CP zakazane w Eurokołchozie?

Moderator: Moderatorzy CP

jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jk »

Jako że mam rodzinę w Kanadzie, czasami tam bywam. Mój kuzyn jest lekarzem i myśliwym- ma kilkanaście sztuk broni i rozmawiałem z nim na temat prawa jakie tam mają (oczywiście w każdej prowincji prawo jest trochę inne). Generalnie ich przepisy wydają się sensowne- broń krótka, nawet gazowa czy sygnałowa wyglądająca jak palna, wymaga pozwolenia. Broń długą którą ciężko ukryć (obrzyny są nie legalne) kupujesz w sklepie sportowym. Są też inne ograniczenia, ale sensowne- np. AK 47 z którego strzelałem do puszek, miał magazynek zablokowany "gwoździem" tak żeby pomieścił tylko chyba 5 nabojów oraz zablokowany tryb ognia ciągłego. Usunięcie blokady magazynka to wyjęcie "gwoździa", a walenie serią to kwestia wymiany jednego elementu która zajmuje 3 minuty...Takie modyfikacje skutkują jednak tym że jeśli policja cię z taką bronią złapie to konsekwencje są naprawdę poważne- nikt normalny nie potrzebuje kałacha walącego jak wojskowy... Ta "sensowność" wynika z tego że tam kultura posiadania broni nie została wypleniona tak jak w Europie, przez wojnę a u nas szczególnie przez komuchów. Broń służy do polowania, sportu i w ostateczności do obrony.
Pozdrawiam
Jacek
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: MarcinD »

jk pisze:Są też inne ograniczenia, ale sensowne- np. AK 47 z którego strzelałem do puszek, miał magazynek zablokowany "gwoździem" tak żeby pomieścił tylko chyba 5 nabojów oraz zablokowany tryb ognia ciągłego. <cut> nikt normalny nie potrzebuje kałacha walącego jak wojskowy.
No patrz pan, kolega widze psychiatra? Bylem badany, normalny jestem, i potrzebuje takiego kalacha... co teraz? Czemu mam z mojej legalnej broni strzelac z pieconabojowych magazynkow, skoro jeszcze wczoraj moglem z trzydziestonabojowych? Ponadto w sporcie w konkurencjach dynamicznych takie magazynki sa niezbedne. A moze to nie sport? Kolega moze mi wytlumaczy tez, gdzie jeszcze w kolegi pojmowaniu swiata mieszcza sie kolekcjonerzy broni? Rownie dobrze ja moglbym powiedziec, ze nikt normalny nie potrzebuje CP, bo nie i juz... I to tez bylyby brednie.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
salvatorfabris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 07:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: salvatorfabris »

Wszystko się zawsze zaczyna od rozsądnych ograniczeń, które akceptują rozsądni obywatele. Nikt normalny nie potrzebuje broni maszynowej. Potem przyjmuje się że normalni ludzie nie potrzebują do polowania karabinów o wiskowym wyglądzie czy pochdzeniu.
Następnie akceptuje się rozsądne określenie dozwolonej długości lufy, pojemności magazynka, ponieważ obrzynki i magazynki wieloosobowe przydają się tylko bandytom, a nie ucziwym ludziom. Potem przyjmuje się za oczywisty pogląd, że uczciwy człowiek nie będzie nosił pistoletu, bo może zadzwonić na policję albo wynająć sobie ochronę. Skoro tak to pistolety są w zasadzie zbędne. Potem Królewska Policja Konna zabrania importu sportowych karabinów i strzelb, które wyglądem przypominają AK cz AR. Normalny człowiek to akceptuje, bo polowanie z takim dziadostwem jest passe, no i po co straszyć ludzi grożnym wyglądem. Później się zakazuje amunicji zawierającej ołów i tej z hartowanym rdzeniem, to dla bezpieczeństwa przyrody i funkcjonariuszy, normalnym ludziom taka amunicja jest niepotrzebna, zatruwa lasy i niszczy lufy. Potem policja proponuje aby normalni ludzie spotykający się na strzelnicach, ze swoimi kbks-ami i włoskimi bockami, przechowywali je w magazynie klubowym, tam są lepsze zabezpieczenia, po co targać to do domu, dziecko się może postrzelić, licho nie śpi. Normalni ludzie się potem spotykają we własnym gronie, tak jest i przyjemniej i bezpieczniej, po co mają wchodzić na strzelnicę osoby obce i niesprawdzone. A potem ucziwi posiadacze się starzeją, złomujaą lub dekują swoje dwururki i po cichu umierają. A ich dzieci żyją sobie w kolejnej Japonii, Kanadzie Wielkiej Brytanii lub Kalifornii. Wszyscy są zadowoleni z takiego rozsądnego kompromisu. :one:
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jk »

@ Marcin, Pisząc "normalny" miałem na myśli myśliwych, sportowców i innych zwykłych ludzi którzy chcą posiadać broń dla dobrego samopoczucia. "Nienormalni" to wojsko, policja i inne służby siłowe.
Pozdrawiam
Jacek
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jk »

@ Marcin. Chyba doszło do nieporozumienia. To co napisałem dotyczyło pokazania podejścia do posiadania broni w innym kraju. Moja opinia jest taka że uważam takie podejście za sensowne.
Pozdrawiam
Jacek
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: MarcinD »

@jk - przyjmuje wyjasnienie, ale to tez nie zmienia faktu, ze my normalni mozemy chciec wiecej lub inaczej:)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Marek- »

A gdzieś Ty tu normalnych widział :wink:
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jk »

@salvatorfabris. To co napisałeś to prawda. Tak się to odbywa niestety. Uważam że każdy powinien mieć dostęp do broni palnej, pod warunkiem że przestępstwa z jej użyciem będą traktowane identycznie jak przestępstwa z użyciem innej- noża, młotka, butów, samochodu (najbardziej śmiercionośny).
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: Railman »

Nie wiem czy zauważyliście że bijecie pianę :!:
Może jakieś wnioski na przyszłość a nie wylewanie żalów i frustracji i "opowieści partyzanckich z lasu". :wink:
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: kaliber .44 »

Panowie, nie wylewamy żali, nie narzekamy, tylko DZIAŁAMY!!! Z jałowego klepania dywagacji NIC nie wyniknie!!! Należy choćby odwiedzić posłów z każdej opcji w swojej okolicy, naświetlić pokrótce temat dyrektywy i zagrożenia, jakie owa niesie dla praworządnych posiadaczy broni, w tym CP (w dziale o Dyrektywie jest cała potrzebna wiedza do przygotowania się do rozmowy). Kolejną możliwością (obowiązkiem każdego strzelca) jest mailing do WSZYSTKICH posłów, aby poparli projekt UoBiA złożony w Sejmie przez Posła Bartosza Jóźwiaka. Ten projekt jest kompatybilny z założeniami tej durnej dyrektywy i znacznie minimalizuje szkody związane z jej wprowadzeniem. Każdego z Was stać na to, bo to kosztuje tylko trochę chęci, odwagi i kilka chwil spędzonych z posłem czy przed kompem na napisanie maila.
Razem do celu!!!
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jk »

Bijemy. Co do wniosków to co, oczekujesz nawoływania do rewolucji?
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: claas87 »

Ryjek pisze:Zapodałem konkret (art. 17), a nie żaden domysł.
Po drugie fakt, że dziś w UoBiA brak broni palnej we wspomnianych przez Ciebie kategoriach nie oznacza, że w 2018 w kategorii C wybranych rodzajów broni palnej nie będzie... jeżeli tylko Polska zaakceptuje narzucaną nam cytowaną dyrektywę unijną.

Tak przy okazji czy nie widzisz, że KE za wszelką cenę pragnie ograniczać dostęp do broni w EU i stara się narzucać poszczególnym krajom swoją politykę przy użyciu właśnie takich dyrektyw?
Kolego Ryjku, dla mnie ten artykuł nie ma żadnego związku z bronią CP, która nie należy do żadnej kategorii broni, także do kategorii D która w Polsce istnieje tylko hipotetyczne i jej likwidacja fizycznie niczego nie zmienia. Napisałeś jasne stwierdzenie, że broń CP przejdzie do kategorii C, pytam się na jakiej podstawie? Dlaczego akurat do kategorii C, może od razu do kategorii A bo przecież jest wyjątkowo niebezpieczna, zwłaszcza dla użytkownika. Co do Twojego pytania to słyszę i czytam na temat tego co się dzieję ale nie widzę konkretnych działań które powodowały by jakieś realne skutki więc nie do końca rozumiem skąd te wszystkie straszliwe stwierdzenia. Może wstrzymajcie się z tym straszeniem do czasu kiedy będzie KONKRETNIE COŚ WIADOMO, bo jak na razie to nie wiemy nic i równie dobrze nic się może nie zmienić lub bardzo nieznacznie.
casull454
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 08:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: casull454 »

Nie wydaje mi się żeby "naszym" się specjalnie paliło z dopasowywaniem sie do eurokomuszej dyrektywy.
Przecież widać czym sie zajmują i jakie mają obecnie priorytety.
Jeżeli w ogóle ruszą to za tej kadencji, to po najmniejszej lini oporu czyli według mnie wejdzie obecny projekt chwilowo włożony do zamrażarki -bo jest- a inny trzeba byłoby dopiero zrobić.
Zauważyć też trzeba że obecny rząd nastawiony raczej niechętnie do obecnej polityki unijnej albo ich zignoruje albo wprowadzi coś na naszą korzyść żeby " im pokazać ".
Mam wrażenie ze puki co, najbliżej nam do wprowadzenia obecnego projektu na którym raczej nie stracimy.
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: jk »

Moje uwagi dotyczyły ogólnych kwestii dotyczących prawa do posiadania broni. Myślę że wszyscy piszący na tym forum mamy zbieżne poglądy na ten temat. Panowie, wycofuję się z dyskusji bo dotyczy ona szczególnego przypadku...
Pozdrawiam
Jacek
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CP zakazane w Eurokołchozie?

Post autor: kaliber .44 »

jk pisze:Bijemy. Co do wniosków to co, oczekujesz nawoływania do rewolucji?
Tak, bijecie, Railman ma 100% racji. Od bicia piany boli łapa :evil: . Sensowne działanie przynosi oczekiwane efekty, w krótszej/dłuższej perspektywie czasu. Nikt nie oczekuje rewolucji, tylko NIE PRZYNOSZĄCEJ STRAT ewolucji. Zaproponowałem w poprzednim poście co można zrobić i to działa. Każdy z Was niech zwoła 3 - 10 strzelców do takich działań i już się robi 3-10 - krotnie większa machina nacisku. Niech każdy z Waszych Kolegów / Znajomych po lufie znajdzie kolejnych 3 - 10 strzelców, to osiągamy efekt skali. To niby taka moja marketingowa pisanina, ale osiąga skutki.
Razem do celu!!!
Jęczenie i bicie Niemca po kasku nad dyrektywą zostawcie trollom. Bądźcie strzelcami, a nie trollami!!!
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”