Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Moderator: Moderatorzy WBP

geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: geminix »

O kabury pytaj naszego forumowego piekarza FunnyB:
http://forum-bron.pl/memberlist.php?mod ... ile&u=5412
tym bardziej, że w którymś wątku się "reklamował" :) że już ma.
Generalnie pozytywne opinie, ja jestem zachwycony swoją (do P-09).
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Czy ktoś ma namiary na Człowieka ?
Np maila ?

Zagląda tutaj dosyć wyrywkowo, a mi zaczyna się ciut spieszyć :-D
Kabury Blade Tech'u w ogóle są niedostępne w PL od jakiegoś czasu, nawet w niektórych sklepach zagranicznych są wymiecione.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2017, 20:03 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: karolmail »

info@ukholsters.com


Możesz też obczaić sobie na fb Piekarnia kabur Gniezno

Jestet jeszcze jakiś facio na fb co nieźle ogarnia temat ale zapomniałem imienia i nazwiska przez forum już się przewijało...

PS. Znalazłem Michał Kośmider.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2017, 23:17 przez karolmail, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Dzięki za maila.

Taak, rozmawiałem z Piekarnią z Gniezna, ale odniosłem wrażenie, że nie bardzo zainteresowani są wykonaniem wg mojego pomysłu kabury.
Awatar użytkownika
s2wed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 21:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: s2wed »

Michał zrobi Ci co zechcesz... szukaj na fb albo Michał Kośmider albo Rab-mag Rab-mag :568:
:502:
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Gdyby ktoś szukał kabury do SH2, to polecam Romana (FunnyB) z forum.
Kawał dobrej roboty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kupić kaburę do SH2 wcale nie jest tak łatwo, ja się naszukałem, żeby skompletować fajny zestaw i to nie mało.
Na początku chciałem kupić pas DAA, ale sprawia wrażenie "odpustowego", nie bardzo do mnie przemawia, dlatego zdecydowałem się na coś mniej pstrokatego i wymyślnego.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: karolmail »

Ten pas to bayonet? Jaki wybrałeś? Sztywny czy średnio sztywny czy jakiś inny?
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Tak, to jest Bayonet 38mm THIRDLINE sztywny.
Dla mnie jest bardzo fajny, daje radę nawet przy noszeniu tak ciężkiego pistoletu, jak Shadow 2, klamra też robi robotę.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: karolmail »

Tak się właśnie zastanawiam nad nim ale gdzie indziej wyczytałem że do kabur naleśnikowych i wewnętrznych średnio sztywny jest ok a jak z wygodą?nie uwiera jakoś przez swoją sztywność?
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Tam mają również pasy średnio-sztywne, więc można sobie dobrać pod przeznaczenie.
Miałem go dopiero pierwszy raz, założyłem bezpośrednio na krótkie spodenki, bez wpinania w szlufki i stałem z nim praktycznie od 8-14 na zawodach (jako obsługa).
Nie było dyskomfortu, wiadomo ciężar czuć, w końcu to kawał pistoletu, ale sam pas- jak dla mnie rewelacja.
Jak trzeba zdjąć, to tylko jedno naciśnięcie precyzyjnego mechanizmu i pas zdjęty, zapięcie- spinasz dwa elementy, szybko i bezproblemowo.

Zobacz też na stronie Bayonet'u, bo ich wyroby są również w sklepach stacjonarnych- może w Twojej miejscowości też są dostępne, wtedy warto przymierzyć o ile wybrany typ będzie dostępny.
Ja zamówiłem w ciemno, bo mi się spieszyło, więc bez przymiarek i szukania lokalnie.

Sama klamra jest duża- można spróbować zrobić na indywidualne zamówienie z mniejszą klamrą, pas wtedy też będzie lżejszy.
Ja na pewno z czasem kupię jeszcze jeden, taki typowy do spodni, wtedy dobiorę mniejszą klamrę i będzie służył jako opcja pod kaburę wewnętrzną, albo do skrytego noszenia- mniejszego pistoletu.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2017, 16:33 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: karolmail »

Hej dzięki za info niestety u mnie nie ma sklepu stacjonarnego. Ja początkowo chyba wezmę ten średni mój pistolet jest jednak 0.6kl lżejszy od twojego a najwyżej z czasem dokupię ten sztywny całkiem.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Myślę, że będzie spoko- 0,6 kg, to ooogromna różnica.
Daj znać, jak przyjdzie, jak tam wrażenia.
Markus75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 27 września 2016, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Markus75 »

Officer_199 pisze:Bardzo wszystkim Wam dziękuję za wypowiedzi.

Przemyślałem sprawę na spokojnie, jestem zdecydowany na SH1, jako mój pierwszy pistolet. Broń znam, dobrze mi leżała w dłoni, wagowo było też jak najbardziej ok, świetnie mi się z niej strzelało, nie będę kombinował i szukał niewiadomej. I co najważniejsze, spust mi podchodził, a na tę kwestię jestem bardzo wyczulony. Z czasem, jak nabiorę większego doświadczenia, być może dokupię może jakiś polimer, jeżeli uznam, że jest taka potrzeba.
Pozostaje mi jeszcze wybór pomiędzy tym, czy kupić używaną, czy celować w zakup nowej- mam ponad tydzień, żeby się nad tym zastanowić.

Wiem też, że był ten wątek poruszany, ale zazwyczaj padało w nim sporo różnych propozycji, co dla świeżaka jest ciężkie do przefiltrowania- jaką kaburę+pas(?) polecacie pod dynamikę ?
Na początku i tak będę strzelał wyłącznie do tarczy, ale jeżeli już mam coś kupić, to przyszłościowo, do dynamiki żeby to się również nadawało.

dobry wybór, dwójka jest droższa o tysiaka a za to kupisz 1200 sztuk amunicji wiec bedzie czym potrenować. Ja wczoraj kupiłem dwójkę, jest niesamowicie celna mimo że w dłoni leży gorzej niż jedynka ale pewnie pokombinuję coś przy okładzinach. Szadołkę po roku sprzedasz z niewielka stratą kilku stówek poza tym ich przewaga nad polimerowcami jest taka że mniej skaczą w dłoni podczas strzału. Myślę że jeśli byś wybrał polimera to mógłbyś sie do strzelania zrazić a cieżki pistolet moim zdaniem na początek będzie lepszy. Poza tym w jedynce masz naprawdę wielkie pole do popisu jak chodzi o lifting. Jak już nauczysz sie strzelać i polubisz cześki to będizesz miał wybór shadow 2 lub cz ts, ja z tych dwóch wybrałem dwójkę, kolega ma ts-a więc mamy możliwość sprawdzenia w czasie co jest lepsze i do czego.
CZ SHADOW2, Beryl 223, Beryl 22lr, Tikka 223, AKM, Walther GSP EXPERT 22lr, WALTHER GSP EXPERT 32SW i parę innych :-)
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: marcinez »

Kolega chyba nie w temacie. Pomimo tych zapowiedzi autor tekstu kupił dwójkę [emoji16]
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Shadow 1, Shadow 2, alternatywa ?

Post autor: Officer_199 »

Dwójkę kupiłem po przymierzeniu się do pistoletów w sklepie.
Jedynkę znałem, dostępu do dwójki nie miałem, ale jak doszło do porównania, to okazało się, że dwójka leży mi idealnie w dłoni. Chwyt jest bardziej agresywny i co dla mnie istotne, węższy, niż w 1, przez co chwyt jest pewny.
To jest właśnie to- mamy inne dłonie, Tobie w chwycie coś nie do końca pasuje, ja po wzięciu pistoletu poczułem jak gdyby był "szyty na miarę" dla mnie.
Nie miałem ciśnienia na sh2, byłem wręcz zdecydowany na 1, ale po przymiarkach i krótkim przemyśleniu wybór nie mógł być inny.
Gdyby nie to, że była dostępna w sklepie i dostałem ją do ręki, pewnie dzisiaj w szafie byłaby sh1.

Fakt pistolet jest ciężki, nawet bardzo. Szoku można doznać, jak się postrzela i weźmie w dłoń np p-09. Moim drugim pistoletem na pewno będzie jakaś konstrukcja z polimerowym szkieletem, ale sh2 na pewno zostanie jako główna opcja.

Teraz się uczę strzelać z pistoletu. Od zawsze strzelałem z karabinków, teraz muszę prawie od zera rozpocząć przygodę z pistoletem.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2017, 05:59 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”