Radom-Sport kal. 223 Rem

Moderator: Moderatorzy WBP

past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: past »

Czy ktoś wie moze gdzie dokupię do Beryla kolimator CK-6
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: LARPAK »

Pytaj u źródła:
http://www.pcosa.com.pl/

Ale raczej marne szanse jak znam życie.
Lub cena zabije ;)
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: past »

dzięki znajomy z usa uparł się na tego typu cuda i nie da się przekonać że robią lepsze
didaho
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: didaho »

Zakupiłem Radom Sport .223 Rem.
W Colt Krotoszyn za 4350zł, do tego na początek 200 sztuk amunicji GGG.
Od znajomego kupiłem lunetę celowniczą Vortex Crossfire II 1x24.
Broń zarejestrowałem, odebrałem czerwoną książeczkę także w weekend planuje wybrać się na strzelnicę. Będę nim strzelał głównie na 50/100m tarczowo, czysto rekreacyjnie. Raz na jakiś czas będę mógł wybrać się na tor 300m to i na takim dystansie chciałbym go potestować.
Jest to moja pierwsza broń palna także miałbym kilka pytań:
1) Czy po wyjęciu broni z pudełka jest ona gotowa do strzelania czy trzeba wykonać jakieś czynności?
2) Jak wyregulować lunetę? Czy ten laser wsadzany w lufę jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej mechanicznie?
Pozdrawiam
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Ghostdog »

didaho pisze:1) Czy po wyjęciu broni z pudełka jest ona gotowa do strzelania czy trzeba wykonać jakieś czynności?
Było nawet ostatnio - poszukaj na forum. Wiele zależy od tego w jakim stanie jest broń. Każdą na pewno powinno się opić ;)
didaho pisze:2) Jak wyregulować lunetę? Czy ten laser wsadzany w lufę jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej mechanicznie?
Pozdrawiam
Nie wiem jak laser miałby działać - pocisk na dystansie 100-300m nie porusza się po linii prostej ( ani nawet zbliżonej do niej ) tylko po jakiejś krzywej. Idziesz na strzelnicę i zerujesz lunetę - poszukaj na forum, było wielokrotnie omawiane.
I love my SIGs.
didaho
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: didaho »

Chodziło mi o taki laser:
Obrazek
Ghostdog pisze:Każdą na pewno powinno się opić
To już zostało wykonane :)
Wiele zależy od tego w jakim stanie jest broń
No fabrycznie nowa pachnie olejem, skrzydełko bezpeicznika chodzi tak ciężko, że trzeba je prawie przesuwać młotkiem :)
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Ghostdog »

Nie wiem w jakim stanie jest Radom-Sport prosto z fabryki. Niektórą broń ( np. Sig Sauery w stanach, Norinco ) trzeba wyczyścić ze sporej ilości zabezpieczającego smaru w środku - jest go tyle, że broń potrafi nie działać poprawnie. U nas zazwyczaj ten problem nie powinien występować, ponieważ broń musi zostać przestrzelona na łuski, więc sprzedawca ją później "oporządza".
Tutaj potrzeba "eksperta" od Radomia ;)
Bezpiecznik pewnie się wyrobi w czasie.
I love my SIGs.
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 7
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: salve76 »

didahodidaho Jeśli chcesz kupić laser robiony w Chinach (np. z aliex..., czy też odsprzedawane później na optykamyśliwska) to odpuść sobie.
Na 3 lasery które miałem okazje sprawdzać to nie są "wycentrowane" więc przyrządów celowniczych lepiej wg. nich nie ustawiać.
Owszem do trenowania "zciągania" spustu się nadają ale do niczego innego (poza tym że kotom można zapewnić zabawę).
Są stare dobre metody przestrzeliwania broni, i tą Ci polecam.
Pozdrawiam
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: LARPAK »

didaho pisze:No fabrycznie nowa pachnie olejem, skrzydełko bezpeicznika chodzi tak ciężko, że trzeba je prawie przesuwać młotkiem :)
Ghostdog pisze:Nie wiem w jakim stanie jest Radom-Sport prosto z fabryki.
Zalany Antykolem-N lub czymś podobnym np. Avikor-N.
Teoretycznie przystrzelany na 100 m z nastawy 4 w środek podstawy celu, ale z doświadczenia wiem, że tylko teoretycznie.
Ghostdog pisze:Niektórą broń ( np. Sig Sauery w stanach, Norinco ) trzeba wyczyścić ze sporej ilości zabezpieczającego smaru w środku - jest go tyle, że broń potrafi nie działać poprawnie. U nas zazwyczaj ten problem nie powinien występować, ponieważ broń musi zostać przestrzelona na łuski, więc sprzedawca ją później "oporządza".
Taa, już widzę jak u nas sprzedawca czyści porządnie broń, aby potem oddać z niej 3 strzały i później super ją konserwuje - niestety miałem nieprzyjemność pobrudzić się w sklepie zupełnie nową bronią, co najwyżej była czymś spryskana - także różnie bywa.

Radom jednakże załącza łuski do karabinków w odpowiedniej kopercie z numerem broni.
Nawet do MON'u zaczęli tak dostarczać.
Ghostdog pisze:Tutaj potrzeba "eksperta" od Radomia ;)
Bezpiecznik pewnie się wyrobi w czasie.
Nie wiem kogo masz na myśli, ale dla autora pytania odpowiedź:

Obrazek


EDYTA:
zacytuję sam siebie z wątku o AK:
LARPAK pisze:Patentów jest kilka:
- stary wojskowy (głównie żołnierzy ZSW) - włożenie bagnetu/noża od niezbędnika pod bezpiecznik i odginanie,
- wojskowy dla wtajemniczonych - zdjęcie pokrywy komory zamkowej, przesunięcie dźwigni do góry tak jak do jej demontażu i odgięcie w kierunku od komory,
- internetowy (youtube) - zdemontowanie/przesunięcie jak wyżej i przy pomocy multiszlifierki typu dremel lekkie spiłowanie wypustu na wewnętrznej stronie bezpiecznika,
- użytkownika - używać aż sam się wyrobi.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 17:54 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
didaho
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, 21:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: didaho »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Z bezpiecznikiem w takim razie wszystko wiadomo - nie będę nic kombinował, sam się wyrobi.
Co do strzelania po wyjęcia z pudełka. Przeczytałem inne wątki na forum i wychodzi na to, że wypada wyczyścić lufę i strzelać?
Mam jeszcze pytanie co do lunety: Vortex Crossfire II 1x24. Nada się jako zamiennik kolimatora? Jeśli to nie problem czy poleciłby ktoś do niej jakiś montaż?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 20:40 przez didaho, łącznie zmieniany 1 raz.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Dino1984 »

To ja się dołączę do tego wątku - nabyłem, z drugiej ręki, rocznik 2009. Póki co jestem bardzo zadowolony - karabinek mega przyjemny. Aktualnie próbuję postrzelać z optyką na 100 m i tu pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników - jakie skupienia udaje się Wam osiągnąć i jaką amunicją?
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2017, 10:55 przez Dino1984, łącznie zmieniany 1 raz.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Awatar użytkownika
REMOV
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1533
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk/Małopolska
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: REMOV »

Dino1984 pisze:To ja się dołączę do tego wątku - nabyłem, z drugiej ręki, rocznik 2009. Póki co jestem bardzo zadowolony - karabinek mega przyjemny. Aktualnie próbuję postrzelać z optyką na 100 m i tu pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników - jakie skupienia udaje się Wam osiągnąć i jaką amunicją?
Mniej więcej 100/100. Dałem kiedyś postrzelać z pierwszego Radom Sport z pełnowymiarową 457 mm lufą koledze startującemu w zawodach dalekodystansowych i był zachwycony celnością, jak też wybił na 100 m w tarczy dziurki jedna obok drugiej przy zwykłej amunicji wojskowej Mesko z 4-g pociskiem. Beryl ma doskonałą, jak na karabinek 5,56 mm lufę, znacznie lepszą od zdecydowanej większości klonów AR-15 dostępnych w Polsce. Plus masz w niej dosyć uniwersalny skok bruzd, dający dobre wyniki z amunicją z lżejszymi i cięższymi pociskami. Pomijam resztę cech konstrukcji, bo mimo wszystko charakterystyka podstawowego mechanizmu spustowego wydaje mi się gorsza, niż w 30-letnim AKM, natomiast w ogniu pojedynczym z postawy leżąc lub siedząc, w zasadzie możesz osiągać wynik zbliżony idealny na dystansie 100-300 m.
PAWCIO69
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 16 marca 2017, 11:25
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: PAWCIO69 »

jestem po lekturze 50 stron wątka o karabinku Radom Sport ;laughing: ;laughing: uff
Niedługo będę na etapie zakupu kilku szt broni, papiery leżą w WPA , przez ostatnie pół roku moje chcę.. ewoluowało od Beryla do AR15 i teraz powrót do korzeni..
Ktos co chwila w tym wątku pyta czemu Beryl jak można mieć ARa , są całe litanie za i przeciw ;laughing:
Ja mam na to krótką odpowiedz, :idea: wolę mieć jednego z najporządniejszych kałachów na kuli ziemskiej(opinia z forum USA) może nie nr 1, ale na pewno na pudle, niż za ten sam hajs stockowego ARa niskobudżetowego. Jak kiedyś będę miał ochotę i jeszcze będzie mnie stać to kupię sobie jakiegoś wszystkomającego już w pudełku Daniel Defensa za 15kzł i będą mnie cieszyły oba;)
.223 9x19 9x18 M .357 12ga
vantv8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 11 lipca 2015, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: vantv8 »

Jest jakaś podstawa prawna, która zabraniałaby dodać użytkownikowi trzeciej osi (spustu samoczynnego) do Radom Sporta, przy zachowaniu typu broni? (Pytanie techniczno-prawne, więc zadaje tutaj)
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2018, 19:59 przez vantv8, łącznie zmieniany 2 razy.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: LARPAK »

Wg mnie nie bo spust samoczynny nie odpowiada za ogień ciągły, a jest tylko bezpiecznikiem przed zbyt wczesnym zbiciem spłonki naboju zanim cały układ się zarygluje.
Pytanie tylko czy ją zmieścisz bo w M762 (cywilnej wersji) osie są nieco przesunięte, a nie mam pewności jak jest w nowej produkcji Radom Sportach. W związku z czym może okazać się, że cały układ nie będzie ze sobą współgrał.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”