Spust mini Radom sport 2017

Moderator: Moderatorzy WBP

qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Spust mini Radom sport 2017

Post autor: qwert60 »

Wiem, że jest temat o wymianie spustu w AK np. na ALG i inne opisy ale.....u mnie jest inaczej niż na filmikach w YouTube!!. Sprężyna kurka ("ten drucik") nie ma na końcu wąsów tylko kończy się na wprost. Kurek ma tylko jedno skrzydełko a nie dwa jak na wszystkich filmach (zaczepia się o nie "ten drucik" i łapie gumką jak się wymienia spust). Dodatkowo nie ma takiego wygiętego drutu co trzyma dwa piny tylko w to miejsce mam blaszkę (widziałem coś takiego w jakimś tunningowym spuście AK). Czy wszystkie Beryle tak mają? Czy tylko Sport? Bo myślałem o wymianie spustu ale tak naprawdę wydaje mi się, że wystarczy jakbym kupił słabszą sprężynę spustu. Czy gdzieś to jest dostępne bo w żadnym sklepie nie widziałem. Postaram się dodać zdjęcie bo te co mi wyszły są za ciemne i nic prawie nie widać.
Ostatnio zmieniony 05 marca 2017, 13:58 przez qwert60, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: LARPAK »

Beryl zamiast sprężyny spustu samoczynnego z lewej strony komory zamkowej, która w AK trzyma osie mechanizmu spustowego na miejscu, ma płytkę ogranicznika serii, a sama sprężyna spustu samoczynnego jest bez tego długiego ramienia - do ALG nie dają jej w zestawie bo większość spustów w USA ma ją już na starcie.

Jak w temacie o ALG napisałem - firma odpisała mi, że ich spust nie jest zaprojektowany z myślą o karabinkach ze spustem samoczynnym/wojskowych wersjach bo na rynku amerykańskim nie ma tej części.
Więc albo czeka Cie szlifowanie kurka od ALG, spustu samoczynnego lub zastosowanie rozwiązania jakie zaprezentowałem w temacie o ALG - tak czy inaczej coś trzeba wymontować lub przerobić.

Potrzebujesz np. takiej:
https://media.midwayusa.com/productimag ... 114844.jpg

Ewentualnie oryginalna będzie pasowała.

Oryginalnie Beryl też ma skróconą sprężynę kurka - możesz ją śmiało zastąpić sprężyną od AK - do dostania na allegro.pl za grosze.

Tak wyglądają elementy mechanizmu spustowego od Beryla:

Obrazek

A tak wyglądają elementy mechanizmu spustowego AK:

Obrazek
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: qwert60 »

A gdzieś można kupić samą sprężynkę spustu? Bo chyba o opcjach z siłą działania to raczej ciężko będzie ;).
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: LARPAK »

O której konkretnie sprężynie mówisz?

Łatwiej by było jakbyś wstawił fotkę swojego mechanizmu spustowego.

Rozumiem, że chcesz zamontować ALG AKT w swoim mini Radom Sport - łatwiej będzie podpowiedzieć co i jak kiedy zobaczy się jak to wygląda w rzeczywistości.
Jak już musisz mieć inną sprężynę kurka to wstaw tą od AK/AKM - dostępna na allegro.
Jeżeli masz spust samoczynny to zamiast jego sprężyny możesz wstawić rurkę aluminiową - jakiś inny dystans lub zostawić tak jak jest i podszlifować kurek od ALG AKT, aby wszystko współgrało ze sobą.
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: qwert60 »

https://zapodaj.net/d1293e93e41b5.jpg.html
https://zapodaj.net/f05083191837e.jpg.html

Mam nadzieję, że widać zdjęcia. Wkrętakiem zaznaczyłem sprężynkę. Wydaje mi się, że jest to JEDYNA rzecz odpowiedzialna za siłę nacisku na spust (bez przeładowania). Gdyby podmienić na taką z dwoma zwojami zapewne byłby lżejszy spust.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: LARPAK »

To jest sprężyna spustu - część nr 15 na pierwszym obrazku (dot. Beryla).
Rolę tej sprężyny w AK pełni część nr 14 czyli końce sprężyny kurka - część nr 2 na drugim obrazku (dot. AK).

Albo wykorzystasz tą sprężynkę, którą masz albo kup sprężynę kurka od AK i po sprawie.
MBM
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2016, 23:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: MBM »

Czesc Chlopaki, Chcialbym zapytac czy ostataceznie udalo sie wam (czy jest mozliwe) zamienic oryginalny spust z Beyla / Radom Sporta na AKT z ALG Defense? Zamierzam zakupic Radom Sporta niemniej mam pewne opory w odniesnieu do spustu. Bylbym bardzo wdzieczy za wasze opinie - nie zamierzam wymienic spustu samodzielnie tylko skorzystac z jakiejs rusznikarni. Pozdrawiam, Maciej
Awatar użytkownika
Hornetos
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 09 listopada 2015, 14:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: Hornetos »

Ja w swoim Radom - Sporcie (ale edycja poprzednia:)) wymieniłem oryginał na ALG AKT. Trzeba tylko sprężynę kurka kupić z długimi wąsami - cała reszta pasuje bez najmniejszych problemów.
Prawdopodobnie możaby złożyć też na oryginalnej sprężynie kurka (bez długich wąsów) ale za opór spustu będzie odpowiedzialna tylko taka mała sprężyna (była w komplecie ALG AKT) opisana jako DODATKOWO zwiększająca opór spustu gdyby sama sprężyna kurka była zbyt delikatna.
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: qwert60 »

A mógłbyś podesłać zdjęcia? Nie trzeba było dokładać tulejki jak to wcześniej już opisywano na forum?
Awatar użytkownika
Hornetos
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 09 listopada 2015, 14:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: Hornetos »

qwert60 pisze:A mógłbyś podesłać zdjęcia? Nie trzeba było dokładać tulejki jak to wcześniej już opisywano na forum?
Ale zdjęcia czego dokładnie byś potrzebował? jak pisałem mam Beryl - Sport'a prod. 2013r. (kupiony jako nówka w zeszłym roku:)) - wyjąłem kompletny oryginalny spust i złożyłem na ALGu zmieniając jedynie sprężynę kurka na "dłuższą z wąsami" - żadnych innych przeróbek nie było trzeba, wszystko pasuje do siebie na 100%. Żadnych tulejek, piłowania, gięcia itp - wyciągasz jedne graty i wkładasz nowe :). Nie wiem jak jest w aktualnej produkcji tzn. 2017r - ale nie spodziewałbym się rewolucji ;)
qwert60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: qwert60 »

Od góry jak to wygląda po założeniu z tą dłuższą sprężyną z wąsami. Porównałbym jak to u mnie wygląda. A pasuje do blokady spustu bo tutaj też na filmikach jest trochę inaczej.
Awatar użytkownika
Hornetos
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 09 listopada 2015, 14:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: Hornetos »

Postaram się pstrykną fotkę z góry. Co do blokady - racja (wyleciało mi z głowy) trzeba było załączonego pina lekko zeszlifować, wg instrukcji z resztą, żeby gładko się blokowało. Roboty jest w sumie na ok. 20 -30 minut, bez narzędzi i zbytnich zdolności manualnych :)
Fiotr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2019, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Spust mini Radom sport 2017

Post autor: Fiotr »

Mam Beryla S .223 wyprodukowanego w 2017r (dawniej Radom Sport .223) i zamontowałem spust ALG, jak dla mnie jest bajeczny, ale napotkałem problem z zamontowaniem skrzydełka bezpiecznika po włożeniu nowych elementów. Sytuacja jest dokładnie odwrotna względem tego co przewidywał producent, który dołączył do zestawu 2 kołeczki do wydłużania tego występu w górnej części spustu (w instrukcji beryla na stronie 40 ta część spustu jest opisana literą ,,f" jako ramiona tylne). Te kołeczki służą do tego, żeby wydłużyć owe ramiona w razie gdyby spust nie zahaczał o występ na wewnętrznej części bezpiecznika i konieczne byłoby wydłużenie go. U mnie jest tak, że ten występ jest zbyt długi i gdy włożę bezpiecznik jestem w stanie przekręcić go jedynie do takiego położenia, że znajduje się pod kątem jakichś 70 stopni względem osi lufy i dalej nie idzie. Najpewniej będę musiał spiłować pilnikiem kilka mm bezpiecznika albo spustu, postaram się wstawić zdjęcia jak skończę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”