CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Moderator: Moderatorzy WBP

Sid79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 14 sierpnia 2016, 11:31
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: Sid79 »

Jak w temacie proszę posiadających w/w model o podzielenie się doświadczeniem - czy coś się z nimi złego dzieje, czy ma istotne mankamenty ( oprócz poruszanego problemu z zatrzaskiem magazynka ), czy warto się przesiadać z jedynki...taki wątek z pewnością ułatwi podjęcie decyzji osobom borykającym się z dylematem wymiany 1 na 2, a także zakupu samej 2..
Oscar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 09 marca 2016, 12:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: Oscar »

Witam! Jak dla mnie, po 4 miesiącach i ok 2,5 tys. przebiegu pistolet jest bez zarzutu. Odsłania wszelkie mankamenty w technice strzelania i pozwala nad nimi popracować. Stosuję niemal wyłącznie S&B 8g. Żadnych problemów z przeładowaniem, żadnych zacięć. Po ok. 700 szt. wysunął się światłowód z muszki ale to żaden problem. Zakupiłem dłuższy odcinek, przyciąłem, lekko przytopiłem na krawędziach i siedzi jak trzeba.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: marcinez »

Gdzie kupiłeś światłowód? Masz porównanie do jedynki?
Oscar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 09 marca 2016, 12:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: Oscar »

Światłowód można zakupić tu: http://www.asgshop.pl/produkt.php?ph=św ... d+&id=5701. Jest to światłowód o grubości 1mm i idealnie wchodzi w otwory w muszce. Porównanie z 1? Oba pistolety są bardzo dobre, ale każdy po prostu inny. Mnie S2 "wlazła" w rękę natychmiast i nie rozważam na chwilę obecną żadnej alternatywy. Mam co robić, widzę każdy mój błąd na tarczy. Ale to jest sprawa bardzo indywidualna. Trzeba wziąć do ręki i postrzelać. Tego pewnie nie zastąpią żadne opisy.
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: Sokal »

I mi się światłowód muszki wysunął, ale szczęśliwie nie całkiem, pół kropelki Kropelki załatwiło sprawę. Czyli lepiej po zakupie to sprawdzić i poprawić. Po za tym bez problemów. No i ta powłoka jakaś miękka, upadła mi na nią łuska z innego pistoletu i wygniotła kreseczkę ok 1mm. Ale nie złazi dzięki temu że miękka.
sebamed4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 29 lipca 2016, 22:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: sebamed4 »

Żadnych problemów z bronią.Wszystko chodzi gładko ,zacięć 0.Prównania z jedynką nie mam.mnie osobiście cały czas gęba się uśmiecha jak otwieram kuferek.
U mnie swiatłowód-bez problemu-ale to jest drobnostka.
Próbowałem wymienić szczerbinkę-ale tak cholewra siedzi ,że boje sie pierd... młotkiem wiec zlecę to specjaliście.
Poza tym OK
Awatar użytkownika
marizy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 09 marca 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: marizy »

Walnij młotkiem, ale za pośrednictwem dębowej klepki a zamek unieruchom w imadle albo ściskiem stolarskim do blatu. Oczywiście, żeby nie porypać zamka umieść go pomiędzy dwoma listwami z miękkiego drewna np. sosny.
Zajrzyj na mój kanał o broni palnej https://www.youtube.com/channel/UCgaMzM ... JGEzfUTL7w
Awatar użytkownika
Morda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: Morda »

Moim zdaniem tylko dlatego, że wypuścili 2kę bym się nie przesiadał. No chyba, że z jakichś nieznanych przyczyn nie jesteś dłużej w stanie zdzierżyć poprzedniego modelu. Ale z jakich? ;)

Pozdrawiam,
Morda
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: marcinez »

Jak kupować to tylko dwójkę ;) Inny kurek, okładziny, szczerbinka, stalowa żerdź, bufory, płaskie"skrzydełka" bezpiecznika. Zmiana tych wszystkich rzeczy w jedynce wyjdzie drożej niż różnica w cenie między jedynką i dwójką.
Awatar użytkownika
Morda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: Morda »

marcinez pisze:Jak kupować to tylko dwójkę ;) Inny kurek, okładziny, szczerbinka, stalowa żerdź, bufory, płaskie"skrzydełka" bezpiecznika. Zmiana tych wszystkich rzeczy w jedynce wyjdzie drożej niż różnica w cenie między jedynką i dwójką.
No i to są argumenty :)

Pozdrawiam,
Morda
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: LARPAK »

marcinez pisze:Jak kupować to tylko dwójkę ;) Inny kurek, okładziny, szczerbinka, stalowa żerdź, bufory, płaskie"skrzydełka" bezpiecznika. Zmiana tych wszystkich rzeczy w jedynce wyjdzie drożej niż różnica w cenie między jedynką i dwójką.
Tylko po co zmieniać np. na płaskie skrzydełka bezpiecznika skoro bardziej poręczne są te z SH1?
Kurek - ok. 150 zł (piszę z pamięci).
Stalowa żerdź sprężyny powrotnej - 50 zł.
Bufory - u pepików za grosze, ale niech będzie - 20 zł.
Sprężyna kurka miękka lub twarda - niech będzie 50 zł.
Sprężyna iglicy - powiedzmy 30 zł.
Sprężyna powrotna miękka lub twarda - niech będzie 50 zł.
Lejek - na forum ktoś robił to za ok. 200 zł, ale mi osobiście on nie jest potrzebny więc to indywidualne preferencje.

Problemem może być tylko regulowany zaczep magazynka, którego Czesi jeszcze nie mają w ofercie (nie mieli z pewnością kilka miesięcy temu jak u nich byłem).

Czyli na graty wydasz jakieś 300 zł + lejek jeżeli potrzebujesz - niech ktoś się uprze i wyda nawet 500 zł to dalej nie jest różnica w cenie pomiędzy SH1 a SH2.
Jedyne plusy SH2 to jest to czego nie można sobie wymienić, a nie ma tego SH1.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: marcinez »

Może masz blisko do Chech, ale ceny są znacznie zaniżone. Kurek 300, okładziny 300, szczerbinka około 150, żerdź 69, bufory 24. Nie wiem o jakim lejku mówisz dwójka, ani jedynka jego nie mają.
Zapomniałem o dodatkowych skrzydełkach bezpiecznika czyli 250 zł.
Następnym razem jeśli kolega pozwoli zwrócę się z prośbą o zakup tańszych części.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2017, 20:04 przez marcinez, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: LARPAK »

Wakacyjny jednodniowy wyjazd do Czech z żoną przy okazji pobytu w górach nie kosztował wiele.
Bufory w Pradze jak i żerdź nie wyszły drogo.
Do tego cena 24 zł w Hubertusie dotyczy buforów do CZ75, a nie do SH1, który kosztuje tam 12 zł, a u Czechów 1 euro!

O lejku wspomniałem przy okazji jakby ktoś chciał bo jest to część tuningowa proponowana przez Czechów i są ludzie, którzy ją stosują.

Okładziny - mi np. aluminiowe nie pasują i wolę oryginalne z SH1 - kwestia wysoce indywidualna.
Przyrządy celownicze - j.w. mi pasują te SH1 i jakoś w sprzęcie do dynamiki nie widzę potrzeby ani sensu posiadania regulowanych (które jak już raz ustawisz to nie ruszasz), ewentualnie jakiś tryt czy coś innego, ale to można wymienić pod siebie w każdej broni, nawet SH2.

Ceny kurków jak i spustów nieco podskoczyły od sierpnia kiedy byłem w Pradze - zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej - pewnie kurs euro trochę namieszał.
Tak czy inaczej ile "lepszy" jest kurek, który byś chciał założyć od tego co już jest w SH1?

Wiele w CZ dają sprężyny: powrotna, kurka, iglicy itd.

Mam zarówno 75B jak i SH1 i te płaskie manipulatory z SH2 nie są wygodne jak dla mnie, a szerokie z SH1 są świetne - nie trzeba ich szukać kciukiem!
Jeżeli widzisz sens wymiany skrzydełek bezpiecznika w SH1 na te płaskie z SH2 to proszę uzasadnij co to takiego daje bo "szybkości" (czasu reakcji na odbezpieczenie, zmiany kąta ułożenia dłoni czy co tam chcesz na korzyść to tak jakoś nie bardzo)??

Dla mnie w SH1 do wymiany na pierwszy ogień poszła dźwignia zaczepu zamka z tej przedłużonej na mniejszą z CZ 75B i w SH2 też bym ją wymienił bo to co jest to mi nie pasuje.

Tak jak napisałem: SH2 wygrywa z SH1 tylko tym czego nie można wymienić.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: marcinez »

Bufor za 12 zł jest do sh1 i nie pasuje do sh2, ale to maski ważna kwestia. Mi przeszkadzają oryginalne skrzydełka bezpiecznika w dostępie do dźwigni zwalniania zamka. Oczywiście jest to problem osobniczy, ale myślę że nie jestem w tym odosobniony. Nie strzelam sportowo moje sugestie są typowo osobiste. Nie każdy mieszka na południu, nie będę zasuwal tysiąc kilometrów żeby kupić coś u sąsiadów
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ Shadow 2 po pół roku użytkowania

Post autor: LARPAK »

Do SH2 nie musisz kupować buforów bo są w zestawie.
Do SH1 musisz kupić bufor, aby go mieć i kosztuje on mniej.

Też nie mieszkam na "dalekim" południu, ale urlop można sobie różnie zaplanować...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”