Magazyn broni

Moderator: Moderatorzy WBP

norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Magazyn broni

Post autor: norbik »

Czy magazyn broni wymagany jest jeśli ma się fizycznie więcej niż 50 sztuk broni czy jeśli na decyzjach łączna liczba przekracza 50 sztuk
Czy wymóg magazynu będzie konieczny jeśli w jednej szafie będę trzymał 30 sztuk do celów kolekcjonerskich a w drugiej 30 do celów szkoleniowych?? A co jeśli w innej lokalizacji będę przetrzymywał broń do różnych celów?
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Magazyn broni

Post autor: 9x19 »

Jeżeli w jednym miejscu będziesz miał ponad 50 egz. broni, to musisz tam założyć magazyn. Nie ma tu znaczenia czy jest to broń posiadana na jedną decyzję- pozwolenie na broń, czy na dwie lub więcej.

Jeżeli w jednym miejscu np. w swoim mieszkaniu masz 30 egz. broni, a w drugim miejscu np. w mieszkaniu teściowej masz kolejne 30 egz. broni, to nie musisz mieć magazynu broni.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Magazyn broni

Post autor: carambas »

9x19 pisze: nie musisz mieć magazynu broni
Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. A mógłbyś może bardziej rozpisać tok rozumowania? Zawsze podejrzewałem, że to chodzi o ilość sztuk, którą posiada dana osoba, niezależnie od ilości pozwoleń. W sensie, jak masz powyżej 50 sztuk, to masz je trzymać w magazynie, a nie po kochankach, czy klubach. Teraz jak o tym myślę to wydaje mi się, że Twoja interpretacja jest rozsądniejsza. Z drugiej strony często rozsądek nie pomaga mi w czytaniu przepisów.


--tutaj było jeszcze drugie pytanie, ale wynikało z mojej niewiedzy, którą sam odkrylem--
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 09:29 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Magazyn broni

Post autor: 9x19 »

Zacznijmy więc od początku, czyli o brzemienia przepisu:
„Broń w liczbie powyżej 50 egzemplarzy i amunicję do niej przechowuje się w pomieszczeniu wyposażonym dodatkowo w zabezpieczenia określone w § 4 ust. 1 pkt 1–4.”
Wynika z tego, że musi wystąpić fizycznie powyżej 50 egz. broni. Jeżeli będę miał u siebie w domu 30 egz. i u teściowej 30 egz., to nie będą spełniał warunku „broń w liczbie powyżej 50 egz.”. Przy innym rozumowaniu musiałbym mieć w takiej sytuacji dwa magazyny broni. A gdybym przechowywał każdy egzemplarz broni w innym miejscu, to musiałbym mieć 60 magazynów! A to już kłóciłoby się ze zdrowym rozsądkiem. Tymczasem inny posiadacz 30 egz. broni mógłby ją mieć tylko w szafie.

PS. Przy każdej analizie przepisu warto otworzyć akt prawny, w którym jest on zapisany i jeszcze raz go przeczytać. I nieważne, że przepis znamy prawie na pamięć.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 18:09 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irontom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: irontom »

A jesli 30 sztuk mam na pietrze a 30 sztuk na parterze? Pewnie juz ktos o to pytal.
Druga sprawa w ta mysl, jak ja mam 30 sztuk i zona ma 30 sztuk i mamy to w jednym pomieszczeniu, to musimy miec wspolny magazyn broni?
Nie dla blokowania dostepu do broni w EU: http://redneck.pl/dyrektywa/
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Magazyn broni

Post autor: 9x19 »

Jeżeli masz 30 egz. broni na parterze i 30 na I piętrze, ale w jednym mieszkaniu lub domku jednorodzinnym, to musisz mieć magazyn broni. Bo masz 60 egz. broni. Ale jeżeli masz 30 egz. broni i Twoja żona ma też 30 egz. broni, to każde z Was trzyma je w swojej szafie i żadne nie przechowuje ponad 50 egz. broni. A więc ani Ty, ani żona nie musicie mieć magazynu broni. :101:
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: FranekDolas »

9x19 pisze:Jeżeli masz 30 egz. broni na parterze i 30 na I piętrze, ale w jednym mieszkaniu lub domku jednorodzinnym, to musisz mieć magazyn broni. Bo masz 60 egz. broni. Ale jeżeli masz 30 egz. broni i Twoja żona ma też 30 egz. broni, to każde z Was trzyma je w swojej szafie i żadne nie przechowuje ponad 50 egz. broni. A więc ani Ty, ani żona nie musicie mieć magazynu broni. :101:
Błogosławieni ci co mają takie żony... A znam takich ;)
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: gustaff88 »

Zastanawiają mnie dwie kwestie dotyczące magazynu:
1. usytuowany w miarę możliwości na piętrze - mam budynek gospodarczy, murowany, strop z cegły - łuki, więc niepalny. Jest też poddasze, ale dach to skos na jedną stronę z gołymi belkami i dachówką od wewnątrz. Rozumiem, że będę mógł zrobić magazyn na parterze budynku, bo góra nie spełnia wymagań. Chyba, że będą kazali mi przebudować górę, ale to było by trochę bez sensu - hipotetyczna sytuacja z budynkiem bez poddasza: "nie może mieć Pan na parterze, niech Pan dobuduje piętro"

2. Drzwi:
drzwi spełniające co najmniej wymagania, o których mowa w Polskiej Normie PN-EN 1627, plombowane lub zaopatrzone winny wskaźnik sygnalizujący wejście osób nieuprawnionych;
Cena koło 4500zł
dopuszcza się drzwi obite blachą stalową o grubości co najmniej 2 mm, posiadające blokadę przeciwwyważeniową oraz zamknięcie przynajmniej na jeden zamek, co najmniej w klasie „7” według normy PN-EN 12209, i zasuwę drzwiową zamykaną na kłódkę, co najmniej w klasie„5” według normy PN-EN 12320;
Bardziej interesuje mnie ta wersja. Znajomy pospawał by mi takie drzwi w dobrej cenie. Zamek, zasuwka, cała reszta i dużo taniej. Przerabiał ktoś magazyn z takimi drzwiami?

Jeśli chodzi o odbiór magazynu, wykonuje go policja. Chcemy wnioskować o broń na świadectwo, kontrola jest podczas procedury, czy trzeba zgłosić do odbioru wcześniej?
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Magazyn broni

Post autor: tomekwroclawski »

Ja bym szedł w ziemiankę.

Grubość ścian nie ograniczona, o stropie chyba nic nie ma, nie palne, z góry właz i drabinka.
kfahoo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2023, 12:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: kfahoo »

zgodnie z tym wyrokiem musisz mieć magazyn https://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii- ... =%2Fszukaj
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: Ramesses »

kfahoo pisze: 14 listopada 2023, 12:34 zgodnie z tym wyrokiem musisz mieć magazyn https://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii- ... =%2Fszukaj
Złota łopata! A już odpowiedź na pytanie z 2017 orzeczeniem z 2021 przebija wszystko. ;laughing:
Piszesz na forum, nie pij.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
irek76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 06 października 2010, 12:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Pulawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: irek76 »

Kto może otwierać i pobierać broń i amunicje z magazynu broni w klubie sportowym. Wystarczy samo dopuszczenie i upoważnienie od prezesa czy trzeba miec w książeczce "M" Wiem, że jakieś zmiany nastąpiły w tym temacie ale jak zwykle nie potrafie znaleźć. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Magazyn broni

Post autor: VIS »

W książeczce nikt Ci już nie wbije "M". Dopuszczenie masz na rodzaje broni. Wstęp do magazynu broni ma tylko odpowiedzialny za magazyn magazynier lub w obecności magazyniera zarządzający majątkiem Klubu lub osoby upoważnione do kontroli magazynu. Aby być magazynierem musisz mieć dopuszczenie do posiadania broni. W decyzji o dopuszczeniu musisz mieć literki takie jak broń składowana w magazynie. Decyzję o tym, kto jest magazynierem podejmuje osoba gospodarująca majątkiem Klubu, najczęściej Prezes jednoosobowo, chyba że statut Klubu stanowi inaczej.

Otwierać magazyn i wydawać broń z magazynu może wyłącznie upoważniony magazynier. Pobierać broń z magazynu może osoba dopuszczona do posiadania broni i upoważniona przez osobę zarządzającą majątkiem Klubu. No chyba że zarządzający majątkiem udzieli w zakresie decydowania komu można wydać broń, pełnomocnictwa magazynierowi albo komuś innemu. Ale broń wydaje pobierającemu magazynier. Pobierający broń musi mieć dopuszczenie do posiadania broni.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”