Kupiłem HW 80

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Od tamtego czasu, trochę się zmieniło. Po kilku perypetiach z karabinkiem, wróciłem do punktu wyjścia. Po pierwsze nie powinien nic przy nim robić, bo Hogan zrobił to lepiej :-) Po drugie, to jest wiatrówka podlimitowa, sprężyna, więc dość trudna do opanowania. Po trzecie padła mi sprężyna, karabinek osiągnął bardzo stabilne 177,7-178 m/s :-) Sprężyna i przy okazji nowa uszczelka zakupione, jak dostanę je. Zawożę karabinek do Waldka. Jak go odebrałem rok temu, był idealny, teraz też chcę mieć taki :-) Wystrzelałem ok 20 paczek śrutu, ciekawe ile sprężyna miała wcześniej przebiegu? Jestem ciekaw, jak wygląda, nie ucięta sprężyna, o ile jest dłuższa od limitowej. Mam teraz hw 30, po czarach Waldka, ciekawe jak będzie wyglądało porównanie tych dwóch karabinków? Mają zrobione wszystko przez tych samych fachowców, od tuningu po osady. Czyli najmniejsza z rekordem i największa z tej firmy.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Karabinek pojedzie do Waldka za kilka tygodni. Ale jak wytrzymać i nie strzelać :-) Oryginalną sprężynę eksportową, obciąłem 5 zwoi. Minimalne napięcie wstępne, kopa brak, szarpnieć brak. Ale siła potrzebna do naciągu spora :-). Strzał szybki, po wyzerowaniu pięknie i celnie. Moje chrono pokazuje 247-248-249,5 i tak w kółko :-)
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Miałem przeboje z dizlem. Złym olejkiem nasmarowałem uszczelkę, poszła w pi....u. Problem był z optyką. Ale człowiek się uczy,niestety na swoich błędach. Wreszcie, rozebrałem karabinek, umyłem i nasmarowałem jak należy. Nowa uszczelka, doszła do nowej sprężyny. Dokreciłem jak należy osadę. I cuda się dzieją. Karabinek strzela, jak powinien, lupka trzyma zero. Celna tak hawajka, jest niewiarygodnie. Co najciekawsze, kopa prawie wcale. Dokładnie jak powinno być. Tylko jedna rzecz jest taka sama. Po kilkudziesięciu strzałach, boli ręką :-D
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2016, 23:44 przez jurek40b, łącznie zmieniany 1 raz.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: ben_sage »

Dobra metoda jak się ktoś znudzi. Wlać trochę benzyny na uszczelkę postrzelać i przestanie się podobać. Wymienić uszczelkę i radość na nowo u ciebie ją dalej widać, u mnie tak jest do pierwszego strzelania :one: później też jest ale wiadomo że rozdziewiczenie i rozpakowanie nowego sprzętu cieszy to jeden z fajniejszych momentów.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Hw80 to moje spełnione marzenie. Jak przyszło do mnie w tamtym roku, zrobione od Hogana, to było super. Ale po kilku tysiącach, strzałów, coś mnie podkusiło i rozkręciłem je. No i zaczął się cyrk. Ale teraz chyba, zrobiłem je jak należy, bo znowu daje taką radoche, jak na początku. Dodatkowo, jak się zmeczę, to wyciagam hw30, tak samo zrobione,no i zaczyna sie zabawa od nowa :-D
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Strzelałem kilka tygodni temu w mrozie. Karabinek zaczął jakby piszczeć, trzeć i nagle siewnik i zobaczyłem śrut. Dolatywal na 20m i spadał. Po jakimś czasie odwiedził Hogana. Sam już nie chciałem nic robić, za drogo wychodzi. Dzisiaj postrzelałem z karabinka :shock:
Waldek wymienił uszczelkę, na.swojej konstrukcji, zrobił prowadnicę z rowkiem, nowy pierścień na tłoku. Energię ustawił na ok 16,3J. Efekt, duża, mocna i ciężka hw 30. Jeszcze nigdy nie strzelała tak spokojnie, praktycznie jak PCP, w hw 30 nie czuję kopa, w hw 80 również. Test śruta, idealnie, śrut przesuwa się o 1mm. Po strzale karabinek, nie kopie, nie szarpie, nie skręca, nic. Jak nie trafiam,nie ma na co zwalić winy :-) Coś nie wiarygodnego. Waldek zrobił coś, czego się nie spodziewałem
Na koniec, mam wrażenie, że hw 80 ciszej strzela niż hw 30. W.kruszynce jakbym słyszał sprężynę, a w dużej tylko takie suche pyk.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: ben_sage »

No nie wierzę że myślisz hw80 zmienić na cz200. Wiem że da się puścić serie w 5groszy podobnie jak cz200, skoro mi się udało na 1 strzelaniu sprzętem poziom niżej(wcześniej tylko raz 50-80strzałów)tyle że przy 5 strzałach ale jednak masz lepszą osadę i cięższy karabinek z mniejszym kopem więc i potencjał lepszy, jednak te pół kiło więcej robi dużo.A tak w ogóle to już odstawiłeś w kąt karabin?
Ostatnio tak dużo strzelam z leżącej że sam nie wiem czy tera bym nie wziął 80.

Jak się więcej czyta zamiast strzela to później takie myśli przychodzą a nie zawsze to przynosi oczekiwany efekt.

Ps.Wcześniej uważałem inaczej ale bywa i tak że 80 ma przewagę nad lżejszymi łamańcami :one:
Ostatnio zmieniony 30 marca 2017, 22:30 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Jak ktoś chciałby kupić hw 80, to dam się namówić.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

I dałem się namówić, hw 80 zmieniła właściciela .
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Dzisiaj wysłałem moją hw80 do nowego właściciela. Cholera zacząłem już tęsknić. Na szczęście mam jeszcze hw30s. To hobby jest jak narkotyk. Podsumowując ten półtoraroczny temat. Warto czasami spełniać swoje marzenia, hw80 to była moja wymarzona wiatrówka. Czy spełniła moje wyobrażenia. Po doinwestowaniu, czyli po pełnym tuningu i kupnie osady customowej ? Prawie w 100%. Prawie, bo zawsze coś jest jeszcze bardzie wymarzone. Mam nadzieję,że nowy właściciel będzie zadowolony.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: Seamaster »

Pora na CZ200, pora już... :wink:
Krzysztof
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Teraz pora na komunię bliźniaków :) Po wakacjach, zobaczymy. Lubię cz200, lubię hw100. Tylko cz200, jakoś tak bardziej mój portfel lubi :) Na razie mam jeszcze hw30 custom, karabinek jak dla mnie idealny.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: JS »

jurek40b pisze:Dzisiaj wysłałem moją hw80 do nowego właściciela. .... Mam nadzieję,że nowy właściciel będzie zadowolony.
Jest zadowolony...
Do tego deko zszokowany, zdziwiony i zaskoczony, jak coś tak pancernego potrafi tak kulturalnie pracować. Jestem pod pozytywnym wrażeniem, a po pierwszym zapoznawczym strzelaniu zaczynam dostrzegać początki narodzin uczucia do tej "zabawki" :-)

Jedna rzecz jest najbardziej intrygująca - do końca nie wiem czy ciężar HW80- to jej wada czy... zaleta. A osada - rewelacja to mało powiedziane.

Może HW80 nie była moim marzeniem, ale mając jak dotąd doświadczenie tylko w czterech karabinkach z tym HW80 włącznie - mogę powiedzieć, że każdy kolejny jest spełnieniem marzeń. A to, że potem przychodzą kolejne? Tez normalne.

Celność tej HW fantastyczna. Zapewne także ze względu na kulturę pracy. Mało strzelam, nawet bardzo mało, ale z tego co widzę można z niej zrobić doskonałe wyniki. I raz jeszcze powtórzę - kultura pracy fantastyczna. Jak znajdę czas to opiszę kolejne wrażenia wraz z porównaniem do innych karabinków jakie posiadam.

Dziękuję Jurku...
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2017, 09:57 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: jurek40b »

Hw80 potrafi zaskakiwać. Chciałem zrobić jej lufę kalibru 5,5mm, wtedy podobno jest jeszcze lepsza. Ale powstrzymały mnie koszty, po podliczeniu,żeby zachować wymienność luf i nie wychodzić ponad limit, to dużo kosztuje.
Lufa z kostką+ucinka i tłumik, nowa sprężyna z prowadnicą i kapeluszem, jakbym nie liczył ponad 600zł. Teraz nowy właściciel ma pole do popisu :)
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem HW 80

Post autor: JS »

A co by było gdybym zmienił samą lufę
Tzn mam teraz 16,5J, zmieniam lufę na 5,5mm przy reszcie niezmienionej.
Ile będę miał na kalibrze 5,5mm? Ktoś się orientuje?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”