Remington 36 -naważka prochu ?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: Toost »

Ryba pisze: To ładnie... w takim razie każde zawody masz wygrane. Bywasz? Jeśli nie to żałuj...
Jeśli nie wiesz w co da się trafić większą naważką, to... poeksperymentuj. A jak nie, to uwierzy tym, co już to zrobili. :-D
Na zawodach bywam, a jako Tomasz jestem niewierny. Ludzie tu różne rady dają, niektórych radzących znam i im mogę uwierzyć, innych nie znam więc pytam. Dziwnym trafem mało kiedy potrafią pokazać coś na poparcie swoich tez.
Z tego co eksperymentowałem pocisk i duża naważka to mała celność, zaskoczyło mnie więc co przeczytałem i próbuję drążyć temat.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: Marek- »

Toost pisze:
Ryba pisze:Ładując 1,1 grama "czecha" do Colta Navy .36, nie wychodzę z czarnego na 25 m jedną ręką... Da się.
ładując 1gram ZSa do navy .44 10 z 13 strzałów nie wyszło z dziewiątki ... Wiem, że się da.

Ciekawy byłem w co da się trafić większą naważką z mniejszego kalibru. Nie wychodzenie z czarnego jest fajne, ale ...

A ja do remika cal 36 daje 15 gr ZS2 i ma super skupienie, rewolwer prosto z pudełka, od Saguaro, nawet go nie rozebrałem, jedynie trzeba było muszkę o ponad milimetr spiłować.
Nie zakończyłem z nim prób bo brakuje mi czasu, pewnie będzie jak zawsze że próby będę robił na zawodach na pierwszej tarczy :wink: a wynik na drugiej.
Strzelam z jednej ręki a i tak przestrzeliny się dotykają.
Przy doborze naważki dla mnie ważne jest jak broń strzela z ręki, nie interesuje mnie strzelanie z dwóch rąk czy jakiejś podpórki, dobieram takie naważki które dają mi najlepsze skupienie przy strzelaniu na zawodach, w tym wypadku chyba będzie to te 15 grein. Na pierwszych zawodach 93 pkt, na drugich chciałem poprawić i dałem 10 gr i było słabo, w niedzielę sprawdziłem znów te 15 gr wystrzeliłem dwa bębeny czyli 12 a nie 13 strzałów i wyszło 95 pkt. Super ważne jest by odpowiednio uchwycić broń, z odpowiednią siła i w odpowiednim miejscu, bo inaczej sieje przez odrzut.
Pierwsze 2 strzały oddałem lekko trzymając rewolwer i trafiłem w lewo i w prawo dwie 7 po przeciwnych stronach na tej samej wysokości, dwa następne ta sama wysokość i silniejszy chwyt 8 z prawej 9 z lewej, zmiana chwytu na wyższy tzw nachwyt dwa ostatnie strzały linia 9-10 z lewej w jedną dziurę, drugi bęben 6 strzałów w ten sam rejon 9-10 z lewej, mimo prób wynik 95 pkt. Po sprawdzeniu w innym świetle trzeba będzie jeśli się potwierdzi lekko przebić muszkę.

Morał z tego taki że każdy powinien sam dla siebie poszukać odpowiedniej naważki, bo może się okazać że na np 8 gr przy innym chwycie sprawdzi się lepiej albo gdy ktoś strzela z dwóch rąk.
Z innego remika cal 44 strzelam z całkiem innych naważek, co ciekawe czasem mniejszych bo inaczej cały cykl strzału na mnie oddziaływuje i trudniej mi sobie przypomnieć jak go trzymać.
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: antjacek »

Ja mam Remika z Piety Targeta i sypie łuskę od 9-ki czyli około 0,9 grama.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 921
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Marku, :532: :piwo: ! :516:
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 886
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 105
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: Ryba »

Marek! Ale Ty nie jesteś miarodajny (choć w kwestii strzelania nieomylną wyrocznią - piszę bez drwiny...) dla całej rzeszy pospólstwa strzeleckiego (do którego i ja się zaliczam), bo Ty jesteś... inny. :) Każdy sprzęt i każda naważka jest dla Ciebie dobra. :-D
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 17:22 przez Ryba, łącznie zmieniany 1 raz.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: Kyle »

Marek- pisze:A ja do remika cal 36 daje 15 gr ZS2
Tak z ciekawości: ile maksymalnie mieści się prochu w tym modelu, zakładając rozsądną ilość przybitki i standardową kulę?
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 36 -naważka prochu ?

Post autor: Grzesiek77 »

Kyle pisze:
Marek- pisze:A ja do remika cal 36 daje 15 gr ZS2
Tak z ciekawości: ile maksymalnie mieści się prochu w tym modelu, zakładając rozsądną ilość przybitki i standardową kulę?
Możesz sypać sam proch, tylko nasyp trochę mniej niż zwykle bo nie bardzo chce się ściskać.
Proch, kula, smar ładnie bo łatwiej odpalić kilka na raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”