam nalać kapkę żywicy albo czegoś do unieruchomienia.
Kąt pod jakim jest kolba w stosunku do osi lufy jest dla mnie bardzo dobrze dobrany. Jak ją zamontowałem to od razu poczułem że jakoś tak lepiej, szybciej i bardziej poprawnie się składam i celuję. Poza tym jest regulowana i okazuje się że właśnie brakowało mi tych 5 cm do komfortowej długości.
Generalnie: udany zakup - za te pieniądze nie spodziewałem się cudów. Spełnia moje oczekiwania, choć kilka błędów da się wyeliminować bo to nie kwestia materiałów czy technologii tylko ktoś zwyczajnie spieprzył projekt i da się to w przyszłości poprawić w produkcji.
Jeśli ktoś potrzebuje jakieś wskazówki czy ma pytania to proszę bardzo tu albo na pw.
Aha, jeszcze nie strzelałem więc nie mogę przekazać wrażeń. Wybieram się dopiero w drugiej połowie sierpnia. Na pewno się odezwę :)
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: tribal »

Co do kołka mocującego, można zastosować kołek rurkowy nacięty wzdłuż powinien się dopasować do średnicy otworów.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

No tam właśnie taki jest tylko że jest sporo za duży i jednocześnie strasznie twardy (chyba go hartowali :)) więc się nie da "podgiąc".
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: geminix »

No więc postrzelałem. I jest tak: przy szybkim przenoszeniu ognia z celu na cel, te "drobne" wydawałoby się luzy są niestety trochę irytujące i muszę coś z tym zrobić, na szczęście nie będzie to (podejrzewam) dużym problem. Trochę kleju tu i tam i będzie OK (jak to się mówi w budowlance "przyjdzie kit i będzie git" :))
Wydaje mi się, że troszkę bardziej "kopie". W stałej kolbie był z tyłu kawał gumy z otworami amortyzującymi, tu jest tylko paseczek gumy (albo innego silikonu - nie znam się na tyle).
A teraz plusy: bardzo dobry kąt prowadnicy i długość powoduje że ogólnie strzela mi się lepiej.
Za tę cenę mogę polecić (mankamenty są łatwe do usunięcia).
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2017, 12:05 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
Najtron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 07 stycznia 2016, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Najtron »

dziki_pl pisze:
Najtron pisze:Wczoraj pytałem o przedłużenia i jeszcze nie było :D Interesuje mnie przedłużenie do długości lufy w Eternalu Gladiator Hunt Wood. Czyli teoretycznie 12? Choć magazynek na 10 sztuk w zupełności wystarczy.

Jeśli chodzi o sugestie, to skrócenie lufy do 24" przy zachowaniu gwintowania pod chokei i jednoczesnym wydłużeniu magazynka na 10 sztuk byłoby idelanym rozwiązaniem dla początkujących/niezdecydowanych kupujących pompki =]
Bo jeszcze nie w sprzedaży. O takiej strzelbie właśnie myślimy.
Czy znasz już datę wprowadzenia przedłużek magazynków do sprzedaży? Jakieś konkrety?
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Najtron pisze: Czy znasz już datę wprowadzenia przedłużek magazynków do sprzedaży? Jakieś konkrety?
Z dostawą strzelb +/- miesiąc.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mic-ek »

Wszystkich? Typhoony też?
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

mic-ek pisze:Wszystkich? Typhoony też?
Wszystkie
Awatar użytkownika
Logos82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 10 października 2016, 18:57
Tematy: 2
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Logos82 »

Pojawił się może jakiś konkretny termin dostawy strzelb do sklepu? :)
Awatar użytkownika
misio2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 387
Rejestracja: 04 lipca 2007, 08:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: misio2007 »

Cisza...
rhett
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 14:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: rhett »

Rozmawiałem telefonicznie na początku miesiąca, dostałem informację, że będą we wrześniu.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: wrc69 »

Mając na uwadze dzisiejszą datę rodzi się pytanie: Którego roku?
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”