Stoeger M3K - rwie łuski

Moderator: Moderatorzy WBP

TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: TomaszMk »

Mam strzelbę Stoeger M3K 3-gun.
Przy niektórych łuskach widac zerwana kryzę.

Jak tego uniknąć? Bo zatrzymuje mi się łuska w oknie wylotowym i blokuje suwadło.

Jak tego uniknać?
Czesciej sie zdaza na aminicji z Pionek a mniej na Fiocchi.

Obrazek
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: xxxam »

Spróbuj porządnie doczyścić komorę - może się kleją.
Awatar użytkownika
mkgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 19:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: mkgun »

Jak kupowałem Stoegera, sprzedawca (Best Hunters) sugerował mi, żebym nie używał amunicji z Pionek, bo nie wie dlaczego ale tej amunicji strzelba M3K nie lubi. U mnie Fiocci (28g) Ok.
A Ty z jakiej amunicji strzelałeś ? ( o jakiej wadze)
Slavia 634, Gamo Hunter 440, Glock 17 4Gen, MAG98, CZ75 SP-01, AKMS47
grzywaczewski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 grudnia 2016, 13:03
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: grzywaczewski »

Dwoch znajomych ma pompki Uzkona i na Pionkach sie zacinaja, a na innych nie. Ja mialem problemy w czterotakcie, ze nie wyciagal luski z Pionek (raz na jakis czas) bo komora nabojowa byla silniejsza od pazura. Po wyczyszczniu na lustro problem sie nie powtorzyl. Niemniej taki chyba ten plastik z Pionek :/
pafka
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 lipca 2014, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: pafka »

Mój Stoeger M3K ma problemy z amunicją 24g - nie przeładowuje lub przykleszcza łuskę podczas wyrzutu. Z amunicją 28 czy 32 ten problem nie występuje.

Zauważyłem też, że zacięcia 24g zdarzają się jeśli strzelbę podczas strzału mocno się trzyma - jeśli uchwyt będzie "luźny" to w 90% strzałów system inercyjny także poprawnie wyrzuca łuski od 24g amunicji.
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: TomaszMk »

Sprobuje jeszcze raz wyczyscic. Zobaczymy, bo jakos sie specjalnie nie przykladalem z czyszczeniem nowej broni.

A i malo jeszcze byl strzelany(chronologicznie):
- 100 sztuk 32g srut - nie bylo wiekszych problemow - moze z 5 zacięć na samym poczatku,
- 25 szt. 28g breneka - tu zrywalo kryze ale naboj wyrzucalo,
- 25 szt 24g srut - zrywal prawie kazda kryze i co 3-4 strzal przyciecie.

W necie pisza zeby postrzelac tak z 300-400 szt mocnej ammo i dopiero wtedy przejsc na slbsza. I chyba tak zrobie + gruntowne czyszczenie.
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: Mili »

TomaszMk robiłeś polerkę komory nabojowej?

Stoeger kupiłem na klub w połowie zeszłego roku. Pierwsze co zrobiłem to polerka komory czyszczenie i swoje smary.
Bez problemów lata na ammo 24 gr Trust. Na pionkach shortach 63,5 28-32 g lubi sie ciąć zwłaszcza przy szybszym strzelaniu Amunicja Pionki 28 do IPSC działa poprawnie. Strzelam głównie Trust lub Gamebore różny wagomiar i nie mam problemów. Magazynek w miejscu pracy sprężyny smaruje olejem PKB bez nadmiaru tylko aby była cienka powłoka.

Pafka dziwi mnie to że przy luźnym lepiej działa niż na sztywnym.
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: TomaszMk »

Jeszcze nie robilem polerki.
Jak na razie zgrubne czyszczenie bylo i tyle - do strzelania.

Musze bardziej sie przyjzec komorze i okolicom.
Czyli najpierw pojdzie czyszczenie a pozniej pewnie polerka.
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: Janusz123 »

Może wstrzymaj się z tą polerką do czasu aż nie sprawdzisz działania na innej amunicji. Głupio byłoby popsuć sobie strzelbę z powodu amunicji (jak widzisz nie tylko ty masz tu problemy - były jeszcze podobne tematy na forum z innymi modelami strzelb).
Mam pompkę Benelli Supernova, ma chromowaną lufę i komorę nabojową. Breneka z Pionek "nie chce wyjść" tak co 3 strzał. Nie ma znaczenia czy to practical slug, dynamic slug czy magnum. Ze śrutem i loftką jeszcze nie miałem problemu ale to może dlatego że jeszcze mało z tego strzelałem.
pafka
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 lipca 2014, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: pafka »

Mili pisze:Pafka dziwi mnie to że przy luźnym lepiej działa niż na sztywnym.
Takie mam wrażenie, ale że nie jestem specjalistą od strzelb - mogę się mylić. Tłumaczę to tym, że tak działa system inercyjny; przesunięcie strzelby z ryglem w tył po strzale, wobec "inercyjnie" nieprzesuwającego się (lub przesuwającego się wolniej) zamka, napręża sprężynę i rozryglowuje zamek. Wg mnie, jeśli strzelbę trzymamy mocno i amunicja jest słaba, to efekt inercji jest słabszy i powoduje zacięcia. Przy luźnym trzymaniu i/lub mocnej amunicji sprawiamy, że system działa lepiej.



Jeśli teoria jest błędna, proszę o sprostowanie.
Awatar użytkownika
mkgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 19:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: mkgun »

W instrukcji Stoeger M3000 i M3K jest napisane, że to strzelba skonstruowania do amunicji magnum oraz o wadze minimum 28g. Osobiście spróbowałem Pionki 24g (22zł/paczka, 088 szt) i cięła się każda sztuka.
Kupiłem najtańszą Fiocci Trap 28g (24zł/paczka, 0,96 szt) Fiocci Gold (32zł/paczka 1,28 szt) oraz Winchester Trap (26zł/paczka, 1,04 szt) - ZERO zacięć, a Strzelba jest praktycznie nowa.
Kupowałem po 1, 2 paczki w kilku warszawskich sklepach, więc drogo. Przy Ilości min. 1K cena 28g amunicji: 22-23zł/paczka (0,88szt) więc w cenie Pionek Trap 24g (podaję ceny z tych samych sklepów). Strzelanie dośc przyjemnem spodzieałem się wiekszego kopa jak przy strzelaniu z Bocka jednak były to praktycznie "delikatne muśnięcia" :wink:

Różnca w zakupie strzelby Stoeger M3K (2800zł plus przedłużka (+5) magazynka 400zł) czyli za 3200zł vis Mossberg 930JM za 4100-4300zł daje nam różnicę prawie lub ponad 1000zł czyli 25 000/27 500 sztuk "droższej" 28g amunicji... Przy opcji kupowania pojedyńczych pudełek.

Amunicja Pionki tnie się na tureckich strzelbach ale i na Mossbergach ( również pompkach - wiem z opowiadań mojego znajomego), a ostatnio na portalu ktoś sprzedawał 930 JM z opisem "lubi mocniejszą amunicję"...
Posiadam amunicję treningową/szkoleniową Pionki i niestety klinują się nawet one (przy treningu szybkiego ładowania po 2 szt.) w komorze nabojowej, ale to wynika z konstrukcji dosyłacza amunicji - zrobiłem sobie naboje treningowe sam i już nie ma problemu ;-)

Reasumując odradzam amunicję z Pionek do Stoeger-ów.
Kolego Milli cieszę się, że po Twojej polerce i smarach strzelba zaczęła przeładowywać tanią 24g amunicję. Potwierdza to tezę kolegów z mojego klubu, którzy twierdzą, że Stoeger-y docierają się po cięższej amunicji i potem strzelają też z tej 24g - tylko czy jest sen zmieniać na słabszą.. ?
Slavia 634, Gamo Hunter 440, Glock 17 4Gen, MAG98, CZ75 SP-01, AKMS47
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: sql »

Mam pompkę Mossberga (590A1) i na żadnej amunicji nie mam problemów. Używam głównie Fiocchi 24g (72 grosze sztuka), na zawody Pionki short 28 lub 32g.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
mkgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 19:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: mkgun »

Kolego sql, pisałem o "problemach z amunicją pionki 24g, Ty na zawodach używasz 28g i 32g.
Zacięcia u mojego kolegi zdarzały się na tym samym modelu M., który Ty posiadasz, podkreślam raz jeszcze na Pionki 24g.
Z amunicją 24g innych producentów, tak jak pewnie Ty, nie miał problemów.
Slavia 634, Gamo Hunter 440, Glock 17 4Gen, MAG98, CZ75 SP-01, AKMS47
Awatar użytkownika
Mili
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 717
Rejestracja: 30 marca 2009, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: Mili »

mkgun pisze:
Różnca w zakupie strzelby Stoeger M3K (2800zł plus przedłużka (+5) magazynka 400zł) czyli za 3200zł vis Mossberg 930JM za 4100-4300zł daje nam różnicę prawie lub ponad 1000zł czyli 25 000/27 500 sztuk "droższej" 28g amunicji... Przy opcji kupowania pojedyńczych pudełek.
Mi za 1 tyś PLN przy cenie 22 za pakę wyszło stanowczo mniej ammo ;laughing:

mkgun pisze:Kolego Milli cieszę się, że po Twojej polerce i smarach strzelba zaczęła przeładowywać tanią 24g amunicję. Potwierdza to tezę kolegów z mojego klubu, którzy twierdzą, że Stoeger-y docierają się po cięższej amunicji i potem strzelają też z tej 24g - tylko czy jest sen zmieniać na słabszą.. ?
Trochę sprostuję - nie zaczęła tylko strzelała od razu . Instrukcja podaję naważkę powiedzmy od 28g dla modelu 3000, ale czy do M3K też ? z moich informacji wynika że M3K ma słabszą sprężynę i powinien pracować na 24 g ale tak jak piszesz warto go pomęczyć na mocniejszej.
Natomiast jak dla mnie to jest sens strzelać z 24g i jeszcze z 7,5 jak tylko wydoli jeżeli na torze masz np. 16 rzutków na stojakach i kombinujesz jak tu ustrzelić 2 szt za 1 strzałem :-D
Centralny,Boczny,Wiaterek,ASG.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Stoeger M3K - rwie łuski

Post autor: sql »

@mkgun ładowałem do niego wszystko, co tylko znalazłem - włącznie z Pionkami 24gr a nawet 21gr. Również zwykle (nie short) Pionki 28gr czy 32gr.
Nigdy nie miałem problemów z przeładowaniem.
Ja rozumiem, że niektóre strzelby mają z Pionkami problemy (zwłaszcza z shortami), ale nie jest też tak, że te Pionki nigdzie nie działają.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”