.22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zimowy test w CZ Kadet

Post autor: PMB »

Test w zimowych warunkach ( - 4 °C ) na otwartej strzelnicy ( samo stanowisko strzeleckie zadaszone ale "przewiewne" ), bez rękawiczek więc po paru seriach coraz mniej miarodajny ale trochę o amunicji już mówiący ( o błędach strzelca też ).
CZ Kadet, 25 metrów, postawa stojąca, chwyt oburącz, bez korygowania, dwie serie po 5 strzałów z doładowaniem magazynka po pierwszej serii, przyrządy ustawione "pod punkt" na amunicji HV American Eagle z której do tej pory strzelałem, nie zmieniane ustawienia i brak korekty przyrządów przy amunicji o standardowej prędkości. Mimo mrozu brak zacięć i niewypałów także na amunicji standardowej prędkości ( miłe zaskoczenie ).

Wyniki wyszły w granicach 90-92 pkt, skupienie mogłoby być lepsze, odskoki raczej z winy strzelca niż amunicji.

W zabawie udział wzięli - CZ Kadet, rocznik 2010, amunicja : Federal Champion 40 gr Solid, RWS Club 40 gr Solid i jako ostatnia American Eagle HV 40gr Solid ( na tarczy widać zmarznięte ręce :-? - chociaż wynik punktowy jak na rekreacyjne strzelania z Kadeta zadowalajacy )

Na podstawie wyników testu postanowiłem dokupić 250 szt. Federal Champion

Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: rzufik1 »

Lotnik do Psp potrzebuje kulek.Ale oprocz kulek to tez informacji jakie ceny tego sa po Polsce. W Krakowie masz kilka sklepow ale najnizej to okolice 17 zl za paczke. Na kilku tysiacach sztuk to juz sporo by zostalo.a widze ze mozna dostac nawet latajaca amunicje w okolicy 14 zl.moze jakis zakup grupowy by zorganizowac :) ja z 5 tys bym wziol:)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: MarcinKr »

Rzufik to chyba mieszkamy w innym Krakowie.

W Arenie na Pasterniku masz S&B po 16 przy zakupie jednej paczki, jak weźmiesz 100 paczek to i cena będzie inna.

W Kniei Winchester 150 za karton 500 szt, przy 10 kartonach też ponegocjujesz (mój walther niestety jej nie trawi).

W Sokole za to wybór chyba 10 rodzajów ale najtańsza jakiś czas temu była cci. Ceny nie pamiętam bo zmienili godziny otwarcia i już tam nie zdazam po pracy.
JanekS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 09 sierpnia 2011, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: JanekS »

A może Polska kogoś interesuje, po 10.000szt w skrzynce :-)
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: McMonster »

Mnie na pewno interesuje Polska. Interesuje mnie też polska amunicja, jeśli to masz na myśli. Mógłbyś napisać coś więcej o tej skrzynce 10.000 sztuk?
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: rzufik1 »

MarcinKr w tym samym Krakowie :) i dla tego napisałem że okolice 17 zł.
Fakt tu Atena z SB wychodzi najlepiej..ale co do ceny za większą ilość paczek to już nie wygląda to tak różowo:) Za to mają największy wybór ( póki co ) różnego rodzaju w bardzo różnych cenach
Sokół najtaniej CCI po 17 ( pakowane po 500) ale z w Sokole o Topshocie musze ciut porozmawiać ale mam podobnie jak ty z godzinami...a telefonicznie wiele nie uda się załatwic.
Knieja... złe opinie o Winchesterze słyszałem w . 22lr zresztą i ty potwierdzasz więc póki co jak kiedyś będzie którys kolega miał to spróbuje kilka sztuk. Mimo że w 9x19 akurat Winchester fajnie lata.
Gunshelp... tu nie ma wcale boczniaka.

Ale ogólnie udały nam się te sklepy w Krakowie , w każdym można coś ciekawego dostać a i obsługa należy do przyjaźnie nastawionych :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: rzufik1 »

McMonster pisze:Mnie na pewno interesuje Polska. Interesuje mnie też polska amunicja, jeśli to masz na myśli. Mógłbyś napisać coś więcej o tej skrzynce 10.000 sztuk?
Gdzieś w sieci było o tej "polskiej" amunicji i chyba bardziej pod kolekcjonerkę się nadaję ? ale oprócz tego że miałem takie rozpakowane pudełeczko ( zostało może z 30 szt) w ręce to nie strzelałem z tego.
Może dowiemy się czegoś więcej o tych "skrzyneczkach"
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: PumaJFK »

rzufik1 pisze:MarcinKr w tym samym Krakowie :) i dla tego napisałem że okolice 17 zł.
Do Katowic masz niedaleko, w Hubertechu 5000 szt. S&B kupisz w cenie poniżej 13 zł/paczkę.
Disarmed
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: poeta »

Jak ktoś potrzebuje mocnej i nie drogiej amunicji to polecam Remngton Thunderbolt w pudełkach po 500szt. można kpić w Astroclassic, ja potrzebowałem do pistoletu mocnej bo nie każda przeładuje testowałem Federal HV który okazał się gniotem i nie dawał rady. Remington jest zapakowany po amerykańsku czyli luzem w kartoniku, sprzedają też w wiaderkach :-D i to się nazywa strzelać wiadrami
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: Jedrula »

Thunderbolt to był po tyle kawałek czasu temu. obecnie Winchester HV jest po ok 11,50 za 50szt pakowany po 235szt w sklepie myśliwskim w Złotoryi
Pozdrawiam
Jędrzej
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: rzufik1 »

PumaJFK pisze: Do Katowic masz niedaleko, w Hubertechu 5000 szt. S&B kupisz w cenie poniżej 13 zł/paczkę.

Dzięki za info :) Zwłaszcza że w delegacji to nawet transport i wyżywienie nic nie kosztuje :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
mruvek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 15 lipca 2015, 16:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: mruvek »

CCI standard w margolinie lata super, Federal gorzej
Tani Winchester super podszedl do rewolweru Colt Officer Match - w pistoletach sie ciął;/
Awatar użytkownika
Sokal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 26 września 2010, 23:29
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: Sokal »

Jak aktualnie wygląda rynek? Moze małe grupowe zakupy w okolicy Warszawy?
Darek65
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 25 lipca 2014, 22:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: Darek65 »

Ja używam CCI Standard zarówno w pistolecie (Hammerli 215) jak i w karabinie (SM-2) i lepszej nie potrzebuję na klubowe zawody. Udało mi się kupić na początku roku po 13,50 za paczkę ale to była okazja :)
Testowałem na SM-2 Federala i wyszła wielka kupa, co któryś strzał był na tarczy odskok. Winchestera nie włożę w komorę bo karabinu szkoda.
Dużo dobrego słyszałem o S&B ale Club. Było to do wzięcia po 15 zł za paczkę ale się skończyło.
Jeżeli będzie jakieś grupowe zamówienie na CCI e dobrej cenie to chętnie się dopiszę na 2000-3000 szt.
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: .22 lr dobra i tania? czego używacie i po ile ?

Post autor: mkw »

poeta pisze:Jak ktoś potrzebuje mocnej i nie drogiej amunicji to polecam Remngton Thunderbolt w pudełkach po 500szt. można kpić w Astroclassic,
Mi ta amunicja bardzo pasi zarówno w pistolecie jak i w rewolwerze. Kupiłem sobie parę pudełek na zapas czas jakiś temu. Wychodził wtedy po 0,31/sztuka.
Winchester X ten miedziowany hollow point w samopowtarzalnym mi się zacina w rewolwerze usunąć łuski z bębna jest trudno, pociski się ruszają w łuskach - zdecydowanie nie polecam. Kupowałem po 0,27.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”