Zakup broni podatek

Moderator: Moderatorzy WBP

shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: shapi »

marcusling pisze:A skąd US miałby dowiedzieć się o tym, że pan x kupił od pana y pistolet w cenie powyżej 1000 PLN jeśli obydwoje zachowają to tylko dla siebie? Czy WPA raportuje przypadki sprzedaży wśród osób prywatnych na podstawie danych przy wyrejestrowaniu/zarejestrowaniu do US?
O ile wiem nie raportuje, ale:
1) Teoretycznie może zaraportowac, nic im nie szkodzi. Nie ich sprawa, ale to mimo wszystko policja, jeśli uznają że ktoś łamie prawo - to nie ma przepisu który zabraniałby im tego zgłosić.

2) Skarbówka kontroluje co może. Nikt nie daje gwarancji że ktoś w US, w przeciągu najbliższych 5 lat nie zorientuje się że powstał w PL rynek handlu używaną, legalną bronią palną, średnia kwota transakcji przekracza na nim 1000 pln, a sam rynek wart jest kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, więc można w tym pogrzebać. W takiej sytuacji - mają na miejscu, w jednym pokoju w województwie, oryginały wszystkich umów kupna/sprzedaży - więc kontrola i wezwanie do zapłaty mogłyby pójść taśmowo

3) Kupując/sprzedając dowolny towar możesz zakłamać na umowie kwotę - ale przede wszystkim z pktu widzenia kupujacego jest to conajmniej ryzykowne - bo co jeśli towar ma wady ukryte, jest trefny - zażądasz od sprzedającego zwrotu pieniędzy za glocka którego kupiłeś za 2k, ale jako że na umowie było tylko 500 pln, to sprzedawca tyle Ci zwróci.

Kończąc temat - płacenie podatków jest po prostu uczciwe. I nie trafiają do mnie argumenty że 'te świnie na górze nas okradają' - nie, bo Ci na górze i tak będą mieli - a jeśli nie zapłace podatku, to okradam przede wszystkim społeczeństwo, resztę Rodaków. Walczymy o cywilizowane zasady dostępu do broni, a w innych aspektach przejawiamy mentalny Bangladesz. Od takiego cwaniackiego podejścia z niepłaceniem PCC, po mafie paliwowe wyłudzające dziesiątki miliardów - przez coś takiego w tym kraju jest dużo gorzej niż mogłoby być.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: marcusling »

shapi pisze:
marcusling pisze:A skąd US miałby dowiedzieć się o tym, że pan x kupił od pana y pistolet w cenie powyżej 1000 PLN jeśli obydwoje zachowają to tylko dla siebie? Czy WPA raportuje przypadki sprzedaży wśród osób prywatnych na podstawie danych przy wyrejestrowaniu/zarejestrowaniu do US?

Kończąc temat - płacenie podatków jest po prostu uczciwe. I nie trafiają do mnie argumenty że 'te świnie na górze nas okradają' - nie, bo Ci na górze i tak będą mieli - a jeśli nie zapłace podatku, to okradam przede wszystkim społeczeństwo, resztę Rodaków. Walczymy o cywilizowane zasady dostępu do broni, a w innych aspektach przejawiamy mentalny Bangladesz. Od takiego cwaniackiego podejścia z niepłaceniem PCC, po mafie paliwowe wyłudzające dziesiątki miliardów - przez coś takiego w tym kraju jest dużo gorzej niż mogłoby być.
Jesteś jak widzę wzorowym wytworem naszej III Rzeczpospolitej. Rządzący daliby ci medal za wzorową postawę dotycząca płacenia wszelkich podatków w sprawie wysokości których nie masz nic do powiedzenia. Dla mnie nieuczciwość to niezapłacenie osobie prywatnej za cokolwiek albo po prostu kradzież. Nie czuję się w obowiązku finansować z moich pieniędzy potrzeb innych za pomocą podatków ani też nigdy by mi nie przyszło do głowy aby sięgać po pieniądze ściągnięte w podatkach innych ludzi.
Cywilizowane prawa w dostępie to dla mnie brak regulacji i kontroli państwa dotyczący osób prywatnych w tym obszarze i całkowity brak rejestracji.
Weź pod uwagę, że tzw mafie paliwowe to właśnie przedstawiciele ogólnie rozumianego państwa ( któremu tak chętnie płacisz podatki ) czyli klasy rządzącej w postaci ludzi służb i polityków. Przeciętny Kowalski, którego hobby jest strzelectwo i stara się o pozwolenie na broń sportowa nie ma nic wspólnego z tymi "wielkimi aferami" i choćby nie wiem co robił nie spowoduje powstania takiego Amber Gold czy innych.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: Bardzozly »

marcusling pisze:nigdy by mi nie przyszło do głowy aby sięgać po pieniądze ściągnięte w podatkach innych ludzi.
Natomiast bez oporów sięgasz i korzystasz z tego, co sfinansowano z podatków.

Zastanawiające jest, że są posiadacze broni, którzy są przeciwni płaceniu podatków a gadają o patriotyzmie (a czasem bronieniu ojczyzny własną piersią). Widać pewne analogie z I RP; wiemy z lekcji historii jak się to skończyło.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: woytas »

Bardzozly pisze:
marcusling pisze:A skąd US miałby dowiedzieć się o tym, że pan x kupił od pana y pistolet w cenie powyżej 1000 PLN jeśli obydwoje zachowają to tylko dla siebie? Czy WPA raportuje przypadki sprzedaży wśród osób prywatnych na podstawie danych przy wyrejestrowaniu/zarejestrowaniu do US?
Moje ulubione WPA Lublin zgłasza. I prosi o okazanie dowodu, że złożyło się PCC-3. Przynajmniej tak było w moim wypadku (pan na dole, od sportu). Ciekawe, jakie mają zdanie o ludziach sprzedających np. vierlingi warte tyle, co nowy samochód, oficjalnie za 900 zł.
marcusling pisze:Jak kupujecie cokolwiek innego od osoby prywatnej powyżej 1000 PLN np. rower to również to zgłaszacie do US aby zapłacić te 2%?
Pytasz, czy łamiemy prawo i okradamy własne państwo? Zakładając, że jakimś cudem nie masz z tym problemu od strony etycznej, to patrz, co napisał kol. ImTheOne.

Na rejestrację broni mamy 5 dni - na PCC 14 dni. Na jakiej podstawie funkcjonariusz w ogóle żąda takiego dokumentu? Do rejestracji broni potrzebna jest faktura zakupu.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: epaa »

Mam już kolekcję PCC-3
Wpisuję zawsze wartość prawdziwą ( tak jak przy samochodach) i zapewniam że od tego się nie umiera.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: Bardzozly »

Woytas, prosi. Jakby głośno i kategorycznie żądał, to może rozmowa byłaby inna. A tak, to zarejestrował a ja jakiś czas potem wysłałem mu skan kopii PCC-3 z urzędową pieczątką z datą przyjęcia.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: woytas »

Ok.
Ale po co mu wysłałeś?
Ja wiem, że każdy ze swoją kasą robi co chce.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: fusz »

Z tym okazaniem PCC to trochę bzdura. Dziś można załatwić wszystko pocztą, a nawet elektronicznie - i co? I tyle, że to moja sprawa czy się rozliczę z fiskusem, a nie pana z WPA (przy umowach powyżej rzeczonego tysiąca oczywiście). Jak dla mnie, niech powiadamiają US lub nie - ale mój zawartość mojego portfela (w tym opłacanie PCC) to prywatna sprawa.
Kiedyś miałem scenę w wydziale komunikacji przy rejestracji auta - pani oczywiście chciała widzieć pieczątkę na umowie. Krótka rozmowa z naczelnikiem wydziału i pieczątka już nie była niezbędna.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 926
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Zakup broni podatek

Post autor: Dariusz DC »

A tak na marginesie czy warto się narażać na sprawę karno-skarbową i ewentualne problemy z pozwoleniem póżniej dla kilkudziesięciu czy kilkuset ( w wypadku droższej broni ) złotych ?
DC jeszcze nie 9
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: mkw »

Co do płacenia PPC to zasłyszałem od znajomej (urząd kontroli skarbowej) że mają wytyczne trzepania i ściągania na wszelkie możliwe sposoby co się tylko da. W przypadku bronek to jak przedmówca wspomniał jak się ktoś pokapuje jak to łatwo sprawdzić to na pewno to zrobią.

Co do tego podatku to jest to ewidentne złodziejstwo. Dlatego że kupujemy rzecz, którą już raz ktoś kupił za pieniądze niewątpliwie opodatkowane, w dodatku VAT został zapłacony. Teraz ktoś odkupuje tę rzecz za raz już opodatkowane moje pieniądze i mam płacić kolejny raz podatek. To jak z paliwem kiedy do ceny wlicza się szereg podatków i te podatki obkłada następnym podatkiem. Jeśli ktoś sądzi że płacenie podatku od podatku jest moralne i uzasadnione to chyba ma coś z głową :shock:
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
csskmagnum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: csskmagnum »

Dokładnie, jak mówi Dariusz DC. To tylko 2%
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2017, 20:51 przez csskmagnum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: RedSiedemosiem »

shapi pisze:Kończąc temat - płacenie podatków jest po prostu uczciwe. (...) Walczymy o cywilizowane zasady dostępu do broni, a w innych aspektach przejawiamy mentalny Bangladesz. (...) przez coś takiego w tym kraju jest dużo gorzej niż mogłoby być.
Dokladnie. Plus to co napisal Dariusz DC - po co sie prosic o problemy? :)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: marcusling »

Bardzozly pisze:
marcusling pisze:nigdy by mi nie przyszło do głowy aby sięgać po pieniądze ściągnięte w podatkach innych ludzi.
Natomiast bez oporów sięgasz i korzystasz z tego, co sfinansowano z podatków.

Zastanawiające jest, że są posiadacze broni, którzy są przeciwni płaceniu podatków a gadają o patriotyzmie (a czasem bronieniu ojczyzny własną piersią). Widać pewne analogie z I RP; wiemy z lekcji historii jak się to skończyło.
Korzystam z państwowych dróg i chodników i innych obiektów jak parki przykładowo. A płacę vaty, zusy, dochodowe, akcyzy i wszelkie opłaty administracyjne w urzędach jak sobie życzą. Ile to jest - 60-70% dochodów miesięcznie? Za leczenie płacę prywatnie. Za wszelkie dobra i usługi prywatnie. Z pracy policji czy innych służb nie korzystałem do tej pory a jak byłem w WPA to zapłaciłem tak jak każdy. Nigdy nie brałem, zasiłków, dotacji itp. Za remont państwowego chodnika przed domem aby piesi nie połamali nóg zapłaciłem prywatnie starając się 2 miesiące o pozwolenie!!!To ile jeszcze byś mi dowalił za te drogi? Z 90% a może 99% miesięcznie?
marcusling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 14:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: marcusling »

mkw pisze:Co do płacenia PPC to zasłyszałem od znajomej (urząd kontroli skarbowej) że mają wytyczne trzepania i ściągania na wszelkie możliwe sposoby co się tylko da. W przypadku bronek to jak przedmówca wspomniał jak się ktoś pokapuje jak to łatwo sprawdzić to na pewno to zrobią.

Co do tego podatku to jest to ewidentne złodziejstwo. Dlatego że kupujemy rzecz, którą już raz ktoś kupił za pieniądze niewątpliwie opodatkowane, w dodatku VAT został zapłacony. Teraz ktoś odkupuje tę rzecz za raz już opodatkowane moje pieniądze i mam płacić kolejny raz podatek. To jak z paliwem kiedy do ceny wlicza się szereg podatków i te podatki obkłada następnym podatkiem. Jeśli ktoś sądzi że płacenie podatku od podatku jest moralne i uzasadnione to chyba ma coś z głową :shock:
Wreszcie jakiś normalny głos.
Awatar użytkownika
Bardzozly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 27 lutego 2017, 08:52
Tematy: 0
Lokalizacja: wnętrze płaskiej Ziemi?
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni podatek

Post autor: Bardzozly »

mkw pisze:(...)kupujemy rzecz, którą już raz ktoś kupił za pieniądze niewątpliwie opodatkowane, w dodatku VAT został zapłacony. (...)
Pieniądze i towary w gospodarce krążą, więc siłą rzeczy są opodatkowywane wiele razy.

Marcusling,
nabrałeś z sufitu jakieś 90%/99% za drogi i 70% dochodu miesięcznie żeby argumentować przeciw 2% PCC a w dodatku udajesz, że nie korzystasz z prewencyjnego działania policji ani innych służb. Poważny jesteś?

Nieśmiało też przypomnę, że są rejony świata (głównie w Afryce), gdzie nikt podatków nie próbuje ściągać, zwłaszcza od ludzi z bronią, i gdzie natychmiast można zauważyć brak wszystkich tych rzeczy, które są fundowane z podatków a do których przywykliśmy tak bardzo, że nawet ich nie zauważamy. Spokojnie można spróbować tam emigrować (fizycznie, bo mentalnie niektórzy już tam są).
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2017, 21:11 przez Bardzozly, łącznie zmieniany 1 raz.
If I was called upon to declare upon Oath, whether the Militia have been most Serviceable or hurtful upon the whole I should subscribe to the latter. (J. Washington) || Krótkie podsumowanie tematów o obronie z użyciem broni palnej
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”