Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: RedSiedemosiem »

lasooch: sluszna uwaga, pewnie sie 'przejezyczyl' i pomylil z pistoletami maszynowymi w kalibrze od 6 mm do 12 mm ;)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Revolut »

Napisałem tak jak koledzy radzili, czyli coś takiego:

m.in.: karabiny, pistolety, rewolwery, strzelby gładkolufowe, pistolety maszynowe, itd., o których jest mowa w Ustawie o broni i amunicji art. 10.4."
lasooch pisze:
Revolut pisze:(...)Broń centralnego zapłonu o kalibrze od 6mm do 12mm. (...)
Broń centralnego zapłonu o kalibrze poniżej 6mm wykluczyłeś z premedytacją? Czemu?

Świat jest mały - Twoje crashe uratowały mi VFR podczas parkingówki :D
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 07:51 przez Revolut, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiatr, CP, Nitro.
smarekxy
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: smarekxy »

Jeśli to dla kogoś jeszcze istotne, to ja napisałem, że wnioskuję o: "broń palną centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, gładkolufową". Wnioskowałem o 10 sztuk. Tyle wystarczyło dla wszczęcia postępowania, nie było jakichś pism z prośbą o wyjaśnienie, ograniczenie, czy coś.
Tak, wiem, nie pisałem o BZ, bo po prostu nie chciałem :103:
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

Otrzymałem wreszcie decyzję. Zawiniła poczta. Egzamin zdany 21.04, 26.04 decyzja została wysłana i po kilku dniach (nie pamiętam daty) list wrócił do WPA z adnotacją, że adresat jest nieczytelny. Wczoraj dzwoniłem do WPA aby dopytać kiedy mogę się spodziewać decyzji, a Pan w słuchawce, że dostali zwrotkę. Dziwne jest to, że poprzednie listy polecone otrzymałem bez żadnego problemu. Umówiliśmy się, że po decyzję podjadę osobiście (udało się załatwić wszystko w piątek) bo na pocztę nie chcemy już liczyć. Na miejscu zobaczyłem "moją" kopertę, zaadresowaną bardzo czytelnie, dokładnie tak samo jak poprzednie listy i wielki napis ZWROT, adres nieczytelny. Grzeczna wymiana uprzejmości, kilka podpowiedzi odnośnie zaświadczeń na broń, żeby nie brać jednego na całą kolekcję, ale też nie brać każdego z osobna, bo można czasem kupić dwie, trzy sztuki w jednym sklepie i można zaoszczędzić parę złotych na amunicję :) Wrażenia bardzo pozytywne (co do WPA i załatwienia sprawy poza dniem przyjmowania interesantów, bo do poczty już nie). Jeśli komuś trafi się sytuacja, że do tygodnia po egzaminie nie otrzyma decyzji polecam zadzwonić i temat wyjaśnić.
Czy koledzy mogą podpowiedzieć co wpisywali w uzasadnieniu podania na drugiej stronie wniosku o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu broni? Wniosek dostałem gotowy w WPA i zastanawiam się co tam napisać.
smarekxy
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: smarekxy »

bunisko pisze:Czy koledzy mogą podpowiedzieć co wpisywali w uzasadnieniu podania na drugiej stronie wniosku o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu broni? Wniosek dostałem gotowy w WPA i zastanawiam się co tam napisać.
Ja pisałem o tym, że militariami i wojskowością interesuję się od ponad 20 lat, czyli od czasów nastoletnich. Że mam w rodzinie tradycje wojskowe (od pradziada do kuzyna byli wojskowi), że interesuję się uzbrojeniem WP i wojska USA, szczególnie wyposażeniem Sił Specjalnych. Tylko to rozpisałem trochę. I wyszczególniłem rodzaje pistoletów/karabinów/strzelb chciałbym kolekcjonować. Wystarczyło.
karolmail
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 13 marca 2017, 15:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: karolmail »

Napisz jedno zdanie w stylu: proszę o wystawienie zaświadczenia na zakup broni palnej (np.pistolet cz 9mm) zgodnie z posiadanym pozwoleniem na posiadanie broni palnej do celów kolekcjonerskich nr xxx/zzz wydanym przez xxxx dnia yyyy. I już dodajesz kwitek że wpłaciłeś 17 zl i po paru dniach promesa w domu poczta dojdzie ;)
smarekxy
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: smarekxy »

Kurczę, przepraszam, źle zrozumiałem pytanie i napisałem głupią odpowiedź... :shame: Mea culpa
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

Karolmail dzięki za informację :piwo: . Smarekxy spoko, chciałeś pomóc i to się liczy :piwo:
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

Moje uzasadnienie do wniosku o wydanie zaświadczeń:

W dniu 25 kwietnia 2017r. po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego na skutek wniosku złożonego w dniu 9 marca 2017r. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wydał decyzję nr ................. zezwalającą mi na posiadanie broni palnej do celów kolekcjonerskich w ilości 20 sztuk (z wyłączeniem broni samoczynnej).
Decyzja powyższa została mi skutecznie doręczona w dniu 9 maja 2017r.
Na podstawie art. 130 §4 k.p.a. decyzja administracyjna podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania kiedy jest zgodna z żądaniem strony.
Mając na uwadze powyższe oraz fakt, że wydana decyzja jest zgodna ze złożonym przeze mnie wnioskiem, wnoszę o wydanie dziesięciu zaświadczeń (każde opiewające na 1 sztukę broni) uprawniających mnie do zakupu broni palnej do celów kolekcjonerskich, gdyż w najbliższym czasie zamierzam zakupić pierwsze jednostki broni palnej do mojej kolekcji.
Rado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztum/pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Rado »

Do wydania zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni NIE pisze się żadnego uzasadnienia!!!

Poprostu jedno zdanie:
"Wnoszę o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu X sztuk broni do celów kolekcjonerskich"

TO WSZYSTKO
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 21:01 przez Rado, łącznie zmieniany 1 raz.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

W siedzibie WPA Rzeszów są gotowe wnioski (zaświadczenia) o wydanie promesy. Na drugiej stronie jest miejsce do wpisania uzasadnienia i miejsce na podpis. Wieczorem postaram się podrzucić zdjęcie takiego wniosku.
Git
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwietnia 2017, 15:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: Git »

bunisko pisze:W siedzibie WPA Rzeszów są gotowe wnioski (zaświadczenia) o wydanie promesy. Na drugiej stronie jest miejsce do wpisania uzasadnienia i miejsce na podpis. Wieczorem postaram się podrzucić zdjęcie takiego wniosku.
Nie przejmuj się - jak napiszesz w uzasadnieniu to co pokazałem powyżej - nikt się nie przyczepi. Też składałem do WPA w Rzeszowie - na ich wzorze wniosku i nie było problemów.
A że jedni piszą tak, inni tak - taki koloryt :-)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 13:16 przez Git, łącznie zmieniany 1 raz.
bunisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: bunisko »

I właśnie tak zamierzam zrobić. Dzięki wielkie za pomoc.
humar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2017, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: humar »

bunisko pisze:I właśnie tak zamierzam zrobić. Dzięki wielkie za pomoc.
Im krócej tym lepiej, ja napisałem tak:
"Proszę o wydanie zaświadczeń (promes) - uprawniających do nabycia broni palnej - w liczbie xxxx sztuk, uprawniających do nabycia xxxx sztuk broni palnej w ramach posiadanych uprawnień.
Nadmieniam, że decyzją z dnia dd.mm.2017r. nr W-XXXX/2016 otrzymałem pozwolenie na broń palną do celów kolekcjonerskich w ilości xxxx sztuk.
smarekxy
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Broń do celów kolekcjonerskich Rzeszów

Post autor: smarekxy »

Nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem, więc podepnę się pod temat, tylko z innej strony, mianowicie:

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć, gdzie strzelacie z długiej broni, na której strzelnicy w okolicach Rzeszowa? Dzwoniłem do strzelnicy w Borze, to tam kolekcjonerzy tylko pod opieką instruktora mogą strzelać, po odpowiednich opłatach. No i kwestia dogadania się z instruktorem, kiedy by mógł towarzyszyć. Bo kwestie bezpieczeństwa. A czy ktoś był może w Żołyni lub Łańcucie i może powiedzieć, jak to tam wygląda?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”