wzorcowy regulamin strzelnicy

Moderator: Moderatorzy WBP

radekgo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 21 marca 2016, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: radekgo »

Pytanie z haczykiem na egzamin
Czy na strzelnicy można zrzucić zamek z pistoletu ?


Wg wzorcowego regulaminu

Rozdział 2
Sposób obchodzenia się z bronią
1. Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami
nabojowymi, itp itd....
3. Wszelkich czynności związanych z obsługą broni dokonuje się wyłącznie z lufą skierowaną w kierunku
kulochwytu, tarcz bądź przedmiotów będących celem na strzelnicy.
6. Po zakończeniu strzelania broń rozładowuje się i przedstawia do kontroli prowadzącemu strzelanie oraz
opuszcza się stanowisko strzeleckie z bronią z otwartą komorą nabojową.

I tu zonk albo czegoś nie kumam skoro wszelkich czynności tylko na stanowisku a puścić je trza z otwarta komora zrzucenie zamka to tez czynność :-?


RK
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: Ghostdog »

Zgodnie z regulaminem - tak.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: kapera »

Zazwyczaj wygląda to tak :
Decyduje prowadzący strzelanie , po przejrzeniu broni może pozwolić na schowanie do kabury czy futerału .Po przejrzeniu zrzut zamka strzał kontrolny w kierunku tarczy i możesz schować. Gdy broń zostaje na stanowisku strzeleckim wymagany jest wskaźnik rozładowania broni .
PS . Poprawiłem wypowiedz którą klepłem z pamięci w oparciu o regulamin swojej strzelnicy , dzięki za sprostowanie :shame:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 09:58 przez kapera, łącznie zmieniany 2 razy.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: 9x19 »

A może przeczytamy właściwy, wzorcowy regulamin strzelnicy? W 2002 była jego nowelizacja i aktualnie przepis brzmi:

1. Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów
i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia
broni, jeżeli tak stanowi regulamin zawodów.
radekgo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 21 marca 2016, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: radekgo »

ktokolwiek wie ktokolwiek widział aktualny wzorcowy regulamin najnowszy.

dalej nie mam odpowiedzi czy na egzaminie po zakończeniu strzelania odkładam broń mam zrzucić zamek czy nie ze wzorcowego regulaminu tego którym dysponuje nie wynika to wprost a nawet jest nakaz otwartej komory przy noszeniu noszenie wg ustawy broń załadowana :roll: w regulamninie nie ma nic o przenoszeniu ot taka niespójność.

i dalej wiem że nic nie wiem

RK
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: wrc69 »

Witam Kolegów.
Do tej pory czytałem, nic nie pisałem, bo forum odpowiadało na moje wątpliwości i... nie miałem nic do dodania.
W kwestii broni na egzaminie. Po zakończeniu strzelania i inspekcji prowadzącego odłóż ją kolego w takim stanie, w jakim ją wziąłeś.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: Ghostdog »

radekgo pisze:ktokolwiek wie ktokolwiek widział aktualny wzorcowy regulamin najnowszy.

dalej nie mam odpowiedzi czy na egzaminie po zakończeniu strzelania odkładam broń mam zrzucić zamek czy nie ze wzorcowego regulaminu tego którym dysponuje nie wynika to wprost a nawet jest nakaz otwartej komory przy noszeniu noszenie wg ustawy broń załadowana :roll: w regulamninie nie ma nic o przenoszeniu ot taka niespójność
Bezpieczniej odłożyć broń z otwartym zamkiem i moim zdaniem jest to zachowanie lepsze, jeżeli masz wątpliwości.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Noneskill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 lipca 2016, 20:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Grudziądz City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: Noneskill »

kolego radekgo nie stresuj się tak na egzaminie też są zwykli ludzie nie pogryzą ,a wręcz przeciwnie pomogą wiem bo w zeszłym roku to przechodziłem ,strach ma wielkie oczy,spokojnie zazwyczaj po teorii biorą grupkami zależy ile stanowisk i na zmianę ,dla pewności ustaw się na 2 grupę i popatrz dokładnie jak to robi pierwsza grupa i ok.Jak coś nie hallo pytaj egzaminatorów to też ludzi na pewno podpowiedzą a nie zaszkodzą .za jakiś czas po egzaminach będziesz to wspominał z uśmiechem na twarzy ,,,powodzenia.... :piwo:
Demokracja ,władza ignorantów wybranych przez głupców.................../.22/7,62x54r/9Para..........
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: kapera »

Mam kilka pytań co do wzorcowego regulaminu strzelnic . Poniżej tekst przed i po nowelizacji ustawy w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic . Pogrubione to to co obecnie obowiązuje , przekreślone to co było przed nowelizacją .
Rozdział 2 Sposób obchodzenia się z bronią
1. Broń palną na strzelnicy przenosi się rozładowaną, zabezpieczoną i schowaną w kaburze, pokrowcach lub kasetach przeznaczonych do przenoszenia broni.
1. Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia broni, jeśli tak stanowi regulamin zawodów. Tak jak kolega zauważył , użycie określenie ,, nosi się ,, jest już błędne . Określenie takie to określenie do broni załadowanej . Dalej ,, z otwartymi komorami nabojowymi ,, Nie każda broń ma taką możliwość ,np przy wersjach sportowych AK trzeba by jakimś drutem suwadło podwiązać :-D No i jeszcze to ,, na terenie strzelnicy ,, co oznacza teren strzelnicy ? jak to rozumieć ? Wjeżdżając na teren tuż za bramą wjazdową strzelnicy mam się dostosować do tego zapisu ?
Jedziemy dalej :-D
6. Po zakończeniu strzelania broń rozładowuje się, przedstawia do kontroli prowadzącemu strzelanie oraz zabezpiecza.
6. Po zakończeniu strzelania broń rozładowuje się i przedstawia do kontroli prowadzącemu strzelanie oraz opuszcza się stanowisko strzeleckie z bronią z otwartą komorą nabojową. To gdzie w którym miejscu mogę zabezpieczyć i schować broń , poza terenem strzelnicy ? No bo na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów i pokrowców.
Nie wiem , ale jest to niedopracowane delikatnie mówiąc .Stary zapis był sensowniejszy . Chyba że ja to błędnie odbieram . Dobrze że jest coś takiego jak regulamin strzelnicy w którym te niejasności można poprawić :-D
Rozładowanie broni wiąże się z zrzutem zamka , gdyż inaczej nie oddał byś strzału kontrolnego .Tak ja to rozumuję .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: wrc69 »

Ja tam się nie znam...
Ale wydaje mi się że ten regulamin wzorcowy jest wykazem wskazówek, nie rzeczywistych przepisów (jak osławiony Kodeks w Piratach z Karaibów).
Doprecyzowany kodeks właśnie Kolego zacząłeś tworzyć.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: 9x19 »

kapera pisze: ... No i jeszcze to ,, na terenie strzelnicy ,, co oznacza teren strzelnicy ? jak to rozumieć ? Wjeżdżając na teren tuż za bramą wjazdową strzelnicy mam się dostosować do tego zapisu ? ... .
Na terenie strzelnicy w miejscu widocznym umieszcza się: regulamin strzelnicy .... plan strzelnicy ....
Jeżeli jest plan, to są też oznaczone granice strzelnicy. Z reguły jest to linia łamana, zamknięta. I wszystko co jest wewnątrz tej linii jest strzelnicą. Poza tym są też strefy bezpieczeństwa, gdzie wolno manipulować bronią (bez amunicji i zbijaków).
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: kapera »

No i jeszcze jedna niejasność :-D 1. Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia broni, jeśli tak stanowi regulamin zawodów.

To jak mam strzelać z pasem to zakładam go na stanowisku strzeleckim ? Ale tylko w trakcie zawodów o ile tak stanowi regulamin zawodów ? A trening strzelecki czy indywidualne korzystanie ze strzelnicy ?
Mam wrażenie że ta nowelizacja była pisana przez myśliwego na potrzeby strzelnicy myśliwskiej dla myśliwych :-D
O ile nas mają uszczęśliwiać takimi nowelkami niech je najpierw dadzą do konsultacji społecznej w odpowiednie środowisko strzeleckie :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: desperado »

kapera pisze: 1. Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia broni, jeśli tak stanowi regulamin zawodów. Tak jak kolega zauważył , użycie określenie ,, nosi się ,, jest już błędne . Określenie takie to określenie do broni załadowanej . Dalej ,, z otwartymi komorami nabojowymi ,, Nie każda broń ma taką możliwość ,np przy wersjach sportowych AK trzeba by jakimś drutem suwadło podwiązać :-D No i jeszcze to ,, na terenie strzelnicy ,, co oznacza teren strzelnicy ? jak to rozumieć ? Wjeżdżając na teren tuż za bramą wjazdową strzelnicy mam się dostosować do tego zapisu ?
.
Jeśli chodzi o bron w której zamek sie nie blokuje, to można włożyć w komorę nabojową flagę bezpieczeństwa.
Wtedy zamek może być w normalnej pozycji, a i tak wiadomo dzieki fladze,że broń jest bezpieczna.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: desperado »

9x19 pisze:A może przeczytamy właściwy, wzorcowy regulamin strzelnicy? W 2002 była jego nowelizacja i aktualnie przepis brzmi:

1. Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów
i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia
broni, jeżeli tak stanowi regulamin zawodów.
Czy wiadomo czym podyktowany jest zakaz uzywania pasów nośnych ?
C3PO
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: wzorcowy regulamin strzelnicy

Post autor: C3PO »

Z ciekawości - czy można zmodyfikować regulamin strzelnicy na zasadzie zmiany punktu:
Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną z otwartymi komorami nabojowymi, bez pasów i pokrowców. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia broni, jeśli tak stanowi regulamin zawodów.
Na:
Na terenie strzelnicy poza stanowiskiem strzeleckim nosi się broń rozładowaną. W przypadku pistoletów i rewolwerów dozwolone jest ich noszenie w kaburach. Dopuszcza się inny sposób noszenia broni, jeśli tak stanowi regulamin zawodów.
Nie widzę nic złego, by taki karabinek wisiał sobie na zawieszeniu na plecach.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”