remington 1858 nierówna szczelina

Moderator: Moderatorzy CP

taraxacus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 13:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: taraxacus »

Witam wszystkich użytkowinków, jest to mój pierwszy post na tym forum, i od razu mam pytanie, kupiłem dzisiaj nowego remingtona 1858 new army firmy uberti (jest to moje pierwsze CP), w sklepie sprawdziłem go szczelinomierzem i listek 0,15mm w ogóle nie wchodził nawet jak próbowałem naprawdę na siłę go wcisnąć, później spróbowałem 0,1mm i też nie wchodziło ale tego już tak dokładnie nie sprawdziłem z każdej strony a po przyjściu do domu sprawdziłem go na spokojnie jeszcze raz i okazuje się że listek 0,1mm z jednej strony rewolweru wchodzi co prawda dość pasownie a z drugie strony nie wchodzi w ogóle. Czy to jest jakiś wielki problem??? I czy powinienem reklamować rewolewr??? zaznaczam ze 0,15mm z żadnej strony niewchodzi nawar na siłę. Więc różnica tam może być maksymalnie 0,05 mm, z góry dzięki za pomoc.
Crosman 1322, Hatsan 95 SAS QT (Alchemik)
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Willie357 »

Jak nie wchodzi,to moze warto pocałować.A przy takiej roznicy,to chyba bedzie konieczny psychoterapeuta,parajacy sie tez biooenergioterapią.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Marek- »

Przy takiej nierówności zachodzi niebezpieczeństwo że wystrzelona kula poleci po okręgu i wróci, może kupiłeś pierwszy rewolwer bumerang :651:
Na wszelki wypadek stań za jakimś murkiem w hełmie
W sumie fajna sprawa, bo po strzelaniu możesz pozbierać pod murkiem własny ołów :one:
Awatar użytkownika
yarkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 13:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: yarkow »

Stare przysłowie mówi:
"Jak się popieści, to się zmieści"
Tak więc włóż trochę więcej uczucia we wciskanie ;laughing:
A tak wogóle to ciasne szczeliny są przereklamowane. :-D

A serio. Jeśli rewolwer jest osiowy - to nie mierz "ciasności", tylko schowaj szczelinomierz, idź na strzelnicę i tam wciskaj kule w bębenek. I strzelaj.
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Serex »

Niech zgadne, ten remik to na pewno inox target..? :roll: To częsta przypadłość tego "modelu" :) albo modeli którzy to cudeńko zanabywają.... :)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Zbigniew Rybka »

Chłopie, ubierz się ciepło, weź potrzebne szpeje, jedź na strzelnicę i postrzelaj. A jeżeli będziesz miał stanowisko koło mnie, to pokażę Ci, co potrafi nieosiowy remington z nieznanej szerokości szczeliną. Wtedy zrozumiesz, ze Twoje problemy są urojone. Nie szerokość szczeliny decyduje o celności.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: claas87 »

taraxacus Ty to tak na serio? Czy specjalnie chciałeś sprawdzić do jakiego stopnia zakipi na forum po Twoim poście? ;laughing:
Jeżeli na poważnie do daj sobie spokój z mierzeniem rewolweru suwmiarką i szczelinomierzem bo się wykończysz psychicznie (i jeszcze kogoś przy okazji). Wszystko jest w porządku ta szczelina to nawet za mała, będziesz musiał grubo komory smarować i ośkę jak będziesz chciał intensywniej postrzelać.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Cereus »

Ciekawe jest że 90% kupujących rewolwery mierzy szczelinę a może jeden na dziesięciu zagląda do lufy.
Skupiają się na pierdołach a rzeczy istotne im uciekają.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Toost »

Cereus pisze: Skupiają się na pierdołach a rzeczy istotne im uciekają.
Bo nie wiedzą co istotne.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 9
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Seamaster »

Niech się kolega zupełnie nie przejmuje i śpi dziś spokojnie :wink: Tak jak piszą inni koledzy, doskonale znający temat z bardzo dobrego własnego doświadczenia - postrzeganie jakości rewolweru przez pryzmat "szczeliny" to paranoja, i tyle. Nie istnieje idealnie spasowana, wykonana, działająca perfekcyjnie replika rewolweru cp, szybciej w przyrodzie znajdziesz bryłę idealnie sztywną, czy tam ciało doskonale czarne.
Osobiście używałem wybitnie nieosiowego Dragoona - strzelał świetnie, kumpel ma Army ze szczeliną przez którą widać wszystko i to w jakości Ultra HD :) ...na dodatek żeby było bardziej kolorowo - patrząc z boku na rewolwer to ta szczelina jest szersza od góry, a jeszcze bardziej szeroka u dołu... :) I nie ma to wpływu na skupienie/celność (kolega strzela do poperów - odległość 50m, kładzie je raz za razem)

...Jedź na strzelnicę, pobaw się, powąchaj prochu, od razu świat zrobi się piękniejszy, nie ? :wink:
Krzysztof
taraxacus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 13 sierpnia 2014, 13:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: taraxacus »

Wiem wiem trochę mnie poniosło ale po pooglądaniu tych wszystkich filmików i artykułów na YT itp, to wydawało mi się że ma być wszystko równo, równolegle, prostopadle i współosiowo , byłem dzisiaj przestrzelać i jest super ..... a wersja czarna nie inox. Tak czy siak dzięki za odpowiedzi i za w miare wyrozumiałe komentarze, swierzak to swierzak czasem głupio musi błysnąć na forum
Crosman 1322, Hatsan 95 SAS QT (Alchemik)
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 9
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: Seamaster »

...tak bywa, czasem człowiek idzie pod prąd, -ja sam kiedyś strzelałem kulkami rewolwerowymi Whitworthem i zaklinałem się że wszystko jest ok i że tak można. Dziś wiem jak niemądry byłem :)
Krzysztof
WildBullet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 lutego 2017, 09:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: remington 1858 nierówna szczelina

Post autor: WildBullet »

Przestan ogladac polskie YT zacznij amerykanskie :) Ja nie ogladam tych polskich eksperow co robia unboxingi i nie strzelali nigdy. Polacy nawet dobrzenie nie umieja trzymac rewolweru dlatego biadola na maly chwyt i dorabiaja grubsze okladki. Idz do zrodla - tam gdzie ludzie sa prawdziwymi ekspertami od broni i chetnie dziela sie wiedza.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”