Kupiłem dzisiaj HW 30S

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: PiterM »

A'propos spustu to w jednej z moich HW30s mam cofnięty spust Rowan'a i jest genialny!

Taki (brass set back): http://www.rowanengineering.com/products8.htm#hwsetback
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: PiterM »

To jeszcze dwie moje aktualne "trzydziestki" dołożę i taki jest mój stan HW30 na dzisiaj. Ale brakuje jednej z otwartymi przyrządami, wiec nie wykluczam małej roszady.

HW30s + Weaver RV7 (łoże custom, tuning i tłumik Hogan, customowy cofnięty spust)

Obrazek


HW30 m/II + Vortex 2-7x32 (łoże oryginalne ale obdarte z lakieru i olejowane, tuning i tłumik Hogan)

Obrazek
a w kieszeni - Sebenza
kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: kuzik71 »

Czy ten tłumik robi robotę czy to raczej ładna ozdoba?
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: PiterM »

kuzik71 pisze:Czy ten tłumik robi robotę czy to raczej ładna ozdoba?
BARDZO robi, szczególnie jak system po Hoganie też jest cichy i nie brzęczy.
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: hogan »

Miło widzieć i słyszeć.
Piotrze, foteczki jak i dopieszczone drewienka baja :piwo:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 00:36 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
benio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 470
Rejestracja: 19 czerwca 2006, 21:29
Tematy: 35
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: benio »

Piter-możesz w paru słowach wyjaśnić na czym polega "miodność" cofniętego spustu?
Przyznam,że nie bardzo łapię :-?
HW 30+Weaver RV 7 2,5-7X28 Dual
HW50+Hawke Vantage3-9x40 AO MD
Beeman P17
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: PiterM »

benio pisze:Piter-możesz w paru słowach wyjaśnić na czym polega "miodność" cofniętego spustu?
Przyznam,że nie bardzo łapię :-?
Na tym, że przy MOJEJ dłoni / chwycie / sylwetce po prostu lepiej mi się strzela. Tylko tyle. Dla ciebie może to być sytuacja zupełnie odwrotna i np. lepiej będzie ci się strzelało ze standardowego spustu albo nawet z prostego/płaskiego języka spustowego. Sprawa to w 100% indywidualna.
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
benio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 470
Rejestracja: 19 czerwca 2006, 21:29
Tematy: 35
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: benio »

Dziękuję za wyjaśnienie.
Sądzę ,ze mamy podobny problem-mała dłoń ,krótkie palce-też by mi się taki spust przdał :-D
Aaa.. moja HW30 tez nie brzydka ;laughing: ,tylko z zamieszczaniem zdjęć ,mam "ciutkę" kłopot :-?
Pozdrawiam.
HW 30+Weaver RV 7 2,5-7X28 Dual
HW50+Hawke Vantage3-9x40 AO MD
Beeman P17
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

Cin91 pisze:... moja ex-kruszynka,... ma język custom od Merkurego. Język ten różni się od oryginalnego faktem, że posiada dodatkowe 2 robaczki do regulacji spustu. Pierwszy robaczek - pierwsza droga. Robaczek nr 2 - bliżej strzelca - druga droga. Ten pierwszy - dalej strzelca - odkręć o 1/2 obrotu i spróbuj, powinien pojawić się luz, potem opór drugiej drogi i strzał.
Jeśli o spuście mowa - zrobiłem jak radzi kolega Cin91, tyle, że na odwrót - wkręciłem o 1/2 obrotu pierwszego "robaczka" i strzał mam niemal natychmiast na początku drugiej drogi. Świetne rozwiązanie - nie trzeba zdejmować osady by zweryfikować regulację spustu. Kolego Cin91 - dzięki za cenną podpowiedź.

Tak ogolnie to nie bardzo rozumiem - kupić taką HW30, doprowadzić do perfekcyjnego stanu a potem sprzedawać - gdzie tu sens? Ja się cieszę bo mam na gotowo extra sprzęt ale po co dopieszczać karabinek by po pół roku sprzedawać? Rozumiem to w przypadku sprzętów "problematycznych" które nie każdemu leżą, ale takie HW30 to jest sprężyna jaką każdy powinien w arsenale mieć niezależnie od ilości posiadanych innych karabinków.
Czy ktoś może mi tak z grubsza wytłumaczyć motywy takiego działania?
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2017, 13:44 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: jurek40b »

Kolego JS, powody są bardzo proste. Potrzebna jest szybko kasa, nie wyszła jakaś praca, to szybko się sprzedaje swoje hobby. To tylko rzeczy. Może jak ktoś pracuje na etacie i ma każdego 10, pensję . To jest inaczej. A dodatkowo, życie mnie nauczyło, ze zawsze można kupić wymarzony sprzęt. Żeby nie stracić, najlepiej kupować używany.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

Oczywiście - takie powody rozumiem. No ale powiedz sam - to nie może być tylko to skoro zaraz potem kupuje się coś innego i dokłada kolejną kasę.
Przecież jak wiadomo, że za miesiąc kasa przyjdzie (a przychodzi jak wynika z powyższego zdania) - to zawsze można kasę pożyczyć.
Tak dla przykladu to jestem ciekaw kiedy zatęsknisz za HW30 i ponownie ją zakupisz (swojej/Twojej nie odsprzedam :) ).
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: jurek40b »

Czasami nie można czekać. To nie jest tak,że kasy na chleb nie ma. Chodzi o to,że ilość kasy musi się w "szufladzie" zgadzać :) Nigdy nie pożyczam pieniędzy. Banków nie lubię, a od znajomych , nie tym bardziej.A co do nowej wiatrówki, kupiłem ją za 350zł :). A ty sam dałeś dużo więcej. A jeszcze posprzedawałem jakieś lunety montaże i inne szpeje, których nie używałem. Ale zostawiłem sobie montaż jeden , porządny. Co do hw30, to kupię, ale nie tak wypasioną, no może jak się trafi za rozsądne pieniądze :) Z prostego powodu, muszę naciągać młodszym synom, a naciąganie hatsana 95, im i sobie to za duża siłownia . A kiedy kupię, nie wiem. Teraz są inne priorytety. A hatsan jest dziwnie celny, starszy syn, może pomagać przy naciąganiu :)
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2017, 00:12 przez jurek40b, łącznie zmieniany 1 raz.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

Jak dla mnie taka HW30 jak mi sprzedałeś to jest ideał sprężyny do rekreacji i do tarcz do 20metrów. Leciutkie, naciąga się jak procę a jak wygodnie dzięki tłumikowi, zero odrzutu, cichutkie, na dobrym śrucie supercelne a do tego przepięknie wygląda. Powiedziałem żonie, że gdyby mi (w co na razie nie wierzę) przyszło do glowy tą HW30 sprzedawać to ma mnie dobrze walnąć w głowę czymś średnio twardym dla opamiętania.

Tyle, że całkiem poważnie uważam, że S631 z uciętą w połowie lufą (pół kilo mniej) i nowym typem uszczelki jest niemal równie dobra jak takie HW30 custom. Może nie tak piękna i zgrabna ale cena mniej niż połowę HW30 custom a strzelać po drobnych modyfikacjach strzela bardzo podobnie (i celność i kultura strzału). Celowo piszę S631 nie S630, bo S631 i S634 mają fabrycznie dużo lepsze osady niż standardowe Hw30, HW50 itd.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: jurek40b »

Osada fabryczna hw30,nie jest wzorem ergonomii. Ale customowa robi zabójczy ruch w portfelu. Moja poprzednia osada custom była lepsza.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 34
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: PiterM »

Lekkie zmiany... tak jak pisałem jedną chciałem przerobić na otwarte przyrządy i oto jest. Poszła w oryginalne łoże (trochę poprawione, przeolejowane itp). Oba customowe mają zbyt wysokie baki do otwartych. Padło na wersję z cofniętym spustem - najlepiej się w niej układa ręka na oryginalnym łożu. Bardzo fajnie się strzela. Zrobiona głównie z myślą o dzieciakach, trzeba umieć przecież strzelać z otwartych. Fotka niestety robiona kalkulatorem....

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2017, 13:03 przez PiterM, łącznie zmieniany 2 razy.
a w kieszeni - Sebenza
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”