Buduję Strzelnicę

Moderator: Moderatorzy WBP

Ornithaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 czerwca 2017, 20:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: Ornithaz »

Leśny Dziadek pisze:
Ornithaz pisze: Tak w ogole, czy juz teraz przy wydawaniu pozwolen na bron policja ma obowiazek sie do tej dyrektywy stosowac, czy jeszcze nie?
Nie, i jeszcze długo nie.
W takim razie nie ma co. Kupowac na potege magazynki powyzej limitu i skladac wnioski o pozwolenie na samoczynna i samopowtarzalna, ktora wczesniej byla samoczynna.
W razie czego, mozemy sie magazynkami "obdarowywac". Jesli chodzi o bron, to kto nie zdazy to raczej trudno, ale na strzelnicach dalej beda jednostki tego typu.
A wlasnie, czy ta dyrektywa czasami nie eliminuje broni samoczynnej z pozwolenia szkoleniowego i generalnie nie zalicza jej juz tylko do uzytku policyjnego i wojskowego?
Czekam na moment, kiedy w przestrzeni publicznej nie będzie egzystować termin "pozwolenie na broń".
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: variag »

Strzelnica w Brzeziu k. Drużbic ma poważne kłopoty:
http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: kapera »

Dobrze że nie używają argumentów że krowy mleka nie dają a kury jaj nie noszą .Od strony wiochy trzeba by zrobić barierę dźwiękochłonna , chłop żywemu nie przepuści :-D
,, lokalizacja ,,
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: tribal »

Z taką lokalizacją to proszenie się o kłopoty, 300 m otwartej przestrzeni do najbliższych budynków.
montr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 06 maja 2011, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: montr »

Znam chłopów prowadzących strzelnicę zobaczcie na ich stronie są zdjęcia z lotu ptaka uważam że niema lepszego miejsca .Zrobili na własną rękę badania hałasu i wszystko ok.Tak między nami czekam jak ktoś wyciągnie pocisk z wału wrzuci do rynny.Podobne problemy miał Colt Oława.Nazwa strzelnicy sigma-shoting.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: variag »

Lokalizacja strzelnicy jest niestety fatalna.
Widoczna na zdjęciu wieś to Brzezie, po lewej niewidoczna jest wieś Rawicz (ok 400 m) a w dole zdjęcia leży Czarny Las, są tam głównie domki rekreacyjne mieszkańców z okolic Łodzi.
Sigma mogła poszukać działki pomiędzy Drużbicami a Różniatowicami, tam są praktycznie same lasy.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: Matthius »

Kolejny powód do zmiany UoBiA i zalegalizowania tłumików.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
giermek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 marca 2015, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: giermek »

variag pisze:Lokalizacja strzelnicy jest niestety fatalna.
Widoczna na zdjęciu wieś to Brzezie, po lewej niewidoczna jest wieś Rawicz (ok 400 m) a w dole zdjęcia leży Czarny Las, są tam głównie domki rekreacyjne mieszkańców z okolic Łodzi.
Sigma mogła poszukać działki pomiędzy Drużbicami a Różniatowicami, tam są praktycznie same lasy.
Jak są lasy to prawdopodobnie tereny należące do Lasów Państwowych, a tych nie da się kupić, wydzierżawić itp.
Póki co trzeba walczyć aby ta strzelnica się uchowała, a jutro trzeba jechać i pohałasować 8-) :502:
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: variag »

Akurat tam są wyłącznie lasy i tereny uprawne prywatne.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
hanusi1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 13 listopada 2016, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: hanusi1 »

I znowu ja :516: nie odpuszczam i męczę temat mojej strzelnicy kolejny raz.W bełchatowskim urzędzie gminy mają mnie dosyć .A więc do rzeczy. Kolejna wizyta po odmowie podpisania regulaminu strzelnicy która była uzasadniana tym iż podlegam pod prawo budowlane. Po przemęczeniu tematu z kilkoma osobami z różnych stowarzyszeń,z odpowiednimi działami starostwa czyli gadałem z dziewczynami z działu geodezji i architektury o pozwoleniach na budowe lub jakiś zgłoszeniach czy projektach strzelnicy otwartej z podkreśleniem o t w a r t e j czyli tylko nasypy/wały i kulochwyt na mojej działce za domem w polach pod lasem bez jakichkolwiek budynków, magazynów, szop,szałasów itd.itp. Odpowiedź brzmiała: Jeżeli nie ma nic połączonego na stałe z gruntem (czyli np.fundamentem) i nie ma żadnych obiektów kubaturowych (czyli budynków, magazynów, szop,szałasów itd.itp.) to nie podlegam pod prawo budowlane i w tym momencie sprawe załatwiam na szczeblu urzędu gminy no chyba że ochrona środowiska. No to dawaj kolejne dzrzwi Ochrona Środowiska.Grzecznie dzień dobry bla,bla,bla taki temat. Przedstawiłem swoją bajkę. Odpowiedź następującą "my nic do tego na chwilę obecną nie mamy chyba że będą jakieś zgłoszenia mające negatywny wpływ na środowisko np: odpady, hałas lub coś co wpływa na zagrożenie dla środowiska(temat wód gruntowych wiadomo że sahara) i tyle. Więc dawaj do urzędu gminy i mówię co i jak, że nie podlegam pod prawo budowlane a jeżeli oni sądzą inaczej to proszę o wnioski czy jakieś podania które mam wypełnić. Pan kierownik G.......... (tu nazwisko na razie nie będę podawał) biega lata (ja za nim) od drzwi do drzwi z piętra na pietro.Pan tu poczeka albo jutro przyjdzie-mówił a ja N I E że chcę to dziś załatwić, co mam wypełnić, podpisać? Nie wiem-odpowiedział.Więc latamy dalej i tak po kolei wójt, architektura,ochrona środowiska i znowu wójt, architektura, obrona terytorialna i zarządzanie kryzysowe i znowu wójt, sekretariat i radca prawny pana wójta. I doszli co i jak no to pytam i co teraz.NIC. A pani radca i pan kierownik G........... do mnie tak,że ani oni ani tym bardziej wójt nie podpisze regulaminu obiektu którego nie ma, który jest wirtualny ,tłumaczę że mi chodzi o decyzję administracją czy mój regulamin jest zgodny lub niezgodny z wzorcowym regulaminem bezpiecznego funkcjonowania strzelnic stworzonego przez ministerstwo. A później będziemy do tego regulaminu tworzyć strzelnice.Pani radca prawny wójta szuka ,w internecie czyta nawet ustawę-rozdział 4-strzelnice i jeeest oświecenie ,widzę ten wyraz na jej twarzy.Ona do mnie "drogi panie z rozdziału 4 Art.46 pkt1.Strzelnice powinny być zlokalizowane, zbudowane i zorganizowane w sposób nienaruszający wymogów związanych z ochroną środowiska oraz wykluczający możliwość wydostania się poza ich obręb pocisku wystrzelonego z broni ze stanowiska strzeleckiego w sposób zgodny z regulaminem strzelnicy. A dokładnie chodzi o ....powinny być zlokalizowane, (z podkreśleniem) z b u d o w a n e i zorganizowane...........No a u pana jest zbudowana NIE więc pan zbuduje, napisze regulamin, wniosek o zatwierdzenie a my przyjedziemy, sprawdzimy i będziemy gadać o podpisaniu i zatwierdzeniu". :651: I co?scenka mi opadła i karp :583: no bo widzę że już żaden mój argument nie będzie miał tyle mocy by powalić tą kobietę ale jadę po bandzie i wyskakuje do pani z-a jak miała powstać obwodnica naszego miasta to najpierw ją budowali a później pan wójt podpisywał decyzję o zatwierdzeniu budowy.No przecież tam też chyba było gdzie będzie zlokalizowana,zbudowana,kto,jak i gdzie z czego no chyba też był jakiś regulamin zasady tego wszystkiego? A pani na to, że to co innego i żebym nie mieszał i nie kombinował . Będzie strzelnica bedzie podpisany regulamin. Czyli na pewno wójt mi podpisze? Zobaczymy. Co zobaczymy? Czy wszystko się zgadza. Co się zgadza z czym? Na jakiej podstawie ? Z tym co pan zrobi i napisze. Co? Itd., itd. Chyba padłem,wykończyła mnie a twardy jestem.Jeszcze chwilę pogadaliśmy ale to naprawdę nie było sensu tego przedłużać. Co o tym sądzicie? P O M O C Y !!!! Napiszcie jak było u Was ? Bo różne czytałem wersje jedni zaczynali od regulaminu potem budowa inni mieli już gotową strzelnice i szli tylko z regulaminem inni budowali (choć tu nie powinno być pojęcia budowa bo nie podlegam pod prawo budowlane).Pomóżcie !!!!!!
CZ P09, WinSXP,CZ455,AKM,Shadow2, S&W22Victory ,FedArm16",Beretta92S,Alfa Proj4"357/38,RKM DP28,PM-63 RAK,TTwz33,UzkonZK15,PPSz,UZI, RIA45ACP, PPS,Glock17, M16A1,Bajkał IŻ, Remington 511, Tanfolgio Giuseppe,Beretta 70,Hammerli TAC R1 22,MP5,
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: Pabcio »

Dałeś się zapędzić w niepotrzebne dyskusje. Ekspert ze mnie żaden, ale jest już podobny temat na forum, a dokładniej przypadek jednego w forumowiczów. Wójt musi zatwierdzić regulamin strzelnicy jeśli jest zgodny ze wzorowym i nic mu do tego, jak wygląda strzelnica itd. Generalnie ciśnij ich tam, a jak nie podziała to postrasz prasą, nagłośnieniem sprawy itd.
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: aquater »

Powiedz ze nie wiesz czy i kiedy "strzelnica" powstanie :)

A tak na poważnie. To oni misza Ci udowodnić ze nie spełniasz wymogów a musza Ci podać podstawę prawna której teoretycznie nie spełniasz

Nie podadzą Ci takowej. Niech się sami męczą i udowadniają swoją racje
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: Stefan12 »

Wycięte z artykułu o strzelnicy w Brzeziu:
NIK nakazała wójtowi wyjaśnienie sposobu postępowania w tej sprawie. I faktycznie - w urzędzie wznowiono postępowanie w związku ze strzelnicą - właściciel miał przedłożyć takie dokumenty jak decyzja o warunkach zabudowy, pozwolenie na budowę albo zgłoszenie zamiaru wykonania określonych prac ziemnych, decyzję o sposobie zmiany użytkowania gruntu oraz decyzję o pozwoleniu na użytkowanie
Śmiem twierdzić, że zatwierdzenie regulaminu to ostatni etap związany z organizacją strzelnicy.

@hanusi1, nawet jeśli jakimś cudownym trafem okaże się, że twój własny teren był tak ukształtowany, że miałeś naturalne wały i nie musiałeś nawet ani razu wbić łopatę w ziemię, to nie sądzę, że w miejscowym planie zagospodarowania ten teren miał przeznaczenie pod strzelnice, lub w wypadku braku planu, twój teren miał już wydaną przez gminę decyzję o warunkach zagospodarowania w postaci strzelnicy.
zbrojownia.org
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: mkw »

Może postaw wiatę na zgłoszenie. Będziesz miał osłonę przed deszczem na stanowisku no i będzie upragniony obiekt budowlany ;laughing:
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
hanusi1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 13 listopada 2016, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buduję Strzelnicę

Post autor: hanusi1 »

I być tu chłopie zdrowy.Na dwoje baba wrożyła i jedni koledzy mają rację i drudzy.Czyli Ci którzy uważają iż w gminie mogą mnie pocałować w du** i muszą podpisać i Ci którzy uważają iż ja muszę całować gminę w du** żeby mi podpisali. U nich (w gminie) jest twarde twierdzenie iż nie podpiszą regulaminu :568: czegoś czego niema i kropka. Chyba że jest ktoś komu się udało z regulaminem w pierwszej kolejności to dajcie namiary
na tą gminę to bym pogadał,dowiedział się co i jak przekonać swoich. Już różne argumenty przedstawiłem i nic :583: dlatego postanowiłem działać czyli tworzyć strzelnicę - nie budować (nie podlegam pod prawo budowlane).A co dalej ? Zobaczymy,będę informował.Na razie działam najwyżej co stracę to tylko mój czas i trochę zdrowia (od strony psychicznej bo fizycznie jestem nie do zajebania w dążeniu do celu).A więc łopata w łapy i dajemy czadu a co w czasie wojny nie takie wały i okopy usypali. Może znajdę jakiegoś chętnego z koparko ładowarką albo sam coś zakupie .Nie odpuszczę. Teraz dam radę utworzyć,wykopać czy usypać strzelnicę a za 20 lat nie będę miał sił by dojeżdżać na strzelnicę 50km i wtedy wyjdę za dom i ognia. :502: Mam poczucie humoru, nie :-D ale marzenia same się nie spełniają trzeba działać. A w Druzbicach no nie jest za wesoło ale gościu też się nie poddaje i dalej buduje jakieś wiaty,wiatki,stoliki,ławki itd i non stop jakieś zawody organizuje jakieś zombi schoting coś tam coś tam i strzelają na okrągło.A co? Póki może to daje. Ja też dopóki definitywnie mi nie powiedzą N I E to działam. Pozdrowionka dla Wszystkich :516:
CZ P09, WinSXP,CZ455,AKM,Shadow2, S&W22Victory ,FedArm16",Beretta92S,Alfa Proj4"357/38,RKM DP28,PM-63 RAK,TTwz33,UzkonZK15,PPSz,UZI, RIA45ACP, PPS,Glock17, M16A1,Bajkał IŻ, Remington 511, Tanfolgio Giuseppe,Beretta 70,Hammerli TAC R1 22,MP5,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”