Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: 9x19 »

Dostaniesz na taki rodzaj broni z jakiego byłeś szkolony i egzaminowany w ramach szkolenia zawodowego. A co do ilości, to jest tu pewien standard - na pewno będziesz zadowolony. Popytaj na PW.
Ostatnio zmieniony 17 marca 2017, 08:25 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: 9x19 »

Ciastek85 pisze:9x19 chodzi mi o wypelnienie obowiazku wynikajacego z art.63.3 uop. ....
KWP (KPP) w ....
Niniejszym informuję Pana Komendanta, że w dniu .... wstąpiłem do stowarzyszenia strzeleckiego ( kolekcjonerskiego) o nazwie ...... mającego siedzibę pod adresem ......
/-/ podpis
Ciastek85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2017, 20:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Ciastek85 »

Dziekuje bardzo. Juz napisane wczesniej ale dzieki

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Melkor1410
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2017, 16:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Melkor1410 »

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
NiewiedzaCOP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 17 marca 2017, 14:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: NiewiedzaCOP »

Witam!
Panowie koledzy jak to wygląda w WPA w Poznaniu? Jakie dokumenty wymagają, jaką broń mogę wpisać do wniosku i jaką ilość?

Pozdrawiam.
Broń służbowa Walther P99 9x19mm :502:
BBchy
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 grudnia 2016, 23:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: BBchy »

Melkor1410 pisze:Kto z kolegów f-szy policji w ostatnim czasie otrzymał pozwolenie kolekcjonerskie z WPA KWP Olsztyn?
Interesuje mnie wnioskowany rodzaj broni i ilość na którą się zgodzą bez robienia problemów
Broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm oraz broń gładkolufowa. Bez pytań dają pozwolenie na 30 sztuk.
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 4
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: lukaszprosport »

Witam Was
Panowie/Panie czy ktoś z Was, w ramach pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich mógł zakupić dryling?
Od kilku dni drażę temat i jak na razie wszystko wskazuje że nie będzie to możliwe.
Niby mamy zgodę na gładkie lufy i gwintowane itd. a dryling 16/70 - 8x57R to jedno i drugie tylko razem. Jednak spotykam się z odpowiedziami z kwp w stylu: "to broń myśliwska i trzeba mieć na nią pozwolenie".
Trochę mnie to wkurza bo dubeltówka czy sztucer od myśliwego możemy zakupić i nie ma problemu a drylinga już nie bo... "ma Pan pozwolenie na broń gładkolufową i centralnego z gwintem jako osobne jednostki a tu są one razem".
Ręce mi opadają, nie znalazłem przepisu, który by to regulował, a więc tak sobie wymyślili w wpa i już.
Macie jakąś wiedzę w tym temacie? Mam okazję na zakup jednostki o bardzo dużej Teraz to kopanie się z koniem, znam ta formację od podszewki ale może akurat ktoś w Was ma na te ich pomysły "antidotum".
wartości historycznej, prawie 100-letnią i du**...
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3020
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: strk »

Nie znam się na broni i prawie, ale napisz czy te foto wykonałeś w PL, czy gdzieś w świecie?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
l2k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 241
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 11:41
Tematy: 1
Lokalizacja: S-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: l2k »

lukaszprosport pisze:Witam Was
...
Trochę mnie to wkurza bo dubeltówka czy sztucer od myśliwego możemy zakupić i nie ma problemu a drylinga już nie bo... "ma Pan pozwolenie na broń gładkolufową i centralnego z gwintem jako osobne jednostki a tu są one razem"...
art.10 ust.4 pkt 7. UoBiA pisze: 7) do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych – broni, o której mowa w pkt 1–6.
Broń myśliwska to punkt 3.

A masz w postanowieniu napisane, że tylko "oddzielny rodzaj broni ?? Nie ma podstawy prawnej aby ci tego nie zarejestrowali. A jeśli będąc tam osobiście, nie zechcą ci zarejestrować, wyślij pocztą książeczkę i umowę. Jeśli dalej będą się upierać to pisemnie będą musieli podać art na podstawie którego "nie można" bo wygląda to na "nie bo nie".
Ostatnio zmieniony 27 marca 2017, 12:22 przez l2k, łącznie zmieniany 1 raz.
passiv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 04 listopada 2011, 14:07
Tematy: 2
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: passiv »

Na umowie kupna sprzedaży wpisać model o kalibrach np: 961L Kal. 7X65, 12/70 w większości przypadków pewnie się nie zorientują skoro są tacy "mondży" :wink:
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 4
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: lukaszprosport »

strk pisze:Nie znam się na broni i prawie, ale napisz czy te foto wykonałeś w PL, czy gdzieś w świecie?
Tylko dwa lub trzy zdjęcia krajobrazowe, jesienne są z Ukrainy (jest to w ich opisie), pozostałe krajowe.

Co do broni, byłem w wpa osobiście i dalej "beton i pustak".
Po analizie przepisów, decyzji dla mnie z kwp itd. mam już pomysł na inteligentne "załatwienie sprawy" (w sposób czysto prawny) kwit na kwit.
Na razie tą jednostkę broni "zabezpieczyłem" za pomocą kolegi myśliwego.
Podejrzewam, że trochę może się to na mnie "odbić" ale trzeba coś w tej instytucji powoli zmieniać. Dobijają mnie ludzie w Policji, którzy boją się zmian i tkwią w miejscu, powielają stare schematy. a w wpa znaleźli się jako plecaki, bez zainteresowania tematem broni.
Opisze co i jak, kiedy rozwiąże tą kwestie.
Dzięki pozdrawiam.
RJD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 18:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: RJD »

Drodzy koledzy mundurowi.
Proszę o wyrozumiałość jeśli wybrałem zły wątek do poruszenia tematu, który mnie nurtuje. Czy ktoś z Was spotkał się z pozytywnym rozpatrzeniem raportu o wykorzystanie broni prywatnej w służbie? Słyszałem o takim przypadku w OPP, nie wiem w jakim mieście. Dwa przypadki miały miejsce w Łodzi ale dobre kilkanaście lat temu.
Pozdrawiam
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7510
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: LARPAK »

Rozumiem, że chodzi o służbę w Policji (użycie terminu: raport służbowy) - łatwiej jednak by było jakbyś napisał dokładnie o jaką służbę chodzi.
W WP jest to możliwe, ale nie w czasie pełnienia służby jako WOP.
RJD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 18:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: RJD »

Chodzi o policję choć jestem bardzo ciekawy jak wygląda to w innych formacjach
Isildur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

POMOCY

Post autor: Isildur »

W tamtym tygodniu zadzwonił do mnie Pan z żandarmerii i powiedział że strzeliłem sobie w stopę ostatnim zdaniem w Uzasadnieniu. Powiedział że Komendant może nie dać mi pozwolenia na broń ponieważ z tego zdania wynika że nie znam się na przepisach prawa i lepiej abym napisał SPROSTOWANIE do Uzasadnienia.
Te niefortunne zdanie to cytuję : "Pozwolenie na broń palną poza aspektem kolekcjonerskim, w przyszłości będzie mi potrzebne jako niezbędny dokument wymagany do podjęcia pracy jako konwojent. " Pan który dzwonił powiedział że pozwolenie na broń kolekcjonerską nijak ma się do pozwolenia na broń służbową.
Proszę o POMOC jak mądrze wyjść z tej sytuacji ??? Co napisać ? Bardzo mi zależy na pozwoleniu. Może ktoś da mi jakąś konkretną poradę prawną ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”