WPA Katowice

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Rimski »

Ciekawe jak mają się te elaboraty uzasadniające do "firmowych" wniosków np. WPA w Krakowie, gdzie na uzasadnienie zostalo porzeznaczone trzy linijki :-)

Czy pisemne powiadomienie o terminie egzaminu oznacza, że we wniosku jest wszystko bez zastrzeżeń?
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: karolmail »

Na chłopski rozum tak. Papiery ok to zapraszmy na egzamin...
Awatar użytkownika
bailif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2017, 14:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: bailif »

Jako swiezy posiadacz pozwolenia moge podpisac sie pod, jak to ktos nazwal,"fala entuzjazmu" ;) moim wnioskiem zajmowal sie Pan Pawel, bardzo kontaktowy i konkretny czlowiek, po tym czego sie naczytalem w "internetach" szedlem skladac dokumenty przygotowany na "inne przyjecie", a tu sie zaskoczylem, zadnego olewactwa, zadnej niecheci, tylko na plus.
kryszna_blu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwietnia 2016, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: kryszna_blu »

Witam,
13 czerwca WPA dostało ode mnie papiery, w poniedziałek tj 19 był kontakt o zmianę ilości, co dostali tez w poniedziałek, a dzisiaj dostałem awizo. Wie ktoś o co może chodzić? W WPA mówili że dopiero za tydzień dzielnicowy się skontaktuje a już mam jakiś liścik. :/
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Reyesik »

Może pisemko o wszczęciu postępowania.
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Opus »

Obiecałem sobie, że napiszę kilka słów gdy przejdę "procedurę": sport + sport kolekcja.
Jako, że podlegam pod Katowice miałem pewne obawy co do postępowania.
Po otrzymaniu licencji w ciągu tygodnia zgromadziłem dokumenty i osobiście udałem się do WPA złożyć wniosek o wyżej wymienione kategorie. Przyjął mnie Pan Paweł S. Bardzo dokładnie przejrzał dokumenty. Zasugerował kilka dopisków (korzystnych dla mnie) i dokładnie poinformował o następnych procedurach i przybliżonym czasie postępowania- na koniec pytanie o mandaty i wyroki :wink: . Wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji, "jak w zegarku". Szybka wizyta Pani dzielnicowej- decyzja - szafa itd..

Na dzień dzisiejszy mogę tylko zachęcić do przebrnięcia przez procedurę. Jeśli nie mamy jakichś poważnych uchybień w kartotece lub niezbędnych dokumentach to nie powinno być żadnych problemów. Tyle na dzisiaj- zobaczymy co przyniesie dzień ;laughing:

PS. Niektóre pokoje chyba 7 i 8 są uczulone na nazewnictwo kategorii: dla nas to: cel sportowy i sportowo kolekcjonerski. Dla nich Sportowy znaczy Sportowy, a Kolekcjonerski to Kolekcjonerski. Jakkolwiek jest to mało istotne przy rejestracji to już przy składaniu wniosku o pozwolenie ma to znaczenie.
Nie jest tak źle- jest gorzej ;-)
123456
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 kwietnia 2017, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: 123456 »

W czasie oczekiwania na patent i licencję planowałem zrobić badania do pozwolenie na broń. Badania są ważne 3 miesiące, więc patent i licencja w tym czasie spokojnie dotrą. I teraz pytanie - jak w WPA Katowice zapatrują się na badania wykonane np. 2,5 miesiąca wcześniej? Zgodnie z prawem nie mogą mieć zastrzeżeń. Ale gdzieś już widziałem (tu na forum albo gdzieś indziej), że marudzili. Czy ktoś z Was składał dokumenty do WPA niewiele przed końcem ważności badań?
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2017, 08:44 przez 123456, łącznie zmieniany 1 raz.
Galileo22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 23 lutego 2009, 10:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Galileo22 »

Jakby ktoś był ciekawy to odpisali mi z komendy z jakiej broni przeprowadzają egzaminy na kolekcjonerke:

-Centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm w postaci pistoletów: P 83, Glock 17, Walther P 99, rewolwery marki Astra;
-Bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm, karabinek marki CM 2;
-Gładkolufowej, strzelba marki Mossberg.

I tylko tyle, co ciekawe nie napisali nic o broni długiej centralnego zapłonu.
slawko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2011, 20:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: slawko »

złożyłem (osobiście ) wniosek na 3 dni przed upływem 3 miesięcy od daty badania. Żadnych uwag ani problemów.
kryszna_blu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwietnia 2016, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: kryszna_blu »

Ile WPA (Katowice) ma dni na przesłanie decyzji?
Nie jest tak, że mają 30 dni od daty dostarczenia wniosku?
Jak oni sobie to liczą? Jutro upływa 30 dni a listonosza nie ma. Po drodze była też korekta wniosku i przesłanie decyzji o wszczeciu postepowania.
Dzięki za odpowiedzi
Thorstein
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 11:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Thorstein »

Informacja ze strony śląskiej policji - czas na wydanie pozwolenia "Bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu jednego miesiąca, a w sprawach szczególnie skomplikowanych do dwóch miesięcy od wszczęcia postępowania." Ja też czekam już prawie miesiąc, a między czasie nie dostałem żadnego pisma o wszczęciu postępowania (może dlatego, że wniosek składałem osobiście). Może w moim przypadku o czasie zadecyduje fakt, że ostatni dzielnicowy (u mnie było 2 - dwa różne adresy) był u mnie dopiero w zeszły wtorek.
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2017, 14:30 przez Thorstein, łącznie zmieniany 1 raz.
kryszna_blu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwietnia 2016, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: kryszna_blu »

No to mają czas jeszcze, u mnie dzielnicowy był dwa tyg temu. Napaliłem się, ktoś napisał zę czekał 3 tyg :/
pucha
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2015, 20:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: pucha »

Od daty widniejącej na decyzji upłynie jeszcze ok tygodnia zanim ją dostaniesz. Wysyłają poleconym ale najwyraźniej papiery latają od sterty do sterty przez kilka dni zanim wyjdą.
Warto przy składaniu wniosku o pozwolenie zaznaczyć że decyzję odbierze się osobiście bo w tym samym momencie można zawnioskować o zaświadczenia na zakupy. W przeciwnym razie oprócz wspomnianego tygodnia trzeba jeszcze czekać kolejny zanim zwrotka z poczty dojdzie do WPA bo dopiero wtedy przyjmą wniosek o wydanie zaświadczeń.
To wszystko zakładając że decyzja = wniosek, wtedy decyzja wchodzi w życie natychmiast bez 2 tygodni na uprawomocnienie.
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: Markm »

Po tygodniu (dokładnie) od wysłania wniosku pocztą dostałem informację o wszczęciu postępowania, w tym samym dniu też wizyta dzielnicowego.
Decyzja pozytywna przyszła po 21 dniach od wysłania wniosku- ilość którą wnioskowałem i dostałem "ponad normę" + dopuszczenie i jakoś nie było to szczególnie skomplikowane, bardzo dużo "papierologi" wysłałem, łącznie chyba ponad 100 stron ( w tym potwierdzenia: komunikaty, wystawy, spotkania strzeleckie, etc). Przyczyną skomplikowania i przedłużania waszego postępowania może być ogrom, od grzechów przeszłości (karalności, etc), po teraźniejszość ( podanie złego adresu i wszelkich zabiegów z tym związanych, itp).
Naprawdę bardzo miłą i sympatyczną Panią prowadzącą postępowanie mam :)
pucha pisze: trzeba jeszcze czekać kolejny zanim zwrotka z poczty dojdzie do WPA bo dopiero wtedy przyjmą wniosek o wydanie zaświadczeń.
Nie. Przyjmą podanie lecz jeżeli w ciągu 7 dni nie wejdzie zwrotka dostaniesz negatywną decyzję Ale po dotarciu zwrotki po tych 7dniach i negatywnej decyzji prawdopodobnie automatycznie (trzeba zadzwonić do prowadzącego postępowanie by się doinformować jak on to robi) dostaniesz decyzję pozytywną i możliwość odbioru/wysyłki zaświadczeń.
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2017, 00:33 przez Markm, łącznie zmieniany 2 razy.
kryszna_blu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwietnia 2016, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Katowice

Post autor: kryszna_blu »

Zastanawiam się czy ktoś z was dzwonił do nich zapytać się kiedy można się spodziewać decyzji. Zastanawiam się czy nie dałoby rady się umówić i odebrać decyzje osobiście wraz z zaświadczeniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”