przeziernik do KSP

Moderator: Moderatorzy WBP

Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

przeziernik do KSP

Post autor: Luk@s81 »

Witam.

Jestem na etapie poszukiwania przeziernika do karabinu na strzelanie na dystansie 50m (Ksp). Przeziernik ma być z kolorowymi filtrami i polaryzacją. I tutaj pojawia się pytanie czy jest sens inwestować w przeziernik z więcej niż 6 kolorami (np 12) i w podwójne polaryzatory czy wystarczy pojedyńczy?. Jeśli chodzi o kolorowe filtry to jakie kolory są niezbędne? Przeglądałem różne opcje i nie wszystkie mają te same kolory. Czy mógłby ktoś coś doradzić?
Strzelanie odbywać się będzie na otwartej i częściowo zamkniętej strzelnicy. W obu pocjach tarcze są na dworze, więc wystawione na słońce.

Zastanawiam się nad: Centra,
Gehmann 565,
Gehman 564
Gehmann 568,
Anschutz 9781,

Kolejne pytanie czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? -> Gehmann Cylindrical.

Niestety mam astygmatyzm i zastanawiam się czy wystarczy zainwestować w soczewkę na uchwycie przez przeziernikiem (uchwyt) ?

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Hubert »

Na początek daj sobie spokój z kolorami czy polaryzatorami. Jak zaczniesz strzelać regularnie 96pkt i więcej to można zacząć bawić się elementami, które ograniczają Twoje możliwości.
Na początek to w tunel muszki możesz dobrać rozmiar którego używasz w kolorze różowym:) i lekko szary. Tak poza tymi kolorami to może użyjesz jeszcze z jeden np. żółty.

Poczekaj aż Belze odezwie się w temacie.

Jak chcesz to za tydzień wracam i napiszę jaki mam z kolorami i podwójną polaryzacją i mogę się go pozbyć.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Hubert »

Podwójny wpis.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2017, 18:58 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Luk@s81 »

Poczekamy jeszcze na Belze :)

Co do wyników to strzelam w granicach 94-97 pkt. :) Do tej pory bez żadnych filtrów, bez polaryzacji itp. Dlatego zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś przeziernika. A, że nie lubię wydawać dwa razy to wolę kupić raz a dobrze. Choć nie koniecznie chcę przedobrzyć :)

Niestety, tak jak już pisałem mam astygmatyzm. Do tej pory używam zwykłych okularów, które mam na co dzień, ale nie czarujmy się - nie jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jak zaczynają się ślizgać :) Poza tym, aby strzelać to trzeba dobrze widzieć cel i tutaj zaczynają się schody.

Mam problem, aby cały czas wystarczająco widzieć czarne pole na tarczy. Sądzę, że uchwyt soczewki który będzie unieruchomiony na diopterze po części pomoże rozwiązać ten problem. Ale pozostaje jeszcze słońce na tarczy, cienie itp.
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Belze »

Jeśli naprawdę masz często warunki zmiennego oświetlenia na tarczy to warto używać filtrów. Mi podstawowe 6 kolorów z Gehmanna w zupełności wystarczało.

Polaryzatora nie miałem potrzeby używać. To już musi być naprawdę nagrzane powietrze.

Co do producentów to miałem gehmanna , centre i ahg. Te dwa ostanie to w zasadzie to samo. Najbardziej odpowiadał mi gehmann. Jak dla mnie te kolory były bardzo wyraziste.

Ten "wynalazek" sobie odpuścić bo nie możesz używać żadnych szkieł w dioptrze/irsblendzie. Zabrania tego regulamin ISSF.
Pomyśl nad olularami i dobierz dobre szkło korekcyjne u dobrego optyka. Niestety nie znam żadnego powiązanego ze strzelectwem. Masz większą możliwość regulacji kątów itd...

Jeśli masz problemy z widzeniem czarnego pola to stosuj więcej odpoczynków. Nie staraj się strzelać serii po 10-15 strzałów tylko np po 3-5 i wzrok w zielone jeśli występuję.
W pierwszej kolejności zakupiłbym okulary np vargi i dobrał szkło.
Później zainwestował w irablende.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Luk@s81 »

Dzięki za opinie.

W zasadzie irisblende mam zamontwaną. Piszesz, aby zainwetrlwać w okulary np Vargi. A czy uchwyt z soczewką montowany przy diopterze nie będzie dobrym rowiązaniem (np.: AHG lub Gehman)?
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Belze »

Za ten uchwyty w incorsie zaplacisz tyle co za okulary u Vargi w Czechach. Decyzja należy do Ciebie.
Okulary bardziej Ci się przydają.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: przeziernik do KSP

Post autor: Rlyeh »

Miałem okulary, mam uchwyt, da się z nim żyć i jest mniej problematyczny niż okulary (szczególnie przy dużych korektach). Jest lepszy do leżaka niż okulary. W postawach jeszcze tego nie testowałem, mogą być problemy z odnalezieniem się - ale to też zależy od wady.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”