Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: lto »

McMonster pisze:Pisma nie mam (KGP mi odpowiedziała, że takie nie istnieją), a wyrok jest tu: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/AFE22A2219
Ależ to jest dziwaczna historia. Intencją skarżącego się na decyzję KSP było chyba rozszerzenie pozwolenia o broń samoczynną, a efektem jest de facto ograniczenie możliwości rozszerzania decyzji o pozwoleniach na broń.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: McMonster »

Ech, ja prosiłem KGP ogólnie o pisma dotyczące wskazywania konkretnych rodzajów broni palnej lub ich podziału liczbowego w decyzjach o wydaniu pozwolenia na broń (i trochę innych rzeczy) i mi z KGP odpowiedzieli, że "Komenda Główna Policji nie jest w posiadaniu wnioskowanych informacji".

Czy jest jakiś sposób na poznanie treści dowolnych pism wysyłanych z KGP dotyczących pozwoleń na broń? Tam są często bardzo ważne informacje, ale bez sygnatury i co najmniej tygodnia oczekiwania ciężko je uzyskać.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: 9x19 »

Toż napisałem:
... pismo 2092/2026/MB z dnia 26 maja 2014r. skierowane do KWP w Gdańsku i do wiadomości innych KWP ...
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Kiersnowski Artur »

Zdaje się że się zmieniła uobia od 1 marca i to w kwestii mundurowych na lepsze.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: lto »

Tak sobie patrzę na te zmiany i jedyne co tam widzę to dostosowanie nazw poszczególnych formacji uzbrojonych do obecnej sytuacji. Różnic na plus nie widać.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2017, 20:00 przez lto, łącznie zmieniany 1 raz.
makivara
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 12:17
Tematy: 0
Lokalizacja: stolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: makivara »

Wnioskowałem o kolekcjonerkę na broń centralnego zapłonu w liczbie 8 sztuk.
Wykończą mnie Ci mędrcy interpretatorzy ustaw z KGP... Chcą kolejnych kwitów ze zdanych egzaminów na każdy rodzaj broni podczas gdy Artykuł 16 ust.1 UoBiA nic na ten temat nie mówi.
Przedłużone postępowanie w WPA KSP znów bo:

"Z przedstawionych dokumentów nie wynika aby został pan przeszkolony z broni palnej (długiej-karabin) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że z egzaminu, o którym mowa w Art. 16 ust. 1 zwolnieni są m.in. funkcjonariusze z zakresu danej broni, jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów (ust 2.).
Zgodnie ze stanowiskiem Komendanta Głównego Policji wyrażonym m.in. w piśmie z dnia 10.0.7.2015 nr ES-2589/15/MB zwolnienie z egzaminu w zakresie danego rodzaju broni jest możliwe dopiero po przedstawieniu przez wnioskodawcę dokumentu potwierdzającego zdanie egzaminu z tego rodzaju broni, np. w toku odbywanych kursów czy szkoleń.


Ktoś z Was widział to pismo na oczy, czy pociągnąć za sznurki i je wyciągnąć ? Czy oni znają treść Art. 16 UoBiA ???

To ja zadam pytanie czy PM-98 broń samoczynna samopowtarzalna (z której jestem przeszkolony) jest bronią centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm ???
Oni się uczepili określenia broń długa tak poza tym - które nie funkcjonuje w ustawie...
Ostatnio zmieniony 10 marca 2017, 16:13 przez makivara, łącznie zmieniany 2 razy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: 9x19 »

lto pisze:Tak sobie patrzę na te zmiany i jedyne co tam widzę to dostosowanie nazw poszczególnych formacji uzbrojonych do obecnej sytuacji. Różnic na plus nie widać.
Zamiast Służby Celnej mamy Służbę Celno - Skarbową w art. 3 pkt. 1, 15 ust. 6 i 16 ust. 2. Ponadto w art. 35 ust. 3 po wyrazach "do spraw transportu" dodano: " , minister właściwy do spraw żeglugi śródlądowej".
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: 9x19 »

makivara pisze: ... Wykończą mnie Ci mędrcy interpretatorzy ustaw z KGP... Chcą kolejnych kwitów ze zdanych egzaminów na każdy rodzaj broni podczas gdy Artykuł 16 ust.1 UoBiA nic na ten temat nie mówi.
Przedłużone postępowanie w WPA KSP ...
Nie szukaj logiki tam, gdzie jej nie znajdziesz.Jak posiedzisz trochę na tym forum, to zrozumiesz że strzelnicy nie mają tak lekko w kontaktach z WPA. Pewne interpretacje były dobre przez 15 lat, ale zajęły się tym pewne panie z KGP i od roku te interpretacje są be. Poza tym przyzwyczaj się, że dla WPA ważniejsze jest pismo z KGP niż przepis ustawy.

W jak chcesz pismo, o jakim napisano z KSP, top wylij im maila z żądaniem przysłania ci skanu tego pisma w oparciu o ustawę o dostępie do informacji publicznej. Pisma nie musisz podpisywać, ani uzasadniać. Wystarczy zwykły list e-mail.

A do KSP napisz, że rodzajem broni jest broń palna centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm i z takiej broni byłeś przeszkolony oraz zdałeś egzamin. Ponadto zażądaj w oparciu o art. 9 kpa wyjaśnienia, w jakiem miejscu ustawy o broni i amunicji opisano rodzaj broni w postaci broni długiej.
makivara
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 12:17
Tematy: 0
Lokalizacja: stolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: makivara »

9x19 pisze: Nie szukaj logiki tam, gdzie jej nie znajdziesz.Jak posiedzisz trochę na tym forum, to zrozumiesz że strzelnicy nie mają tak lekko w kontaktach z WPA. Pewne interpretacje były dobre przez 15 lat, ale zajęły się tym pewne panie z KGP i od roku te interpretacje są be. Poza tym przyzwyczaj się, że dla WPA ważniejsze jest pismo z KGP niż przepis ustawy.
Jasna sprawa nie od dziś mam z tą firmą doczynienia :) Dzięki za wskazówki odnośnie odpowiedzi, przydadzą się na pewno. wyjdzie.
mechanizator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 04 marca 2017, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: mechanizator »

W kwestii wymaganych zaświadczeń wpadł mi w oko ciekawy art. KPA 75$2 "Jeżeli przepis prawa nie wymaga urzędowego potwierdzenia określonych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia właściwego organu administracji, organ administracji publicznej odbiera od strony, NA JEJ WNIOSEK, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania." W UoBiA nie widzę takowych wymagań co do zaświadczeń w odniesieniu do art. 16 UoBiA.
Ciastek85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2017, 20:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Ciastek85 »

Witam. Mam zamiar starac sie o pozwolenie do celow kolekcjonerskich bwdac fszem Policji. Gdziws chyba na forum widzialem wzor tekstu raportu informujacego komendanta o przynaleznosci do stowarzyszenia ale nie moge go teraz znalez. Moze ktos podrzucic?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
dawidoff2007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 28 marca 2007, 21:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Brzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: dawidoff2007 »

Jeśli do napisania tak prostego raportu potrzebny jest Ci wzór to hmm... daleka droga przed Tobą ...
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: 9x19 »

Policjant nie pisze raportu w sprawie wydania mu pozwolenia na broń, gdyż jest to jego prywatna sprawa. Pisza podanie do KWP tak, jak każdy cywil. W podaniu podaje tylko gdzie pełni służbę, z jakiej broni przeszedł szkolenie oraz podaje,że ma przydzieloną broń służbową.
Ciastek85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2017, 20:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Ciastek85 »

9x19 chodzi mi o wypelnienie obowiazku wynikajacego z art.63.3 uop. Dawidoff2007 napisac potrafie sam ale skoro byl gdzies wzor napisany elegancko to dlaczego nie skorzystac.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Melkor1410
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2017, 16:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Melkor1410 »

Kto z kolegów f-szy policji w ostatnim czasie otrzymał pozwolenie kolekcjonerskie z WPA KWP Olsztyn?
Interesuje mnie wnioskowany rodzaj broni i ilość na którą się zgodzą bez robienia problemów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”