Jaka wiatrówka PCP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

mariuszj0808
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:35
Tematy: 7
Lokalizacja: łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: mariuszj0808 »

Kaliber 5,5 mm w limicie nadaje się do puszek , nie bez powodu ci co się bawią w strzelectwo jako tako sportowo wybierają 4,5 mm , im lepszy sprzęt kupisz tym dłużej będziesz go używał a nie zastanawiał się chwilę po kupnie na co by tu wymienić żeby było celniej zacznij od jakiegoś Air Armsa , loguna solo przy takim budżecie albo doskrob trochę i kup walthera lgm.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2017, 22:35 przez mariuszj0808, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Aligatius »

Ja mam AT w kal. 4,5mm po tuningu dagiego. Jeśli chodzi o skupienie, to jestem w stanie wyciąć otwór 20gr. na 50m (fotki prezentowane tu i na airgun.hunt...) NATOMIAST na zawodach benchrest regularnie okupuję ostatnie miejsca w tabeli (czasem przedostanie :wink: ) - inna sprawa, że zdecydowana większość w tej konkurencji to Walthery, Steyery i kilka HW100 (czyli sprzęty kilka półek wyżej) jakiś AA też chyba był. Musisz pamiętać o tym, że AT wymaga "zrobienia", czyli poprawienia wszystkich fabrycznych niedoróbek - koszt jest stosunkowo niedrogi. Jeśli masz jakieś oczekiwania od wyników na tarczy, to AT wyjętym z pudełka się nie nacieszysz.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
MarWen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: MarWen »

popatrz na BSA Buccaneer cena dobra i karabinek też fajny.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Aligatius »

MarWen pisze:popatrz na BSA Buccaneer cena dobra i karabinek też fajny.
W zasadzie racja, ale Buccaneer jest bardzo wybredny i ponoć latają w nim celnie tylko bardzo twarde śruty.
Znajomy miał AT (pudełkowy odkupiony z forum) i narzekał. Zrobił w nim poprawki i w międzyczasie wystawił na sprzedaż. Znalazł się kupiec i nie zdążył sprawdzić efektów swojej pracy. Kupił Buccanera i początkowo był zawiedziony wynikami z jsb exact, dopiero po dobraniu bardzo twardych peletek (nie pamiętam jakich) sprzęt strzela lepiej. W innym wątku o tym BSA też o tym wspominano.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
MarWen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: MarWen »

Też słyszałem , że lufy BSA nie lubią JSB , ale w moim to się nie potwierdza.
Ja niewiele poprawiałem w swoim dołożyłem reduktor od Kuffla i poprawiłem port ładowania oraz spust.
Teraz jestem bardzo pozytywnie zaskoczony celnością i cyklem strzału. To naprawdę fajny sprzęt.
Miałem AT 44 i od niego moim zdaniem lepszy i lepiej wykonany. Jest bardzo prosty w konstrukcji nie bardzo ma się co psuć. Nie jest to oczywiście Steyr czy nawet HW100 (miałem oba) ale przy tej cenie do rekreacji a nawet i na zawody godny polecenia.
PS ja używam JSB 4,53 i crossman domed na obu jest ok
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: rokasa58 »

Buccaneer dobrze strzela też śrutem JSB Heavy. U mnie to chyba najlepiej, Domeda (7,9gr) trochę źle indeksuje, ale skupienie ok.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: kewalsPL »

Aligatius pisze: Buccaneer jest bardzo wybredny i ponoć latają w nim celnie tylko bardzo twarde śruty.
Prawie wszystkie lufy BSA lubią twarde śruty, ja ładuję H&N FTT- JSB robi siewnik.
lis3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 24 września 2015, 13:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: lis3k »

makarus pisze: Kaliber 5,5 mm w limicie do 17 Juli to sprzęt na maksymalne 30 metrów, dalej i opad będzie duży i energia zleci na łeb i szyję.
Z tym, że większy opad się zgodzę bo mniejsza prędkość na starcie ale co do energii to większy kaliber doniesie więcej energii na większy dystans bo wolniej ją wytraca.
Poza tym od opadu są podziałki na siatkach celowniczych :wink:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: ben_sage »

5,5 jest tak samo celny jak 4,5. W niektórych przypadkach 5,5 ma zalety w innych 4,5 można sobie gadać i gadać nad lepszością jednego i drugiego.
Radochy tak samo dużo a czasem nawet więcej 5,5.
Tak nie dyskutuje się... każdy czego innego oczekuje.
marlena
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 21 marca 2015, 18:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: marlena »

AA S400, w 4,5. Celny, przyjemny, do rekreacji i na zawody.
AIR BENCHREST
Gustav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 maja 2004, 17:32
Tematy: 10
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Gustav »

Jakie PCP?

Jeśli na początek i nie chcemy zanadto naruszać domowego budżetu, ale jednocześnie trafiać, a nie tylko wydmuchiwać peletki, to ja także polecam AT 44 z drugiej ręki, po poprawkach. Tak jak napisał Aligatius, 20 gr na 50m to nie przesada. Tyle w temacie.
AT44 / Łucznik 187 / Łucznik wz70 / Crosman 357
Est
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Est »

MarWen pisze:popatrz na BSA Buccaneer cena dobra i karabinek też fajny.
Jak się ma do CZ200? Bo cena podobna
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Linek »

Nie widziałem jeszcze na zawodach at 44 co dwugroszówkę wystrzeliwuje na 50 metrach

Na 50 metrach to ciężko z topowych wiatrówek takie skupienie osiągnąć o czym piszecie sami że na zawodach benchrest okupujecie dalsze pozycje

Nie twierdzę że się nie da jednej lub dwóch tarczek ładnych strzelić ale w dłuższym strzelaniu każdy szuka steyra Waltera lub hw100 bo są bardziej powtarzalne 2 groszówki na 50 metrów

Później ktoś kupi at i nigdy nie strzeli 10x 2 groszy na 50 metrach
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Aligatius »

Linek pisze:Nie widziałem jeszcze na zawodach at 44 co dwugroszówkę wystrzeliwuje na 50 metrach
Jakie zawody masz na myśli gdzie strzela się u nas na skupienie? Benchrestu też nie strzela się na skupienie, tylko na punkty do 25 małych tarczek. A skoro o nich mowa to taka mała ciekawostka - na ostatnich zawodach na 50m zająłem atekiem 8 miejsce na 18 startujących. Być może fuks, być może słaba forma konkurencji, być może "Pan Bóg śruty nosił" :wink: Z tego co pamiętam, to dagi40 swoim atekiem wystukał kiedyś na 100m chyba 3 albo 4 miejsce. Z tego co słyszałem właściciele ateków też kilka razy stawali na pudłach w HFT
Ale żeby była jasność - AT, to nie HW. To nie sprzęt z którym "śmiało" się idzie na zawody, ale sprzęt z którego po odpowiednim dopracowaniu "da się"
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2017, 08:17 przez Aligatius, łącznie zmieniany 1 raz.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka wiatrówka PCP

Post autor: Tommy54 »

Sorry Kolego ale nie przekonuje mnie to do do polubienia AT44. Jeżeli masz takie umiejętności strzeleckie jak piszesz, to po co strzelasz z "badziewia" jakim jest "turek" ? I ile walki na pewno miałeś i kasy wydałeś , aby tego ATka w miarę "ucywilizować" .Ale w miarę to nie znaczy do końca - wielu tematów się nie przeskoczy.
Z dobrego prawdziwego KARABINKA do benchrestu , (na pewno droższego bo wyczyn kosztuje) - uzyskiwałbyś spoko 2-3 miejsca na bank .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”