Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Moderator: Moderatorzy WBP

norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: norbik »

Witam
Proszę o pomoc w napisaniu sensownego i merytorycznego uzasadnienia potrzeby posiadania 15 sztuk broni sportowej. Wnioskowałem o 15 sztuk broni sportowej bez podziału, do WPA Kielce , załączyłem potwierdzenie z klubu ze startów w 8 zawodach + zawody korespondencyjne jednak okazało się ze to za mało i muszę to dokładnie uzasadnić.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: Dariusz DC »

Starty,starty starty w różnych konkurencjach , z czego ma wynikać konieczność posiadania róznych rodzajów broni
np tarcza pistolet i rewolwer
cześć szybka inny pistolet
mały kaliber i większy
karabin
long shot

i się może uzbiera
DC jeszcze nie 9
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: coolik »

Zastanów się po co Ci 15 sztuk, do jakich konkurencji? Jak uzbierasz 1-3 starty do każdej z tych konkurencji to myślę, że powinno wystarczyć.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: krajes86 »

Ja złożyłem na 25 szt. sportowej i przedstawiłem 22 starty, każdy w innej konkurencji :)
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: Inku »

I ile z tych 25 obcięli?
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: norbik »

Mleko już się rozlało więc wiecej startów nie nazbieram, bardziej mi chodzi jak można mój wniosek próbować obronić z tego co mam.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: Inku »

To napisz im, że żeby była kura, musi być najpierw jajko.

Taki debilizm stosuje się w WPA. Dla mnie to jest błąd logiczny - żeby dostać pozwolenie na broń najpierw masz strzelać konkurencje, chociaż nie masz broni - a chcesz ją zdobyć żeby móc startować w konkurencjach.

Od razu Ci mówię, że obojętnie co im napiszesz i tak obetną. Rozpisz konkurencje i napisz jaką sztukę do jakiej konkurencji potrzebujesz.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: 9x19 »

Praktyka jest taka, że żadne sensowne argumenty nie przejdą, jeżeli nie ma się wielu startów w różnych konkurencjach strzeleckich z użyciem różnych rodzajów i modeli broni. Czyli trzeba startować, startować, startować.

Organizujący szkolenie i egzamin na patent sporządzamy w klubie dwa osobne komunikaty klasyfikacyjne. I w ten sposób kandydat do pozwolenia ma już po dwa starty w pistolecie sportowym, karabinie sportowym i strzelbie. Jednocześnie tłumaczymy przy tej okazji, by oczekując na patent i licencję startowali gdzie się da na zawodach, a nadto strzelając na strzelnicach komercyjnych przekazywali wyniki do komunikatu z zawodów korespondencyjnych (np. Klub Strzelecki GARDA Ostróda, Braterstwo). Czyli jak ktoś się spręży, to będzie mógł w ciągu 2 - 3 miesięcy przed wydaniem pozwolenia zebrać tych startów co niemiara.

I jaki jest z tego efekt? Żaden znaczna większość przedstawia na Policji tylko komunikat ze szkolenia i patentu, a potem się dziwią i pytają co zrobić, bo Policja nie chce im wydać pozwolenia na 15 egzemplarzy broni sportowej do celów sportowych, tylko na cztery - po jednym egzemplarzu każdego rodzaju.

Sądy administracyjne przyznały Policji prawo limitowania ilości egzemplarzy broni na jaką wydają pozwolenie. Dały też Policji prawo zmniejszania ilości broni w stosunku do żądania z podania według sobie tylko znanych kryteriów. I Policja z tego korzysta żądając osobostartów. Nie masz startów, to masz kłopot. Jesteś po prostu nieprzygotowany do starcia z Policją w walce o pozwolenie na broń do celów sportowych. :101:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 15:10 przez 9x19, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: SP5L »

Wysłałem Ci na PRIW dobre uzasadnienie jednego z kolegów z ostatniego czasu - można podobne wysłać ze swoimi danymi, sam myślę to wykorzystać w przyszłości dlatego zapisałem sobie.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: Inku »

Rozwiązaniem tego problemu jest pozwolenie kolekcjonerskie. I wtedy wystarczy nawet po 1 sztuce z każdego rodzaju broni na pozwolenie sportowe :)
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: krajes86 »

Czekam narazie na odpowiedź ze strony WPA i czekam na te obcięcie :) Kolego weź i mi podeślij na wszelki wypadek tą odpowiedź dla WPA.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: carambas »

Wysłałem już OPowi na PW moje uzasadnienie, ale też je tu publikuję:
Od momentu uzyskania pozwolenia na broń sportową do celów sportowych regularnie startuję w zawodach strzeleckich, zarówno organizowanych przez PZSS, jak i poza strukturami Związku. Biorę udział w wielu dyscyplinach, na różnych dystansach i w różnych warunkach. Regularnie strzelam z broni bocznego zapłonu, centralnego zapłonu, gładkolufowej, pneumatycznej oraz broni czarnoprochowej. Wymaga to posiadania zdecydowanie większej ilości sztuk broni niż to możliwe w moim obecnym pozwoleniu. Niejednokrotnie brak odpowiedniej broni uniemożliwił mi start w zaplanowanych zawodów i pełną realizację pasji strzeleckiej.
Wiele z interesujących mnie konkurencji narzuca sztywne ograniczenia na kaliber (np. pistolet centralnego zapłonu .45ACP, jednostrzałowy pistolet dowolny), typ broni (np. wyłącznie rewolwer lub wyłącznie pistolet samopowtarzalny), czy przyrządy celownicze (np. konkurencje wymagające wyłącznie mechanicznych lub optycznych przyrządów).
Wydane mi w styczniu 2015 roku pozwolenie nie pozwala mi na zakup odpowiedniej broni, a nierzadko nie jestem w stanie pożyczyć od innych strzelców broni do danej konkurencji. Posiadanie własnej broni jest niezbędne do efektywnego treningu i uzyskiwania powtarzalnych wyników na zawodach.
Z racji obecnie uprawianych przeze mnie konkurencji, a także planowanych w najbliższym czasie startów potrzebuję pozwolenie na 15 sztuk broni palnej sportowej do celów sportowych. W tej liczbie między innymi:
pistolet centralnego zapłonu do strzelań statycznych
rewolwer centralnego zapłonu do strzelań statycznych
pistolet centralnego zapłonu do strzelań dynamicznych
pistolet centralnego zapłonu, kaliber .45 ACP do strzelań dynamicznych
karabin centralnego zapłonu do strzelań statycznych
karabin centralnego zapłonu z optycznymi przyrządami celowniczymi do strzelań statycznych na większe dystanse
karabin centralnego zapłonu do strzelań dynamicznych
samopowtarzalny pistolet maszynowy do strzelań dynamicznych
rewolwer bocznego zapłonu
pistolet bocznego zapłonu
jednostrzałowy pistolet bocznego zapłonu do konkurencji „pistolet dowolny”
karabin bocznego zapłonu
karabin bocznego zapłonu z optycznymi przyrządami celowniczymi
powtarzalna strzelba gładkolufowa do strzelań dynamicznych
dwulufowa strzelba gładkolufowa do konkurencji Trap

Załączam do wniosku wyciąg moich startów w zawodach strzeleckich w ramach klubu WKS Śląsk Wrocław oraz stowarzyszeniu KS Amator. Łącznie startowałem w zawodach strzeleckich kilkadziesiąt razy, w kilkunastu różnych konkurencjach, czego potwierdzeniem są załączone przeze mnie dokumenty.

Dodatkowo startowałem także w zawodach organizowanych przez inne kluby i stowarzyszenia, również poza województwem dolnośląskim. Jednak nie dołączam ich do wniosku, gdyż skompletowanie całości dokumentacji na temat historii moich startów byłoby pracochłonne. Sądzę także, że przedstawione przeze mnie dowody są wystarczające na potwierdzenie, że faktycznie uprawiam strzelectwo sportowe zgodnie z zadeklarowaną intensywnością i różnorodnością dyscyplin.
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: norbik »

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc .
Chciałbym przypomnieć że do wniosku załczyłem starty w zawodach , 8 zawodów na każdych pistolet i karabin, tak organizował klub +zawdy korenspondencyjne Protokół z udziału we wszystkich zawodach organizowanych przez KS Amator
Lp. Zawody Konkurencja Wynik Data startu
1 Krsp maj 2017 Kcz100m10L 95 07-05-2017
2 Krsp maj 2017 Ksp50m10L 97 07-05-2017
3 Krsp maj 2017 Pcz10 98 07-05-2017
4 Krsp maj 2017 Psp10 92 07-05-2017
5 Krsp luty 2017 Ksp25m10 80 06-02-2017
6 Krsp luty 2017 Pcz10 98 06-02-2017
7 Krsp luty 2017 Pcz20 180 06-02-2017
8 Krsp grudzień 2016 Pcz20 180 29-12-2016
9 Krsp grudzień 2016 Ksp50m10L 92 18-12-2016
10 Krsp grudzień 2016 Pcz10 97 18-12-2016
11 Krsp grudzień 2016 Psp10 90 18-12-2016
Objaśnienie konkurencji
Kcz100m10L Karabin centralnego zapłonu, 100m, 10 strzałów leżąc, tarcza TS/2
Ksp50m10L Karabin sportowy, 50m, 10 strzałów leżąc, tarcza Ksp
Pcz10 Pistolet centralnego zapłonu, 25m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Psp10 Pistolet sportowy, 25m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Ksp25m10 Karabin sportowy, 25m, 10 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Pcz20 Pistolet centralnego zapłonu, 25m, 20 strzałów stojąc, tarcza TS/2
Myślaleł że powinno to wystraczyć na 15 sztuk
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: norbik »

SP5L pisze:Wysłałem Ci na PRIW dobre uzasadnienie jednego z kolegów z ostatniego czasu - można podobne wysłać ze swoimi danymi, sam myślę to wykorzystać w przyszłości dlatego zapisałem sobie.
Jak byś mógł to wyślij jeszcze raz bo nic nie otrzymałem.
Kalantris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 25 lutego 2016, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uzasadnienie ilości wnioskowanej broni sportowej

Post autor: Kalantris »

krajes86 pisze:Czekam narazie na odpowiedź ze strony WPA i czekam na te obcięcie :) Kolego weź i mi podeślij na wszelki wypadek tą odpowiedź dla WPA.
WPA nie może Ci nic obciąć. Złożony wniosek w postępowaniu administracyjnym jest nietykalny. WPA może tylko przyznać albo odmówić, w odmowie może uzasadnić, że o za dużo sztuk wnioskowałeś. Mogą też nieformalnie zmusić Cię do korekty wniosku i zmniejszenia liczby sztuk, ale im samym nie przysługuje prawo do zmieniania czegokolwiek w treści wniosku.

Starty możesz im dokładać na bieżąco - nie muszą być z datą wcześniejszą niż dzień złożenia podania.

Powodzenia w walce :).

Pozdrawiam,
Aleksander
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”