WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Oks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 12 sierpnia 2014, 23:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Blokada Giełdy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Oks »

Dziś przy składaniu wniosku osobiście pani w okienku twierdziła, że wydają z podziałem i przy poszczególnych typach należy wypisać ilość wnioskowanej broni.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: krajes86 »

Czy komunikaty klasyfikacyjne z zawodów na potrzeby postępowania o wydanie pozwolenia można dosłać do WPA mailem? Mam trochę nowych startów.
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: browar25 »

carambas pisze:
MarcinD pisze: 3 CZ plus 1 ktory ci sie nalezy jak psu micha ze wzgledu na patent
Nie ma "należy się". Oni wydają na 4 sztuki podstawowe, bo nie mogą dać mniej. Ale np w moim przypadku wydawali sztukę za 2 starty w innej konkurencji. Czyli bez startów dostawałeś 1 cz, jeśli miałeś 2 starty, to dostawałeś łącznie też tylko 1 cz, dopiero jak pokazałeś 4 starty w dwóch konkurencjach, to 2 sztuki. Nie było nic "gwarantowanego" :)

WPA to nie jest supermarket, gdzie są promocje i punkty i gwarantowana oferta. Ścinają do dołu ile mogą.
Zdaję się, że w Warszawie wcześniej działało to na zasadzie 3-4(czarny proch) + dodatkowa sztuka za każdą nową konkurencję. Jeśli teraz chcą dwa starty w ramach konkurencji, to widać wymagania wzrosły.

Przeglądałem wzory wniosków z tego wątku, ale żaden nie zawiera wszystkiego co niezbędne. Albo brakuje 4-tej sztuki na czarny proch, albo nie ma dopuszczenia. Czy ma ktoś linka do jakiegoś kompletnego wzoru?

Edit: znalazłem ten wzór: https://braterstwo.eu/wp-content/upload ... olenie.pdf Wydaje mi się, że jest najbardziej "koszerny" :wink: i zawiera wszystko co niezbędne. Może ktoś to potwierdzić?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 08:50 przez browar25, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 40
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

Witam wszystkich, na forum zaglądam juz od jakiegoś czasu ale dziś chcę oficjalnie się przywitać.

Po zdobyciu wymaganych dokumentów chciałem złożyć wniosek, w WPA byłem wcześniej aby sprawdzić czy wszystko z dokumentami jest ok. Wczoraj z kompletem dokumentów udałem się do okienka, i spotkanie z bardzo pomocną ale niekompetentną osobą. Człowiek nie bardzo wiedział co ze mną zrobić, był zdziwiony, że nie mam startów, chciał ode mnie statut klubu. Nie mieszkam w Warszawie, ale na szczęście w miarę często jestem w okolicy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wielki_Wezyr »

PaRa09 pisze: był zdziwiony, że nie mam startów


W czasach gdy jest taki jak obecnie dostęp do informacji i wszyscy stawiają się z kompletem dokumentów w tym startami, które zbierają czasem miesiącami, też byłbym zdziwiony, że nie przyniosłeś startów, chyba, że wnioskujesz o pozwolenie na 1 szt. broni bocznego zapłonu, 1 szt. broni centralnego zapłonu i 1 szt.broni gładkolufowej ewentualnie jeszcze 1 szt. broni czarnoprochowej.
PaRa09 pisze: chciał ode mnie statut klubu.


Mógł raczej chcieć statut stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim , WPA nie wymaga statutu klubu.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

Wielki_Wezyr pisze:
PaRa09 pisze: był zdziwiony, że nie mam startów


W czasach gdy jest taki jak obecnie dostęp do informacji i wszyscy stawiają się z kompletem dokumentów w tym startami, które zbierają czasem miesiącami, też byłbym zdziwiony, że nie przyniosłeś startów, chyba, że wnioskujesz o pozwolenie na 1 szt. broni bocznego zapłonu, 1 szt. broni centralnego zapłonu i 1 szt.broni gładkolufowej ewentualnie jeszcze 1 szt. broni czarnoprochowej.
PaRa09 pisze: chciał ode mnie statut klubu.


Mógł raczej chcieć statut stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim , WPA nie wymaga statutu klubu.
Było dokładnie tak jak napisałeś, wnioskowałem " o pozwolenie na 1 szt. broni bocznego zapłonu, 1 szt. broni centralnego zapłonu i 1 szt.broni gładkolufowej "

Masz rację, chodziło o statut, szkoda tylko, że nie otrzymałem tej informacji podczas 1 wizyty, i nie ma o tym słowa na stronie. Bez problemu wydrukowałbym ten statut.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Wielki_Wezyr »

W takim razie nie są Ci potrzebne starty a statut możesz dosłać pocztą.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: carambas »

PaRa09 pisze:udałem się do okienka
Nie chodź do WPA. Stracisz czas, na 90% pokierują Cię źle lub wmówią nieprawdę.

Złożyłeś podanie na dwa pozwolenia i dopuszczneie jednocześnie? Złożyłeś wnioski na pełen przysługujący Ci zakres broni, razem z czarnoprochową? Dlaczego nie?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Przygotowuje właśnie pismo i mam takie pytanie. Składając papiery będę miał już ponad 20 startów w 11 różnych konkurencjach, ale nie chcąc przesadzać mam zamiar złożyć o 10 + 10 sztuk. Wszystko w sportowym jest już praktycznie rozplanowane, ale nie chciałbym rezygnować z czarnego prochu. Czy mogę pisać podanie o 0 sztuk CP? ;) Tak żeby mieć ją w decyzji, ale nie zajmować miejsca centralnego zapłonu.
sirtopp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 15:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: sirtopp »

Pisz o 1 szt. CP. Czarny proch Ci się należy nawet bez startów, bo jest bronią sportową i na taką masz (jak zakładam) zwolnienie z egzaminu z racji posiadania patentu i licencji. Zmniejszyć do 0 nie mogą (jedyna sytuacja, gdy nie mogą zmniejszyć liczby sztuk).
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

carambas pisze:
PaRa09 pisze:udałem się do okienka
Nie chodź do WPA. Stracisz czas, na 90% pokierują Cię źle lub wmówią nieprawdę.

Złożyłeś podanie na dwa pozwolenia i dopuszczneie jednocześnie? Złożyłeś wnioski na pełen przysługujący Ci zakres broni, razem z czarnoprochową? Dlaczego nie?
Nie bardzo wiem jaka jest różnica pomiędzy pozwoleniem a dopuszczeniem, złożyłem wniosek " podanie o wydanie pozwolenia na broń ". Broń czarnoprochową darowałem, nie interesuje mnie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PaRa09 »

carambas pisze:
PaRa09 pisze:udałem się do okienka
Nie chodź do WPA. Stracisz czas, na 90% pokierują Cię źle lub wmówią nieprawdę.

Złożyłeś podanie na dwa pozwolenia i dopuszczneie jednocześnie? Złożyłeś wnioski na pełen przysługujący Ci zakres broni, razem z czarnoprochową? Dlaczego nie?
Nie bardzo wiem jaka jest różnica pomiędzy pozwoleniem a dopuszczeniem, złożyłem wniosek " podanie o wydanie pozwolenia na broń ". Broń czarnoprochową darowałem, nie interesuje mnie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Riviero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 04 marca 2017, 18:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Riviero »

Czyli nie złożyłeś na dopuszczenie. Nie, to nie. :583:
PaRa09 pisze: Nie bardzo wiem jaka jest różnica pomiędzy pozwoleniem a dopuszczeniem.
Googla zamkli? https://braterstwo.eu/faq/#Co_to_jest_dopuszczenie (jest tam też link do forum-bron z wątkiem ze szczegółami).
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: carambas »

PaRa09 pisze: złożyłem wniosek " podanie o wydanie pozwolenia na broń ".
O wydanie pozwolenia na broń... i co dalej? Jaką? Do jakiego celu? Dlaczego nie składasz wniosków zgodnie z ustaloną procedurą? Nic dziwnego, że masz problemy w WPA i natykasz się na głupie pytania urzędników. Skoro nie chcesz korzystać z ogólnodostępnych, darmowych informacji to mógłbyś też nie wymagać indywidualnej pomocy od forumowiczów.

Ty spotkałeś w WPA niekompetentną osobę, czy raczej spotkały się w WPA dwie niekompetentne osoby?

https://braterstwo.eu/faq

PS. Może wymagałem za dużo. Odświeżyłem wzory wniosków (przykład w PDF) na naszej podstronie ze wzorami. Teraz trzeba tylko wpisać dane osobowe i numery papierów.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 15:46 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
tomaszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 04 lipca 2013, 15:19
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: tomaszko »

carambas pisze:Ale np w moim przypadku wydawali sztukę za 2 starty w innej konkurencji.
Kolega pisał o przygodach w Warszawie czy Wrocławiu?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”