Sig Sauer P320

Moderator: Moderatorzy WBP

RKjordi85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 08 sierpnia 2016, 16:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: RKjordi85 »

interesuje mnie kabura udowa do siga FS nawt za oceanem macie jakies namiary albo linka ??
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Bomb_Squad »

Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Kalantris »

Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem, to chciałbym na jedną bardzo ważną rzecz zwrócić uwagę.

Właściwie nie ma żadnej logiki w tym, jak P320 mają fabrycznie montowane przyrządy. W generalnym ujęciu są zgrywane na kropkę (dlatego wiele osób przyzwyczajonych do podpierania celu twierdzi, że strzelają nisko). Za kropką na muszce ma być cel. Nie w tym jednak leży problem. Przed zakupem należy bardzo uważnie sprawdzić numery na przyrządach. Na muszce są wytłoczone od góry, na szczerbince z prawej strony z boku. Trzeba się bardzo uważnie przyjrzeć. Nieważne, w jakim kalibrze kupujecie i czy będzie to compact czy FS, zwróćcie uwagę na szczerbinkę. Absolutnie nie kupujcie egzemplarzy, które mają szczerbinkę numer 6 (#6). Jeśli taki egzemplarz kupicie, to zostajecie z tą szczerbinką do końca życia. Absolutnie nikt nie robi takich światłowodowych czy trytowych, nawet sam Sig Sauer o Trijiconach czy Truglo nawet nie wspominam. P320 FS w kalibrze 9mm powinien mieć po obu stronach #8, w większych kalibrach z przodu #6, z tyłu #8.

Absolutnie nie kupujcie niczego, co ma z tyłu #6.

Jeśli dostaniecie pistolet, który niesie góra/dół, to generalna zasada jest taka: na 25 jardach (23 metry) każdy numer na muszce to 1 cal przesunięcia (numer w górę, przesunięcie w górę, numer w dół, przesunięcie w dół). Każdy numer na szczerbince to 2 cale przesunięcia. Czyli jak kupicie P320 z szóstkami po obu stronach i założycie ósemki, to na 23 metrach będzie Wam niosło o 6 cali (15cm) wyżej niż macie zgrane przyrządy. Dwa cale za dwa numery muszki i cztery cale za dwa numery szczerbinki.

Pozdrawiam,
Aleksander
Jamesty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 23 lipca 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Jamesty »

Ktoś wie gdzie można kupić 320 RX compakt . Ciekawe jaka cena będzie w Polsce
9x19>Cz / Tikka Tac >308w / CZ 457 >22lr
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

Można kupić w stanach. W Polsce na 99% go nie będzie, a przynajmniej w ciągu następnych kilku lat.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Mariusz888 »

Kalantris pisze:chciałbym na jedną bardzo ważną rzecz zwrócić uwagę.
To co piszesz wydaje się faktycznie istotne. Możesz podać źródło tych informacji? Czy sprawdzałeś jak się to mówi "organoleptycznie" ;)
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

Mariusz888 pisze:
Kalantris pisze:chciałbym na jedną bardzo ważną rzecz zwrócić uwagę.
To co piszesz wydaje się faktycznie istotne. Możesz podać źródło tych informacji? Czy sprawdzałeś jak się to mówi "organoleptycznie" ;)
Pisałem już chyba wcześniej o przyrządach w Sigach P320 - jest to sprawdzone organoleptycznie na kilku egzemplarzach. P320 od Szustera mają albo przyrządy pod punkt, albo #6/#6.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 13:10 przez Ghostdog, łącznie zmieniany 1 raz.
I love my SIGs.
Markus75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 27 września 2016, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Markus75 »

Kalantris pisze:Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem, to chciałbym na jedną bardzo ważną rzecz zwrócić uwagę.

Właściwie nie ma żadnej logiki w tym, jak P320 mają fabrycznie montowane przyrządy. W generalnym ujęciu są zgrywane na kropkę (dlatego wiele osób przyzwyczajonych do podpierania celu twierdzi, że strzelają nisko). Za kropką na muszce ma być cel. Nie w tym jednak leży problem. Przed zakupem należy bardzo uważnie sprawdzić numery na przyrządach. Na muszce są wytłoczone od góry, na szczerbince z prawej strony z boku. Trzeba się bardzo uważnie przyjrzeć. Nieważne, w jakim kalibrze kupujecie i czy będzie to compact czy FS, zwróćcie uwagę na szczerbinkę. Absolutnie nie kupujcie egzemplarzy, które mają szczerbinkę numer 6 (#6). Jeśli taki egzemplarz kupicie, to zostajecie z tą szczerbinką do końca życia. Absolutnie nikt nie robi takich światłowodowych czy trytowych, nawet sam Sig Sauer o Trijiconach czy Truglo nawet nie wspominam. P320 FS w kalibrze 9mm powinien mieć po obu stronach #8, w większych kalibrach z przodu #6, z tyłu #8.

Absolutnie nie kupujcie niczego, co ma z tyłu #6.

Jeśli dostaniecie pistolet, który niesie góra/dół, to generalna zasada jest taka: na 25 jardach (23 metry) każdy numer na muszce to 1 cal przesunięcia (numer w górę, przesunięcie w górę, numer w dół, przesunięcie w dół). Każdy numer na szczerbince to 2 cale przesunięcia. Czyli jak kupicie P320 z szóstkami po obu stronach i założycie ósemki, to na 23 metrach będzie Wam niosło o 6 cali (15cm) wyżej niż macie zgrane przyrządy. Dwa cale za dwa numery muszki i cztery cale za dwa numery szczerbinki.

Pozdrawiam,
Aleksander

bardzo ważne informacje przekazujesz, właśnie mam jutro jechać po siga, ale żebym czegoś źle nie zrozumiał - jeśli chcę kupć siga który strzela pod punkt na 25m (dokładnie chodzi mi o to żeby strzelał tak jak boczniaki czyli mierzę pod czarne pole na tarczy i strzelam w dziesiątki) to powinienem kupić z jakimi oznaczeniami???
z góry dziekuje za odpowiedź
CZ SHADOW2, Beryl 223, Beryl 22lr, Tikka 223, AKM, Walther GSP EXPERT 22lr, WALTHER GSP EXPERT 32SW i parę innych :-)
tk76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 19:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: tk76 »

Witam. Oddane około 50 strzałów. Czy u was zamek wygląda podobnie?
Obrazek
Braterstwo.eu
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

Chodzi Ci o te złote ślady? Nie do końca. Ale też mam mniej więcej w tym miejscu ślady mosiądzu z łusek ( tyle, że u mnie przebieg to tysiące i jest to trochę mniej wyróżniające się ).
I love my SIGs.
tk76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 19:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: tk76 »

Dzięki, to tylko mosiądz , wyczyściłem. Myślałem,że oksyda zdarta.
Braterstwo.eu
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Wielki_Wezyr »

Koledzy z Warszawy,

Czy w najbliższy weekend ktoś zechciałby udostępnić na strzelnicy w Warszawie (najchętniej w nd, co do miejsca dostosuje się) Sig Sauer'a P320 Compact?
Do 10-06 powinienem mieć pozwolenie (jak Policja da:) i chcę porównać z Glock'iem 19.

Żeby nie zaśmiecać tematu, proszę o info na prive, z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, 02:04 przez Wielki_Wezyr, łącznie zmieniany 2 razy.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Mili »

Witam.
Czy macie problemy z ekstrakcją łuski?
Jeżeli tak to po jakim przebiegu oraz czy wystarczyła wymiana na nowy czy podpiłowanie pazura .
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: Ghostdog »

U mnie były takie problemy po zakupie, ale sporadyczne. Broń czasem nie wyciągała do końca łuski przy większym przebiegu w ciągu. Ostygnięcie, a szczególnie przeczyszczenie coś tam pomagało. Pomagało też zmienienie amunicji - z 8g na 7.5g jeżeli dobrze pamiętam. Okazało się, że mam ekstraktor z jakiejś wczesnej serii, dostałem nowy, prosto z torebki i w tym momencie pojawia się ten problem tylko jeżeli źle złapię broń i nie zablokuję nadgarstka ( limp wristing ).
I love my SIGs.
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P320

Post autor: TomaszMk »

U mnie czasem na początku pojawiała się fajka, czyli łuska zablokowana w oknie wyrzutowym pionowo w górę.

Pomogło wyczyszczenie broni z oryginalnych "smarowideł", nasmarowanie smarem i olejem, oraz przestrzelenie 200-300 sztuk.
Dopóki nie usunąłem fabrycznego smaru fajki pojawiały się praktycznie na każdym magazynku. Po czyszczeniu do około 200 sztuk zdażyło się może z 5 takich zacinek.

Teraz nawet po większym strzelaniu (200-500szt) i leżakowaniu bez czyszczenia nie mam tego problemu.
Bron to 320 full size z nowym szkieletem - bron z listopada 2016.
Nalatane ma z 3k amunicji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”