I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Górnośląska Grupa "Hunter"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

grzesma1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 28 listopada 2011, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: grzesma1 »

Co do kompletu, to raczej bez szans. W teorii wydawało mi się, że wyniki będą około 480 - 490 pkt. Ale widać, to tylko takie wyobrażenie.
LGM-2 / AA S510 LE
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kosta77 »

Tomku jesli chodzi o X to był troszkę mniejszy moze to tylko tak wyszło w drukarni lub cieńsze linie albo moje zwichrowane oko
Jak wskocze do garażu to zbadam tarcze
Grzesiek mam odczucie za max wynik na tej strzelnicy to minus 10-12 w jednej seri moze sie mylę
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kosta77 »

Tomku sorki byłem to zobaczyć i masz racje sa takie same. Papier i druk robi takie złudzenie
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kłapek »

W temacie wyników, to myślę, że po jednych zawodach nie ma co spekulować gdzie jest granica dla naszych wiatrówek.
Pamiętam jak kiedyś tam w Głogówku udało mi się wystrzelać 430 z groszami. Byłem 'happy' i wydawało się, że wiele więcej nie da się na tej strzelnicy wydusić. Dzisiaj 430 nie jest złym wynikiem, ale szału wielkiego nima ;laughing:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: tommylee »

grzesma1 pisze:W teorii wydawało mi się, że wyniki będą około 480 - 490 pkt.
Też tak myślałem ale okazuje się, że jednak nie jest tak kolorowo.
nie wiem jak to oceniać, czy to dobrze czy to źle.
kosta77 pisze:byłem to zobaczyć i masz racje sa takie same.
To dobrze bo już się wystraszyłem, że coś popsułem
kłapek pisze:W temacie wyników, to myślę, że po jednych zawodach nie ma co spekulować gdzie jest granica dla naszych wiatrówek.
Oczywiście. Za kilka lat będziemy znowu mądrzejsi :-D albo .... :-D
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: GC »

kłapek pisze:Pamiętam jak kiedyś tam w Głogówku udało mi się wystrzelać 430 z groszami. Byłem 'happy' i wydawało się, że wiele więcej nie da się na tej strzelnicy wydusić. Dzisiaj 430 nie jest złym wynikiem, ale szału wielkiego nima ;laughing:
Rafał tak zgadza się ale na strzelnicy zamkniętej wszystko jest jasne (walka z polem 6,5mm) :-D.
Moim zdaniem max to 480-90pkt :shock: (to tylko 50x pole 8mm)
Wnioski takie teraz tylko pozostaje się przekwalifikować (z zawodu jestem elektronikiem a na w/w wyniki to już trzeba aptekarza) ;laughing:
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kłapek »

Jest jeszcze inna sprawa. Każdy z nas adoptuje sprzęt FT, HFT pod benchrest. W krajach gdzie benchrest jest popularny i ludzie zajmują się tym kilka/kilkanaśnie kupuje się karabiny dedykowane do tej dysypliny. Nikt z nas nie potrafi określić jaka jest różnica pomiędzy takim Steyrem czy Waltherem, a Thomasem, RAWem BM, Atamanem M2R BR. Może się okazać, że z tym podejściem i sprzętem nigdy nie dogonimy czołówki światowej :-/ co oczywiście nie przeszkadza w dobrej zabawie :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
grzesma1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 28 listopada 2011, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: grzesma1 »

Czy odbywają się jakieś zawody halowe BR?
Jeśli tak, to jakie wyniki kręcą z takim dedykowanym sprzętem ?
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2017, 11:09 przez grzesma1, łącznie zmieniany 1 raz.
LGM-2 / AA S510 LE
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kłapek »

Jakie wyniki, to nie wiem.

W Holandii jest w hali benchrest 100m. Nie ma chyba limitu energii i kalibru i nie wiem jakie są zasady, ale na dystansie 100m karabiny wycinają kilkunastomilimetrowe dziurki w seriach 5 strzałowych. Nie można tego porównywać, ale Królują Sinnery, BSA Lonestary, RAWy, czasami pojawia się jakiś FX. www.100metercrew.nl

W Stanach na otwartych strzelnicach strzelają Extreme Benchrest. Też nie należy porównywać, ale przeważają FXy, RAWy czasami jakiś Daystate.
www.extremebenchrest.com

Jeżeli chodzi o nasz benchrest 25, to różne ludzie mają karabiny, ale regularne komplety punktów strzelają Thomasy, sporadycznie jakiś RAW i długo, długo nic. Zastanawiające jest, że nie widać tych naszych Waltherów i Steyrów na pierwszych miejscach. Mi nie chodzi może o same wyniki, a o powtarzalność z jaką dana marka pojawia się na pierwszych miejscach.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: Josef »

Żeby strzelić komplet 500/500 na 50 m, wszystkie przestrzeliny powinny zmieścić się w okręgu 15 mm. Jak w ubiegłym roku byłem w Bohuminie, śrut był dobierany do 9 różnych karabinków. Jeśli dobrze pamiętam, wszystkie karabinki wystrzeliły skupienie co najmniej 12/12 mm. Ciekawe, jak wyglądałoby to skupienie przy oddaniu 50 strzałów. Leszek Domagała (pozdrawiam :516: ) uzyskał skupienie, chyba 7/8lub 8/9 w serii 10-strzałowej. Może przeanalizujcie swoje wyniki na tych zawodach i ustalcie, ile mieliście skupień w serii 10-strzałowej mieszczących się w okręgu 15 mm. Sądzę, że to też by dało trochę do myślenia.
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: GC »

Josef pisze:Żeby strzelić komplet 500/500 na 50 m, wszystkie przestrzeliny powinny zmieścić się w okręgu 15 mm.
Josef żeby zaliczyć 500/500 to troszkę mniejszy okrąg 10mm :651: a 11-15mm to pole 9pkt x 50 = 450pkt :shock:

:-D
Josef pisze:Leszek Domagała (pozdrawiam :516: ) uzyskał skupienie, chyba 7/8lub 8/9 w serii 10-strzałowej.
Strzelanie AB50 a strzelanie na skupienie to zupełnie inna bajka każdy kto chociaż raz strzelał AB potwierdzi to :-D
grzesma1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 28 listopada 2011, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: grzesma1 »

GC pisze: Josef żeby zaliczyć 500/500 to troszkę mniejszy okrąg 10mm :651: a 11-15mm to pole 9pkt x 50 = 450pkt :shock:
Mi wyszło 12mm ( 6,5 + 5,5 kaliber = 12 ). Takie skupienie, to nie jest jakiś duży problem dla kilku przestrzelin. Ale 50 razy i każdy strzał do innej tarczki, to już co innego. Tutaj naprawdę potrzeba stabilnego sprzętu, super śrutu i dobrego dnia.
LGM-2 / AA S510 LE
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: Josef »

Okrąg 10-tki, to 6,35 mm. Dziesiątka jest zaliczana, jeśli przestrzelina dotyka linii okręgu. Przestrzelina, to ok. 4 mm. Do 6,35 mm należy dodać dwie przestrzeliny po przeciwnych stronach, czyli do 6,35 należy dodać minimum 8 mm. Te dwie przestrzeliny też dadzą 2 x10, a równocześnie wyznaczą linię okręgu ok. 15 mm. Pozostałe 48 przestrzelin, jak zmieszczą się w tym okręgu, tylko dotykając linii 10-tki, dadzą 500/500 bez iksów. :-D
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2017, 16:53 przez Josef, łącznie zmieniany 4 razy.
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kosta77 »

Koledzy pomyślimy aby zrobic jeszcze raz zawody pod strzecha aby rozwiać wszystkie spekulacje pogadamy o tym na zawodach w Jaworznie
Jesli znajdzie sie ekipa do sprawdzenia sprzętu i umiejętności to robimy i czekamy na 500 oczek
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I Zawody AIR BENCHREST 50m "pod strzechą"

Post autor: kosta77 »

Rafał wiesz jaka jest cena za Thomasa

I dodam ze skupienie 7/8 lub 8/9 w 10 strzałach to zaledwie 20% zawodów. W zawodach dochodzi stres spowodowany ciśnieniem na wynik presja znajomych twarzy co czekają na twoje błędy i walka z samym sobą
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2017, 16:59 przez kosta77, łącznie zmieniany 1 raz.
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa "Hunter" Śląsk”