Norinco M305 (M14)

Moderator: Moderatorzy WBP

Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Pataj »

Chochla pisze:Nie licze za bardzo na odpowiedz ale nuz widelec.
https://www.astroclassic.pl/montaz-bocz ... -m14/1976/
Czy ten montaz pasuje do osady typu EBR firmy SAGE?
W/g mnie ten montaż to bardziej do ASG niż .308 Wątpię czy wydoli energetycznie. Ja brałbym Sadlaka a jak na EBR to CASM raczej będzie najlepszy.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Chochla »

Juz go nie mam, ale poprzedni wlasciceil uzywal montazu tej firmy na tym EBRze tylko tej wersji bocznej (ktory z tego co wiem jest doscy popularnym montazem w Polsce) i dawal bez problemu rade. Bardziej chodzi mi o to, czy bedzie pasowal do osady konstrukcyjnie, ale dzieki za podpowiedzi - rozejrze sie tez za tymi montazami od braci wiekszych.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2017, 10:17 przez Chochla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yabu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 23 marca 2010, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Yabu »

Jest jeszcze szansa dostać tę Nornicę jako nową w sklepie? Szukam od dłuższego czasu bez efektów...
kswiety
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: kswiety »

Będzie trudno. Męczyłem polskiego dystrybutora (Incorsa) od sierpnia zeszłego roku. Miał być w pierwszym kwartale 2017. W dodatku ponoć Chińczycy podnieśli ceny i można zapomnieć o pułapie ceny ~2,5k PLN. Niestety karabiny nie dotarły, więc upolowałem używkę. Możesz spróbować się do nich odezwać i dać znać jak to wygląda. Chętnie bym przytulił magazynki :-D
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

kswiety pisze:Chętnie bym przytulił magazynki :-D
Jeszcze niedawno były u Saguaro
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: coper »

dziś zaskoczenie z kategorii (chyba) nie miłych, a mianowicie: po krótkiej serii, sprawdzeniu wyników nie chciał mi się podpiąć magazynek. rozebrałem na szybko i patrzę, a tam ten kołeczek trzymający sprężynę z tą żerdzią wyciągnięty. poprawiłem, kilka strzałów (max. 10) i to samo. ammo się skończyło, nie będę deliberował na strzelnicy - poleciałem do domu. przy czyszczeniu żadnych anomalii nie zauważyłem, na logikę wysuwanie się tego kołeczka/trzpienia powinna blokować osada, ale u mnie tam wręcz jest frezik, więc pewnie tak ma być. oczywiście na 'druciarza' szybko coś bym wymyślił (np. dokleić kawałek listewki, żeby zablokować wysuwanie się tej części), ale najsampierw lepiej mądrzejszych posłuchać :033:
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2017, 18:41 przez coper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seba1976
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 16:55
Tematy: 5
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: seba1976 »

do coper

Część,
post w stylu "nie znam się, ale się wypowiem" :)
Miałem M305 ale w wersji z osadą polimerową i tam tego problemu nie było chociaż słyszałem o tej przypadłości od kolegów posiadających osadę drewnianą.
Szukając jakiś ciekawostek na forach kanadyjskich na temat M305 będącego bardzo popularnym właśnie w Kanadzie gdzie M305 ma bardzo dobrą opinię trafiłem na dwie równoległe odpowiedzi związane z opisywanym przez Ciebie problemie.
1. Ten wyfrezowany element w osadzie wynika z tego, że Chińczycy robią na rożne rynki te karabiny różniące się drobnymi szczegółami i zrobili osadę uniwersalną - dziwne bo w wersji polimerowej omawiany problem nie występuje.
2. Popełnili błąd przy produkcji osady i nawet jak któryś z pracowników zauważył to nic nie powiedział nie chcąc narażać się szefom i tak miliony osad wyprodukowali, a że "idzie do ludzi to ch..j"
Ogólnie na forach pisali, że rozwiązują problem dosztukowując kawałek osady z epoksydu po prostu wklejając jak plombę do zęba.

Pozdrawiam
Sebastian
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2017, 19:45 przez seba1976, łącznie zmieniany 2 razy.
DEMOKRACJA pozwala decydować ludowi o losie jednostki. WOLNOŚĆ pozwala obronić się jednostce przed wolą ludu.
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

coper pisze:dziś zaskoczenie z kategorii (chyba) nie miłych, a mianowicie: po krótkiej serii, sprawdzeniu wyników nie chciał mi się podpiąć magazynek. rozebrałem na szybko i patrzę, a tam ten kołeczek trzymający sprężynę z tą żerdzią wyciągnięty. poprawiłem, kilka strzałów (max. 10) i to samo. ammo się skończyło, nie będę deliberował na strzelnicy - poleciałem do domu. przy czyszczeniu żadnych anomalii nie zauważyłem, na logikę wysuwanie się tego kołeczka/trzpienia powinna blokować osada, ale u mnie tam wręcz jest frezik, więc pewnie tak ma być. oczywiście na 'druciarza' szybko coś bym wymyślił (np. dokleić kawałek listewki, żeby zablokować wysuwanie się tej części), ale najsampierw lepiej mądrzejszych posłuchać :033:
To wina osady , mam w sumie 3 szt , przy czym dwie od M14 i wysuwa sie tylko w jednej - drewnianej M14 rozwiązanie jak pisał poprzednik
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: coper »

dzięki chłopaki, 'zdrutuje' i dokleje, żeby blokowało. swoją drogą parę setek ammo puściłem i nic się nie działo...
Piotr K.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Woschod
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Piotr K. »

pomyłka, post do usunięcia. Poproszę.
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2017, 22:10 przez Piotr K., łącznie zmieniany 1 raz.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: LongTom »

Taka wspaniała broń i tylko za 200 Euro?
https://www.vdb-waffen.de/de/waffenmark ... 5.html?s=1
Coś jest nie tak?
Brak magazynka i tłumika płomienia tyle obniża cenę?
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Jerzy77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 22 lipca 2017, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Jerzy77 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po dłuższej nieobecności.

Moje M305 po wypięciu magazynka zrzuca zamek.Wszelkie sugestie mile widziane :-D
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: past »

Jerzy77 pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po dłuższej nieobecności.

Moje M305 po wypięciu magazynka zrzuca zamek.Wszelkie sugestie mile widziane :-D
Przecież w M305 zamek nie zatrzymuje się na magazynku???
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: LongTom »

Garanda nie znam bliżej.
W TT też zamek nie zatrzymuje się na magazynku, a znam egzemplarze, które zrzucają zamek przy jego wyjmowaniu.
Trzeba rozkminić co odpowiada za trzymanie zatrzymanego zamka, a następnie wyczyścić i sprawdzić stan (np. w TT powodem takiego zjawiska mogą być uszkodzone tzn wyrobione powierzchnie zaczepu zamka i współpracującego z nim wybrania w zamku).
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Jerzy77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 22 lipca 2017, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Norinco M305 (M14)

Post autor: Jerzy77 »

Dziękuję za odzew - już wyjaśniam. Donośnik podpiętego magazynka podnosi dźwignię blokujacą zamek w tylnym położeniu (jest umiejscowiona po lewej stronie komory nabojowej).Po wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zostaje z tyłu.I tak powinien zostać po wypięciu pustego magazynka - zatrzymany ww. dźwignią, która służy do szybkigo '"zrzucenia" zamka po wcześniejszym podpięciu pełnego magazynka.U mnie niestety tak się nie dzieje - zamek zaraz po wypięciu maga "leci" do przodu - dźwignia go nie zatrzymuje.Nabawiłem się przez to tzw. "garand thumb" :)

Problem pojawił się po tym ,jak :

1. karabin dostał nową prowadnicę Black Arrow;
2. wrócił z malowania CERAKOTE , gdzie malowany był też zamek i dźwignia blokująca/zatrzymująca zamek z tyłu.

Wcześniej, czyli z fabryczną chińską żerdzią i parkeryzacją problem nie występował.

Czy zatem :

1.należy nadbudować blokadę, która po prostu się wyrobiła (karabin ma 5 lat) - aczkolwiek nie widzę żadnych ubytków, wykruszeń, itp?
2.zamek ślizga się na blokadzie z powodu farby pokrywającej oba elementy?
3.czy sprężynka dźwigni blokującej zamek z tyłu jest zbyt mocna (możliwe,że została wymieniona razem z pinem)?
4.czy sprężyna powrotna dzięki nowej prowadnicy jest tak silna, że blokada nie jest w stanie zatrzymać zamka?
5.źle złożony zamek?

W moim Rugerze Mini 30 nie miałem takich niespodzianek - zdecydowanie jest coś nie tak. Może ktoś z szanownych posiadaczy M305 też to przerabiał?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”